Kategória: Štastie
Ak nedovolíte, aby sa v nebi mohlo smiať, nechcem tam byť.
Šťastie praje odvážnym.
Človek zväčšuje svoje šťastie takou mierou, akou ho preukazuje iným.
Šťastnými alebo nešťastnými sa nestávame životnými okolnosťami, ale svojím postojom k životu.
Šťastie nepramení z toho, že máš z čoho žiť, ale že máš pre čo žiť.
Najväčším šťastím života je istota, že sme milovaný.
Šťastný človek je ten, ktorý chce to, čo má. Nešťastný človek tiež dostane to, po čom túži, ale problém je v tom, že nikdy neprestane túžiť po niečom ďalšom.
Ako sa čo najrýchlejšie stať šťastným? Nauč sa byť vďačný za všetko, čo ťa v živote stretne. Pretože je isté, že ak budeš ďakovať a chváliť Boha aj za to, čo sa ti možno zdá ako nešťastie, zmení sa to na požehnanie.
Jediný spôsob, ako žiť s ľuďmi šťastne, je prehliadať ich chyby a obdivovať ich dobré vlastnosti.
Nešťastný je človek, ktorý pozná všetko, okrem teba Bože.
Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.
Ak nemôžeme zdielať šťastie s druhými, je to len polovičné šťastie.
Šťastie tvojho života záleží na druhu tvojích myšlienok.
Nadmerné šťastie sa riadi takými istými zákonmi ako nadmerná bolesť.
Možno, že by sme boli omnoho šťastnejší, keby sme dávali do obehu menej peňazí a viac lásky.
Kto chce dosiahnuť šťastie, hrozí mu dvoje: že bude mlčať, keď treba hovoriť, a bude hovoriť, keď treba mlčať.
Byť šťastný a iných urobiť šťastných - to je úloha človeka.
Máločo obšťastňuje viac než pocit, že človek pre ostatných ľudí niečo znamená.
Ja som šťastný, pretože som si zvolil pozerať sa na to, z čoho mám radosť, a moje oči si tak všímajú smiešne stránky vecí a ja sa tomu smejem. Toto som ti hovoril už nespočetnekrát. Človek si vždy musí svoju cestu vybrať srdcom, aby si počínal ako najlepšie vie, možno práve preto, aby sa mohol stále smiať.
Ak chceš byť šťastný, vedz, že to záleží len od teba.
Nezáviď nikomu! Dobrí ľudia si svoje šťastie zaslúžia a zlí sú aj v šťastí úbohí.
Je šťastný, kto má životné podmienky primerané svojmu temperamentu, ale vyššie stojí ten, kto svoj temperament vie prispôsobiť životným situáciám.
Rubriky
Kniha kníh - Biblia Kniha kníh - Biblia

Najinterpretovanejšia na svete – aj taký prívlastok má kniha kníh. A výpočet „naj“ spojených s Bibliou sa tým zďaleka nekončí. Najčítanejšia, najprekladanejšia (viac ako 500 jazykov), najviac vydávaná (393 miliónov výtlačkov v roku 2006)... Čím si zaslúžila takú pozornosť?
To nevysvetlíš! To nevysvetlíš!

Mal som taký vnútorný silný pocit, že: „Nerob to“ ! Bol som zmetený, veď to nedávalo zmysel. Veď ak to nespravím moje štúdium sa definitívne skončí a ja ho mám predsa tak rád.
Maco
Bůh před soudem Bůh před soudem

V živote človeka sa stále znovu objavujú otázky, ktoré sa týkajú absolútnych hodnôt: Existuje spravodlivosť? Prečo je na svete toľko utrpenia? Ako je možné, že dobrým ľuďom sa často nedarí a naopak ľuďom zlým sa darí dobre? Bude svet existovať večne? Má spôsob našeho života vplyv na to, čo s nami bude po smrti? Podľa Gerharda Padderatza sú všetky tieto otázky veľmi dôležité a majú podstatný vplyv na náš život, na porozumenie udalostiam okolo nás a na našu vnútornú rovnováhu.
Gerhard Padderatz
Bizardná cesta do Kolína Bizardná cesta do Kolína

Po chvíľke som narazil na jednu pani a spýtal sa jej ako sa dostanem do Kolína. Ona sa ma na oplátku hneď spýtala, v ktorom vlaku sedím a ktorý je môj vagóne. Keď som jej ho ukázal, pozrela na mňa naliehavým pohľadom a povedala: "Rýchlo si odtiaľ zoberte svoje veci a prestúpte si do predných vagónov tohto vlaku, veď sedíte vo vagóne do poľskej Varšavy! V krku mi vyschlo a najrýchlejšie ako som vedel, som utekal pre svoje veci.
Paľo
HRDINOVIA A GÉNIOVIA HRDINOVIA A GÉNIOVIA

Veľké mená minulosti a súčasnosti nás priťahujú. Sledujeme stopy týchto osobností, zbierame ich múdre výroky, čítame o ich uvažovaní, mimoriadnych výkonoch a činoch, o rozhodujúcich či krízových situáciách ich života, o dobe, v ktorej žili...
viacerí autori
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...