Riskantná zásielka
Martin
(1986)

pridané 22.11 2008

  Je vždy krásne, keď sa človek podelí s inými o svoje skúsenosti, ktoré prežil s Bohom. Nielen pre ostatných, ale aj pre samotného človeka, ktorý ich prežil. Môže si tak znova a znova pripomínať čo Boh v jeho živote koná a tak ne malomyseľnieť, ale stále rásť v Ježišovi.

 

  & nbsp;O jednu zo svojich skúseností sa chcem tiež podeliť. Biblia hovorí, že človek si veľmi škodí, keď sa zaručuje za cudzieho človeka. Po istom váhaní som sa rozhodol objednať si tovar zo zahraničia a za tovar zaplatiť vopred bez akejkoľvek záruky. Znamenalo to pre mňa dôverovať úplne cudziemu človeku a podstúpiť riziko. Ponuka však bola veľmi lákavá... Ubehol týždeň a nič sa nedialo. Nebolo mi to však čudné, pretože objednávka nebola zo Slovenska. No týždeň uplynul a ja som zneistel. Bol som rozhodnutý napísať mail a spýtať sa čo sa stalo s mojou objednávkou. Odpoveď neprichádzala, čo ešte viac umocnilo moje obavy. Asi po troch dňoch mi prišla odpoveď, že tovar bol odoslaný. Povedal som si: "veď ako inak..." Až po prvých obavách som túto vec začal riešiť na modlitbe. Väčšinou to tak býva - až po... icon .

   Neskôr som znova mail-oval. Predavač mi odpísal, že tovar je niekde v Slovenskom depe, že z ich strany to odišlo bez problémov. Údajne nejaké problémy pri prevzatí Slovenskej kuriérskej služby. Opäť som si povedal: "veď ako inak, z ich strany všetko v poriadku len ja nemám to za čo som zaplatil." Po vyše dvoch týždňoch som skutočne strácal trpezlivosť. Bolo mi ťažko a na kolenách som prosil Boha, aby to vzal do svojich rúk, aby to vyriešil. Ja som totiž zlyhal a dôveroval som človeku a teraz som prišiel o nemálo peňazí. V úplnej pokore som volal a čakal na odpoveď. Pravdu povediac ešte sa mi nestalo, aby som na modlitbe cítil cez svedomie, že to bude v poriadku a mám byť trpezlivý. Mám to nechať na Ňom. Cítil som, že mi radí Pán, ale ako mnoho ľudí tak aj ja som to chcel vziať pod vlastnú kontrolu. Trpezlivý som už bol a preto som opäť napísal mail s tým, že tento už bol trochu ostrejší. Hájil som si svoje práva ako kupujúceho. Odpoveď prišla opäť a to v podobe čísla balíku a tel. čísla danej Slovenskej kuriérskej spoločnosti. Po telefonáte som zistil, že balík sa nenachádza na Slovensku resp. toto číslo balíka ani neexistuje! Asi by ste si vedeli predstaviť tú zúfalosť. Operátorka mi dokonca povedala, že číslo je len osem miestne a inak musí byť vždy deväť miestne. O niekoľko minút po tomto telefonáte mi niekto volá. S očakávaním zdvihnem telefón v ktorom sa mi predstavil istý človek z kuriérskej služby a vraví: "Mám tu pre vás balík! O chvíľu som u vás." Kameň mi spadol zo srdca! O nedlho som mal svoj tovar kompletný a nepoškodený. O niekoľko hodín mi prišiel mail od predavača so slovami: "Prepáčte pri písaní čísla balíku som zabudol jedno číslo." Po tom mi všetko začalo do seba zapadať. Balík mi prišiel po troch týždňoch. Prečo neprišiel skôr? Pracoval som totiž práve počas tých týždňov na jednej stavbe mimo mesta. Keď by mi kuriér zavolal, musel by som ho požiadať aby prišiel za mnou úplne mimo môjho bydliska alebo ho požiadať aby na mňa čakal kým dorazím domov. Pri kuriérskych zásielkach je to takmer nemožné, keď že majú na všetko rozrátaný čas. Takže balík prišiel hneď na druhý deň ako som dokončil túto prácu a mal som prvý deň voľno. Slová uistenia ktoré som počul na modlitbe boli práve deň pred tým. "Buď trpezlivý, nechaj to na mňa." Deň pred tým ako som si povedal že to beriem pod vlastnú kontrolu a odoslal mail s pocitom výčitiek. Boh to dokonale vyriešil a ukázal mi, že mu mám vo všetkom plne dôverovať a byť trpezlivý. Do dnes neviem čo sa dialo za ten dlhý čas s balíkom a ako sa mohol stratiť keď zrazu prišiel. Boh mal všetko dokonale naplánované. Chcel len, aby som mu dôveroval, aby sme mu dôverovali....


Hodnotenie: ******
- Váš prehliadač nepodporuje jazyk JavaScript a preto nie je možné zobraziť príspevky.
O dokumente
Autor: Martin
Vytvorené: 22.11 2008
Prečítané: 4118x
Iné tituly
Ako nám Boh našiel prácu Ako nám Boh našiel prácu

Niektorí možno poznate ” obdobie sucha”, keď vám nič nevychádza, máte plno problémov, otázok a dokonca aj Pán Boh je akýsi mĺkvy, zdá sa, akoby vás opustil aj On. Moje posledne obdobie sucha bolo dlhšie a suchšie ako som si vedela predstaviť. V máji 09 som zmaturovala, a dala som si prihlášky na VŠ, na môj vysnivany odbor, že si konečne splním môj sen. S napätím som čakala na konečný verdikt. Keď mi ale zo všetkých 3 univerzít prišla negatívna odpoveď, cítila som sa strašne.. posledná z posledných, najhlúpejšia z najhlúpejších. V mysli sa mi hneď vynorila otázka: ,,a čo teraz?
Sarah
Bizardná cesta do Kolína Bizardná cesta do Kolína

Po chvíľke som narazil na jednu pani a spýtal sa jej ako sa dostanem do Kolína. Ona sa ma na oplátku hneď spýtala, v ktorom vlaku sedím a ktorý je môj vagóne. Keď som jej ho ukázal, pozrela na mňa naliehavým pohľadom a povedala: "Rýchlo si odtiaľ zoberte svoje veci a prestúpte si do predných vagónov tohto vlaku, veď sedíte vo vagóne do poľskej Varšavy! V krku mi vyschlo a najrýchlejšie ako som vedel, som utekal pre svoje veci.
Paľo
To nevysvetlíš! To nevysvetlíš!

Mal som taký vnútorný silný pocit, že: „Nerob to“ ! Bol som zmetený, veď to nedávalo zmysel. Veď ak to nespravím moje štúdium sa definitívne skončí a ja ho mám predsa tak rád.
Maco
Keď nájdeš istotu v neistote Keď nájdeš istotu v neistote

Profesorka rozdala papiere a taktiež samotné znenie úloh. Zobral som ich do rúk a začal odhora prezerať. Toto viem, tamto viem, aj toto, toto tiež... Až som došiel po jednu poslednú veľkú otázku.. Vyvalil som na ňu oči a začal si premietať v hlave všetko to čo som deň predtým videl v materiáloch od profky.. Ale aj po prehľadaní všetkých priečinkov v mojom ľudskom harddisku som nič nenašiel.
Paľo
Neplánované a predsa plánované leto Neplánované a predsa plánované leto

Leto 2008 som vôbec neplánovala. Povedala som si len, že ostanem doma, budem pekne zarábať peniažky, liezť po Tatrách a pomáhať našim. Žiadny tábor, žiadne iné výlety. Síce pomyslenie, že to budú prvé prázdniny po desiatich rokoch bez nejakého tábora s mojimi blízkymi veľmi bolelo...
Anna
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...