Zlaté ruky
príbeh Bena Carsona
Ak sa niekto narodí v černošskom gete, vyrastá v neúplnej rodine a v škole ho považujú za jedného z najhoršich. Potom asi nie je ťažké predstaviť si, „čo z toho dieťaťa asi bude." Život však niekedy prináša nečakané rozuzlenia. O tom hovorí aj príbeh s príznačným názvom „Zlaté ruky", ktorými bol obdarovaný dnes už svetoznámy neurochirurg.

 

Keď som po prvý krát uvidel túto knihu, mal som pocit, že celá kniha sa bude venovať odbornej medicíne. Avšak po jej prečítaní môžem len s ťažkosťou objektívne popísať moje dojmy. Ihneď sa pre mňa stala bestsellerom a nie len mne, ale aj širokému okoliu.
Príbeh začína rozvodom Beniaminových rodičov a odchodom otca. Po tejto udalosti nastávajú skutočné problémy. Ben vyrastá bez otca, matka dlho a ťažko pracuje, aby mali na živobytie. Beniamínovi čoraz viac narastajú problémy v škole i so spolužiakmi. Možno je to obraz zúfalej a chudobnej rodiny s každodennými problémami, ktoré priťahujú čitateľa k tejto knihe. Reálne problémy v živote každého z nás s otázkou čo bude zajtra...
Svedomitou výchovou svojej matky Ben prospieva a postupom veku si kladie v živote vysoké ciele. Výchovou, odhodlaním, vytrvalosťou a vierou v Boha sa z Bena stáva súcitný a úspešný človek.
5. september 1987 vchádza do histórie ako deň rozdelenia siamských dvojčiat Binderovcov pod vedením Bena Carsona. Nečudo, že po týchto udalostiach sa začínajú v USA vytvárať kluby pod jeho menom a mnohých mladých ľudí začal oslovovať jeho život. Aj vďaka prednáškam na univerzitách dáva Carson nádej mladým ľuďom zo sociálne slabšich rodín.
Na začiatku je to Ben Carson - chlapec bez perspektívy, ktorý nevie, či nájde v živote zmysluplné uplatnenie. Na konci je to tiež Ben Carson - ale už ako známa kapacita v odbore neurochirurga, muž z novinových titulkov, ktorý prináša nádej mnohým svojím pacientom a ich blízkym.
Zlaté ruky, to je príbeh chlapca, ktorý má veľa snov, ale ešte viac problémov: so školou, spolužiakmi, so svojím okolím, sám so sebou. Zároveň je to tiež príbeh muža, u ktorého sa odvaha snúbi s vytrvalosťou, skromnosťou a súcitom. Čitateľ sa spolu s autorom dostáva nielen do svojrázneho chlapčenského a neskôr i študentského sveta, ale sčasti aj do prostredia významnej neurochirurgickej kliniky - Hopkinsovho centra, kde v tichu operačných sál ožívajú mnohé stratené nádeje. Carsonovo životopisné rozprávanie poskytuje aj priestor na uvažovanie a inšpiráciu zvlášť mladým ľuďom.


Hodnotenie: ******
- Váš prehliadač nepodporuje jazyk JavaScript a preto nie je možné zobraziť príspevky.
O knihe
Autor: Ben Carson & Cecil Murphey
Strán: 204
Rozmer: 14,5 x 20,5
Väzba: brožovaná
Jazyk: slovenský
Vydavateľstvo: Advent – Orion
Rok vydania: 2001

Objednať titul
Iné tituly
Bůh před soudem Bůh před soudem

V živote človeka sa stále znovu objavujú otázky, ktoré sa týkajú absolútnych hodnôt: Existuje spravodlivosť? Prečo je na svete toľko utrpenia? Ako je možné, že dobrým ľuďom sa často nedarí a naopak ľuďom zlým sa darí dobre? Bude svet existovať večne? Má spôsob našeho života vplyv na to, čo s nami bude po smrti? Podľa Gerharda Padderatza sú všetky tieto otázky veľmi dôležité a majú podstatný vplyv na náš život, na porozumenie udalostiam okolo nás a na našu vnútornú rovnováhu.
Gerhard Padderatz
Nekonečná milosť Nekonečná milosť

Boh. Aký vlastne je? Neškodný a roztomilý starček sediaci na plávajúcom obláčiku Jeana Effela? Rozhnevaný vodca Izraela sršiaci oheň a síru zo Sinaja? Milosrdný Ježišov Otec odpúšťajúci aj tým najväčším „hriešnikom“? Nemohúci židovský Jahve, ktorý odvracia zrak od svojich detí pochodujúcich do plynových komôr...?
Dwight Nelson
Útek k Bohu Útek k Bohu

Jim a Sally Hohnbergerovci boli mladí a vzdelaní majitelia prosperujúcej firmy. Vlastnili nehnuteľnosti, drahé autá a v cirkvi mali významné postavenie. Mali úspech, ale Jim nemal pokoj vo svojom srdci. Rozhodli sa preto všetko predať a presťahovať sa do divokej prírody, aby hľadali Enochovu skúsenosť. To čo našli, zmenilo trvalo ich životy...
Jim Hohnberger
GÉNIOVIA A HRDINOVIA GÉNIOVIA A HRDINOVIA

Pokračovanie úspešnej knihy Hrdinovia a Géniovia. Kniha čitateľovi prináša ďalšie portréty slávnych svetových historických osobností od rôznych autorov. Obidve knihy nám chcú odovzdať posolstvo minulosti a nastaviť zrkadlo, v ktorom môžeme objaviť odraz vlastnej hodnoty.
viacerí autori
Úniková cesta Úniková cesta

Príbeh ilegálnej organizácie Holandsko - Paríž a jej vodcu Johna Henryho Weidnera, hrdinu najväčšieho holocaustu v dejinách, ktorý zachránil život osemsto Židom, viac ako stovke spojeneckých letcov a mnohým ďalším, ktorí utekali pred nacistickou zlovôľou. Ako to Jonh Weidner dokázal? Prečo to robil? Herbertovi Fordovi sa podarilo zachytiť veľký príbeh lásky a priateľstva.

Herbert Ford
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...