CHERI ZÁZRAK Z ULICE
skutočný príbeh Cheri Ann Petersovej

Sedela v luxusnej reštaurácii. Na stole pred ňou ležalo 86 tisíc dolárov a 2,8 kg čistého kokaínu. Bola presvedčená, že sa pre ňu predsa len začínajú lepšie časy. Konečne ju bude mať niekto rád. Tento úžasný muž jej pomôže začať nový život. Už nebude musieť nazývať svojím domovom ošarpané byty narkomanov, staré autá a erotické nočné bary. Za posledných desať rokov ich bolo viac než dosť. Už tisíckrát zistila, že láska je len slovo, ktoré muži používajú, aby od takých, ako je ona, dostali čo chcú. Môže to byť ešte niekedy inak? Už o niekoľko hodín sa jej ten „úžasný muž" so zbraňou v ruke vyhrážal zabitím, ak nenájde jeho peniaze.

 

Tento skutočný životný príbeh nie je románom, aj keď len ťažko zostane nejedno oko suché. Ide o dramaticky vyrozprávaný životný príbeh Cheri Ann Petersovej. Kniha je určená hlavne pre mladých ľudí, ale tiež aj pre staršie generácie. Autorka poukazuje na skutočné a závažné problémy, ktorými dnes prechádza väčšina mladých ľudí.. No na druhej strane z jej príbehu vyplýva jasné východisko pre každého človeka, nech už sa nachádza v akejkoľvek situácii.
Jej matka sa ju snažila niekoľko krát potratiť a už od útleho detstva bola nemilovaná, odsudzovaná a ani vo vlastnej rodine nenachádzala lásku. Často zneužívaná už od mladého veku sa nakoniec dostala
na ulicu.
Svoj príbeh rozpráva žene menom Dona v prostredí nádherných hôr. Aj keď ju pozná sotva niekoľko hodín, popisuje jej celý svoj život a pritom sa neustále pýta, kde je Boh. Dona aj napriek tomu, že je kresťanka, má problém Cheri prijať. Rozprávanie autorky je často neuveriteľné, až kruté. Akoby zázrakom prežila na uliciach v prostredí plnom narkomanov a začína si uvedomovať, že aj napriek všetkému čo prežila, v jej živote predsa pôsobí Boh a nachádza Jeho ochrannú ruku. Avšak jej sklony k drogám a k starému spôsobu života ju vtiahnu späť...
Je to príbeh, ktorý vás nenechá chladnými a zanechá vo vás silné emócie. Cheri dnes prednáša mnohým mladým ľudom. Pomáha týraným a zneužívaným. Rozdáva Kristovu lásku, ktorú sama prežíva.
Vtedy sa však cítila osamelá a veľmi túžila, aby ju mal niekto naozaj rád. Potrebovala byť milovaná. Chcela okúsiť skutočnú, nepodmienenú lásku. Ako ju však nájsť?
Ako dopadne tento vzrušujúci príbeh plný drog a násilia?


Hodnotenie: ******
- Váš prehliadač nepodporuje jazyk JavaScript a preto nie je možné zobraziť príspevky.
O knihe
Autor: Cheri Ann Petersová
Strán: 200
Rozmer: 14,5 x 20,5
Väzba: brožovaná
Jazyk: slovenský
Vydavateľstvo: Advent – Orion
Rok vydania: 2003

Objednať titul
Iné tituly
Zlaté ruky Zlaté ruky

Ak sa niekto narodí v černošskom gete, vyrastá v neúplnej rodine a v škole ho považujú za jedného z najhoršich. Potom asi nie je ťažké predstaviť si, „čo z toho dieťaťa asi bude." Život však niekedy prináša nečakané rozuzlenia. O tom hovorí aj príbeh s príznačným názvom „Zlaté ruky", ktorými bol obdarovaný dnes už svetoznámy neurochirurg.
Ben Carson & Cecil Murphey
GÉNIOVIA A HRDINOVIA GÉNIOVIA A HRDINOVIA

Pokračovanie úspešnej knihy Hrdinovia a Géniovia. Kniha čitateľovi prináša ďalšie portréty slávnych svetových historických osobností od rôznych autorov. Obidve knihy nám chcú odovzdať posolstvo minulosti a nastaviť zrkadlo, v ktorom môžeme objaviť odraz vlastnej hodnoty.
viacerí autori
AKO POZNAŤ BOŽIU VÔĽU VO SVOJOM ŽIVOTE AKO POZNAŤ BOŽIU VÔĽU VO SVOJOM ŽIVOTE

Sú naše pocity dôležité pri poznávaní Božej vôle? Môžeme očakávať, že nás Boh povedie, keď otvoríme Bibliu a naslepo do nej zapichneme prst? Aký význam by sme mali prikladať radám priateľov? Čo robiť, ak sa Božia vôľa v našom živote zdá byť zrejmá, ale zrazu sa pootvorené dvere zabuchnú? 
Morris L. Venden
HRDINOVIA A GÉNIOVIA HRDINOVIA A GÉNIOVIA

Veľké mená minulosti a súčasnosti nás priťahujú. Sledujeme stopy týchto osobností, zbierame ich múdre výroky, čítame o ich uvažovaní, mimoriadnych výkonoch a činoch, o rozhodujúcich či krízových situáciách ich života, o dobe, v ktorej žili...
viacerí autori
Nekonečná milosť Nekonečná milosť

Boh. Aký vlastne je? Neškodný a roztomilý starček sediaci na plávajúcom obláčiku Jeana Effela? Rozhnevaný vodca Izraela sršiaci oheň a síru zo Sinaja? Milosrdný Ježišov Otec odpúšťajúci aj tým najväčším „hriešnikom“? Nemohúci židovský Jahve, ktorý odvracia zrak od svojich detí pochodujúcich do plynových komôr...?
Dwight Nelson
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...