Téma:

piť či nepiť to je otázka

Zobraziť: Zoradiť:
l ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... r
Autor: Knieža
7738
Príspevok sa načítava...

Ahojte. Nechcel som už sem o to m písať, ale nedá mi. Pre mňa je názov Boh  ===  Stvoriteľ vesmíru a života(pre mňa ) Preto ja Ježiša za Boha nepovažujem(z tohoto pohľadu) Pavol ho nazýva Bohom. ok môže byť...  prečo?? Ja viem asi prečo a beriem to, ale keby ste mi na to podľa vlastných slov odpovedali a nie čo čítate z Biblie. Nie je na tom nič zlé ak z vlastného srdca budete aj odpovedať. Napr. modlite sa a proste o odpoveď. Pozmenil Ježiš prvé prikázanie? Ježiša nazýva Peter synom božím(Ježiš mu poved al Boh ti to zjavil - tak nejak mu to povedal), Pavol Bohom, iný Eliášom alebo iným prorokom, alebo spasiteľom. To všetko proroci p redpovedali a čo sami dávate do príspevkov." Budú ho nazývať" tak píše sa v Izaiášovi - super, ja som rád, že sa to splnilo.
 
K ďalšej veci JOB 1,6 píše sa tu o synoch Božích - zaujímavé. Niekde sa tu písalo, že Boh môže mať len Boha ako syna. Takže všetko sú to bohovia čo sa zhromaždili ako je písané v Jóbovi??
 
Ďalej píšeš myslím Dušan, že Ježiš nebol stvorený. Ako to vieš? Píšeš na základe toho, že bol jednorodený, viete mi to popísať to narodenie ešte pred vznikom života na Zemi? OK nech je tak či onak je to vôbec podstatné? Budeš mu rovnako veriť a považovať milovaného Syna Božieho ktorý dostal moc od Boha a bude mu sedieť po pravici? (aspoň ja áno)
  

 
Ale všetko je to márnosť o čom sa vedie spor, ako by napísal Šalamún KAZ 12,13-14 a to je podstatné


Chcem reagovať...
Pridané: 23:12 09.02 2012 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7741, 7748, 7766, 7771
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7741
Príspevok sa načítava...

Ahoj knieza
Tak ako si napisal Boh je  Stvoritel vesmiru a zivota. ZID 1,8-10   JN 1,8-14 Jezis bol Bohom aj pred stvorenim sveta. ZJ 1,8 chces byt pobozny tak uznaj Jezisa za Boha   1TIM 3,16 ak by Jezis bol anjel tak by nesuhlasil aby sa mu klanali cize uctievali.  ZJ 22,6-9 Bohu sa klanaj cize Jezisovi.


Chcem reagovať...
Pridané: 08:04 10.02 2012 Piatok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: tyrus
7742
Príspevok sa načítava...

ahoj, asi nerozumieš. Pána Boha uctievam a vojdem si do svojej komôrky... MAT 6,6   modlím sa k Otcovi s skrz Ježiša /-pomazaného-/. Uznávam Boha Všemocného,Mocného ,Jediného vládcu , Stvoriteľa Neba a Zeme . Ježiša ako jeho Syna ,Pána Jednostvoreného a Jednorodeného zo ženy.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:39 10.02 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7743, 7764
img
icon Neregistrovaný
Autor: priatel
7743
Príspevok sa načítava...

tyrus-priatelu ,odpovedz mi prosim na 3 otazky:1.Čo je odmenou za hriech? 2.Kto moze cloveku odpustit/zahladit/hriech? 3.Kto zahladil tvoje hriechy , ak ich uz mas odpustene? dakujem.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:07 10.02 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7745
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: tyrus
7745
Príspevok sa načítava...

ahoj,  1, odmenou za hriech je, , smrť,,    2, odpustiť hriech mi môže : Pán Boh Stvoriteľ neba a zeme, keď ho prosím v mene Pána Ježiša Krista Syna jeho Jediného. 3, Pán Ježiš prišiel na tento svet,aby vyslobodil ľudstvo z ,,dedičného hriechu,, aby nikto, kto veri v Syna nezahynul, ale mal večný život . /O odpustenie hriechu ja prosím/ ,,Boha Všemohúceho,, v mene Ježiša Krista Syna jeho jediného.  
 


Chcem reagovať...
Pridané: 15:02 10.02 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7757
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7748
Príspevok sa načítava...

Ahoj Knieza. Nie Pavol hovorí o Pánovi Ježišovi Kristovi, že je jeho Pán a Boh. Veď Biblia je Slovo Božie a tým Slovom je predsa sám Pán Ježiš Kristus ako nám to hovorí tu  ap. Ján :  JN 1,1-4 .
 A skrze neho povstalo všetko čo povstalo či na zemi, či v nebesiach, či pod zemou a bez Neho nepovstalo nič z toho čo povstalo.
Tu nám ústami ap. Jána hovorí toto : 1JAN 5,7 .
Takže prestaň meniť to čo sa nesmie meniť. A možno by bolo lepšie, keby si tu naozaj nepísal.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 16:47 10.02 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7756
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7750
Príspevok sa načítava...


Ahoj tyrus.  Na to sa pýtal aj jonatan. Ja som mu odpovedal tak ako odpoviem Tebe. Nedostal som žiadnu odpoveď.
Ta taký múdry človek a Ty to nevieš?
Predsa bol so svojim a našim nebeským Bohom Otcom pri stvorení sveta, čo si môžeš prečítať tu : 1MOJ 1,1-4 .Na počiatku stvoril Bôh nebesia a zem. 2 A zem bola neladná a pustá [Hebrejsky: tóhu va bóhu], a tma bola nad priepasťou, a Duch Boží sa oživujúci vznášal nad vodami. 3 A Bôh riekol : Nech je svetlo! A bolo svetlo. 4 A Bôh videl svetlo, že je dobré, a Bôh oddelil svetlo od tmy.

Keďže Duch Boží sa vznášal nad priepasťou, a zem bola neladná pustá, ktorý je Bohom Duchom Svätým ako  Pán Boh Otec Stvoriteľ.
Pán Boh Otec Stvoriteľ povedal  S L O V O , ktorým je Pán Boh Syn Ježiš Kristus, náš záchranca a Spasiteľ, čo nám hovorí tu : JN 1,1-4 .
 1 Na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Bôh . 2 Ten, to Slovo bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho, a bez neho nepovstalo ani jedno z toho, čo povstalo. 4 V ňom bol život, a ten život bol svetlom ľudí.  JN 1,1-4  
O tom snáď nebudeš pochybovať. 
Keby Pán Ježiš Kristus nebol Bohom Synom, nemohol by nás zmieriť s Bohom Otcom.
Predsa vieme, že to mohol urobiť len niekto, kto je bez hriechu.
No a kto je taký? Ľahká odpoveď. Pán Boh Syn Ježiš Kristus.
Preto sa aj Teba pýtam.
Ty si synom svojho telesného otca a mamy, ktorí sú ľudia. Teda Ti nikto nemôže povedať, že si nejaké zviera alebo rastlina.
Pán Ježiš Kristus je Synom Boha Otca nebeského, musí to byť jednoznačne Boh Syn. Nemôže mu nikto povedať, že je človek, alebo zviera, alebo rastlina.
Kto teda je? 
Upozorňujem aj Teba. Váž svoje slová, lebo Boh sa nenechá urážať.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.   4MOJ 6,24-27
 Chcem reagovať...
Pridané: 17:23 10.02 2012 Piatok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
7756
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor 21. No ako vidím, žiadna normálna odpoveď, vlastne žiadna icon akoby si to ani nečítal. Naozaj vás už nechám, ak vám to pre vašu tvrdosť srdca nie je dané, tak ja s tým fakt nič nenarobím. Asi ľutujem, že som sa ozval.

 
Ahoj svedok. No na to ani nebudem reagovať, škoda času, bolo by to ako hádzať perli .... a to nemusím a nechcem .


Chcem reagovať...
Pridané: 19:20 10.02 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7760
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7757
Príspevok sa načítava...

Ahoj tyrus
Pisal si ze jediny SYN Jezis Kristus?,tak ze ako moze byt jediny ked si pisal ze je anjel? Jezis je Boh a preto odpusta hriechy Jezis povedal moj Otec pracuje a i ja pracujem a preto ho chceli Zidia ukamenovat,ZE SA ROBI ROVNY BOHU.Jezis povedal Ja a Otec sme jedno.anjeli to nemozu povedat,lebo aj klananie anjelom je hriechom.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:16 10.02 2012 Piatok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7758
Príspevok sa načítava...

ahoj tyrus
Baranok Bozi je  
  zjavenie 1k
8 Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, hovorí Pán, Bôh, ktorý je a ktorý bol a ktorý prij­de, ten Všemohúci.

a o neveste ti nemusim pisat


Chcem reagovať...
Pridané: 22:24 10.02 2012 Piatok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7759
Príspevok sa načítava...

tyrus
ktore meno nam bolo zjavene?niekto ti zjavil ine meno ktore nepoznali ani Jezisovi ucenici?

skutky 4k 
 12 A nieto v inom ni­kom spasenia, lebo ani nieto iného mena pod nebom, ktoré by bolo bývalo dané niekomu medzi ľuďmi, v ktorom by sme mali byť spasení.

ake mas a to Slovo bol Boh  velke alebo male b?urcite ucenie svedkov dali male b,ale zabudli ze greci nemali mali pismena iba velke podla ktoreho prekladu  prekladali bibliu.ja viem podla koho 

História a vznik svedkov Jehovových Téma:  História a vznik svedkov Jehovových

Pripomeňme si najskôr, kedy a ako vzniklo vyznanie Svedkov Jehovových. Vedz, že povstalo iba nedávno. Založil ho Američan Karol T. Russell, ktorý sa narodil v r. 1852 v Allegany v USA. Zomrel v roku 1916. Jeho otec bol veľko–obchodník, presbyterián ( jedna odnož protestantizmu ) Karol Russell dostal v detstve len základné vzdelanie.
Neskôr sa vzdelával len ako samouk.

Najskôr pracoval v obchode, tak ako jeho otec. V 16-tych rokoch zmenil prvý raz vyznanie. Opustil prezbiteriánov a stal sa kongregacionalistom. ( iná odnož protestantov )

Po roku sa stal metodistom. Ale i to trvalo iba rok, pretože sa pripojil k adventistom.
Adventisti, ale hlavne tá ich vetva, ku ktorej sa pripojil i K. Russell, očakávali príchod Krista už v roku 1874.
Veci došli až tak ďaleko, že ľudia prestali zbierať úrodu, zatvárali dielne, predávali majetky ako zbytočnosti v kráľovstve Božom, ktoré už - už malo začať. Keď sa rok 1874 pominul a druhý príchod Krista nenastal, Russela napadlo, že Kristus predsa prišiel, ale neviditeľne.
Tomuto nápadu prispôsobil i niektoré texty Svätého písma a napísal brožúrku Cieľ a spôsob príchodu nášho Pána, v ktorej dokazoval, že Pán je prítomný na zemi už od roku 1874.
Keďže sa nezhodol z adventistami, založil vlastný list, v ktorom šíril svoju náuku – Kristus je už tu, o krátky čas sa všetko prevráti a na zemi zavládne Kráľovstvo Božie.

A tak tento mladý obchodník, považujúc sa za vyslanca Božieho, založil nové náboženstvo. Na jeho propagáciu použil
300 000,- tisíc dolárov – celé dedičstvo po otcovi.
Počas svojho života získal Russell pre svoje náboženstvo asi 2500 prívržencov. Tri roky pred svojou smrťou ich nazval Medzinárodným združením bádateľov Biblie.

Po smrti Karola Russella prebral vedenie Združenia Bádateľov Biblie v roku 1917 Jozef Franklin Rutheford ( zomrel v roku 1942) Jeho samovôľa, veľké odchýlenie sa od náuky Russella, kompromitácie a zosmiešňovanie sa nesplnenými proroctvami i veľké osobné ambície mali za následok, že sa Hnutie Bádateľov Biblie roztrieštilo na niekoľko skupín. Najväčšiu z týchto skupín sa Ruthefordovi podarilo udržať a v roku 1931 na zjazde v Colombo (Ohio) jej dal názov: Svedkovia Jehovovi.

Čo donútilo Rutheforda k tomu, že opustil dovtedajší názov Bádatelia biblie sa stal vo verejnosti skompromitovaný udalosťami, spomenutými vyššie. Počítal s tým, že zmena názvu pomôže zamaskovať minulosť.
U nás existujú až 4 smery Bádateľov biblie:

1, Združenie bádateľov biblie
2, Združenie slobodných Bádateľov biblie
3, Svetové misijné hnutie Epifania
4, Svedkovia Jehovovi
Tí tvoria aj najpočetnejšiu a najaktívnejšiu skupinu.
Ako vidíš, hnutie bádateľov Biblie a Svedkov Jehovových nezaložil Kristus, ale obyčajný človek, Američan Karol Russell.
Nie je vôbec pravdou, čo ti hovoria, že Svedkovia Jehovovi jestvovali dávno pred katolíkmi, že boli už v časoch Starého zákona a že k nim patrili i traja mládenci, vhodení do ohnivej pece, ako aj apoštoli.
Nie je pravdou, že Nero pálil Svedkov Jehovových vo svojich rímskych záhradách. To všetko je nepravda ! Svedkovia Jehovovi neexistovali pred Russellom.

To on ich založil a názov dostalo ich hnutie dokonca až po jeho smrti v roku 1931.

Tento pôvod od K. Russella je pre vodcov Svedkov Jehovových dosť kompromitujúci, a preto sa držia toho, že je lepšie o svojom americkom zakladateľovi nehovoriť a všetkými spôsobmi hľadať zväzky s postavami spred tisíc rokov – so spravodlivým Ábelom, patriarchami a prorokmi i s Kristom.

Je to daromná námaha. Svedkovia Jehovovi majú svoj pôvod v Amerike.
Svoje hlavné sídlo majú Brooklyne, tam, kde vznikli. Teda nemajú nič spoločné ani so Svätou zemou, ani s prorokmi Starého zákona, ani s Kristom ako zakladateľom.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:43 10.02 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7774
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7760
Príspevok sa načítava...

Ahoj Knieža. Neviem čo Ti na tom nie je jasné. Biblia je Slovo Božie a to Slovo bolo a je u Bioha a to Slovo bolo, je a bude Boh, náš Pán a Spasiteľ Ježiš Kristus, Boží jednorodený Syn na veky vekov. Máš tam dva texty z Biblie, ktoré to jednoznačne dokazujú.
Takže všetky tieto slová hocorí sám Pán Ježiš Kristus prostredníctvom pisateľov Jeho Slova.
A Ty a Tebe podobný s tým nič neurobia, akurát na seba privolajú Boží hnev.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 06:34 11.02 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7761
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
7761
Príspevok sa načítava...

Prekrúcaš, prekrúcaš slová. Že čo ja nechápem na tvojom písaní? icon icon icon Vôbec nereaguješ k tomu čo píšem. Niekedy mi pripadáte ako pometený, ako zb avený rozumu. Ako slepý slepého vedie a obaja padnú do jamy a ani o tom nevedia a povedia si ideme stále dobre. K tomuto poslednému tvojmu. Zo všetkým súhlasím okrem poslednej vety, aspoň to platí v tomto prípade(teraz nemyslím tú úplne poslednú ktorú vždy píšeš, mimochodom je to od teba pekné icon )Neviem prečo si to písal, keď o tom sa vôbec neprieme, fakt.. Nechcel si to niekomu inému písať, aj keď neviem komu, lebo tu nikto opak toho ani netvrdí, ozaj máš pomýlené niekedy reakcie. icon 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 08:05 11.02 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7765
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
7764
Príspevok sa načítava...

tyrus

Tak teda tomu ozaj nerozumiem. Ak ty uznávaš dve zvlášť osoby, tak nerozumiem ako sa môžeš prihovárať k Bohu skrze Ježiša, azda ťa Pán Boh nepočuje, ak sa prihováraš priamo k Nemu? Veď si sám dal verš MAT 6,6 , že sa máme modliť k Otcovi, nie je tam že cez Ježiša.
Píšeš, že čo uznávaš, ale ja sa ťa pýtam, ktorého uctievaš, inak povedané aj ako, ktorému sa klaniaš?. Nezabúdaj, že nikto nemôže mať dvoch Pánov, zatiaľ mi to vychádza, že ty ich máš dvoch LUK 16,13 .
Ak je podľa teba Pán Ježiš stvorení, tak prečo sa k nemu prihováraš? Či azda nie je tak stvorený ako aj ty? Veď sme všetci Jeho deti, Božie deti, teda aj Jeho synmi a dcérami. A isto poznáš to ako anjel hovoril Jánovi aby sa mu neklaňal, lebo je náš spolu sluha. Tak ty píšeš, že aj Ježiš je anjel, tak prečo Jeho uctievaš?
  2MOJ 20,5 ako potom rozumieš tento verš?  FIL 2,10

Isto mi dáš za pravdu, že u Boha je všetko možné, prečo si myslíš, žeby nebolo možné, aby si Boh obliekol ľudské telo a prišiel do svojho vlastného, do toho čo On Sám stvoril? Prečo si myslíš, že by to nedokázal?  JN 1,11 . Nezabúdaj, že si ty sám napísal, že On Boh je Stvoriteľ všetkého! Tak teda do čoho prišiel a kto?


Chcem reagovať...
Pridané: 08:39 11.02 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7770, 7780
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7765
Príspevok sa načítava...

Ahoj Knieža. Vieš prečo som to napísal? Pretože, keď niekto povie, že Pán Ježiš Kristus nie je Boh Syn je zbytočne sa s ním baviť o Božom Slove.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 09:04 11.02 2012 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
7766
Príspevok sa načítava...

Ahoj knieža

Pána Ježiša nazval Bohom preto, lebo to tak aj bolo a je! Ako inak Ho mal nazvať? Je napísané, že telo a krv mu toho nezjavilo, ale Pán ktorý je v Nebesiach. Pána nikto nikdy nevidel a ani nemôžeš vidieť. Ale to čo videli, to načo hľadeli keď tu bol Pán Ježiš, nebol Jeho skutočný výzor, Boží výzor. To čo si mohol vidieť, boli Jeho charakteristické vlastnosti! Jeho láska! Jeho dobrota! Jeho sloboda,ale hlavne Jeho láska! To si na ňom mohol vidieť, vnímať, pozorovať. To bolo to čo povedal, že krv a telo ti toho nezjavilo, ale Boh a Boh je Láska 1JAN 4,8 ; 1JAN 4,16 .

Áno, tak je predpovedané a tak sa aj stalo. Tak Ho mali nazývať a tak Ho aj volali.

Píšeš: "K ďalšej veci JOB 1,6 píše sa tu o synoch Božích - zaujímavé. Niekde sa tu písalo, že Boh môže mať len Boha ako syna. Takže všetko sú to bohovia čo sa zhromaždili ako je písané v Jóbovi??"  -    Kde je to napísané a kto to písal? Mňa zaujíma iba to čo je v písme a písmo hovorí, že sme všetci Jeho deti. Čiže aj Jeho synmi a dcérami! Či sa hovorí o anjeloch, alebo o nás, všetkých nás On Boh stvoril a preto sme Jeho deťmi! 

"Ďalej píšeš myslím Dušan, že Ježiš nebol stvorený" - Píšem to preto, lebo mi na to odpoveď dáva Božie Slovo. Ak sa mám klaňať, uznávať, uctievať, ctiť si iba Boha, tak je logické, že si nebudem uctievať Jeho stvorenstvo, či už prvorodené, alebo druho, alebo tretiorodené.... Je napísané, že nikoho nesmieme uctievať a milovať tak ako Boha, tak nikoho! Všetci sme Jeho deti, či už bol niekto prví, alebo druhý, alebo štyristopädesiatiôsmi, tak všetci sme rovnocenný a máme sa navzájom milovať, ale pozor, nie tak ako Boha! Lebo Je napísané, že 2MOJ 20,5 . Iba Jemu sa budeš klaňať, uctievať Ho! Ak iba Jemu, tak iba Jemu. A ak sa píše, že sa v mene Ježiša skloní každé koleno, tak je logické, že Ježiš nesmie byť nejaký stvorenec, nejaká zvlášť osoba, ale je to Sám Pán Boh, Stvoriteľ u ktorého je všetko možné a nevidím dôvod, prečo by nebolo možné aby si obliekol ľudské telo a prišiel do svojho vlastného, medzi nás ako je aj napísané! Alebo neveríš tomu, že u Boha to nie je možné? Vysvetli mi potom tento verš: FIL 2,10 , je to jeden z mnohých veršov, kde sa píše o uctievaní a klaňaní sa Pánovi Ježišovi.

V písme sa môžeš dočítať, že Boh účinkoval v rôznych formách zjavení! Či už to bol ako Archanjel anjel, ako Oblakový stĺp, ako Horiaci stĺp, ako Horiaci krík, tak to bol aj ako Človek na zemi! Preto sa aj píše že: Syn človeka!

Knieža, kto je podľa teba Spasiteľ?


Chcem reagovať...
Pridané: 09:26 11.02 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7798, 7803
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon Neregistrovaný
Autor: tyrus
7770
Príspevok sa načítava...

ahoj, Pravda ,že uznávam. Ved je napísane 1JAN 5,9-10 tu...   1JAN 4,9-10 a tu zase 1JAN 4,14-15
ak ešte pochybuješ, že sú to dva odlišne osoby ,tu máš ďalší dvôkaz ZJ 3,21 načo  a komu sa mam klaniať ,kaď sa modlím modlím sa v duchu a v pravde. čo si mam vyrobiť boha a padať na kolena a tak ho uctievať. čo je napísane v Fil 2-10 znamená že 
každý bude poddaný vláde Ježiša Krista. či už na nebesiach, alebo na zemi. Lebo on je Kráľ Kravou a Pán Pánov. Z 110,5
Boh je živa duchovna osoba. Keby,,Boh,,vzal na seba ľudskú podobu ukrižovali by Ho  ,,,,Kto by ho skriesil?.,,,


Chcem reagovať...
Pridané: 13:05 11.02 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7772, 7775, 7795
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
7771
Príspevok sa načítava...

Knieža a aj tyrus

Prosím vás vysvetlite mi tieto verše: "Nad to väčšej lásky nemá nikto, než aby niekto položil svoj život za svojich priateľov."  JN 15,13 . To akože podľa vás, Boh nemá väčšej lásky ako Pán Ježiš, ktorý položil svoj život  za nás? Lebo podľa vašich tvrdení si tento verš protirečí s vaším tvrdením.  Ďalej

"Ja som ten dobrý pastier. Dobrý pastier kladie svoju dušu za ovce."  JN 10,11 - Takže Boh v ktorého veríte, že všetko stvoril, nie je dobrý? Lebo podľa vás Boh neprišiel a nedal svoj vlastný život za to čo stvoril, ale podľa vás Jeho stvorený syn - zvlášť druhá osoba.
  JN 10,12 - Čiže vlastne podľa vás my ani nemôžeme byť Božími ovcami, Jeho deti, lebo podľa vás Boh neprišiel na zem nás spasiť.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:13 11.02 2012 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dusan82
7772
Príspevok sa načítava...

Tyrus


Odpovedaj na otázky ktoré sa ťa pýtam. Nedávaj verše proti veršom. Lebo sa nehádaš so mnou, ale s Pánom. To nie sú moje verše, tak im neprotireč inými veršami!

Dal si verš ZJ 3,21 a tvrdíš, že sú to dve zvlášť odlišné osoby. Tak sa ťa pýtam na tento verš, kde sa tam píše o zvlášť osobách? A ako môžu dve osoby sedieť na jednom tróne? Jeden trón = jedna osoba. 
Tyrus a teraz čí je ten trón? Pánov Ježišov, alebo je to Boží trón?

Áno tyrus. Presne o tom je klaňanie a uctievanie sa k niekomu. Keď sa k nemu prihováram - čiže modlím sa. Nikde som nepísal o nejakej soške, alebo modle. Alebo si to niekde odomňa čítal? Nebuď telesný, lebo to čo spomínaš o klaňaní je o telesnosti! Boh je Duch a tí ktorí sa k Nemu modlia modlia sa v duchu a v pravde. Ja nepíšem o telesnom uctievaní tyrus.  

"každý bude poddaný vláde Ježiša Krista. či už na nebesiach, alebo na zemi. Lebo on je Kráľ Kravou a Pán Pánov. Z 110,5" - Tak teraz si tomu dal! Čiže mu bude poddaný aj Boh? Čiže podľa teba je stvorenec nad svojim Pánom? Nad tým kto ho stvoril? To je teda satanské myslenie!

"Boh je živa duchovna osoba. Keby,,Boh,,vzal na seba ľudskú podobu ukrižovali by Ho ,,,,Kto by ho skriesil?.,,, " Áno, Boh vzal na seba ľudskú podobu a aj Ho ukrižovali! A predstav si že kto Ho vzkriesil! On sám sa vzkriesil tyrus, lebo Boh je večný, Boh nemôže zomrieť tak ako ty. To čo zomrelo, zomrelo telo v ktorom bol Pán. Lebo to porušiteľné si musí obliesť neporušiteľné a tak isto aj my budeme ako On. Budeme Jemu súpodobný!  1JAN 3,2 To ľudské telo, ktoré zomrie, ktoré máme každý z nás, musí zomrieť a obliecť si neporušiteľnosť, ale to bude dané iba tým, ktorí si to zaslúžia.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:32 11.02 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7777
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: tyrus
7774
Príspevok sa načítava...

ahoj, Meno kroré bolo zjavené prorokom. To meno ktoré prečítal Ježiš v synagóge. To meno ktoré je Zakázane. meno kroré sa používalo v Starohebrejčine. Tento jazyk sa prví používal na svete. Ja neviem,kto čo robil ,nerobil ,založil nezaložil, to je mi ukratene. Ja sa držim Písma.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:40 11.02 2012 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
l ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...