Téma:

piť či nepiť to je otázka

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... r
Autor: priatel
7143
Príspevok sa načítava...

neodpovedal si mi-vari si sa nezlakol,ze by si mohol prist o spasenie,ci svoju vieru-nevieru?


Chcem reagovať...
Pridané: 07:39 05.01 2012 Štvrtok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7144
Príspevok sa načítava...

Ahoj Knieža. Svedkovia Jehovovi nie sú cirkev. Neviem či sa to vôbec dá nazvať aspoň cirkevným vierovyznaním, to vie len Pán Ježiš Kristus.
A keď sa chceš s nami rozprávať, tak si myslím, že by si sa mal predstaviť už len z etického hľadiska. Ale, keď nechceš je to Tvoj problém, ale Pán Boh vidí Tvoje správanie.
Vidím, že si nepochopil moju otázku, ktorú som dal najprv jonatanovi.
V príspevku číslo 7135 adresovanom jonatanovi som to rozpísal myslím si, že dosť jasne.
Tým som chcel poukázať, že keďže Otec Pána Ježiša Krista je Boh Otec, náš Stvoriteľ, Jeho Syn a náš Spasiteľ Pán Ježiša Kristus je tak isto Boh.
Ja si teda nepotrebujem dávať žiadne otázky.
V príspevkoch 7125 a 7126 tonasp rozumne rozpísal ako je to s Božskou a ľudskou prirodzenosťou Pána Ježiša Krista.
Pán Ježiš Kristus povedal, že otcom nemáme volať nikoho na zemi tu : MAT 23,9 .
K tomu si však musíš pridať i predchádzajúci verš MAT 23,8 .
Keď si ich spojíš dohromady tak Ti z toho vyjde toto.
Podľa mňa myslel Pán Ježiš Kristus slová o nebeskom Otcovi tak, že sa majú týkať duchovnej stránky nášho života a nemyslel na rodiča otca. Skús Ty osloviť svojho otca krstným menom alebo nejakou prezývkou, keď nechceš nikoho na zemi nazývať otcom. Som veľmi zvedavý čo Ti na to povie.

Teda nikto sa nerobí bohom.. Veď taká myšlienka ma nikdy ani nenapadla. To skrslo v Tvojej mysli, takže možno Ty....
Správne si napísal, že Pán Ježiš Kristus, Duch Svätý a Boh Otec nebeský boli už pred stvorením  sveta.
Neviem preto pochopiť o čo Ti v tomto prípade ide.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.   4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 09:39 05.01 2012 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7150
img
icon Neregistrovaný
Autor: burinka
7145
Príspevok sa načítava...

Ahoj jonatan to ty si ma tu nazval burina icon ked si mi tym chcel ublizit - tak neublizil si, mne zalezi co si mysli Boh = Jezis a nie nejaky neznami jonatan a Boh hovori IZ 49,15
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 10:49 05.01 2012 Štvrtok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jožko
7149
Príspevok sa načítava...

Ahoj Sunny. Neviem, či ešte čítaš príspevky na tému piť či nepiť , pretože, vďaka príspevkom našich "ariánskych" spolubesedníkov, sa azačla diskusia ubierať iným smerom. Minule som to napísal Jonatanovi a myslím, že by o tomto texte mali vedieť všetci, pretože keď prídem do dajakého kresťanského spoločenstva, väčšinaou o ňom nevedia. Ide o text Micheáš 2,11 Keby bol muž, čo ide za vetrom a klamstvom, a luhal by: „Budem rečniť o víne a pálenke,“ to by bol rečník pre tento ľud. Myslím si totiž, že veľa ľudí nedoceňuje hĺbku tohto krátkeho textu. Každý, kto zastáva pitie vína a pálenky (alkoholických nápojov) je nazvaný mužom, ktorý ide za vetrom a klamstvom. Nehovorí sa tu o množstve alkoholu. Pokiaľ som danú vec mohol pozorovať vo svojom okolí od svojho detstva, a hovoriť s ľuďmi o tom, ako začínali s alkoholom, nikto nezačínal s desiatimi pivami alebo fľašou rumu. Problém je v tom, že na začiatku, keď si mladý človek (niekedy veľmi mladý - skôr väčšie dieťa) "prihne" po prvý raz, nik nevie, kde a ako v živote s pitím alkoholu skončí. Naša civilizácia sa dostala v pití alkoholu tak ďaleko, že pri diskúsiach o ňom zabúdame na základnu vec: Je akékoľvek malé množstvo alkoholu vôbec dôležité k životu? Každý rozumný človek povie "nie". Malé deti ho nekonzumujú a sú zdravé. Ba naopak, keby ho pili, každý by vedel, že niečo nieje v poriadku. Keď sa opýtame psychológov a psychiatrov aké množstvno alkoholu je možné konzumovať, aby som mal istotu, že sa nestanem alkoholikom, ich odpoveď je "žiadne". Takisto, ako jedna cigareta mariuhany môže zapríčiniť schizofréniu, jeden "štamperlík" alkoholu môže byť na začiatku alkoholismu. Preto som rád, že verš Micheáš 2,11 nehovorí o množstve a chcel by som upozorniť všetkých, ktorí zastávajú názor neškodlivosti mierneho pitia, že sa označenie "muž, čo ide za vetrom a klamstvom" , týka aj ich. S pozdravom BEZ PITIA ĎALEJ ZÁJDEŠ, Jožko


Chcem reagovať...
Pridané: 11:58 05.01 2012 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7159
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7150
Príspevok sa načítava...

Ja som bol svedok 3.5 roka.Svedok je ten ktory nieco videl alebo zazil. Tak ze som bol falosny svedok lebo nic som nevidel ani nezazil.Jezis hovori: SK 1,8 Tak ze komu mame byt svedkami a skym ano je to jeho Duch Svaty,ktory je pravy svedok Jezisa Krista o očom mame kazat?  MAR 16,15-20 ano je to  mocne evajelium na zachranu cloveka  RIM 1,16 kto prisiel zrusit to evanjelium nikto co vlastne je evanjelium je to dobra sprava   ze Boh prisiel zaplatil za hriesnikov a vstal zmrtvych tretieho dna  1TIM 3,16 ako mame byt zachraneny?  RIM 10,9 Tak ze ja svedcim o Kristovi ktory, bol na zemi a zomrel za naše hriechy a spolu so mnou svedci aj Duch Svaty,ktory mi pomaha hovorit a zjavovat Krista.On prisiel Oslavit ktore nemo Jehovu?alebo Jezisa Krista?Co hovori Biblia v ktorom mene mame zachranu  SK 10,43   SK 4,12 co tu hovori Biblia v ktorom nene mame zachranu ktore meno bolo zjavene ludom nebola to Maria ani niekto z Apostolov ani Abraham  a ani meno Jehova ale je to meno Ježiš Krisus On hovori ak vyznas moje meno pred ludmi i ja vyznam tvoje meno pred Otcom a jeho anjelmi.Tak ze Jezis sa zjavil aby znicil diela dablove   1JAN 3,8 preco su tolko nabozenstva na zemi?Ano lebo je tu bludny duch ktory berie pozornost od Jezisa.Diabol vam dovoli aby ste uctievali vsetko mozne len nie toho praveho Jezisa Krista,ktory nam dokazal lasku tym ze zomrel za nase hriechy kto nam ukazal lasku nikto ani jeden boh iba Jezis tak ze.Svedkovia ucia ze Jezis musel zomriet lebo mu to prikazall Boh to neni pravda je to klamstvo ktore je z diabla a nechce ukazat nam ako nas sam Jezis miluje  JN 15,13 Tak ze Jezis isiel na kriz dobrovolne ale Svedkovia aj to prekrutili vravia ze On nebol ukrizovany ale ukolovany mozno  v tejto modernej dobe si vymyslia ze bol na elktrickom kresle.Viete ja som hladal dlho pravdu a prosil som Boha aby mi zjavil ktora cirkev je prava
a Duch Svaty mi ukazal toto  MAR 16,15-20 Ak mi uverime v evanjelium a dame sa pokrstit stava sa ze veriacich sprevadzaju znamenia a tu je dokaz  http://www.youtube.com/watch?v=pG8Qzmrj4Go&feature=related  moc nad demonami v MENE JEžIšA KRISTA A UZDRAVENIE. Biblia hovori  ZID 13,8                                                                a toto je dokaz falsovatelov Bozieho Slova  http://www.inky.sk/Viera/Apologetika/AdvJeh_003.pdf   Tak ze ak sa s vami bude rozpravat Fološny Svedok  tak mu ukazte toto BUM a svetlo je na svete              SPOZNATE PRAVDU A PRAVDA VAS VYSLOBODI   kto vas vyslobodi?
                                               Jezis Hovori JA SOM CESTA PRAVDA I ZIVOT 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:08 05.01 2012 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7193
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7159
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jožko a všetci ostatní. O požívaní alkoholu sa už popísalo a vyrozprávalo veľmi mnoho. Na Tvoj názor  ja odpoviem toto.
Po prícode Pána Ježiša Krista na svet a určite aj pred Jeho  príchodom pestovali ľudia vinič.
Pán Ježiš Kristus pri poslednej večeri tak isto pil so svojimi učeníkmi víno.
Je pravdou, že alkohol je najsilnejšia droga, ale len pre ľudí, ktorí nemajú pevnú  vôľu. A pevnú vôľu nemajú  najmä  tí ktorí nemajú v srdci Pána Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa, Pána a Kráľa.
Píšeš, že všetko sa začína už v skorom detskom veku. Koľko je alkoholikov v rodinách veriacich ľudí? 
Všteko je v ľuďoch. Naozaj alkohol v malom množstve je liek. Napr.
 Mám   známu z obce Vinné, ktorej  babka neišla pracovať kým nevypila pohár vína. Žila 95 rokov. Bola alkoholička? Ja myslím, že nie.
Môj starý otec žili  86 rokov a pili každé ráno pohár vína a potom pohárik sp. borovičky. Pracovali celý život ako cestár. Techniku k práci nemali žiadnu, keďže rok ich narodenia je 1889.
Všetjko je teda vo vývhove to strany rodičov.
Kto to neprijme ako pravdu bude rozprávať všelijeké príhody a veci, ktoré im budú vyhovovať.
Ešte podotknem, že každý človek je tvor jedinečný a každý organizmus sa správa inak.
Keď bude každý človek od narodenia dostávať zo všetkých potravín, ktoré sa dopestúju v tej oblasti, v ktorej žije dostávať z každého rožka troška, ako hovorí stará ľudská múdrosť, určite sa dožije v zdraví dlhého veku.
Každý človek potrebuje k svojmu životu jedine pevnú vieru v Boha, Pána Ježiša Krista a Svätého Ducha  a Pán Boh mu dá všetko   čo čo k životu potrebuje. Ani viac ani menej. Každý s tým musí byť spokojný. Ak   nebude potom uhne z cesty. ktorú všetkým nám ukazuje Pán Ježiš Kristus ak jediná Cesta, Pravda a Život.
 Nech vás všetkých žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svéätý.   4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 19:54 05.01 2012 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7194
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jožko
7193
Príspevok sa načítava...

Ahoj Ježišov svedok. Ďakujem Ti za príspevok. Najmä za odkaz na Falšovanie Biblie. Veľmi dobrá vec. http://www.inky.sk/Viera/Apologetika/AdvJeh_003.pdf Ten prvý odkaz je pre mňa trochu priveľmi "showmanský". Keď Pán Ježiš urobil zázrak, dával najavo, že si nepraje, aby sa o tom hovorilo - asi preto, že nechcel, aby za ním ľudia prichádzali z týchto príčin a tieto zhromáždenia potom takto vyzerali. Chcel, aby prišli počúvať čo im hovoril. Poznám ľudí, ktorí boli zázračne uzdravení. Za mňa sa moja mamička dva razy modlila, keď som bol smrtelne chorý a bol som uzdravený. Ale bolo to so slzami a s pokorou. V tomto odkaze som videl jednoducho show. Naviac jeden uzdravený vstal z inv. vozíka a napadal na nohu. Tým Ti však nechcem vstupovať do Tvojej viery. Naopak, ešte raz Ti ďakujem za Tvoj príspevok. Jožko


Chcem reagovať...
Pridané: 20:59 06.01 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7201
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jožko
7194
Príspevok sa načítava...

Ahoj Zahor21. Okolo Vinného je vinársky kraj... Poznám to tam. K Tvojmu príspevku len toľko. Naši prarodičia tvrdo pracovali a mali vynikajúce spaľovanie. Ďalej som vo svojom príspevku, na ktorý reaguješ napísal, že nikto z nás nemôže vedieť, čo s ním začiatok pitia nakoniec urobí, kam ho to dovedie. Chcem k tomu však niečo pridať. Ak si niekto myslí, že mierne pitie je prospešné, tak nech mierne pije. Ale čo to je mierne pitie 1TIM 5,23 Nepi už iba vodu, ale pre svoj žalúdok a časté choroby užívaj trochu vína. Predstav si, že, by Timotej na chorý žalúdok pil 2 deci vína niekoľkokrát denne... Skôr ho užival po lyžičkách. Asi tak ako my dnes užívame kvapky (15-20 na kôstku cukru). Čo sa týka večere Pánovej. Bola v rámci Veľkej Noci (Pesachu) a pred týmito sviatkami sa robila celonárodná očista a Izraeliti museli všetko v čom bol kvas zničt . Deut 16:4 Sedem dní nech nevidno kvas na celom tvojom území a do rána nesmie zostať nič z mäsa, ktoré sa obetovalo večer prvého dňa. Keď niekto pil v dobe Pesachu kvasené víno, postupoval proti zákonu, hoci tradícia v dobe P.Ježiša kadečo poprekrúcala - mohla aj toto, ale vieme, aký názor mal Pán Ježiš na tradíciu. Gréčtina, nanešťastie nerozlišuje mädzi vínom a muštom ako slovenčina, tak si môžme trochu o tom, čo vlastne Pán Ježiš pri poslednej večeri pil, urobiť obrázok iba na základe jeho slov Matúš 26:29 Hovorím vám: Odteraz už nebudem piť z tohto plodu viniča až do dňa, keď ho budem piť s vami.   Výraz " plod viniča" má bližšie k muštu ako k vínu. Pokiaľ by niekto chcel spomenúť svadbu v Káni Galilejskej a zázrak premenenia vody na víno P. Ježišom, tak nech si zráta, koľko tej vody a potom vína z nej bolo. Okolo 500 - 600 litrov. Kto bol v Izraeli a videl o aké "mesto" sa tu jednalo, tak si ľahko predstaví, že keby to mali svadobčania vypiť a jednalo by sa o kvasené víno, váľali by sa, sprepáčením, spití do nemoty po zemi. A keďže to bol prvý zázrak Pána Ježiša, aký výhľad a nádych by to dalo jeho programu. Žiaľ, ako som už napísal, z gréckeho textu sa nedá vyčítať, či sa jednalo o kvasené víno alebo hroznový mušt. Polkiaľ si v evanjeliach dobre prečítame, čo P.Ježiš za svojho života robil a hovoril Matúš 12:20 Nalomenú trsť nedolomí, hasnúci knôtik nedohasí, kým neprivedie právo k víťazstvu,
tak to skôr vyzerá, že svadobčania išli zo svadby domov viac triezvi, ako na ňu prišli.  
Teda, takto to vidím ja. a vyjadrujem sa k tomu, pretože mi do očí udrela téma Piť či nepiť. Možno to niekomu niečo povie a možno nie. Ale radšej by som bol, keby Slováci nikdy nepili, a trochu mi je ľúto, že existuje výraz "slovenská hádzaná" - to bol pokus žart, keďže to všetko vyzerá asi veľmi vážne. Jožko


P.S. Ospravedlňujem sa. Vo výsledku mi nechcú farby textu naskakovať tak, ako ich pôvodne nastavím


Chcem reagovať...
Pridané: 22:06 06.01 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7209, 7210
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7201
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jozko Ten showman Boh cez neho vzkriesil mrtveho a je to prorok daj si na youtube prophet Joshua vies Duch Svaty je tu na zemi  On oslavuje Jezisa ako chce.Jezis povedal skutky ktore ja cinim budete cinit aj vy a este aj vatsie  lebo ja idem k svojmu Otcovi.Cital si ake zhromazdienia mali prvy krestania v skutkoch apostolov?Predstav si ako uzdravoval Peter ked mu kladly ludi aby jeho tien sa dotkol tych ludi aby boli uzdraveny.Predstav si dav 3000 ludi a tam kazu a modlia sa za chorych apostoli.Boli to showmani?Vies Duch Svaty to urobi iba tak ako mu dovolis,ale ak Ho nechas aby si robil On co chcel tak potom zazijes veci ake si nikdy nezazil.Biblia hovori ze veci Ducha Bozieho su telesnym ludom blaznostvom. A v jednom pripade ani na mysel nam neprislo to co Boh pre nas pripravil uz v tomto zivote.NEKRONTOLUJME Ducha Bozieho nech oslavy Jezisa ako chce On si robi  co chce lebo On je Boh. Boh ta pozehnaj.Misko


Chcem reagovať...
Pridané: 23:56 06.01 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7224
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7209
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jožko. Jožko. Ja som písal, že ráno vypili pohár vína alebo pohárik sp. borovičky V Záhore a kolitých dedinách je tiež vinársky kraj. A Ty si myslíš, že my máme iné spaľovanie tuku, iný metabolizmus ako mali naši rodičia či prarodičia? Metabolizmus môžu mať iný teraz Tí ľudia, ktorí konzumujú rôzne polotovary, produkty fastfoodov a pod.
Ešte raz k tomu vínu. Keď teda Gréčtina  nerozlišuje mädzi vínom a muštom ako slovenčina, neviem prečo naši predkovia nanešťastie začali hovoriť, že Pán Ježiš Kristus nepil kvasené víno.
Keby to však bolo tak, tak by to jasne povedal.
Jožko. Ja tiež nie som nadšený keď vidím opitých ľudí a dnes už sú to nielen chlapi, ale je veľa opitých žien a dievčat, ktorých organizmy sa ešte vyvíjajú.
To však všetko záleží na jednotlivých jedincoch. Pokiaľ si to kažsý sám neuvedomí a nepríjme do dvojho srdca Pána Ježiša Krista stále to sním pôjde dole vodou až do konca života.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 07:55 07.01 2012 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7210
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jožko. Jožko. Ja som písal, že ráno vypili pohár vína alebo pohárik sp. borovičky V Záhore a kolitých dedinách je tiež vinársky kraj. A Ty si myslíš, že my máme iné spaľovanie tuku, iný metabolizmus ako mali naši rodičia či prarodičia? Metabolizmus môžu mať iný teraz Tí ľudia, ktorí konzumujú rôzne polotovary, produkty fastfoodov a pod.
Ešte raz k tomu vínu. Keď teda Gréčtina  nerozlišuje mädzi vínom a muštom ako slovenčina, neviem prečo naši predkovia nanešťastie začali hovoriť, že Pán Ježiš Kristus nepil kvasené víno.
Keby to však bolo tak, tak by to jasne povedal.
Jožko. Ja tiež nie som nadšený keď vidím opitých ľudí a dnes už sú to nielen chlapi, ale je veľa opitých žien a dievčat, ktorých organizmy sa ešte vyvíjajú.
To však všetko záleží na jednotlivých jedincoch. Pokiaľ si to kažsý sám neuvedomí a nepríjme do dvojho srdca Pána Ježiša Krista stále to sním pôjde dole vodou až do konca života.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 07:55 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7218
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jožko
7218
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor21. Viem, že sa v Záhore a okolí (Orechová), pestuje hrozno. Moja mama pochádza z Bežoviec. S tým spaľovaním. Naši predkovia dreli a žili na čerstvom vzduchu. Ich organizmus si s takými jedmi, ako alkohol, poradil ďaleko ľahšie ako náš. Keď si spomeniem na svoje zamestnania, tak som sedel za volantom alebo za písacím stolom alebo v kabine žeriava. Každá z mojich profesií bola zodpovedná, ale máloktorá fyzicky náročná.
No a Pán Ježiš nemusel nič "jasne" hovoriť. V Izraeli malo najväčši cenu víno priamo z lisu - mušt. I dnes sa v Izraeli alkoholické víno reže - podobne ako vo Francúzsku. Ono sa to veľmi nevie, ale ľudia v štátoch južnej Europy a v Izraeli hovoriach o ľuďoch, ktorí pijú nerezané víno, že sú barbari. Všeobecne neuznávam Islám, ale to, že zakazuje alkohol je mi sympatické. Horšie je to s ich fajčením. Ale tí, ktorých som stretol napr. v Istanbule, a nepili ani nefajčili, vyzerali na svoj vek veľmi mlado.
Ale keď niekto chce piť v malej miere alkohol, nech tak robí. Chcem však upozorniť na to, že sa, napríklad, aloe, kde sa dává 250-500 gramov pomletých listov z Aloe arborescens, pol kila medu rozpusteného v litri vína a pol litra čo najčistejšieho liehu, pije 3x denne čajova lyžička, sa užívá tri mesiace a potom sa má najmenej na 3 mesiace užívanie prerušiť. Hoci med veľmi neutralizuje alkohol, predsa len tam je a treba urobiť pauzu.
Nehovorím, že by sa nevedeli mnohí ľudia udržať na správnej miere. Ja si budem piť hroznovú štiavu, vo víne si budem máčať nohy a tvrdý alkohol použijem na riedenie farieb, keď zistím, že nemám predpísané riedidlo. On totiž destilovaný alkohol je známy až z odby cisára Neróna - aspoň v našej civilizácii. A načo piť alkohol, keď dnes vieme uchovať hroznový mušt. Tie ostatné jedy, o ktorých píšeš sa snažím nejesť. Som vegetarián a bývam v meste, kde sa dá vyžiť na Bio - natural úrovni. Ale už zase píšem priveľa. Ahoj. Jožko


Chcem reagovať...
Pridané: 12:29 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7223
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7223
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jožko. Pime jedzme kto čo chce. No akosi Ti ušiel zaklad mojej úvahy. Každý človek by mal ovládať svoju osobnosť. Veď Pán Boh Stvoriteľ mu dal slobodnú vôľu.
Každý by mal vedieť ako spáliť energiu, ktorú prijme v potrave. Keď som povedal, že z každého rožka troška tak som myslel v malých dávkach. To neznamená piť raz za hodinu pohár vína, napr.
Keď si vegetarián myslíš si, že vegetariánska strava Ti vynahradí všetky zložky potravy, ktoríé obsahuje napr. bravčové, teľacie, jahňacie, hydinové a ešte všelijaké iné mäso?
Rob ako uznáš za vhodné, ale keď má každý slobodnú vôľu tak sa bude riadiť podľa vôle Božej a potom svojej. Podľa žiadnej inej.
Kto však vynechá Božiu vôľu skončí ako drogovo závisly človek a  ide to s ním dole kopcom. To mi dáš dúfam za pravdu. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:49 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7231
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jožko
7224
Príspevok sa načítava...

Ahoj Miško. Bol som na shromáždeniach letničných a videl som ako s nimi nabíjalo. To sa do nich vždy znovu vracajú besy, že ich z nich Boh tie besy musí stále znovu vyháňať? Veď v Kristových dobách nabíjalo iba s ľuďmi, z ktorých On vyháňal zlých duchov. A čo tak ovocie Ducha - striedmosť - Gal 5,22.Jožko


Chcem reagovať...
Pridané: 12:50 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7241
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jožko
7231
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor21. Na začiatku predsa ľudia nejedli mäso. Chceš povedať, že Izraeliti nejedli plnohodnotnú stravu, keď nejedli bravčové mäso? Ale radšej budem hovoriť o tom, čo bolo v raji a pred potopou. Vtedy mali byť všetci vegetariani. Dnes je to už vedecky dokázané. Bielkoviny sú lepšie straviteľné, keď sú v rastlinnej forme. To, že sú mäsité bielkoviny tzv plnocenné sa už dnes netvrdí. Naopak - mäso zaťažuje organizmus kyselinou močovou a čpavkom. Dokonca i mlieko zaťažuje organizmus. Človek je totiž jediný tvor, ktorý pije mlieko ako dospelák a k tomu ešte mlieko iného živočícha. Dnes, keď je dosť orieškov, luštenín, celozrnnej múky, kyslej (nie sterilizovnej) kapusty, ovocia a zeleniny, jesť mäso, je podľa mňa zbytočné. Za starých čias mali chudobní skoro stále nemäsitú stravu a ich deti boli často zdravšie, ako deti bohatých. O tom svedčí aj stará slovenská kuchyňa. Naši predkovia, ak vôbec, tak jedli mäso v nedeľu. Halušky s kyslou kapustou alebo pirohy mi chutia a chutia. Z hydinového mäsa z obchodu sa dá zjesť, pretože neznáša takú stravu ako sliepky, iba morka. Všetko ostatné je z obchodu zlé. Pracoval som s tým a viem... A keď žiješ v meste, skús kupovať Bio-mäso. Ak nie si medzi vrchnými 10000, prídeš na mizinu. Predsa len Bio nemesitá strava vyjde lacnejšie. Navyše bielkovín jeme 2-4krát viac ako je nutné pre naše telo. A to je pre tráviaci systém, najmä pre pečeň veľmi veľká záťaž. Zober si medveďa pandu je skoro výhradne iba výhonky niektorých druhov bambusu a nevyzerá podvýživene. Takže, ak vôbec jesť dajaké mäso, tak iba ako čerešničku na torte. Nie šnyceľ cez calý tanier. Problémom nášho národa nie su predsa podvyživení alebo bledí vegetariáni (ak chceš, tak sa môžme v lete stretnúť a uvidíš), ale kardiovaskulárne ochorenia a rakovina. Nevravím, že by nemäsitá strava človeka na 100% ochránila od týchto ochorení, ale nemajú cholestrolom zapchaté cievy - ak jedia málo masla, priemyselných sladkostí a kokosového tuku. Nakoniec v našej populácii sa zje pol kila mäsa za deň na osobu, vrátanľ dôjčeniec. Pri takomto množstve by sa malo zjesť kilo zeleniny a kilo ovocia. A zo štatystík je jasné, že to tak nieje.  Ale čo já Ti tu píšem. Zober si dajaku knihu od Mudr. Bukovského a tam sa dozvieš...
Máme slobodnú vôľu, ale aj rozum a poznatkov 1000000 krát viac ako za dôb Marie-Terezie a sme za to tiež zodpovední. Tým však nezatracujem tých čo jedia mäso. Naše evanjelium nemá byť pokrm a nápoj a kto uverí v Ježiša Krista, bude spasený. Ibaže som došiel k takému názoru, že, keď nejem mäso, nebude mi hniť v črevách. Dobrú chuť pri vyváženej strave. Jožko


Chcem reagovať...
Pridané: 14:15 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7232
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7232
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jožko. Z Tvojho článku som prečítal asi prvých 10 riadkov a ďalej je to už zbytočné. Opakuješ sa stále dookola. A predsa tu spomínaš, že bielkoviny z rastlín a z mäsa nie sú rovnaké, ale, že už sa to netvrdí. Kto to začal hovoriť? Určite výrobcovia rastlunnej potravy. A že to tvrdia aj lekári? To je presne tak ako je to teraz s distribúciou liekov. Predstavitelia farmaceutických firiem sa predbiehajú u lekárnikov s niečim, napr. úplatkami, darčekmi atď. len preto, aby sa ich lieky predávali. Veď im vôbec nejde o zdravie ľudí. Z toho maju výborný biznis. Ospravdlňujem sa však tým producentom, či už rastlinnej potravy, alebo liekov, ktorí to s nami myslia zodpovedne.
Ako som spomínal. Každý človek je tvor jedinečný a pokiaľ niekomu chýba viera v Boha a plnenie Božej vôle, jeho vlastná vôľa mu nebude stačiť na to, aby žil plnohodnotný život tu na tejto zemi a už tobôž nie život v nebeskom kráľovstve nášho Nebeského Otca. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a DUch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:50 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7249
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7241
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jozko vies aj v tom musime byt vedeny Duchom Bozim predstav si ze Duch Svaty je ten isty vcera dnes i na veky a my zijeme v poslednom case vies ze teraz Duch Svaty chce oslavit Jezisa este viac ako v case rannych krestanov.Vies si prestavit ak dame  priestor Duchu Svatemu tak uvidime veci ktore nikto pred tym nevidel.poznas pribeh ked Filipa odniesol Duch Svaty kazat evanjelium ver tomu ze On to moze robit aj teraz tak ze nesudme ci je to z Ducha Svateho to co sa dialo v letnicnych cirkvach.Ty sam nevies ako to ma rad Duch Svaty ale ak mu dovolis aby oslavil Duch Svaty Jezisa Krista ktorym kolvek sposobom tak sa priprav ze On ho oslavy tak ako si nikdy pred tym nezazil lebo Boh ma svoj vlastny sposob a nie ako su zvyknuty ludia ale urobi to Bozsky lebo je Boh.Telesny ludia nechapu veci Ducha Bozieho lebo pre nich je to blaznostvo.
                                                                                           Boh ta pozehnaj.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:01 08.01 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7244
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jožko
7244
Príspevok sa načítava...

Ahoj Miško. Isteže nemôžme sv. Duchu ani Pánu Bohu prikazovať čo má ako robiť. Lenže nám Pán Boh dal Písmo sväté a rozum a vždy všetko robil na úrovni. Takže sa nehnevaj, nemôžem o prejavoch letničných mieniť, že by boli z Ducha sv. Ono totiž podobné prejavy sa vyskytujú aj v pohanstve. Že budú v dobe konca rôzne prejavy pôsobenia D.sv. to viem. Lenže všetko, čo sa deje pod pôsobením Božím je také, ako nám o tom podáva správu Biblia. A prejavy i kázania letničných nie su vždy v súlade s Bibliou. Pri rozhovoroch s nimi som často počul, že to tak "cítia". Ano, treba všetko prijímať v rovnováhe rozum-cit, lenže argumentovať slovami "ja to tak cítim", pre mňa znamená "potlačil som rozum v prospech citu". A sám zo života vieš, že keď emočná stránka človeka nespolupracuje s rozumovou a človek sa nechá uniesť, už či je to zaľúbenosť, alebo rozčúlenie, a či rozľútostnenosť, tak potom sa slová takého človeka nedajú brať vážne. Pokiaľ mám niečo brať vážne, tak to musí súhlasiť s Písmom svätým a nie je možné to zhodiť na argument, že nebudem rozkazovať Bohu ako má čo kedy robiť. pretož Písmo hovorí, že máme skúmať duchovné prejavy 1J 4,1 Milovaní, neverte každému duchovi, ale skúmajte duchov, či sú z Boha.... Prepáč, ale ten evanjelista sa neprejavoval ako modliaci sa človek, ale ako manipulátor. Ak Ti pomáha vo viere vidieť zázraky prejavované týmto sôsobom, je to na posilnenie Tvojej viery. Moja viera je živená Písmom sv. a z určitého druhu zázrakov - ako som písal minule, mám radosť, pretože Pán Boh pomohol mne alebo iným ľuďom. Ale väčšiu radoť mám z toho, keď sa Písmo sv. vysmeje nevercom a nájdu sa archeologické objavy preukazatelne potvdzujúce pravdivosť Biblie alebo vedecké dôkazy vyvracajúce evolučnú teóriu. Jožko


Chcem reagovať...
Pridané: 20:13 08.01 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7246
img
icon Neregistrovaný
Autor: JezisovSvedok
7246
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jozko tak ako som povedal ak budes kontrolovat Ducha Svateho tak On urobi iba to v com mas vieru ale ak Ho nechas robit to co On chce tak sa priprav ne veci na ktore si nikdy pred tym neprezil.On vie ako oslavit Jezisa ty nie ani ja iba Duch Svaty.
Ukazem ti priklad na niekom kto nekontroluje Ducha Svateho  http://www.youtube.com/watch?v=ujj3mqGh0tk&feature=related  
Ak rozumiemies po anglicky.Je to prorok a ma iba 19 rokov.Jezis hovori ak neverite mojim slovam verte tym skutkom.Kedy Jezis zacal robit zazraky?Musel prist na neho Duch Svaty ak mas Ducha Svateho tak mas tu istu moc aku ma Jezis.Len ze ludsky rozum hovori nie ale viera hovori ano. Bez tychto darov nemoze fungovat cirkev Bozia 1KOR 12,28-31  to si zapametaj ak cirkev nema tieto dary tak je mrtva lebo kto prinasa viziu crikvy? Duch Svaty skrze tieto dary. MAR 16,15-20 Ak kazes evanjelium potvrdzuje Boh skrze teba uzdraveniami alebo zazrakmi.Ak nie  v kom je chyba v Bohu? nie lebo vidis,ze Jezis potvrdzuje svoje slovo,ale je chyba v nas lebo nedavame priestor Duchu Svatemu aby oslavil Jezisa.Nasa nevera to robi kazeme evanjelium ze aj tomu verime alebo berieme to ako doktrinu ma moc evanielja taku istu ako pred 2 tisic rokmi?Ano ma, evanjelium sa kaze v moci Ducha Svateho len ze my chceme chapat Boha len ze Bohu musis verit ne chapat Ho.Boh stvoril nebesia a zem zo svojim slovom mozes to pochopit?neda sa to pochopit iba verit.POvedal slovo a do dnesneho dna ludia skumaju nebesia i zem a Boh povedal slovo. 1KOR 2,4-5   Pan ta pozehnaj. Moze niekto zastavit toto? http://www.youtube.com/watch?v=OnM0HVuSqXA&feature=related   aj On je showman? icon


Chcem reagovať...
Pridané: 13:03 09.01 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7250
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: Jožko
7249
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor21. Ako som Ti písal, pôvodne človek jedol rastlinnú stravu. A s tými doktormi - osbne poznám Mudr. Igora Bukovského, ktorý pôsobí, ako jeden z mála v oblasti prevencie civilizačných chorôb.  Mudr. Peter Pribiš je momentálne v Amerika, ale jazdí do Čiech i na Slovensko a prednáša verejnosti - takisto preventívnu medicínu. Dr. Walter Vaith je už starší, ale pracoval ako doktor biologie na Juhoafrických Univerzitách v oblasti výzkumu chorôb živočíchov. Toto sú ľudia, ktorí podľa svojich slov aj žijú. Ja som osobne pracoval v oblasti chemickej ochrany a výživy rastlín a kým som začal pracovať ako špeciálny agronóm a naopak kontroloval, či sa dakde nedáva príliš chemikálií (aby sa neaplikovali tzv na istotu, ale len tam, kde to situácia naozaj vyžadovala), aj osobne som ovocné sady a polia"striekal". Takže dobre viem, že keď človek je mäso, tak je na tzv. konci potravinového reťazca. To znamená, že keď jem paradajky a kukuricu, zjem chemikálie v týchto plodinách obsiahnuté. Pokiaľ však jem mäsa, jem chemikálie , ktoré s nazhromaždili v danom živočichovi za celý jeho život. Čiže desaťkrát viac ako z rastlinnej stravy. Pán Boh mäsitú stravu iba povolil. Jediný prípad prikázania jesť mäso je v prípade veľkonočného baránka. Ako kresťania už však ani toto nemusíme dodržiavať. Pokiaľ je mäso iba kvôli bielkovinám, stačí desať deka na deň, pokiaľ si myslíš, že sa bez neho nezaobídeš. A nie pol kila. Ale, napríklad, v doporučení spôsobu stravovania, podľa doporučení WHO - zdravotníckej organizácie OSN, nie je mäso vôbec spomínamé. Problém vo výžive nie je ani tak v rastlinnej a mäsitej strave, ako v tom, či sú v nej dostatočne obsiahnuté všetky poterbné minerály a vitamíny. Preto je potrebné doplniť vitamín E - nachádza sa v klíčkoch obilnín, pretožr tieto sú odstraňované pri mletí pšenice a ráže, pretože, keby neboli odstranené, chlieb by sa "kazil" oveľa skôr, ako bez nich. Osobne dopĺňam minerály pomocou "koloidných minerálov" - dajú sa objednať na internete alebo kúpiť v predajniach s potravinovými doplnkami. Jedná sa o zahuštenú vodu z ľadovcov. Najväčší problém nám spôsobuje nedostatok vanadu. Mám to na sebe vyskúšané. Moja zubárka sa čuduje, že mám tvrdé zuby, pretože väčšina populácie má, vďaka mäkkej stravy - varená strava z nedostatkom orieškov a nevarenej zeleniny a ovocia a nedostatkom minerálov vkoloidnom stave, mäkké zuby a kosti. Minerály sa najviac vstrebávajú v koloidnom stave - až 97%. Biologicky viazané minerály sa vstrebávajú zo 42% a anorganické minerály do 3%. Toto viem, pretože som mal od malička problémy s o zdravím. Tak som sa o to zaujímal už od puberty. Amo. Je dôležitá viera, ale Pán Boh dal človekovi rozum a je jho povinnosťou správať sa podľa serióznych výskumov. Nikdy by som neodporučal nič, čo by som nemal vyskúšané na sebe a nemal prediskutované s naozajstnými odborníkmi. Jožko


Chcem reagovať...
Pridané: 15:42 09.01 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7252
img
icon Neregistrovaný
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...