Téma:

Zákon príťažlivosti - sila myšlienok

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: Ema
620

Ak si myslíte, že niektorí ľudia sú úspešnejší a šťastnejší na základe nejakých skutočností či okolností, ste na omyle... Naše šťastie tvorí 5% udalostí a 95% toho, ako sa k udalostiam postavíme.
Ako to?...

V prvom rade si musím uvedomiť, čo skutočne chcem. To, na čo myslím, tým som. Myšlienky sa stávajú skutočnosťou. Bolo vedecky dokázané, že svaly vydávali rovnakú frekvenciu, keď športovec bežal reálne a keď si len predstavoval, že beží.; mozog nerozlišuje myšlienku od skutočnosti. Alebo si predstavte polovicu citrónu, ktorý si vymačkáte na jazyk. Slinné žľazy začnú produkovať sliny aj keď citrón nie je skutočný...Tiež je dokázané, že myšlienky vysielajú frekvencie, niečo ako magnetický signál. Ten sa ku mne aj vracia v podobe paraboly. Takže sa mi myšlienka pravdepodobne nesplní ihneď. To mi umožňuje si veci premyslieť a rozhodnúť sa, čo vlastne chcem.
Ak si dnes hovorím, že mám zlú rodinnú situáciu, uvidíte, ako sa mi ešte len zhorší.
Ak sa cítim mizerne kvôli dlhom, ktoré mám a zaoberám sa tým, ako sa ich neviem zbaviť a aká je moja situácia neriešiteľná, je viac než isté, že si dlhy ešte prehĺbim.
Ak si hovorím, že nestíham ráno do práce, zrejme ma stretne aj zápcha, zastaví policajt a dostanem defekt.
Naša myseľ nerozlišuje pozitívnosť a negatívnosť myšlienky. Akonáhle na niečo myslím, jednoducho to svojimi signálmi priťahujem a čím je to intenzívnejšie, tým je pravdepodobnejšie, že ma to čoskoro stretne.
Ak myslím na to, aká je niektorá vec zlá, ešte posilňujem jej negativitu a zhoršujem ju.
Ak sa sústredím na boj proti niečomu; žiadosti, pokušeniu, fajčeniu na verejnosti, rasizmu, či dianiu v našom okolí, v skutočnosti to podporujeme, pretože tomu myšlienkami venujeme riadnu časť našej energie. Nám sa zdá, že ideme proti tomu, ale vskutku to živíme.
Matka Tereza:
„Na protivojnový pochod nikdy nepôjdem. Ak budete organizovať pochod za mier, vtedy ma pozvite.“
To, čím som teraz, kde som teraz, s kým som teraz, čo mám teraz, je výsledok mojich predošlých myšlienok (zo včera/spred týždňa/spred roka/spred 10 rokov). A ak mám teraz o sebe či o nejakom svojom stave mizerné myšlienky, odsudzujem sa k tomu, že nebudem mať nikdy viac ako teraz.
Dobrá správa (vedecky dokázaná): pozitívna myšlienka je asi sto krát silnejšia ako tá negatívna.
Moje myšlienky môžem sledovať na základe mojich pocitov, pretože ich vytvárajú a upozorňujú nás na to, čo skutočne myšlienkami priťahujeme.
Keď sa cítim dobre, priťahujem myšlienkami dobré veci, po ktorých túžim, a ktoré sa mi na základe toho aj naďalej budú diať a budú ma posúvať vyššie a vyššie. Je preto dôležité cítiť sa dobre.
Teraz sa môžem začať cítiť zdravá.
Môžem cítiť úspech.
Môžem cítiť lásku, ktorá ma obklopuje, aj keď okolo mňa nie je.
Ale čo sa stane... celý vesmír sa zladí s podstatou mojej myšlienky... a prejaví sa...
A to, čo mi doteraz myšlienky priniesli, môžem jednoducho zmeniť ich zmenou.
Pretrhnúť reťazec zlých myšlienok môžem reťazcom myšlienok na niečo pekné a radostné, a nepustiť sa ich.
Ako to funguje:

Pýtaj si, čo chceš a potrebuješ. Napr. v prítomnom čase formou: ďakujem za to, že mám taký dom, hentaké auto, tamtú ženu... Akoby sme v rukách držali vesmírny katalóg a mohli si čokoľvek vybrať... Možno to funguje aj ako nejaká forma sugescie.
Ver; že už to máš... maj neochvejnú vieru... Nepotrebuješ vedieť, ako sa to stane. Maj predstavu, cieľ a ver. (Keď veci, o ktoré sme žiadali nedostaneme hneď, zvykneme ostať frustrovaní. Vtedy zrahrabávame semiačko hlbšie do pôdy a ono nedokáže vyklíčiť.)
Prijímaj. Predstav si pocit, aký budeš mať, keď sa to, čo chceš, stane skutočnosťou.

Nikdy nechoď cestou: mohol by som to urobiť aj takto, ale nebol by som s tým úplne stotožnený. To je nesprávna cesta. Spôsob, akým sa tvoja túžba stane skutočnosťou, bude pre teba príjemný, živý a radostný. Vtedy nepochybuj - jednaj!

„Vykroč vo viere, nemusíš videť celé schodisko, stačí ti urobiť prvý krok.“ (M.Luther King)

Veľkosť tvojej požiadavky nesúvisí s jej napĺňaním. Nič nie je problém.
„Bež za svojím šťastím a dvere sa ti otvoria tam, kde predtým boli len steny.“ (J.Campbell)

Vďačnosť – vytvor si zoznam vecí, za ktoré si vďačný a často si ich pripomínaj. Nie rutinne, ale vždy sa pri tom musíš cítiť dobre, nadšený. Tým sa začína meniť myslenie.
Chováš sa sám k sebe tak, ako by si chcel, aby sa chovali ostatní? Ak nemáš sám seba rád, ako ťa majú


Chcem reagovať...
Pridané: 17:33 28.02 2009 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 632, 1502, 2501, 9758
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 5
Autor: evkapa
632
Príspevok sa načítava...

Je tu viac pekných myšlienok. Tak ako v Biblii často opakovane - nebáť sa a radovat sa.
Ale sama píšeš, že je to možno sugescia. A tu je aj nebezpečenstvo - sledovat myšlienky tak ako v niektorých náboženstvách, v joge. Podľa mňa sa vtedy máme zamerať na myšlienky z Biblie.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:01 01.03 2009 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: 1dnotka2
1497

ahoj ak by
si chcela o tomto co pises vediet viac napis mi na 1dnotka2@azet.sk


Chcem reagovať...
Pridané: 00:31 19.06 2009 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: alter
1502
Príspevok sa načítava...

Zaujiamva tema , ale rozhodne si dovolim nesuhlasit. Prave naopak stastie tvori 95% toho cim sme. Skusme to teda rozmenit na drobne.
Uz pri narodeni clovek dostava urcite talenty, urcity intelekt a to ci toho bude viac alebo menej je jedien otazkou stastia. To ak sa narodi v Afrike aj s dobrimi talentami mu tiez asi nepomoze a to kde sa narodi je tiez otazkou stastia. Ak sa pozrieme aj na slovenske pomery tak narodit sa v chudobnej rodine a u Rosinovcov dava urcite zaklady a nie je to nic len stastie.
Dalej sa pozrime ako to funguje v praci. Naozaj si myslis ze ak sa budes snazit , pracovat na sebe dokocnis VS (a to uz predpokladam stastie ohaldom dostatocnych talentov) tak dosiahnes nieco viac ako vacsina rovestnikov? Pravdepodobne nie, ale moze sa stat ze spoznas spravneho cloveka alebo sa na teba usmeje stastie a dostanes pracu nie za 2000EUR ale za 20 000EUR mesacne.
V podnikatelskej sfere plati to iste. V USA raz podnikalo 100 farmarov (100 je priklad), KAzdy drel , makal snazil sa a vsetci viac menej zili normalne. Zrazu v jedne z hlavnych producentskych krajin istej komodity vypukli zaplavy a cena tejto komodity sa z trojnasobila. Z nasich 100 farmarou 1 tuto pestoval a bez dalsieho snazenia ci tvrdej prace, len zasluhou stastia sa stal milionar a dnes je spolumajitel jednej z najvacsich farmarskych skupin v USA.
To iste plati vo vede. Myslis si ze objavy a uspech objavitelov je zalozeny na tvrdej praci? No nie je, tvrda praca je tych 5 % ktorych treba dat. Alexander Fleming vymyslel penciilin nahodu resp lebo bol neporiadny. Dalsie 100ky ci 1000ky vedcov neobjavili nic lebo tych 5% bolo malo. Myslis si ze v minulosti vznikol spolocensky konsenzus "podme vymysliet koleso". Nie vznikol to nahodu, resp stastim.
A takto mozme pokracovat prakticky do kazdej sfery nasho zivota , asi najviac su svojou genialitou posadnuty ekonomovia ktory vsak len nevedia ze vlastne nic nevedia. Je to otazka ludkseho ega , a pripustit ze za svoj uspech clovek vdaci stastiu (alebo Bozej voly ak chcete) ovela viac ako svojej snahe je pre niektorych naozaj velmi tazke.
Ostatne veci ohladom sily myslienok su mile, dobra kniha na tuto temu je Freedom from the ties that bind od Guy Finley


Chcem reagovať...
Pridané: 22:17 19.06 2009 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 69
Autor: Melan666
2501
Príspevok sa načítava...

Silou myslienky sa zauberam uz asipol roka a mozem s kludom v dusi prehlasit ze je to naozaj pravda...clovek si pritahuje do zivota to naco mysli...ci uz zle alebo dobre...
Riadim sa knihou the SECRET.a bodmy v nej a naozaj vidim ucinky mojej mysle a vizualizacie body 1, ziadaj, 2. ver, 3prijimaj vyuzivam kazdy den a takto si planujem dni vopred...je to naozaj super lebo dni planujem v dobrej nalade...a vzdy sa na95%podari a a tych5% je proste prekvapenim ktore som ani necakal ako odmena ze to ze myslim pozitivne..a dava mi to vieru a dokaz ze to funguje...
a mozem mysliet na cokolvek..a viem ze sa to stane...len sa nevzdavajte a VERTE    ono to pride k vam same a ani nemusiete vediet ako...


Chcem reagovať...
Pridané: 17:44 22.05 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2503
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: mick
2503
Príspevok sa načítava...

Je to teda viera v čo...? Teda, nechcem to spochybňovať, súhlasím s tým, že základom úspechu je viera v úspech, i keď to nieje vždy podmienka, ale vyrastá mi tam otázka, v čo vlastne verím. čo je podstata môjho bytia - lepší zajtrajšok?


Chcem reagovať...
Pridané: 19:25 22.05 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2669
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: 280922
2669
Príspevok sa načítava...

Podstata bytia je radosť. Prežívať ju naplno každý deň, každú minútu a každú sekundu svojho života. To znamená robiť to čo ti ju prináša a ku všetkému sa stavať tak aby ti ju robilo. Znie to jednoducho, ale ono to aj je jednoduché. Ak máš jasno v tom čo chceš, a to čo chceš by sa malo automaticky spájať s pocitom radosti (teda ak to skutočne chceš), tak v zymsle túžby, viery a očakávania žiť a prežívať pocity tak, ako by si to už mal. Bez známky pochybností, s takmer istotou. Budeš to mať. Je to tak isté, akože ak vyskočíš z okna tak spadneš dole. Je to zákon vesmíru a ten je presný a neomylný. Odporúčam knihu a videokazetu The Secret. Kúpiť sa dá v kníhkupectve Pantha Rei.
 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:46 03.06 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2675
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2
Autor: Teenspirit26
2675
Príspevok sa načítava...

Veľmi pekné, len škoda, že si z toho všetkého zabudol na Boha, ktorý je tvorcom všetkého a dáva ozajstnú radosť a vieru.  icon
 Aj ja som niekedy veril "The secret", ale poviem ti úprimne, veriť Bohu je oveľa lepšia cesta. Povedal by som že výhodnejšia icon   


Chcem reagovať...
Pridané: 21:21 03.06 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2678
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 31
Autor: 280922
2678
Príspevok sa načítava...

Na Boha som nezabudol, práve naopak. Ak Boh je láska, dobro, radosť a šťastie, tak je to vlastne celé o Bohu.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:04 04.06 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2679, 2680
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2
Autor: sunny
2679
Príspevok sa načítava...

Ano nezabudol, pokial si pritom uvedomujes, ze Boh je viac nez len pocit. Pretoze Boh je aj osobnost. Nie len nejaka energia. Boh je Duch a ma svoje city. Ma schopnost rozhodovat a ma schopnost rozumne uvazovat, tvorit a sudit. Dokonca ma  podobny vyzor ako clovek, len duchovny.
 
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 10:50 04.06 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: Teenspirit26
2680
Príspevok sa načítava...

Tak potom prepáč. Len som mal pocit z tvojho príspevku, že sa viac spoliehaš na pocity ako na Boha. Ako píše sunny. Viera nie je o pocitoch.
Boh je láska, dobro, radosť a šťastie. Ale nemôžem hovoriť, že Boh je to (alebo v tom), z čoho mám ja radosť. Niekto môže mať radosť z toho, že si kúpi nové auto (ako bolo v tom dokumente "The secret" icon , ale nemusí v tom byť Boh (Boží zámer), len preto, že mne to robí radosť. Pretože, ako už som písal, viera nie je o pocitoch. Aj keď máš pravdu. Boh je radosť icon
Dúfam, že ma chápeš. Dosť zložito som to asi napísal icon  


Chcem reagovať...
Pridané: 19:49 04.06 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 31
Autor: Julka
9758
Príspevok sa načítava...

Súhlasím s tým, že myšlienky majú naozaj obrovskú silu. Odporúčam k tejto téme knihu od Joyce Meyer: Bojisko v mysli. Hovorí, že bojisko(duchovný boj) je v mysli, bojujeme proti nepriateľovi, a našou zbraňou je Božie Slovo, tiež modlitba a chvála-taká zo srdca. (Rim 12,2 A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovou zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé. ) Myšlienky určite tiež ovplyvňujú naše pocity, a myslím si že normálne je cítiť sa dobre, ale nie orientovať sa na pocity. Keď sa cítim zle, skôr skúsiť nájsť príčinu toho, či prebývam v Božom slove, verím Slovu. Ježiš často hovoril učeníkom, aby bdeli. (Buďte triez­vi a bdej­te, lebo váš protiv­ník, diabol, ob­chádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral,) V knihe hovorí aj o tom, ako si nepriateľ v našej mysli stavia hradby, no my máme slobodnú vôľu a môžme sa rozhodnúť, či uveríme klamstvám, alebo Ježišovi. Obnova mysle chce čas, trpezlivosť a modlitbu.  Ešte som len na prvých stranách, fakt je to výborná kniha, ak pracujete na obnove mysle...


Chcem reagovať...
Pridané: 15:51 20.01 2013 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...