Téma:

Záchrana ľudského života

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 r
Autor: majkusnica
1345

Ahojte všetci. Nejako sa nám tu začala rozvíjať téma záchrany nevinných životov. Tak som sa vás chcela spýtať na váš osobný názor. Čo si myslíte , že je pre záchranu ľudského života potrebné? Myslíte si že cirkev, viera v Boha , nebyť voči nespravodlivosti ľahostajný,... či máte iné nápady alebo riešenia? Pretože si myslím že zachrániť ľudský život sa dá od fyzických cez duchovné až duševné možnosti. Všetko záleží od daného ohrozenia života. Ďakujem a teším sa na vaše kreatívne nápady a myšlienky...fakty....atď... icon icon Možno zachránime veľa životov icon


Chcem reagovať...
Pridané: 11:38 12.06 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1348, 1441
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
Autor: MFAAA
1348
Príspevok sa načítava...

Dobre považujem toto za riešenie (Ak vás to zasa nepremôže. Bude to na vás pôsobiť stále ako na ľudí ktorým som písal a nakoniec konali sami proti sebe (proti záchrane životov ľudí a to bez zábran). Nie je to jednoduchá téma (obzvlášť keď viem že to bude na vás pôsobiť a ešte k tomu je pravda v tomto prípade dosť krutá icon , ale jednoduchá nie je ani samotná záchrana ľudských životov fyzická. Na záchranu životov treba mať dostatok poznatkov v opačnom prípade je záchrana životov len náhodná a teda bez poznatkov skoro nemožná.

Tak ako som vám písal mám 45 nových nápadov na záchranu životov ľudí. Ak ľudia tie poznatky nemajú ako je to zo záchranou životov bez poznatkov?
Aké možnosti ponúka štát niekomu kto vymyslí nové nápady na záchranu životov ľudí a ako je to zo záchranou samotných ľudí podľa vás?
(pre to aby nedochádzalo k nedorozumeniam požiadal by som písať fakty a nie ja si myslím, predpokladám, ap.. Napíšte presne čo vám zákon prikazuje a aké máte práva ak to viete.)

A keby som si nebol istý že určite zachránite množstvo životov už len tým že ak niekoho niečo napadne na záchranu životov bude to môcť bez poplatkov zapísať na ÚPV SR a každý čo by to potreboval si to môže odkúpiť. (To sa deje aj dnes, akurát že autor nápadu na záchranu životov musí zaplatiť poplatok a ak nemá na patentovanie tak preto umierajú ľudia. Vynálezca tiež musí z niečoho žiť, tak ako doktor, kňaz, robotník, riaditeľ, ap..
Som zvedavý ako budete reagovať. (Ale to čo som zatiaľ zažil vo vzťahu k tejto téme bolo niečo neuveriteľné od ľudí icon .


Chcem reagovať...
Pridané: 12:31 12.06 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1350
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: Maco
1350
Príspevok sa načítava...

Som rad, ze mozem na teba reagovat a pritom nemam ten neprijemny pocit, ze reakciou len zase odbocujem od stanovenej temy icon Verim, ze zalozenie tejto temy bude pre nas ten znak spolocnej tolerancii a ustretovosti. Teraz nevidim ziaden probelm naplno rozvinut temu o zachrane ludskeho zivota icon A pritom sa rad velmi zapojim. Pretoze sam studujem oblast energetiky a je jasne, ze enrgia znamena pre ludstvo a jeho existenciu vela.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:40 12.06 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1353
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: MFAAA
1353
Príspevok sa načítava...

Tiež som rád icon

Mám 45 nápadov na záchranu životov ľudí a 1 nový zdroj energie. Čo nám teda zaručuje štát podľa zákonov, aby sme sa mohli venovať záchrane životov? Nejaké prostriedky? Nie. Nejaké výhody? Nie. Nejaké príkazy? Áno. Myslia pritom na autora? Nie.

Teda ak autor nemá na patentovanie aké mu štát zaručuje práva? Je jasné aj z dejín že vynálezca do svojich nápadov musí investovať a teraz by mal tie nápady darovať a prísť tak aj o svoje financie a pritom štát bude podporovať zastaralé technológie bez toho že by si mohli vybrať?

(Tak to radšej také nápady ani nevymyslieť, lebo prídete ešte aj o to čo máte. Ak by ste nápady zverejnili a nevyskúšali môžete tým životy aj ohroziť a teda je potrebné tie nápady tak či tak posúdiť odborne.)

Teraz štát platí drahé technológie a nepodporuje vynálezcov a teda ani jeden z nich nemá potrebné prostriedky, teda na výber. (To sú zákony???)

Štát prerába na tom že platí drahé zastaralé technológie a vynálezca zháňa financie na patentovanie. Uškodený sú všetci. A to pri záchrane životov je niečo hrozné a v rozpore z ľudskými právami. Keď k tomu pridám že škody spôsobené len pri dopravných nehodách prevyšujú všetky patentové poplatky, tak je toto nariadenie štátu dokonca obrovsky stratové. A to ešte treba napísať aké výhody a zisky by boli z nových technológií.

Ešte musím dodať že Slováci platia zahraničiu za technológie a prečo si nechránite (politici) technológie vymyslené na Slovensku?

Je kríza prečo prepúšťajú ľudí ak mám nový zdroj energie kde by mohli celé podniky kúriť za minimálne financie, kde by mohli mať teplú vodu, vyrábať lacnejšie a teda aj jedlo by bolo lacnejšie, kde ignorujú že v rozvojových krajinách by mohli mať dostatok vody a elektrinu všade na školách a v nemocniciach, kde pri katastrofách by mohli použiť elektrinu takmer okamžite a zabezpečiť tak záchranu životov takmer okamžite, kde by si mohli všetci a bez znečistenia prírody priviesť vodu kdekoľvek a dopestovať si tak potraviny potrebné na prežitie, ap.. (Je toho veľa čo by bolo možné a koľkým ľuďom by to pomohlo.)

Chcem reagovať...
Pridané: 13:19 12.06 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1435
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: Jaro N
1359

Záchrana väčného života alebo terajšieho (predĺženie, skvalitnenie)? Niekedy to je ruka v ruke, niekedy je to rozdiel (napr. pomoc v terajšom živote môže viesť k tomu, že ten, komu kresťan pomohol, vďaka tejto pomoci, uverí v Ježiša a získa ešte oveľa viac; a zase naopak, niekto umiera na rakovinu, nedokážeme mu pomôcť, ale on uverí v Ježiša Krista a získava večný život, aj keď zomiera.

A teraz tie nápady, (nebudem rozlišovať, či sa to týka len terajšieho života alebo i večného, lebo niekedy to spolu súvisí, ako som už písal v úvode):

pomôcť niekomu pri nehode = záchrana ľudského života
informovať ľudí o zdravotných zásadách (prevencia) = záchrana ľudského života
byť dobrým vzorom pre svoje dieťa a s láskou ho viesť k Bohu = záchrana ľudského života
pomôcť sociálne slabším = záchrana ľudského života
naučiť niekoho zdravšie a chutne variť = záchrana ľudského života
vypočuť, povzbudiť, súcitiť, byť blízko... človeku v zúfalstve = záchrana ľudského života

atď.:
(možno sa to pri niektorých nápadoch nezdá také okaté ako pri tej nehode, ale keď sa nad tým zamyslíte do dôsledkov, predsa je to záchrana ľudského života)


Chcem reagovať...
Pridané: 15:18 12.06 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1360
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 175
Autor: MFAAA
1360
Príspevok sa načítava...

Si dosť blízko tým čo píšeš, ale večný život a správanie sa v terajšom živote má spoločné hlavne to že večný život závisí aj od terajšieho života.

Čo sa týka toho čo pokladáš za záchranu života je správne, ale v tomto prípade ide len o patentovateľné veci.

Tie ostatné sú na dobrej vôli každého, ale čo sa týka poznatkov ak je ešte niečo nové na záchranu životov, tak štát vám nesmie brániť spoznať také nápady.

Tu ide o záchranu životov fyzickú a teda napríklad pred:
povodňami
požiarmi
nehodami
neskorým príchodom pomoci
nehygienickým životom
nedostatkom potravy
nedostatkom vody
katastrofami
ap..

Mám konkrétne riešenia ako uhasiť rýchlejšie požiare, ako zabrániť úmrtiu pri zrážke s vlakom a nezabije ho, ako niekoho rýchlo zachrániť z vodnej hladiny, ako rýchlejšie zabrzdiť auto, ako predísť zaplaveniu mesta. ako dopraviť zraneného čo najrýchlejšie aj z doteraz neprístupných miest, ap..

Vlak sa zrazil s autobusom a zabil niekoľko ľudí. Štát vyhlásil štátny smútok a pritom som ich informoval že existuje riešenie a tí ľudia nemuseli umrieť. Tiež sa to týka horolezcov a v tatrách zahynula horolezkyňa, lebo bola zavesená na lane a pokiaľ sa záchranná služba ku nej dostala a zniesla ju bolo neskoro a pritom som informoval aj políciu že mám riešenie ako by takéhoto pacienta mohli vziať za niekoľko minút, 12 ročné dievča v Bratislave zrazila a zabila električka (videli ste to v správach) a ja mám riešenie že ju nemusela tá električka usmrtiť, ap. (mám tých nápadov 45).

Toto všetko sa tu deje. A je to hrozné ak novinári vám ukazujú ako ľudia umierajú a pritom si nenašli čas na záchranu tých prípadov. Písal som novinárom a nie že ani len nepomohli, ale ani ľudí neinformovali. (Vtedy som ich spoznal čo sú oni zač) Teda ak vám nenapíšem ja tak vy sa ani nedozviete pravdu a budete ohrozený a aj vaše deti, známi a všetci ľudia.

Načo máme políciu? Aby sa toto čo píšem nedialo!!! A oni to ponechali bez povšimnutia.

Tiež nový zdroj energie by zachránil množstvo životov.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:40 12.06 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1364, 1370
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: Jaro N
1364
Príspevok sa načítava...

To všetko je síce pravda, ale myslím, že dôležité je to, čo môžeme urobiť my sami a nie čo by mali urobiť tí druhí a neurobili. Jediná bytosť, ktorú máme plne v moci, sme my sami.

Len vlastným príkladom môžeme zmeniť aspoň niekoho iného (nikdy nie všetkých).

Ak máš nejaké riešenie na zlepšenie sveta, myslím, že by si nemal čakať, či z toho niečo budeš mať alebo nie, ale s tým ľuďom jednoducho pomôcť. Veď ti predsa ide predovšetkým o tých ľudí, nie?Chcem reagovať...
Pridané: 20:16 12.06 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1365, 1369
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 175
Autor: MFAAA
1365
Príspevok sa načítava...

To všetko je síce pravda, ale myslím, že dôležité je to, čo môžete
urobiť vy sami a nie čo by mali urobiť tí druhí a neurobili. Jediná
bytosť, ktorú máte plne v moci, ste vy sami. Ste teda vy hriešny sa pýtam ak má iný konať za vás?

Fajn veď to sa pýtam ľudí. Čo môžu urobiť oni sami preto aby sa mali lepšie.
Jasné a aký si mi dal príklad? A aký príklad mi dali ostatný? (Taký objav zmení aj vzťah medzi nebom a zemou)
Tiež si myslím že by ľudia nemali čakať, či s toho niečo budú mať, alebo nie ale mali by mi jednoducho pomôcť, alebo sebe?
Čo ešte k tomu dodať?
Polepšia sa ľudia? A začnite trochu žiť aj v tom reálnom svete, lebo tu umierajú ľudia a nie tam hore.

Napísal som to tak, aby ste si možno uvedomili že žiadam od vás to isté.

Skutočne by ste chceli takto čeliť zlu?


Chcem reagovať...
Pridané: 00:01 13.06 2009 Sobota
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: MFAAA
1369
Príspevok sa načítava...

Ja už teraz za vás žiadam, aby ste mali aspoň svoje práva. Prečo za seba nekonáte? Viete mi to vysvetliť?


Chcem reagovať...
Pridané: 00:41 13.06 2009 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1371
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: mick
1370
Príspevok sa načítava...

Ja neviem...cital som si tieto prispevky dost pozorne ale stale si niesom isty, ci som jediny co sa nechyta icon

Ku tym veciam co si pisal - myslim ze mozeme suhlasit s tym ze terajsi zivot ovplyvnuje ten vecny, resp. vecny zivot je zavisly od terajsieho, teda aj pre nas ako ludi je zachrana zivota markantna. Napriek tomu, niektore z tvojich napadov mi pripadaju skor preventivne, resp. viem si ich predstavit ako preventivne opatrenia ( proti povodnam, poziarom, nehodam, nehygienickemu zivotu, nedostatku vody a pod.), no na druhej strane si opisoval aj situacie, v ktorych ide o priamy ludsky zivot - napr clovek po nehode. Preto premyslam, coho sa tvoje napady tykaju. Logicke by mi prislo keby sa jednalo o napady a poznatky z oblasti mediciny, kedze spominas pomoc ludom, ktori boli na okraji zivota. No ak chces pomoct tymto sposobom, tak je zbytocne kontaktovat policiu, ktora s tym nema nic. To mas ako keby ti zhorelo auto, a ty sa ides stazovat hasicom, ze preco ti nezachranili autoradio. Na druhej strane ma napada, ze tie poznatky alebo napady mozu byt zo socialnej oblasti, no v tom pripade tiez nieje policia ta najkompetentnejsia. No a ako tretia vec ma napada, ze myslis nejaku uplne inu oblast o ktorej nemame ani potuchy a preto by si nam mohol napisat nieco viac ku tomu. (i ked si myslim ze sa budes bat ze ti zoberieme patenty) ale aspon naznacit, mozno by sme ti poradili alebo tak icon


Chcem reagovať...
Pridané: 09:56 14.06 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1372
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: mick
1371
Príspevok sa načítava...

V tychto otazkach budes medzi ludmi narazat na stale rovnake nepochopenie, odmietnutie a negaciu. Dovod? Nevieme v com mame za seba konat. Ak tym myslis zachranu vlastneho zivota, tak o to sa podvedome stara pud sebazachovy a myslim ze kazdy clovek sa snazi zit najlepsie ako vie. Ak mas na mysli zase otazku prav a zakonov, tak na to sme zase prilis mali aby sme s tym nieco urobili. Na to sme si do parlamentu zvolili poslancov, ktori nas zastupuju a od ktorych ocakavame ze budu branit nase prava.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:59 14.06 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1373, 1380
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: MFAAA
1372
Príspevok sa načítava...

Tak je na čase vychádzať z toho čo máš a čo vieš. Je to jednoduché. Sú ľudia ohrozený na živote ako píšem? Áno. Je to potrebné v štáte, aby boli ohrozený ľudia na živote aj keď by to nemuselo byť? Nie. Ak ktokoľvek zaviní smrť akýmkoľvek spôsobom treba to vyšetriť? Áno. Môže mať aj 5000 imunít každý je povinný sa dostaviť na predvolanie ak niekto umrel!!!
Ty píšeš že nemáte pochopenie pre záchranu životov ľudí a pre to že mne a aj vám porušujú práva? To robili za totality, alebo napíš mi teda rozdiel medzi totalitou a tým čo konajú dnes?
Takže to čo píšeš terntokrát nie je pravda. Ak niekto umrie hľadá sa vinník!!! Ak podniky, štát, ap. nepoužívajú najnovšiepoznatky a teda porušili BOZP a došlo k úmrtiu podľa toho čo píšeš to netreba ani vyšetriť a ani nejako napraviť, aby už k takým úmrtiam nedošlo. Tak s tým nesúhlasím.
Presne ako som čakal (premôže vás to)?
Aj na iných fórach sa mi pokúšali vysvetliť že smrť ľudí je dobro a tý čo konajú tak aby iný umreli konajú správane. Nie túto vetu neberiem ani ako radu. Tak konli diktátori!!!
Hľadáte drobnosti aby ste nemuseli konať?

Tak kto by mal riešiť smrť tých ľudí?


Chcem reagovať...
Pridané: 12:39 14.06 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1378
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: MFAAA
1373
Príspevok sa načítava...

Dôvod? Ľudia radšej umrú, alebo zabíjajú, ako by mali konať správne, aby dosiahli čo najlepšie pravidlá pre spolunažívanie. Porovnaj si to s Bibliou.
A čo keby si napísal že sa vám nechce. Že sa bojíte opýtať sa politikov a poslancov prečo takto konajú?
A čo keby si tu zverejnil čo ti napísali a ako sa teda o národ starajú v skutočnosti a nie v tých tvojich predstavách ako ti dennodenne prezentujú nepravdivo novinári v médiách? V jednom pravidle viery je nekradni. Tam platí aj nenabádaj na krádež, ap. a čo myslíš že robíš ak píšeš to čo píšeš?

Ďalej píšeš že ak mám na mysli záchranu vlastného života, tak to myslíš ako??? Že to by nebolo porušovanie tvojich práv ak sa to týka mňa, či? Mimochodom ja píšem o ľuďoch všetkých ako si si mohol už všimnúť.
Otázka práv a zákonov sa týka každého a momentálne sa ako občan dokonca staviaš do polohy vinníka! Konáš nedbanlivostne. Tak ak nevieš čo, tak tí ľudia umrú. Uvedomuješ si aj toto, alebo vidíš len tú vidinu že ja žiadam svoje práva? Teda čo je podľa teba dôležitejšie riešiť?
A zjavne poslanci nekonajú tak, aby sme svoje práva mali. Čo teda nasleduje ak poslanci porušili svoje sľuby a konajú nezákonne voči občanom?

Tak sa ich na to opýtajte a napíšte im že si to neprajte aby vás ešte niekedy ohrozili na životoch. Napíšte im to tak ako to je a nie za vás hovorí závisť, ap.. Myslíte si snáď že peniaze sú všetko??? Takýto ste národ? Za cent aj umriete? Toto teraz robíte.

Vy si neviete ani uvedomiť čo je správne??? Tak teda ktorý zákonodarca má na to dôvod aby zabil tie deti? Na túto otázku mi vieš odpovedať?

A to čo píšeš, že by mali poslanci zastupovať občana som si myslel aj ja pokiaľ som im nenapísal a nezistil som, že im je jedno aj to či tu umierajú deti, alebo nie a prečo umierajú?

(Stále to na ľudí vplýva a ak nebudete silnejší, nie že si to ani nezaslúžite, ale prehráte aj to čo možno ešte máte a ja dúfam že o to neprídete. Ale písať vám to už takto polopaticky mi to pripadá čudné icon .

Písal som vám že to nebude jednoduchá téma. (Ako keby vám zastala logika, normálne by som vás nespoznal podľa toho čo ste tu napísali)
Ako že poradím ti keď nám napíšeš tie nápady a už nebudeš nič mať a teda už nebudeš potrebovať ani radu, alebo nechápem ak ju zabila električka a píšeš že máš riešenie ako by ju nezabilo, tak mi vysvetli ako si to myslel, ap.???
Je na tých vetách niečo čo sa nedá pochopiť slovo po slove ako je to napísané? Alebo ste niečím ovládaný, že také jednoduché vety neviete zrazu pochopiť? O čo vám vlastne ide?


Chcem reagovať...
Pridané: 13:23 14.06 2009 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: mick
1378
Príspevok sa načítava...

Nie, nie, zjavne sme sa nepochopili. a uz pomaly zacinam chapat kde je kamen urazu. No dobre...

Ano, suhlasim s tym ze ludia su ohrozeni na zivotoch. Je to samozrejmé. Nikto nevie kedy sa mu niečo môže stať, čiže sa z toho dá vyvodiť téza, že sme v neustálom ohrození. Súhlasím. Napriek tomu, toto riziko nie je také veľké, aby nás odrázalo od niektorých vecí. Viem síce, že pred týždňom spadol Airbus idúci z Ria do Paríža, a že tam zahynulo vyše 200 ľudí, no i tak by som teraz nasadol na lietadlo. Viem že denne sa stávajú smrtelné autonehody, no i tak sa teším, keď mi naši dajú auto a povedia aby som šiel do Tesca kúpiť mlieko. Viem, źe ma na ulici môže zraziť auto, alebo že v škole môže vypuknúť požiar, no i tak chodím pešo a chodím ďalej do školy. Proste, sú veci, ktoré robíme napriek tomu, že je tu určité riziko. Vždy tu bolo, a vždy bude. Einstein a dnes i moderná veda hovoria, že nič sa nemôže potvrdiť na 100%. (aj Murphy to hovori icon ) Takže áno, ľudia sú ohrození.

Avšak NIE, nesúhlasím s tým, že všetkým týmto veciam sa dá predísť. To je proste...nemožné. Viem, že s tým nesúhlasíš, viem, že máš nápady na záchranu, ale pýtam sa aké. A neočakávam abstraktnú odpoveď typu "dávať si väčší pozor", alebo "nejazdiť na autách a nerobiť žiadne rizikové veci". Očakávam od Teba konkrétne riešenia na konkrétne problémy, inak to pre mňa nemá zmysel. Prepáč.

Riešenia pri hľadaní vinníka prenechávam na zodpovedné úrady, a netvrdím, že mi je to jedno, tvrdím len, že od toho je tu štát. Nech je už akýkoľvek, je zvolený nami a darmo budeme teraz nadávať. Budeme mať možnosť niečo zmeniť na jar budúci rok počas parlamentných volieb. To čo som predtým hovoril, je len to, źe je darmo nariekať nad rozliatym mliekom. Neexistuje nič ako vrátenie sa v čase aby som sa pripravil a včas chytil mlieko, ktoré sa ide rozliať...

Čo sa týka môjho/nášho konania a nekonania, myslím, že každý človek sa snaží prežiť, každý sa snaží dať si pozor ako sa len dá. No každý máme aj určitú hladinu adrenalínu, ktorú túžime naplniť. Ja mám tiež rád adrenalín, no zároveň som opatrný človek. V poslednej dobe chodíme s kamarátmi liezť na skaly. Máme lano, sedáky, ideme kúpiť prilby, investovali sme do lezečiek, a skúsenejší lezci o mne vravia, źe sa strašne bojím a že som na lezca príliš ustráchaný. A je to pravda, fakt sa na skale bojím a každýmôj pohyb je premyslený. napriek tomu je tu stále riziko, že môžem spadnúť, buchnúť si hlavu, oškreť si ruku alebo na mňa môže niečo spadnúť. Lenže neviem si predstaviť, ako sa tomuto riziku vyhnúť. Ak je tvoje riešenie prestať liezť, tak to nepovažujem za riešenie. to je len vyhýbanie sa zodpovednosti nad samým sebou.

Takže opakujem moju žiadosť, skús byť pls konkrétnejší. Ďakujem


Chcem reagovať...
Pridané: 12:18 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1382
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: MFAAA
1380
Príspevok sa načítava...

Tragédiou sa skončila chvíľka nepozornosti otca, ktorému v nedeľu na nitrianskom sídlisku Klokočina vypadli z okna na piatom poschodí ich dvojročné dvojičky. Asi takto to vypadá keď mne porušili práva a nie je mi umožnené normálne žiť a ako štát ste si zanedbali povinnosť preveriť všetky možné riešenia na záchranu životov ľudí a ponechali ste ich v ohrození (mimochodom nie len tento štát, ale všetky štáty a ako som písal sú zákony v rozpore!!!). Mám 45 nápadov na záchranu životov ľudí a preto že ste mi neumožnili normálne konať a súdiť sa, tak tu máte ďalší príklad. Viete koľko prípadov takýchto úmrtí bolo vo svete len dnes? A ja mám 45 nápadov.

Toto je ten váš systém?Takto vás zastupujú? S týmto ste spokojný?

Čo myslíte ako to vyšetria? Mám riešenie a nemuselo k tomu dôjsť. A len preto že mne neumožnili konať a vám je to vypadá ľahostajné sa tu dejú takéto hrozné veci. Myslím že si neuvedomujete že zrejme záchrana životov je vždy vážna vec, ako aj porušenie práv kohokoľvek a teda ak mne porušili práva musím sa brániť!

Myslel si to takto? A ja som teba pochopil až veľmi dobre a nemyslím si že si odborník na to aby si posudzoval nápady na záchranu životov či sú dobré alebo nie. Načo sú ti teda konkrétne nápady? Teda ak ti niekto napíše že má riešenie na záchranu životov, tak aj keby to bolo ako to píšeš je potrebné to preveriť (a to ja mám skutočne normálne nápady a funkčné a nie hlúposti ako sa mi tu snažíš naznačiť), lebo ak nie nemáš istotu že niekoho nenecháš umrieť ako v tomto prípade!!! Akú máš istotu? Kde sú fakty?

Kedy si uvedomíš že ti píše vynálezca? Ale samozrejme veď keď sa nepreveria odborne všetky riešenia ako v tomto prípade umrú ľudia. Pochopil si že zasa sa snažíš nájsť chybu tam kde sa to nedá hľadať a je potrebné preveriť všetky možné riešenia na záchranu životov.

Ty teraz píšeš ako keby sa niekto topil a ty mu nepomôžeš lebo si myslíš že si robí žarty, ap.. Prestaňte sa hrať na patentových poradcov a berte fakty že ste ľudia v ohrození, ktorý boli informovaný že sú v ohrození životov a nerobte zo seba detektívov, ap. túto povinnosť mal mať štát a nie vy!!!

To že nemôžeš uveriť že politici urobili svinstvo a píšeš tu že ťa zastupujú, tak si uvedom čo cez nich konáš! S týmto súhlasíš čo robia?
Ak teba zastupujú tak je to hrozné čo koná a mňa určite nezastupujú, lebo tie deti by neumreli keby mne neporušovali moje práva.

Zatiaľ každý na nete sa urobil hlúpi, aj preto že sa tohto zľakol a darmo som ich informoval že ak nebudú konať budú ďalšie obete a oni ich budú mať na svedomí. Ja konať chcem, bude mi to niekedy umožnené??? Už mám tých útokov na moju osobu dosť! Začnite rešpektovať moje práva!!! Buď sa venujte tomu čo je potrebné v štáte riešiť, alebo budete mať na svedomí ďalšie obete a budete voči mne stále viac zadĺžený ako štát. Toto sa deje dnes. Pre vaše nechápanie umierajú ľudia a sú porušované moje práva na tom sa aj tak nič nezmenilo!!!


Chcem reagovať...
Pridané: 12:39 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: majkusnica
1382
Príspevok sa načítava...

Ahoj mick icon icon . Výstižnejšie a jasnejšie si to naozaj nemohol napísať. Podporujem tvoj názor na vec.

MFAAA , prosím ťa neber to ako urážku ani nič podobné, alebo ako napádanie tvojich či kohokoľvek práv.Je to iba môj názor nič viac. Zdieľam však názor micka, ktorý mi ´´ukradol´´ icon otázku, v podstate som ti ju už položila.
Na každú otázku , ktorá je na teba nasmerovaná odpovedáš totižto protiotázkou a faktom že máš 45 nápadov na záchranu.. .. Alebo napíšeš že máme ísť za politikmi , lebo oni nás okrádajú a podobne... Chcela by som od teba kokrétny fakt s ktorým mám vystúpiť pred politika a povedať mu že : Toto spravte a zachránite tak veľa ľudí. A s daným faktom pokiaľ je naozaj rozumný, by som rozhodne nešla za tým politikom sama , ale na viac ako 100% by som mala celú kopu ďaľších ľudí, čo by sa ku mne pridali. Tak ak niečo také máš , sem s tým a žiadne pobehovanie okolo horúcej kaše icon
Tiež by som bola rada( myslím že niesom jediná ), keby si bol jasný a konkrétny. Jasná odpoveď na jasnú otázku. A nie zase , odpovede v zmysle že ťa nechápeme a že nám je jedno akí sú politici a náš štát či celý svet.

Otázka znie: Mohol by si sa s nami podeliť s tvojimi nápadmi ako zachrániť svet (životy ľudí icon ? Vopred ti za odpoveď veľmi pekne ti ďakujem icon


Chcem reagovať...
Pridané: 13:22 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1384
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
Autor: MFAAA
1384
Príspevok sa načítava...

Myslím že som vám odpovedal a napísal toho už dosť, aby ste mohli konať sami za seba a svoje deti, ap..
Nemohol lebo mi v tom bránia zákony a neľudský prístup ľudí a politikov! Odpovedal som na tvoju otázku dosť jasne?
A tie vaše pochybnosti budú mať na svedomí ďalšie a ďalšie nezachránené životy ľudí.

Rok píšem na nete že sú v rozpore zákony a preto umierajú ľudia a ty sa ma dnes opýtaš čo napísať politikom??? Pred 8 rokmi som to napísal politikom a napísal som im že ak nebudú konať budú umierať ľudia a nič. Ani to len nevyšetrili, ani nápady nevideli, ani to neposúdili ako treba, ani na rozpor v zákonoch mi neodpovedali, ani polícia nekonala, ani novinári nekonali,vy tu píšete aby som vám napísal nápady ktoré by mi vtom okamihu ukradli a teda ešte by zahladili aj všetko to svinstvo čo sa tu dialo a vy sa snažíte zjavne konať aj po mojom upozornení takto?
Mňa sledovali a to aj preto aby mi kradli nápady a ja vám ich teraz mám napísať ak som ich ukrýval pred nimi? Vám ak niekto napíše že boli porušené jeho práva tak si predstavujete pod tým čo? Tak mňa budú prenasledovať a ja vám budem písať ešte aj nápady o ktoré im ide?

Ja žiadam svoje práva a nie že mňa za to že sa snažím pomôcť ma budú ešte aj prenasledovať a neumožnia sa mi súdiť, ap.. Veď neumožniť sa súdiť znamená nemať žiadne práva! Toto ti kedy dôjde a kedy sa na to opýtaš?

Opýtaj sa ich koľko som im napísal listov? Opýtaj sa ich prečo stavajú drahé jadrové elektrárne ak nepreverili to čo som im napísal a to že som vymyslel oveľa lacnejší a ekologickejší zdroj energie!!! Opýtaj sa ich prečo nekonali pri rozpore v zákonoch a ponechali umierať ľudí. Opýtaj sa novinárov prečo nekonali ak som im oznámil že sú v ohrození životov aj ich deti? Opýtaj sa prečo neodpovedajú na listy ak im píšem že mám 45 nových nápadov na záchranu životov ľudí a v tom istom liste som ich upozornil že ak nebudú konať budú umierať nevinný ľudia. Opýtaj sa ich prečo klamú ľudí a prečo ich okrádajú tým že nepreverili ani jeden fakt, ale tvária sa na hlúpych ale pritom všetci dobre vedia že ak by taký hlúpi boli nezbohatli by. Opýtaj sa ich prečo ti ako štát neumožnili prístup k týmto poznatkom a prečo ti teda bránia sa dozvedieť ako si môžeš zachrániť život. Opýtaj sa ich ako máš posúdiť či oni konajú správne a nevynakladajú financie len tak, lebo ak nepreverili všetky riešenia tak tie financie rozdeľujú podľa čoho? Tak sa ich opýtaj teda aké to mám nápady ak rozhodovali tak na základe čoho??? Opýtaj sa prečo umreli tieto osoby o ktorých som písal ak nepreverili to čo som písal, opýtaj sa na základe čoho posúdili že netreba meniť zákony ak nevideli nápady, opýtaj sa prečo vám médiá klamú a neinformujú vás pravdivo, opýtaj sa prečo sa tu porušuje BOZP a zamestnanci pracujú v zime aj keď som písal že by mohli mať kúrenie oveľa lacnejšie, ako je tomu teraz, opýtaj sa ich prečo nekonajú a nechali prepúšťať ľudí zo zamestnania a pritom platia drahé palivá namiesto výplat ľuďom, opýtaj sa ich prečo nekonajú ako majú podľa zákonov, opýtaj sa ich prečo ...

Tých otázok už teraz máš až až a to sa pýtaj za seba a tiež im napíš že som vás upozornil na všeobecné ohrozenie a dívaj sa ako si z vás budú robiť srandu! A ak by vám písal niekto z koncentračného tábora vy by ste mu zrejme napísali aby vám to dokázal a prišiel sa ukázať, alebo nech vám pošle fotky, ap.. A poradili by ste mu nech si pýta od dozorcu foťák.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:42 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1387, 1389
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: mick
1387
Príspevok sa načítava...

MFAAA...klobuk dole...fakt. Ta jednoduchost s akou sa vyhybas priamej odpovedi, to je priam neuveritelne. Mam pocit akoby...neviem...stale sa krutime okolo tej istej veci. Upozornujes nas na to, ze sme v ohrozeni a pritom spominas ze mas 45 napadov ako sa tomuto ohrozeniu vyhnut. Stale mi nejde dohlavy preco nam nechces "prezradit" aspon jeden z tych tvojich napadov, aby sme si to vedeli realne predstavit a aby sme sa tiez mohli zachranit. Ak mas pravdu, nie je to od Teba trosku sebecke ? !? Píšes, ze mas kopec napadov, ktore si predstavil politikom a podobnym kompetentnym. No nam ani zmienku o tom. Vidim tu drobnu nezrovnalost. Povazujes politika za niekoho, komu si ochotny zverit sa so svojimi napadmi, pricom vravis, ze politici su zli, lebo nerobia nic so zlymi zakonmi a podobne. To sa mi zda trochu nefer minimalne voci nam. Vyplyva z toho, ze politikov povazujes za dolezitejsich a mudrejsich ako nas. Ano, mozno niesom vystudovany overovatel patentov, ale tiez som clovek a mam svoj nazor.

Zaroven, ked nam to nechces povedat, my zostavame v "nevedomosti" a teda v ohrozeni. My mozeme zomriet, no ty mas svoje napady ako tomu predist, no i tak si ich nechavas len pre seba. Sebecke.

Skoro by som zabudol - Vravíš "opýtaj sa ich...opytaj sa ich.." ale kto su to "oni"? a vlastne, na co by som sa ich pytal? myslis ze tym by sa nieco vyriesilo? Ja sa pytam Teba! Cim alebo kym som ohrozeny, a ako mi vies poradit alebo pomoct aby som bol zachraneny?

Dalsia vec, zrejme najpodstatnejsia, stale netusim cim som ohrozeny. Tato diskusia je celkovo trosku neferova, pretoze ty mas na mysli konkretne veci - konkretne ohrozenia, konkretne riesenia, avsak my sa len snazime napasovat nase myslienky na tie tvoje. To sa mi zda vazne neferove. Tak skus aspon povedat o ake ohrozenie to ide. A prosim ta, nepis len, ze sme ohrozeni, ze si nas uz upozornoval a podobne.Predposledna vec odomna, ja osobne mám plan na zachranu svojho zivota. Nie toho pozemskeho, o ten mi nejde. Mne ide o zivot vecny. JN 12,24-25 To, ci mam alebo nemam zomriet, a tiez kedy sa to stane, to ma v rukach Boh. Myslim ze uz mam za sebou par situacii, kedy som vedel, ze jeden chybny krok alebo zle nacasovanie by sa urcite skoncilo smrtou. Viem vsak, ze tu na zemi mam svoju ulohu. Ludia sa uz po starocia snazia smrt oddialit, avsak je to ta jedina vec, ktora si nevybera a ktora sa neda spomalit, ani zastavit. Nikomu sa to zatial nepodarilo. Mozno len Enochovi a Mojzisovi. Preto jedine co mozem v tejto chvili dodat je MAT 6,10 "...nech sa stane Tvoja vôľa..."Posledna vec, icon ďakujem za podporu Majkusnica icon icon


Chcem reagovať...
Pridané: 15:20 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1391
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: MFAAA
1389
Príspevok sa načítava...

Takže neuvidíte žiadne nápady ak to nebude normálnou zákonnou cestou! Tiež ak už neviete rozoznať pravdu od nepravdy, tak médiá už v poriadku nie sú! To hádam nie aby si tu niekto robil aj zo záchrany životov srandu a preto tu umierali ľudia. A keby vám zajtra napísal niekto že vie niečo hrozné, tak si to ani nevšimnete a 200 ľudí umrie, lebo ak takéto veci ako píšem pokladáte za neviem čo (a pritom je to tu napísané jasne a aj s následkami že sa to týka ohrozenia životov a ľudia umrú ak sa to nevyrieši), tak už neviem kedy by ste chceli konať?
Ide priamo o vaše životy, o životy vašich detí, o to koľko budete platiť za tovar, o to či ľudstvo nezahubí globálne otepľovanie, o to koľko zaplatíte lekárovi, o to koľko ľudí a ako dôkladne vyšetria a či na to budú mať, o to či vy budete mať lepšie možnosti a nové poznatky, ap.. A vy konáte stále nedbanlivostne.
Dobre chcete vidieť nápady? Tak to dosiahnite pomocou zákonov! A možno začnete až príliš zrazu chápať o čom vám píšem!
Dovtedy ste vinný ako všetci ostatný a mne je pritom nie umožnené konať, ale to som už písal!Chcem reagovať...
Pridané: 15:40 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1390
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: Maco
1390
Príspevok sa načítava...

Pises ze si sa stretol s Bohom, ale ja si myslim, ze ten kto zije a vie pocuvat Boha, nejde proti biblii a ty svojimi prispevkami vystupujes ako keby si bibliu nemal ani otvorenu. Zaujima ma tvoj vstah k biblii. Vies ho popisat? Neboj to ti nikto neukradne, ked to popises...


Chcem reagovať...
Pridané: 15:53 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1392
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
l 1 2 3 4 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...