Téma:

Vytrhnutie cirkvi

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
Autor: Maggie
12634
Príspevok sa načítava...

Mila Deni,
mam Ti toho vela co povedat, tiez by som sa s Tebou najradsej stretla osobne, ale dufam, ze nikomu nebudu vadit tieto moje slova, adresovane Tebe.

Este k tomu papezovi. zasa si urobila chybu, zamyslela si sa nad mojimi otazkami?
1. je Otec splodeny??
2. je Duch Sväty plodiaci??
3. je Syn vydychovany??
rozmyslaj. Sama pises, ze nemôzes posudit, ako to myslel on, tak skus najst odpoved. icon

No a k tomu staremu zakonu. Asi su moje slova pre Teba skutocne tazke, ale Pan Jezis nehovoril v podobenstvach len tak pre nic za nic.  Kto uprimne prosi, dostane.

V prvom rade som pisala, ze Pan Jezis neprisiel zrusit prikazanie: MILOVAT!
Ale zakon je len o tom, co mame robit??? Nie je to aj o prislubeni?? O odplate??
zakon hovori, ze odplatou za hriech je smrt. Ten kto nezhresi, nezomrie. Ale kto z nas je bez hriechu??? Proste sami by sme nikdy odmenu, vecny zivot nedosiahli.
Boh nam prislubil spasitela, ale kym sa tak nestalo, stary zakon nebol uplny, naplneny. Pan Jezis ho naplnil svojim prichodom a svojou obetou.
Zavet nadobuda platnost az smrtou zavetcu.
GAL 3,21
rozumies? Stary zakon nas nemohol ozivit. Ale ten, kto je este stale pod starym zakonom, tak si asi naivne mysli, ze sa dokaze sam oslobodit od smrti.
My sme uz pod Kristovym zakonom, pod Jeho milostou. A preto uz neotrocime zakonu, ktory nas nemohol ozivit.
Vidis, ake mnozstvo prikazani bolo v SZ, ale to nebolo preto, zeby Ti napr. bravcove mäso poskvrnilo dusu. Nie je hriech, co ide do brucha. lenze ludia v SZ mali stale tendenciu uchylovat sa k inym bozstvam. Keby oni mohli robit veci, co len trocha podobne tym pohanskym, tak sodoma aj gomora.
Mnohi sa prilis sustredovali na to, aby stihali vsetko splnat, aj si este sami popridavali, ale stale zabudali, ze sami dokonalost aj tak nikdy nedosiahnu. A ich usilie nebolo potom uprimne, ale bola za tym vypocitavost.
No povedz, co uz Bohu osozis, ak Ho chvalis, lebo Ti to prikazal??

A v tom je rozdiel. Kedze sme pod Kristovou milost, tak koname slobodne. Jeme mäso, ktore Boh predtym zatvrdilym zakazoval, nerozlisujeme dni, vieme rozlisovat medzi modlami a falosnymi bohmi...
Ale stale su medzi nami taki, ktori druheho upozornuju an jeho slobodu, napr. niektori nas vinia, ze robime v sobotu, niektori, ze prijimame krv, nielen v pokrme, ale dokonca aj do zily, niektori, ze si napr. namalujeme podobizen Jezisovej matky, alebo Jeho ucenika.....niektori odsudzuje nasu slobodu a myslia si, ze nevieme rozlisovat aka ucta patri Bohu, aka Jeho stvoreniu.
Ale Boh hovori, ze nic nie je neciste, len tomu je nieco neciste, kto to za neciste poklada. A nezabudajme, ze nase svedomie neoklamene, pretoze Boh nas v nom usvedcuje.
Pokoj s Tebou mila sestra v Kristu.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:28 11.06 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12654
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12635
Príspevok sa načítava...

zahor
myslim si, ze po tak dlhom pôsobeni na tomto fore, uz nemas vyhovorky, ze Ta niekto neupozornoval. Kedy uz skoncis s tym ruhanim??
IZ 9,6 a bude nazyvany: zazracny Radca, mocny Boh, VECNY OTEC, Knieza pokoja!!!!

A TY SI LEN TAK BEZ MIHNUTIA OKA NAPISES, ZE NEBUDE NAZVANY VECNY OTEC!!!!

Mas v Svätej Trojici riadny zmätok a az odhodis pychu, ze len ty a Tvoje spolocenstvo a otvoris Boziemu Slovu srdce, mozno zistis, ze Boh nie je litera.
Zakon mas napisany v srdci, len neosobnou silou sa da asi tazko citat. A to, ze v Ty vo svojom srdci nevies najst, co ja vo svojom, je Tvoj problem.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:48 11.06 2014 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12636
Príspevok sa načítava...

zahor,
Ty mas neskutocny dar, vyhnut sa niecomu, co Ti odporuje. Ale tento dar je Ti nanic.
Ano verim v Pana Jezisa ALE VERIM AJ V SPOLOCENSTVO SVäTYCH!!!!

Ak Ty v spolocenstvo Kristovych udov neveris, ak sa medzi nich neradis, tak Ti musim povedat, ze nepatris do Kristovho tela. Ale sam sa vylucujes.

Dostanem odpoved???
1. JE OTEC PLODENY???
2. JE DUCH SVäTY PLODIACI??
3. JE SYN VYDYCHOVANY???

zahor, veris v tri Bozske Osoby??


Chcem reagovať...
Pridané: 11:56 11.06 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12641, 12656
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: zahor21
12639
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Tou vetou, že Pán Ježiš Kristus je vzkriesenie, Pán Ježiš Kristus je Cesta, Pravda a Život si musíš uvedomiť, že jedine Jemu patrí Sláva. Práve preto sa nemáme modliť k žiadnym svätým. Nápisy v katakombách boli napísané, keď svätí s nápisov ešte žili. Svätí však zomreli no nápisy zostali až do dnešného dňa. A tak teda určite  platí to čo o mŕtvych ľuďoch píše kráľ Šalamún v knihe Kazateľ.
V modlitbe vyznávate, že Pán Ježiš Kristus je požehnaný, čo bol už pred stvorením sveta, keďže skrze Neho povstalo všetko z toho čo povstalo. Kde bola vtedy Mária a svätí, ku ktorým sa modlíte?
Ďalej prosíte Máriu, aby za vás prosila teraz i v hodinu smrti našej. Pritom nám Pán Ježiš Kristus povedal, že jediným prostredníkom medzi Bohom a ľuďmi je On sám, teda Pán Ježiš Kristus.
Ako nám teda môže pomôcť Mária na ceste k Bohu Otcovi?  Keď jediným prostredníkom je Pán Ježiš Kristus nie je potrebný nikto iný, či už je to Mária alebo Hubert alebo Jakub alebo hoc aký iný svätý. JN 14,6
Takou kráľovnou nebies akou nazývaš Astartu JER 44,15-19 , ste urobili aj Máriu.
Keďže nanebovzatie Márie si vymyslel pápež Pius IX alebo XII vyhlásil to za dogmu a vy všetci to slávite ako sviatok, to nie je porušenie Božieho Slova, Pána Ježiša Krista, keďže to nie je napísané v Biblii?
Môžeš namietať, že v Biblii nie je všetko poznamenané. Ty si  myslíš, že Pán Boh Otec nebeský by nedal takú dôležitú vec do svojho Zákona.
Boh Otec nebeský to nedal do svojho Zákona, Slova, Pána Ježiša Krista preto, lebo to by bol sám proti sebe. Tým by predsa delil slávu, ktorá patrí jedine Jemu aj na  iných ľudí. A čo povedal Pán Boh Otec nebeský Mojžišovi na vrchu Sinai, keď mu dal prikázania, teda svoj zákon. 2MOJ 20,2-6
Sláva patrí jedine Bohu, žiadnemu človeku.
Aj to som už kedysi dávnejšie písal, ale Tebe e Tebe podobným to nestačí.
Radosť diablovi robia kresťania katolíckeho vierovyznania, keďže sa modlia k Márii a svätým, čím delia slávu medzi Boha Otca a ľudí. A to je diablov úmysel.
Boh Otec nebeský je Pánom neba i zeme i podzemia i všetkého čo v nich je.
Bála a všetkých ostatných bohov si vymysleli ľudia, lebo neverili Bohu Otcu nebeskému. Trvalo to dosť dlho, ale potom v plnosti času poslal Boh Otec svojho Syna na svet, aby každý kto v Neho uverí mal večný život. Neposlal však preto ani Máriu ani žiadnych svätých, aby sa k nim ľudia modlili.
To čo zas píšeš za sprostosť? Ako môžu duše mŕtvych prebývať na zemi, keď Boh Otec jasne hovorí, že telo človeka po smrti ide do zeme, lebo je zo zeme a duša ide k Bohu, lebo je Jeho.
Ale zas sa to opakuje a Ty s tým snáď nikdy neprestaneš.
Teraz určite napíšeš, že ja píšem stále to isté dookola. Áno ja píšem stále to isté, ale slová, ktoré píšem su napísané v Pánovi Ježišovi Kristovi, kdežto Ty píšeš slová, ktoré v Biblii nie sú. Tak kto má pravdu? Ten čo píše Slovo Božie alebo ten čo píše slová ľudí? Na to hádam odpovedať vieš.
Áno modliť sa máme jedni za druhých, ale za živých nie mŕtvych, a prosiť o pomoc máme Pána Ježiša Krista, ktorý je jediný prostredník medzi Bohom a ľuďmi, nie Máriu a všetkých svätých.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:34 11.06 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12671
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
12641
Príspevok sa načítava...

 
Ahoj Maggie. Ja verím v Boha Otca všemohúceho, verím v Ježiša Krista Syna Jeho jediného, verím v Ducha Svätého, verím v svätú cirkev všeobecnú, verím v svätých obcovanie, verím v hriechov odpustenie, verím v tela z mŕtvych vzkriesenie a verím v život večný. Amen.
Ty veríš v to isté. Alebo nemám pravdu? Ale veríš aj v pomoc Márie a všetkých svätých a to je v rozpore s Pánom Ježišom Kristom. Toho prvého sa drž a to ostatné zanechaj a budeš spasená Ty aj Tvoj dom.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:55 11.06 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12670
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: crosbow
12654
Príspevok sa načítava...

malička Magi 


pokračuješ v miešani hrušiek a jablk a písaní litánii bludov ...


čo tu pletieš bravčove ktore je preukazatelne ničim prospešne ale škodlive pre ludske telo ? ty si pletieš uplne čo myslel Ježiš pod svojimi výrokmi ... samozrejme bludiš nadalej v predstavach že mesiaš prišiel obnoviť gastronomiu ohladne zvierat a nepochopíš snad rozdiel medzi desatorom a odporučaniami pre ľud aby žil dobre.....Ježišove slova sa týkaju ducha a nie ustanovení čo je dobre pre funkciu tela ..... v dnešnej dobe už aj pohania ateisti prišli na to že pri zlom stravovani trpí telo .... ale ty si priekopnik noveho mysticizmu gastronomie zatlkania ohavnosti vlastnej sekty páchané niekolko storočí a pohanských bludov vnesených do  mrtvého náboženstva .... žiješ v tradiciach sekty obklopenej detičkami s kridielkami a bacuľatými prdelkami a iných sošiek či goraliek ružencov a bludiš v akože tajomstvach svojej hlavičky


kedže sme pod kristovou milosťou ako píšeš v tvojej sekte to nestači a vykupujete sa z očisca atd...

  

Chcem reagovať...
Pridané: 15:40 12.06 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12669
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: crosbow
12656
Príspevok sa načítava...

malička udovnica Magi


toto je to telo ku ktoremu patri rimska sekta .... telo bála a jeho údy 
 http://www.youtube.com/watch?v=AG7AIMBxcF4


Chcem reagovať...
Pridané: 15:44 12.06 2014 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: butyl
12662

V čom spočiva úcta k svätým?

 „ Lebo svätí v nebi tým, že sú dôvernejšie spojení s Kristom, väčšmi upevňujú celú Cirkev vo svätosti... Neprestajne orodujú za nás u Otca a predkladajú mu zásluhy,
 ktoré získali na zemi skrze jediného prostredníka medzi Bohom a ľuďmi, Krista Ježiša... Ich bratská starostlivosť nám teda veľmi pomáha v našej slabosti. 
 Alebo vo spoločenstvo "obcovanie" svätých neveríte? 


Chcem reagovať...
Pridané: 16:30 12.06 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12666
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 136
Autor: Deni
12664
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie,

Modlime sa navzajom jeden za druheho aby sme boli schopni konat tak ako si to Nas Boh ziada.

Mozes mi poslat to video o katakombach, ja si rada pozriem kazdy dokomument.

Spominala si velkonocne sviatky.  K teme sviatkov som sa snazila vyjadrit naposledy, neskoncilo to velmi dobre. Ja sa o tradiciu velkonocnych zajacov velmi nezaujimam, aj ked mnohi si povedia preco sa ale zaujimam o tradiciu zidovskeho pesachu. Jednoznacne, lebo tato zidovska tradicia ma hlavne biblicke pozadie. Spominam tradiciu, pretoze si spominala tych zajacov. Zajac a Pan Jezis Kristus mi nedaval ziaden zmysel. Asi pred mesiacom som si pozrela dobre video jedneho zida , ktory dnes veri v Pana Jezisa Krista. Rozobera pesach a ako ho slavia zidia. Samotny vyznam tejto tradicie spociva samozrejme v SZ a zidia nevedia, ze touto tradiciou si pripominaju Zidovskeho Mesiasa, ktorym je Pan Jezis Kristus. (video je v anglictine, v slovencine som nic podobne nenasla-odporucam pozriet). Ja som o vyzname tejto tradicie nenevedela nic a dnes mi dava zmysel. Nemusis, si to pozriet ak nechces. Nesnazim sa ta nahovorit aby si zacala slavit pesach ako zidia. Je to len v zaujme vlastnej vole. Co sa tyka tejto tradicie pocas pesachu, ja osobne v nej vidim viac ako len tradiciu kedze vsetky symboly smeruju k Panovi Jezisovi. Ved napokon urob si vlastny nazor.
 

http://www.youtube.com/watch?v=gBGz3k37kDE  
 
P.s. Takze co sa tyka zajacov, sibacky atd., ja mam na to iny nazor a jednoznacne v tom nevidim Oslavu Mojho Pana a Krala, Jezisa Krista.
 

Pokoj s tebou,
 
Deni  


Chcem reagovať...
Pridané: 22:38 12.06 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12668
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: priatel
12666
Príspevok sa načítava...

kde tieto sprostosti vidíš v písme? alebo aký duch ti toto zjavil?našou jedinou zásluhou je smrt!kým toto nepochopíš a neprijmeš,rutiš sa rovno do pekla a taháš za sebou aj iných - nerob to!


Chcem reagovať...
Pridané: 05:17 13.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12678, 12690
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 138
Autor: Maggie
12668
Príspevok sa načítava...

mila Deni,

nie je problem odkazat Ti stranky o historii rannych krestanov, ale clovek sa viac dozvie, ak hlada sam. Myslim, ze v dnesnej dobe internetu to problem nebude.
Moja dcera studuje historiu fotografie a malby. Studuju s nou i ateisti a uz i oni vedia, ze uz ranni krestania si zobrazovali prostrednictvom malby nielen krestanske ale aj zidovske udalosti, historiu. Aj ateisti vedia, ze napr. najstarsi obraz matky Bozej s dietatom Jezisom v naruci pochadza UZ z prvej polovice DRUHEHO storocia.
Uz aj ranni krestania pouzivali mnoho symbolov. Jeden z najrozsirenejsich symbolov prvych storoci bola ryba. Tento symbol je prevzaty z pohannstva. V kultoch mnohych  narodov bola ryba symbolom plodnosti.
A ranni krestania nezmyslali tak, ako mnohi, ktori dnes vsade tam, kde vidia akukolvek podobnost s niecim pohanskym, tak to hned povazuju za pohanske.
Uz prvi krestania nosili na krku male rybky z kamena, kovu, perlete..
My dnes nosime na krku symbol kriza, symbol nadeje. Taky zahor by sa spytal, kde nam to v biblii Boh kaze. Tu mas jasny dôkaz, ze uz aj prvi krestania mali svoje tradicie.

Kazdy uprimny krestan vie, ze na prvom mieste je vzdy len a len Boh. Nie je dobre, ak sa pred Boha dostavaju materialne potreby, na to treba ludi upozornovat. Tiez poznam krestanov, ktori za velkou nocou vidia iba zemiakovy salat, kopec mäsa, sladkosti, sibacku......
Mimochodom k tej sibacke a oblievacke. Ako mala som mala radost ked nas chalani nahanali okolo panelaku s nejakym tym polievakom. Syn, ked bol maly, mal vzdy radost, ked som mu dala nejake to cokoladove vajicko, alebo zajacika. Dnes je uz velky a spolu s manzelom respektuju, ze v tejto tradicii nemam zalubu.
Udalosti velkej noci ja dost intenzivne prezivam a môj najväcsi priatel, Boh a Pan Jezis Kristus je jej hlavnou postavou. icon


Chcem reagovať...
Pridané: 10:21 13.06 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12669
Príspevok sa načítava...

ahoj crosbow

uprimne Ti dakujem, ze ma nazyvas malickou, je to pre mna velka pocta. Ano som malicka a prosim Boha, aby som takou vedela byt naveky.

Mimochodom, nepisal si mi nahodou, ze sa ku mne uz nebudes vyjadrovat a nemam tak robit ani ja??
Ja Tvoju prosbu respektujem, ale teraz reagujem, lebo je neslusne ignorovat druhych.
myslim, ze o cistom a necistom mäse sa toho uz dost popisalo, ale Tebe jeho vyznam absolutne unika. No co uz, pycha vie vzdy zaslepit oci.
RIM 14,14
RIM 14,20-21 crosbow, chces povedat, ze tych, ktori jedjia iba zeleninu pohorsujem tym, ze jem pecene zajaca v zmysle ruham sa Bohu??

To, ze je niekto pod Kristovou milostou neznamena, ze nemusi byt sudeni, mily crosbow. Na to pozor, nie kazdy kto mi vravi Pane, Pane..


Chcem reagovať...
Pridané: 10:32 13.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12701, 12704
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12670
Príspevok sa načítava...

ahoj zahor,

veris formulke, ktoru Ta naucili, ale nerozumies, co sa za tym vyznanim ukryva.
Ja narozdiel od Teba nezamienam osobu Otca s osobou Syna v ich vzajomnom vztahu. Ty mas v tom totalny chaos.
Podla Tvojich uvah je asi Otec plodeny, Syn vydychovany a DS plodiaci.
Podla Tvojich uvah asi Pan Jezis ked vystupoval k Otcovi asi niekde po ceste odhodil svoje telo, zbavil sa svojej ludskej prirodzenosti....

Nehovoriac o tom, aka je Tvoja viera v spolocenstvo svätych. To co nevidis, uz neexistuje, ale to si potom iba clovek telesny a preto su Ti duchovne veci blaznovstvom.


U Pana Jezisa niet rozdielu medzi zivym a mrtvym JN 11,25-25 prtoze V NOM su vsetci nazive. On je zivot a tento zivot je svetlom cloveka.
Ked milujeme Krista, milujeme VSETKYCH TYCH, KTORI SU V NOM!! A milujuc vsetkych tych, ktori su v Nom, milujeme Krista.
Vdaka Kristovmu vzkrieseniu z mrtvych, smrt uz nema viac moc nad tymi, ktori zomieraju v pokoji.

Ak Ty budes stale hlasat, ze smrt ma nad nimi moc, tak si uvedom, ze budes hlasat, ze Pan Jezis nezvitazil nad smrtou a ze este stale nema kluce od smrti a podsvetia.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:48 13.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12687
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12671
Príspevok sa načítava...

zahor

kde som napisala, ze duse zomrelych prebyvaju na zemi?? Preco zavadzas??

Daj si prosim ruku na srdce a uprimne pred Panom povedz, uz si si niekedy precital aspon ulomok z historie rannych krestanov???

Velmi by som Ti priala, ist navstivit niektoru z katakomb, kde sa prvi krestania schadzali, myslim, ze az by si na vlastne oci videl tie malby, napisy, odkazy "mrtvym"....tak by si zistil, co si to stvaral.
Preco klames, ze napisy v katakombach boli napisane v case, ked ti spominani sväti este zili?????

KLAMSTVO JE HRIECH.

Ked sa modlime jeden za druheho, ked prosime jeden za druheho, popierame, ze Pan Jezis je prostrednik?? Ked Hubart prosi Jakuba, aby sa za neho prihovoril, popiera tym Pana Jezisa???
Ty fakt nechapes tajomne telo Kristovo v ktorom su vsetky udy navzajom pospajane a rastu..
. 1KRAL 17,21 za koho a za co prosil Elias Boha???
SK 9,40   za koho sa modlil sv. Peter??

skus porozmyslat nad tymto versom 2KRAL 13,21


Chcem reagovať...
Pridané: 11:02 13.06 2014 Piatok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: ceep
12677
Príspevok sa načítava...

Milá Deni,

titul Spoluvykupiteľka uznáva, že Panna Mária sa zúčastnila zvláštnym podriadeným spôsobom s Vykupiteľom na diele spásy viac ako hociktoré iné stvorenie, a teda prispela ku dielu spásy tým, že dala druhej Božskej osobe Najsvätejšej Trojice jeho ľudské telo – nástroj spasenia, ale nikdy ju nedáva na rovnakú úroveň s Kristom alebo jeho Božstvom. Titul Spoluvykupiteľka doslovne preložený znamená „žena s Vykupiteľom“.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:50 13.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12682, 12793
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 79
Autor: ceep
12678
Príspevok sa načítava...

Milý priatel,

vari náuky Cirkvi sú bludné len preto, lebo môj rozum ich nechápe? Či azda Ježiš, ktorý je so svojou Cirkvou po všetky dni až do skončenia sveta podľa Písma, schvaľuje bludné učenie? Či azda Tešiteľ daný od Otca, Duch pravdy, ktorý zostáva s Cirkvou naveky podľa Písma, je duchom bludného učenia?


Chcem reagovať...
Pridané: 12:52 13.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12686
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 79
Autor: ceep
12679
Príspevok sa načítava...

Milý zahor21,

keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: „Žena, hľa, tvoj syn!“ Potom povedal učeníkovi: „Hľa, tvoja matka!“ A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:55 13.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12681
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 79
Autor: zahor21
12681
Príspevok sa načítava...

Ahoj ceep. A čo tým chceš povedať? Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:30 13.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12693
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
12682
Príspevok sa načítava...

Ahoj ceep. Každý kto verí v spasiteľnú moc smrti  Pána Ježiša Krista je spolu s Vykupiteľom.
Nájdeš tento výraz v Biblii, aby tak nazýval pannu Máriu?  Nezabúdaj, že na kríži za nás zomrel Pán Ježiš Kristus, ktorého poslal Jeho a náš nebeský Boh Otec, lebo žiadny človek nebol hoden toho aby zmieril Boha Otca nebeského s ľuďmi.
Keďže Mária bola tiež len človek ona tiež nebola hodná toho, aby nám priniesla spasenie.
Takže žiadna spoluvykupiteľka. Mária nemá na smrti Pána Ježiša Krista žiadny podiel, a už tobôž nie podiel na našom spasení práve naopak. Tiež patrí medzi ľudí.  A kto pribili Pána Ježiša Krista na kríž.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:43 13.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12692
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
12686
Príspevok sa načítava...

Ahoj ceep. Človek nemôže pochopiť dokonalý Boží plán, lebo ako ďaleko sú nebesia od zeme tak ďaleko atď.   IZ 55,8-9 , ale to by si už mal vedieť. No náuka katolíckeho vierovyznania má hodne ďaleko od Božieho plánu a teda je blud. To musíš pochopiť. Pokiaľ to nepochopíš nemôžeš na nazývať Božím dieťaťom. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:09 13.06 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...