Téma:

Vytrhnutie cirkvi

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
Autor: zahor21
12395
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie.
Kaď prosba o príhovor nie je modlitba, prečo sa ju modlí každý katolík x-krát denne počas vašej modlitby ruženca, (či to nie je modlitba? To je len prosba?), a ktovie akých iných modlitieb?  A prečo sa modlí každý katolík k ľuďom, ktorí sú už mŕtvi, ktorí nám už nijako pomôcť nemôžu? Veď už nebuď taká úzkoprsá. A mimochodom, ešte stále si mi neodpovedala kde je napísané, že sa máme modliť k mŕtvym.
Pavol prosí o modlitby živých ľudí, nie mŕtvych.
Naozaj sprostá otázka. Veď na ňu hneď uvádzaš odpoveď Pána Boha Otca nebeského. 1 1TES 5,25
Teda za druhých ľudí, ale živých sa modlím preto, lebo mi to prikazuje sám náš nebeský Otec.
Každý kto hlása evanjelium Pána Ježiša Krista je svätý, veď nám to sám hovorí 1PET 1,16-25 .
Ty už sa môžeš vyjadriť akurát tak svojej nerozumnosti.
 Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 17:39 16.05 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12397
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Maggie
12397
Príspevok sa načítava...

zahor
ja len dufam, ze to vsetko, co tu pises, je len nasledok fanatizmu, ze to nemyslis vazne a dobrovolne, lebo to by bolo ruhanie.
Ty si si nevsimol, ze PRVA CAST "ZDRAVAS" JE BOZIE SLOVO??????????
Az druha cast je PROSBA O PRIHOVOR!!!!!!!

Tak co uz, Ty si frajer, Ty nemusis prosit o prihovor inych. Ty si samostatna jednotka a vystacis si sam.

PRESTAN UZ KONECNE S TYMI MRTVYMI!!! Aki mrtvi???? Ty tvoris spolocenstvo s mrtvymi??? Ty tvoris spolocenstvo s niekym, kto neexistuje???
Zahor este stale mas moznost spamätat sa a Boh vidi, ze to s Tebou niektori myslime dobre.
Ak tvrdis to svoje bludne ucenie, ze po oddeleny ducha od tela nastava neexistencia, usvedcujes takeho sv. Pavla z nedbanlivosti.
On vedel, ze zostat v tele (KTO V TOM TELE JE??) je potrebne pre cirkev, ale na druhej strane ho tiahne tuzba po spolocenstve s nasim Panom Jezisom Kristom.

PREPAC, AK BY VERIL TOMU BLUDU, TEJ BAJKE, ZE PO ODDELENI DUCHA OD TELA PRESTAVAME EXISTOVAT, TAK TO BY URCITE RADSEJ ZOSTAL V TELE, ABY MOHOL BYT ESTE NEJAKY CAS PRINOSOM PRE CIRKEV.

Tvoje slova  odporuju pravde, ale viac veris hlupym ludskym bajkam. 

Ozaj aby som nezabudla k Tvojmu otroctvu. Ty sa modlis za druhych, lebo Ti to je prikazane???

NO MôJ DRAHY, ALE TO POTOM NIE JE ZO SRDCA, ALE Z POVINNOSTI A TAKU LASKU KRISTUS NEHLASAL.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:25 16.05 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12400
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: zahor21
12400
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Ty spochybňuješ Božie Sovo. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 11:39 18.05 2014 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12405
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Maggie
12405
Príspevok sa načítava...

mily zahor,
vies kolko krat som pocula od istych nasich bratov to Tvoje "spochybnujes Bozie Slovo"?? Vela krat a to len napr. preto, ze som im neustale poukazovala na jeden vers a to, ze nie anjelom bol podriadeny svet, ale Jezisovi ano, preto logicky nemôze byt anjelskou bytostou. Desiatky krat ten isty vers dookola a oni, kedze clovek ma pred nimi väcsiu autoritu, neustale ma obvinovali, ze spochybnujem Bozie Slovo.
U Teba je presne to iste. Nechcem Ti tu zbytocne davat vela inych versov, ktore poukazuju na to, ze po oddeleni nasej duch. podstaty od tela nekonci nase bytie, ani nase vedomie. Myslim, ze staci zatial jeden, dva, ALE TY SA MUSIS NAD NIMI SKUTOCNE A SLOBODNE ZAMYSLIET.A uprimne prosit Boha o dar poznania, inak to asi nepôjde.

Mas jeden velky problem, stale sa vracias do SZ, ale SZ hovori iba o odchode zomrelych do seolu, hadesu. Nerobi rozdiel medzi miestom spasenych a zatratenych. Ale robi rozdiel medzi seolom, hadesom a hrobmi!!!!
NZ na tento rozdiel poukazuje, bohac bol v pekle a Lazar v Abrahamovom lone. Obaja v risi smrti, ale na miestach oddelenych velkou priepastou.
V SZ totiz este nenastal cas pre zjavenie zahrobnych skutocnosti. Bolo ponechane na Panu Jezisovi, aby vyviedol na svetlo zivot a nesmrtelnost skrze evanjelium.
2TIM 1,9-10
skus sa uprimne zamysliet nad tymto versom.
Taky kazatel, na ktoreho sa mnohi radi odvolavaju, ved si vsimni, ze on vie len o tom, co sa   deje POD SLNKOM.

Skus porozmyslat este nad tymto versom EF 4,8 akych zajatcov?? Nad kym Pan Jezis zvitazil?? Z akeho miesta ma Pan Jezis kluce??

Ved svojim ucenim spochybnujes, ze brany pekelne uz nemaju viac moci nad Bozimi detmi, nad tymi, ktori tvoria s Kristom jedno telo. Jedno duchovne spolocenstvo. Svojim ucenim popieras, ze po Jezisovom vystupeni duse spravodlivych uz nezostupuju do seolu, ale vystupuju k nasmu Bohu, kde nam Pan Jezis pripravil miesto.
Ty sam hovoris, ze veris v spolocenstvo svätych a to je ake spolocenstvo, ked smrt ma nad nimi moc?? Dokonca v Tvojom podani smrt, ktora znamena neexistenciu, nevedomie??

Keby si prestal verit ludom, mozno by si uz konecne uvidel, ze 
2KOR 5,6-8 nechceme sa radsej vzdialit z tela a byt nejaky cas v neexistenci, v nepritomnosti Boha.
FIL 1,21-24 prosim, skus sa v klude zamysliet nad tym, comu veril sv. Pavol.
Zit je Kristus a ZOMRIET ZISK!!! 
Doliehala na neho tuzba zomriet a byt s Kristom. Len ten, co prekrutil Bozie Slovo hovori: tuzim zomriet, aby som bol nejaky cas v neexistencii, v nevedomi.
Povedz uprimne, Ty tuzis po tom, aby si bol co len na jedinu sekundu odluceny od Bozej pritomnosti??

Zahor modlim sa za Teba. A luto mi je aj toho, ze na zaklade falosneho ucenia potom druhych obvinujes, ze prosia o prihovor nejake mrtvoly.
Nie duchovne spolocenstvo mrtvoly netvoria.
Mozno az konecne uveris a pochopis, povies si, co som to stvaral.
nech Ti Boh pomaha.
Katolici tvoria spolocenstvo aj s Jezisovymi ucenikmi a mnohymi inymi prorokmi aj zo SZ. Oni su zivi a navzajom si pomahame a spolu neustale chvalime Boha.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:06 19.05 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12489
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Deni
12487

 
Ahojte bratia a setry,
 
Neviete mi nahodou vysvetlit, na co bola odobrata krv Jan Pavla II, ktora sa zaroven stala relikviou?
 
Deni
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 21:17 03.06 2014 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: zahor21
12489
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Takže Ty hovoríš, že po smrti sa nekončí naše bytie. Tak potom ako Ty rozumieš týmto veršom, ktoré Pán Boh Otec hovorí svojim Slovom, teda Pánom Ježišom Kristom Adamovi? 1MOJ 3,17-19 ; a slovám ktoré hovorí ústami Kazateľa : KAZ 12,7 ?
Nad tým sa nemáš čo zamýšľať ani slobodne ani neslobodne, lebo je to Boží Zákon, ktorý musíš Ty ja a celé stvorenie poslúchať a vôbec o ňom nepochybovať, lebo len vtedy sme Božími deťmi.
Milá Maggie. Prečítaj si verš MAT 5,17 .
Tebe Starý Zákon hovorí len o odchode zomrelých do seolu a hadesu, ale mne v uvedenom verši Pán Ježiš Kristus hovorí, že neprišiel Starý Zákon zrušiť, ale ho Novým Zákonom naplniť. Tak teraz povedz. Kto z nás dvoch má pravdu?
Verše 2TIM 1,9-10 . Pán Ježiš Kristus nám hovorí o všetkých svätých, ktorí budú spasení nie zo skutkov, ktoré robili počas svojho života, ale budú spasení skrze milosť a vôľu Božiu. Je tam niekde napísané, že sa máme modliť k Márii a k svätým, ktorých uctievaš Ty a Tvoji spoluveriaci katolíckeho vierovyznania?
EF 4,8 . Pán Ježiš Kristus porazil všetkých nepriateľov, ktorí nechcú uznať Božie Slovo, teda Pána Ježiša Krista také aké je. Ako posledná bude porazená smrť. A ja sa Ťa pýtam. Ty hlásaš také evanjelium aké nám zanechal Pán Ježiš Kristus? Určite nie. Nikde totiž nie je napísané, že sa máme modliť k Márii a k svätým. Tak kto prosím Ťa hlása evanjelium, teda Pána Ježiša Krista správne? A pýtam sa. Azda má smrť vedomie?
Veď sám Pán Ježiš Kristus nám hovorí, že človek keď zomrie neostane po ňom nič. Tak ako kvet trávy. Odkvitne zafúka vietor a viac ho niet, ale to sa znova opakujem 1PET 1,24-25 .Tak už to konečne pochop.
Prosím Ťa. Už viac odo mňa nežiadaj vysvetlenie tohto problému, lebo je to od Teba neetické.
Ty to musíš prijať ako fakt, ako vôľu nášho nebeského Otca, Stvoriteľa a Kráľa, musíš to prijať ako Boží Zákon, musíš ho prijať ako Pána Ježiša Krista.
Ešte k tomu falošnému učeniu. Čo som napísal je všetko v súlade s Božím Slovom, teda s Pánom Ježišom Kristom. Veď aj uvádzam verše z Biblie. To Ty hlásaš falošné učenie, lebo nikde nie je napísané, že sa máme modliť k mŕtvej Márii a mŕtvym svätcom, ktorých tak obhajuješ. Ak máš písať také bludy tak ich radšej nepíš, lebo Pán Ježiš Kristus to nenechá bez trestu.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 07:05 04.06 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12494
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Maggie
12494
Príspevok sa načítava...

mily môj zahor
ano uvadzas verse z biblie, lenze ich skutocny vyznam popieras.

Ked uz veris inemu uceniu, to Ti aspon zdravy rozum nehovori, ze to, co tvrdis nedava logiku? Skutocne fanatizmus nezaslepuje len ducha, ale aj mozog.
TELO sa vracia do prachu!!! DUCH nie je z prachu, nejde do zeme.
DUCH vzdycha v tomto stanku, chce si zobliect toto porusitelne a priodiat sa niecim lepsim. DUCH CHCE!!!!
DUCH nie je iba nejaka sila, pretoze sila sa nevie modlit, sila nevzdycha, sila nema pocity, sila nevie odporovat...
O duchu ako neosobnej sile ucia svedkovia, to maju od koho take pomylene ucenie???

Skusal si niekedy premyslat o tom, kedy zacina ludsky ZIVOT??? Nase BYTIE??? Vo chvili pocatia a vtedy nie je este vyvinuty ani mozog, ani srdce a predsa TEN ZIVOT UZ JE!!!!! 
BYT, NEPODLIEHA TOMU, ZE UZ MAM VSETKY TELESNE ORGANY!!!!!
Zasa kazatel! icon Skus si precitat pozorne vsetky jeho uvahy. KAZ 3,21 je toto Bozie Slovo????Vari Boh nevie, kam ide dych zivota cloveka a kam dych zivota zvierata??
KAZ 3,22 aj toto je napr. Bozie Slovo???
UVAHY A ZJAVENIA NIE JE TO ISTE. Kazatel vedel len o tom, co sa deje pod slnkom a z toho Ty vychadzas??

Ano Pan Jezis naplnil zakon, tu novu, lepsiu zmluvu Boh naplnil skrze Pana Jezisa. ZID 9,16-17
Vecne dedicstvo bolo prislubene, ale AZ smrtou Pana Jezisa  nadobudlo ucinnost.
vers 2.Tim1:9 tam si prehliadol dôlezitu vec, ze Bozia milost sa stala znamou az ked sa zjavil Pan Jezis. ON ZNICIL SMRT A ZJAVIL ZIVOT A NESMRTELNOST EVANJELIOM!!!!!
Takze kazatel zivot zjavit nemohol, pretoze ten, kto urobil zavet, este nezomrel.
Vers Ef.4:8 pytam sa po sty krat, ake zajatie vzal so sebou Pan Jezis vystupiac na vysost??

zahor, az pochopis, ze NIEKTO len prebyva v tomto tel. stanku, ze NIEKTO sa chce priodiat inym telom, ze NIEKTO tuzi byt s Kristom, ze ten NIEKTO nie je telo, schranka, pochopis,  ze neprestava existovat po tom, ako opusti telo, ktore sa vrati do prachu.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:13 04.06 2014 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Deni
12541

Ahojte,
 
Dovolim si vtrhnut do vasich prispevkov, skor by som povedala, ze do prispevkov od Maggie.
Ahoj Maggie mam ta naozaj rada, a dokonca by som si priala ta osobne stretnut aby sme sa tu donekonecna "neskriepili". Nie je nic horsie ako ked sa krestania medzi sebou"skriepia". Ok, podme k veci, tento tyzden som si precitala posledne prispevky a naozaj nech mi to Pan Jezis odpusti, ale tvoje prispevky sa mi naozaj tazko citaju. Hovoris zahorovi, ze nema v sebe milost a lasku. Preco? To, ze ta brat na nieco upozorni ak vidi,ze nerobis spravne, uz znamena, ze nema v sebe lasku? Prave naopak. Prave preto, ze ju ma, snazi sa ta dostat z cesty po ktorej kracas-te-, vy katolici. Ja pevne verim, ze si dobry clovek a aj v rcc sa najdu dobri ludia, ktori chcu oslavovat Pana. Treba si vsak uvedomit jednu vec. (Teraz rozpravam vseobecne, aj o mojej rodine, lebo stale pod jej vplyv patria). Ja ta vobec nesudim ale naozaj nasledujes ludske ucenie a nie ucenie Pana Jezisa. Dnes som pozerala spravy, su trochu starsie ale bola to posledna kvapka trpezlivosti, ktora pretiekla. Papez Fracis vyhlasil, ze "Pan Jezis tu uz nie je, ale modli sa za nas, ze on dokonca je iba clovek a nie Duch Svaty....ze on sa za nas modli u Boha" Este stale mi jeho slova behaju po rozume. Teda skor mimo rozumu, lebo veriaci clovek a hlava cirkvi akou sa on nazyva ..svatym a neviem cim este .... Pokial ja viem, hlavou cirkvi je Pan Jezis Kristus. Dalej nikto sa nema vyhlasovat za svateho, lebo iba Jezis je Svaty!! Aj my budeme ale este nie sme!! Co sa tyka modlenia za duse v ocisci. Maggie, sestra to nemyslis  vazne? Ved co hovori Pan Jezis " na posledny den, na moj hlas vstanu z mrtvych......"!!!!!! Ved modlenie sa za mrtvych je ritual, ktory vykonavaju pohania ! A navyse to nie je biblicke! Modlenie sa k soche k Marii. Ty uprednostujes sochu(ale podla vas to je len pripomienka, atd....ze vy sa k socham nemodlite), ok berme to tak..ze vy sa nemodlite k soche ale v duchu sa modlite k  Marii lebo ona vam vyprosi u Otca...Magggiieee ty sa vobec pocuvas? Ved diabol sa vas snazi od Boha Otca odputat. Ved ty veris(doverujes) viac Marii ako Bohu Otcovi.... ked to vobec je Maria.......
 
Je toho strasne vela co ti chcem povedat,....ale mam naponahlo... Este ma napadlo. Z akeho dovodu Vatikan uchovava kostry, mrtvych pod zemou, v pivnici ci kde to maju? A dalsia vec, Vatikan - palac, zlato.,auta......videla si, zeby si Pan Jezis nieco take na zemi privlastnil? Alebo zil v blahobyte, vozil sa na autach atd... Maggie naozaj zobud sa. Mne je z tej organizacii normalne zle. Budem sa modlit aj za moju rodinu, nech ich diabol nepomota este viac.....
 
 
 
a nezabudni povedat niet vo mne lasky........


Chcem reagovať...
Pridané: 17:21 05.06 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12556, 12582
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: Maggie
12556
Príspevok sa načítava...

mila Deni,
vela Ti mam co odpovedat, ale najskôr Ta chcem poprosit o objasnenie tvrdenia, z ktoreho aj mna mrazi.

Padlo tu vazne tvrdenie z Tvojej strany a sice, ze papez Frantites povedal: " Pan Jezis tu uz nie je, ale modli sa za nas, ze On dokonca je iba clovek a nie DS...ze On sa za nas modli u Boha".

Skutocne takto zneli slova Frantiska??? Nevysvetlila si si ich po svojom? Vies, aj Pan Jezis hovoril o Sebe casto, ako o synovi cloveka a niekto by mohol tvrdit, ze popieral svoje Bozstvo.
Takze velmi rada by som vedela, kde si môzem overit toto vazne obvinenie??
Ak by Frantisek poprel Bozstvo Pana Jezisa uz by o tom skutku vedel cely siri svet a bolo by to absurdne, pretoze papez Frantisek hlasa Pana Jezisa po celom svete.

Mimochodom k tomu palacu, zlatu a drahym autam, sam Frantisek taketo veci odsudil a odsudzujem to aj ja, ale môzes sa za takych ludi, ktori su viac lipnu k hmotnym veciam, ako duchovnym pomodlit. 

Ale skutocne Ta prosim o objasnenie toho udajneho tvrdenia papeza Frantiska.
Vopred dakujem


Chcem reagovať...
Pridané: 12:24 06.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12557, 12559, 12560
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Deni
12557
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie icon
 
Myslela som si, ze mi nebudes verit. Nevadi.  Ja nemam za potreby niekoho ociernovat a vymyslat si. Video je v talianctine, titulky v anglictine. Ak mi stale neveris, tak sa opytaj niekoho, kto hovori cudzimi jazykmi.
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=ytWLTyLE1XA
 
 
Co sa tyka tvojej odpovede ohladne papeza a bohatsva. Mam na to svoj nazor. On mozno blahobyt odsudil slovami ale duchom sa v nom stale topi. Ak by to naozaj myslel vazne tak uz dnes by v palaci byvali stovky hladujucich deti, ktore vo svete nemaju kde hlavu zlozit. Niekde si pekne spominala, ze Pan Jezis chce milost, nie obetu. Zamyslela si sa niekedy na tymito slovami? Pretoze vo Vatikane(katolickej cirkvi) teraz nech to nikto neberie osobne, nechcem sa dotknut nikoho.... tam sa prave tie obety vykonavaju. Bludne ucenie ohladne postu, ktory ucili aj mna....atd.....je velmi mnoho veci, ktore su v rozpore s BS, ale zasa to je moj nazor. Trochu som sa hrabala v historii a nasla som tolko veci...Maggie. Myslis, ze mam za potrebu verejne niekoho ociernovat? Nie to nepochadza od Boha Otca. Ale ak vidim, ze mi tu nieco nesedi zacnem hladat. A to som spravila. Ked som otvorila bibliu a zacala som citat, rozhodla som sa nasledovat Pana Jezisa. Ohladne Vatikanu a co je za ich dverami som sa docitala neuveritelne veci, ale nechavam si to pre seba. 
 
Este tak na zaver. Moj otec bol pokrsteny v rimskokatolickej cirkvi. Do kostola prestal chodil v mladom veku. Nemal otca a stratil aj doveru v Boha. Raz som sa ho opytala, preco. Nedavalo mi to zmysel, pretoze on Bibliu pozna, pozna historiu atd. Ja som o biblii nevedela nic ale bola som'" krestankou" , chodila som do kostola. Otec mi povedal, vies Deni raz som mal hodinu nabozenstva a nedaval som pozor tak ma farar/knaz slahol palicou po prstoch. Vtedy dvere jeho srdca sa pre Boha zatvorili.Viem, nie je spravne sudit Boha na zaklade ludskych hriechov. Vravel mi bol som mlady a stratil som doveru, nadej, v ktoru som veril. Ked zhruba pred 7 rokmi zomrela jeho mama/moja stara mama, otec sa pytal rcc ci mu pochovaju mamu lebo tam bola "zapisana", ci ako sa to hovori. Odmietli ju pochovat lebo nechodila do kostola a tym padom nebola ich clenom. Otec mi povedal, nie som prekvapeny, kedze je to rcc cirkev. Orthodoxna nam ju potom pochovala. Viem, ze moja druha stara mama(mamina strana) musi dat financnu ciastku ak chce za nas odsluzit omsu. A to nehovorim o dalsich "poplatkoch". Vies Maggie, je to na dlhe rozpravanie, je toho vela. Ja ta nesudim a stale vas katolikov mam rovnako rada. Dufam, ze zacnes hladat Pana celym srdcom tak ako sa ti to snazi vysvetlit zahor a ini.
 
Pokoj s tebou
 
Deni


Chcem reagovať...
Pridané: 17:27 06.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12572, 12574
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: Deni
12559
Príspevok sa načítava...

 
 
......a este, vidim, ze si ma doslovne obvinila zo slov, ktore som nepovedala ja ale papez, tak mu to mozes povedat........Ze padlo tu vazne obvinenie z tvojej strany.....diky Maggie....ja neobvinujem ja len hovorim co som pocula.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:38 06.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12570
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: Deni
12560
Príspevok sa načítava...


 
Nedalo mi to Maggie, musela som sa vratit a poslat ti toto video.
 
Maggie otvor oci a napni usi. O com to dievca hovori, ku komu si poklakli obaja, co sa ma modlit podla papeza a este jej tam da aj svoju fotku. Ved ona papeza uctieva ako nejakeho boha....
 
Ja som tam meno Jezis ani raz nepocula, ty ano? Inak nasla som v biblii zaujimave verse. Precitaj si  Jeremiasa, Pan tam hovori o uctievani astarty a bala...Astarta sa volala kralovnou nebies...Maggie nehovori ti to vobec nic??
 
 
* vcera som zabudla dopisat este k tomu videu, ktore som zabudla skopirovat
 
http://www.youtube.com/watch?v=UBmyt4_X2Vs
 
vies Maggie, niekto, kto sa vydava za svateho otca, urcuje modlitby ake sa mame modlit, klaka si pred sochu,.....nejake svate kreslo na ktorom sedaval iba...modlite sa co povedal don bosco......atd ja neviem co ti mam na to povedat....ja nenachadzam tie spravne slova.
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 18:03 06.06 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12571
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: Maggie
12570
Príspevok sa načítava...

mila Deni,
clovek je zodpovedny za svoje slova, preto slova, ktore sa chystame vyslovit, mali by sme najprv dobre zvazit a to si Ty neurobila, ale hned si uverila dedukciam nejakeho heretika.
Ja nemam co papezovi Frantiskovi povedat, pretoze slova, ktore povedal nepopieraju Jezisovu Bozsku prirodzenost. Ale kto chce niekoho bit, palicu si vzdy najde.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:26 09.06 2014 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12571
Príspevok sa načítava...

Deni,
tak sme ludia, ci roboty, alebo ja uz naozaj neviem.
Ona papeza uctieva ako nejakeho boha????????
Skutocne vidim, ze nech sa bude uprimne veriaci akokolvek snazit, prejavovat svoju lasku a uctu, vzdy sa najde niekto, kto ho bude aj z lasky obvinovat.
Nepocula si ani raz meno Jezis??? Tak to bude asi niekde problem, pretoze pri spolocnej modlitbe obaja niekolkokrat hovorili: POZEHNANY JE PLOD TVOJHO ZIVOTA!!!!!!
POZEHNANY JE PAN JEZIS KRISTUS!!!!
A tieto slova su z vnuknutia DUCHA SVäTEHO!
Obaja spolocne hovorili, aby matka nasho Pana prosila u nasho Boha. Tym jasne prejavovali vieru, ze len Boh sa nad nami zmiluva!!! Ze len Boh nam odpusta!!
Uz si pocula o tom, ze tym, ktorym nie je dane poznat tajomstvo nebeskeho kralovstva maju sice usi, no nepocuju, maju oci a nevidia.
Pros Ducha Sväteho uprimne a bude Ti dane. Odhod predsudky. Alebo chces donekonecna spominat hriechy predosle?? Nikdy si si nevsimla, ze sa mnohi papezi ospravedlnili za hriechy, ktore boli spachane??
Budeme aj dnes vinit Nemeckych obcanov za rozputanie 2. sv. vojny? Ideme vinit Hitlerovu matku?? Alebo podme vinit fanatikov, ktori maju na svedomi taku sedliacku vojnu..........
Chces patrit k tym, ktori chceli ukamenovat hriesnicu, ktora smilnila??? Zoberias kamen do ruky?? Si sama bez hriechu?? myslis, ze Tvoje hriechy su mensie, ako hriechy inych??
Myslis, ze robis radost Bohu tym poukazovanim na druhych?? Aha tento je taky a ten druhy este horsi..... MODLI SA ZA NICH.
Vytahovanim hriechov druhych sa nikam neposunies. Tym akurat pri vytahovanim smietky z oka druhych prehliadame brvno v tom nasom vlastnom.
Keby bol Boh, ako mnohi z nas, tak nam asi nikdy neodpusti. Tak nasledujme Krista, lebo On je pravda a cesta a zivot a laska....


Chcem reagovať...
Pridané: 10:45 09.06 2014 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12572
Príspevok sa načítava...

mila Deni, myslela si si spravne, NEVERILA SOM a vedela som, ze ide len o hrube nedorozumenie.
Dakujem za link a co Ti mam povedat???
HERETIZMUS STALE PRETRVAVA!!!!
Asi budem dlhsia, ale tu je toho vela co povedat.
Papez Frantisek povedal, ze Pan Jezis tu teraz nie je, ale On sa stale modli. ( Keby Pan Jezis neodisiel, neprisiel by k nam DS, ktore poslal. Chce tu niekto tvrdit, ze Pan Jezis neodisiel k Otcovi a ze sa za nas u Otca neprihovara??? Alebo co maju proti tejto pravde pomätenci, ktori v tom videu spominaju murarcinu a sami podla toho ucia???)
Dalej hovoril: niektori sa pytaju, je Jezis duch? Jezis nie je duch, On je osoba, muz!! S telom, ako je to nase, ale PLNY SLAVY!!
Jezis ma rany na rukach a modli sa u Otca. Ukazuje cenu za ospravedlnenie!!!!
( co na tychto slovach je murarcina?????????? NIC, ABSOLUTNE NIC, IBA HLBOKE NEDOROZUMENIE, ALEBO HERETIZMUS SPôSOBILI OBNVINOVANIE PAPEZA FRANTISKA!!!!!!!)

To je tak, ked sa heretik a zaslepenec a fanatik ide pustat do tajomstva Sv. Trojice!!!!!
Potom mu vychadzaju bludy, ako napr. svedkom, ze sa Pan Jezis modli sam k Sebe!
Nie nemodli sa sam k Sebe, napriek tomu, ze je Boh.
LUK 24,37 zmäteni a vylakani si mysleli, ze vidia ducha
LUK 24,39 DUCH NEMA MäSO A KOSTI A VIDITE, ZE JA MAM!!!!
Ten mudrlant, alebo mudrlanti, co sa snazili zosmiesnit slova Frantiska ziju v presvedceni, ze Pan Jezis odhodil SVOJE telo??? Ze je teraz pri Otcovi ako duch???
Alebo ziju v hereze, ze Pan Jezis sa nikdy nestal SKUTOCNYM CLOVEKOM???? Ze to vsetko bola iba fraska a vlastne nikdy necitil bolest a zial, lebo Boh ako Duch nemôze citit bolest spôsobenu bičom, alebo nejakymi klincami. DUCHA NEMOZNO ZABIT!!!!!

Existuje mnoho skupin, ktore popieraju TRJICU OSôB V BOHU!!!!
MONARCHIZMUS:  popieraju realny rozdiel medzi Bozskymi osobami. uznavaju jednu Bozsku osobu (monos, arche=vlada jedneho)
Monarchizmus dynamicky= Kristus je obycajny clovek, ktoremu sa len dostalo moci Ducha Sväteho.
Modalisticky= Otec sa stal v Kristovi clovekom.
Subordinacianizmus= predpoklada v Bohu tri rozdielne ososby, ale odmieta druhej a tretej ososbe rovnost s Otcom.

BOZSKE OSOBY ROZLISUJEME IBA NA UROVNI VZTAHOV!!!!!!!
BOZSKU PODSTATU, PRIRODZENOST MAJU JEDNU!!!!!Chcem reagovať...
Pridané: 11:11 09.06 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12573, 12588, 12591
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: priatel
12573
Príspevok sa načítava...

ak tak vieš rozlišovat herezi a duchovne rozsudzovat pouč ma prosím. pred tým ako sa Pán Ježiš narodil v tele bol vo večnosti s Otcom v tele ? dakujem.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:26 09.06 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12575
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 138
Autor: Maggie
12574
Príspevok sa načítava...

Deni este budem chvilu pokracovat, lebo vidim, ze mnohi si este z Bozskou trojicou robia, ako im pasuje.

Dam Ti otazku: Koho myslime, ked volame Boha nasim Otcom??
Prvu Bozsku osobu???? Ale o Panu Jezisovi sa pise  IZ 9,5 VECNY OTEC!!!!
Aj druha Bozska osoba je nazyvana VECNY OTEC.
Nebeskym Otcom neoznacujeme prvu Bozsku ososbu. On je Otcom iba vo vztahu k Synovi, nie k nam. Nasim nebeskym Otcom je BOH-TROJICA!!!!!

Vztah OTEC-SYN= generatio activa. Aktivne plodenie (plodit). Otcovstvo. Podla neho dostava pomenovanie prva Bozska osoba- OTEC

Vztah SYN-OTEC= generatio pasiva, pasivne plodenie (byt plodeny). Synovstvo. Podla neho ma pomenovanie druha Bozska osoba-SYN

Vztah OTEC A SYN- DUCH SVäTY = tento vztah sa nazyva spiratio activa. Aktivne dychanie (vydychovat)

Vztah DUCH SVäTY- OTEC A SYN= spiratio pasiva (byt vdychovany). Podla neho dostava tretia Bozska osoba pomenovanie DUCH (dych).

Veris v tri Bozske osoby, ktore su spolu medzi sebou vo vztahu, ale napriek tomu maju jednu podstatu, prirodzenost??
Veris, ze ked sa Boh stal clovekom, vzal na seba skutocnu ludsku prirodzenost, pricom nestratil nic zo svojej Bozskej prirodzenosti??
Ak ano, tak potom nemôzes verit tym talafatkam, ktore si tu predlozila.Chcem reagovať...
Pridané: 11:33 09.06 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12590
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12575
Príspevok sa načítava...

ahoj priatel,
predtym nez sa Boh stal clovekom, nebol clovekom, to da asi rozum.
kam tym mieris?


Chcem reagovať...
Pridané: 11:35 09.06 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12576, 12595
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: priatel
12576
Príspevok sa načítava...

neodpovedala si my , ale nevadí,spýtam sa ináč: načo sa stal BOH človekom?


Chcem reagovať...
Pridané: 11:41 09.06 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12577
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 138
Autor: Maggie
12577
Príspevok sa načítava...

ako ze neodpovedala?
predtym, nez sa Boh stal clovekom, nebol clovekom.
Nepreskakuj


Chcem reagovať...
Pridané: 11:49 09.06 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12578
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...