Téma:

Vytrhnutie cirkvi

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
Autor: Maggie
12223
Príspevok sa načítava...

mily zahor
tak sa pozri, co sam pises, CITUJEM TVOJE SLOVA:" Marii sa dostalo milosti od Boha Otca, aby mohla PRIVIEST NA TENTO SVET JEHO SLOVO".

Ja naozaj nerozumiem, ved sam potvrdzujes, ze Maria priviedla na svet Bozie Slovo. Tak ak porodila Bozie Slovo, tak preco ma sudis, ked ju nazyvam MATKA MôJHO PANA????

Ja sa odpovedi nevyhybam, ano v biblii skutocne nie je zaznamenane miesto, kde by Pan Jezis oslovil Mariu matka. Rozmyslam, ked sa Pan Jezis vzmahal v mudrosti, ked sa ucil prve slova, prve kroky, nazyval Mariu zena???

Mozno Ti uniklo, ze Pan Jezis hovoril  obcas ako syn cloveka a niekedy ako Bozi syn.
Problem mate potom napr. s versom, hla moja matka a moji bratia. My totiz netvorime len telesne spolocenstvo, ale aj spolocenstvo duchovne.

Sam sa casto ohradzujes, ze biblia je Bozie Slovo a nim je Kristus.
V NZ mas desiatky versov, ktore hovoria JEZISOVA MATKA. To ti pisatelia toto tvrdenie mali z pôsobenia ducha bludu??

MATKA MôJHO PANA. Chces ukazat este raz, kde v Bozom Slove sa toto oslovenie nachadza? A pod Koho pôsobenim bolo toto oslovenie vyslovene?

Boh s Tebou.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:33 04.05 2014 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12232
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: zahor21
12232
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Ty si si všimla, aby som Ťa ja súdil za to, že nazývaš Máriu ako matku Tvojho Pána? Ja som Ti len napísal, že Pán Ježiš Kristus nikde v Písme neoslovuje Máriu ako svoju matku. Veď ani to čo Ty píšeš nie sú slová Pána Ježiša Krista.
Chcem Ti napísať, že v sobotu som počúval omšu zo Starých Hôr, a v nedeľu omšu myslím, že to Bolo z B. Bystrice, ale nie som si istý.
Pointou kázní na obidvoch Bohoslužbách bolo to ako sa ap. Peter, podľa vás, katolíkov prvý pápež pýtal Pána Ježiša Krista : „Pane kam ideš“?
A to je práve otázka ne Teba a veriacich katolíckeho vierovyznania. Ľudia kam idete?
Veď aj v jednej z modlitieb, ktoré sa modlia veriaci katolíckeho vierovyznania sa hovorí, že  ...vyznávate Pána Ježiša Krista stvoreného (splodeného) pred mnohými vekmi.
Takže musíš uznať, že Pán Boh Použil Máriu len na to, aby  priviedol  svoje Slovo medzi ľudí.
A nikde Pán Boh Otec nebeský nehovorí, že máme Máriu nejako uctievať, alebo o niečo ju prosiť, keďže jediný prostredník medzi Bohom Otcom a ľuďmi je Pán Ježiš Kristus.
Je napísané v Biblii, že by Pán Ježiš Kristus nazýval Máriu matkou?
Problém s tým, že Pán Ježiš Kristus mal aj iných bratov a sestry nemáme my, ale veriaci katolíckeho vierovyznania. Veď tu sú mená bratov Pána Ježiša Krista : MAT 13,55 .
Tak už to konečne pochopte.
V Biblii sú naozaj verše, v ktorých sa píše, že hľa Ježišova Matka. Ja som sa Ťa však pýtal, kde Máriu nazýva matkou Pán Ježiš Kristus.
Hľa matka môjho Pána.
Ale to naozaj nepovedal Pán Ježiš Kristus.
Tak už konečne pochop, že úcta všetkých ľudí patrí jedine Bohu Otcu Stvoriteľovi, Jeho Synovi Pánovi Ježišovi Kristovi a Duchu Svätému.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:39 05.05 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12242, 12248
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: stefan
12242
Príspevok sa načítava...

Zaujali ma tvoje slová, ako prvé mi udrela do očí táto veta: ...vyznávate Pána Ježiša Krista stvoreného (splodeného) pred mnohými vekmi. Nuž, možno sa to na prvý pohľad tak nezdá, ale katolíci sú dosť citliví na slovíčka. Môžem Ťa uistiť, že žiaden normálny katolík by sa nedokázal identifikovať s tým čo si napísal. Ospravedlňujem sa za svoju nevedomosť, som tu nový a nepoznám tvoj životný príbeh, neviem ku ktorej denominácii patríš, ani či si mal možnosť stretnúť sa a oboznámiť s katolíckou vierou.
Pýtaš sa:  veriacich katolíckeho vierovyznania. Ľudia kam idete? Nepochybujem o tom, že množstvo formálnych katolíkov, ktorých máš možnosť stretnúť by nechápalo čo sa pýtaš a ich odpovede by boli plus mínus nejaké poučky z katechizmu. Na druhej strane existuje mnoho skutočne úprimne veriacich katolíkov, ktorí svoju vieru poznajú, snažia sa ju žiť a takto vydávať svedectvo. Tí skutočne veria, že idú tam, kde sú pozvaní. 
Ďalej píšeš: Takže musíš uznať, že Pán Boh Použil Máriu len na to, aby  priviedol  svoje Slovo medzi ľudí . Zamýšľal si sa niekedy nad tým, že prečo si Boh vybral Máriu, ktorú oslovil a na ktorej odpoveď čakal? 
Ešte píšeš: A nikde Pán Boh Otec nebeský nehovorí, že máme Máriu nejako uctievať, alebo o niečo ju prosiť, keďže jediný prostredník medzi Bohom Otcom a ľuďmi je Pán Ježiš Kristus. Katolíci Máriu neuctievajú tak, ako si myslíš. Tak ako sa má uctievať jedine Boh, žiadne takéto uctievanie medzi katolíkmi nie je. Možno však katolíci Máriu predsa len "nejako uctievajú", ako hovoríš, bude to však obyčajné blahoslavenie. Niekde v Písme sa píše, že Máriu budú blahoslaviť všetky pokolenia. Zaujíma ma preto, že akú formu úcty jej prejavuješ Ty osobne. Ako vyzerá tvoje blahoslavnie Márie? 
Píšeš: Je napísané v Biblii, že by Pán Ježiš Kristus nazýval Máriu matkou? V skutočnosti je to tam napísné, len to treba vedieť nájsť. Treba prosiť Ducha svätého o milosť poznania a porozumenia. 
Píšeš: Problém s tým, že Pán Ježiš Kristus mal aj iných bratov a sestry nemáme my, ale veriaci katolíckeho vierovyznania. Veď tu sú mená bratov Pána Ježiša Krista : Mat 13/55. Trochu som sa touto témou zaoberal a zatiaľ som dospel k názoru, že otázku Ježišových pokrvných príbuzných nie je možné vyriešiť iba na základe dochovaných údajov zapísaných v Písme. 
Píšeš: Tak už konečne pochop, že úcta všetkých ľudí patrí jedine Bohu Otcu Stvoriteľovi, Jeho Synovi Pánovi Ježišovi Kristovi a Duchu Svätému. Skús sa na to pozrieť tak, že aj Ty si bol stvorený na obraz Boží. Okrem iného to znamená, že máš zmysel pre chápanie spoločenstva, tak ako sv. Trojica je spoločenstvo osôb, ktoré stoja oproti tebe a pozývajú Ťa na hostinu, tak isto Ty nie si sám, ktorý stojí oproti nim, ale stojíš oproti nim v spoločenstve osôb s ktorými zdieľaš svoju vieru. Preto je nepredstaviteľné a priam bohorúhaním nazdávať sa, že svojich bratov a sestry by si nemal mať v úcte presne tak, ako Syn má v úcte Otca, či Duch Syna. A či by si nemal mať v úcte tú, ktorú Boh oslovil, aby sa v podivuhodnej milosti stala matkou Syna a ktorá svojou poslušnosťou zadosťučinila za Evinu neposlušnosť. Skús to trochu premyslieť, skús sa na Ježiša dívať ako na Syna a aj syna, splodeného pred všetkými vekmi z Otca, zrodeného v plnosti času zo ženy. A vtedy zistíš, že na celom svete, stvorenom aj nestvorenom sú len dve osoby, ktoré môžu a majú právo Ježišovi povedať: "Ty si môj Syn."  


Chcem reagovať...
Pridané: 22:51 05.05 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12247
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 220
Autor: zahor21
12247
Príspevok sa načítava...

Ahoj stafan. Bolsi už niekedy na katolíckej omši? Nech Ťa žehná náš nebský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 10:10 06.05 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12262
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Maggie
12248
Príspevok sa načítava...

ahoj zahor,
ako inak chces nazvat to, ked o mne hovoris, ze hresim, alebo ze som pomätena?
Nezabudajme, ze ten kto je bez hriechu, nech prvy hodi kamen.
1KOR 10,29 Tvoje svedomie nemôze odsudit moju slobodu.
Aj ked Tebe sa to nevidi, ja sa snazim robit vsetko na chvalu Boziu. Aj moja ucta k svätym je na Boziu chvalu. Ved tym ukazujem pohanom a inoveriacim, ze si ctim tych, ktori hlasali Krista nasho Pana a aj tymto spôsobom dokazujem, ze Bozie Slovo je pravda a zivot.
Pises, ze Boh pouzil Mariu "len na to", aby priviedol svoje Slovo medzi ludi. No mozno pre Teba "len na to". Ale Maria nebola urcena len na to, aby 9 mesiacov nosila pod srdcom Bozieho syna a potom Ho "len" porodila.
Maria sa z materinskou laskou starala o nasho spasitela a nakoniec, ako povedal Simeon TVOJU VLASTNU DUSU PRENIKNE MEC.
Pôrodom sa jej vztah ku Kristovi zdaleka neskoncil.

zaujalo ma Tvoje tvrdenie: hla matka môjho Pana. "ALE TO NAOZAJ NEPOVEDAL PAN JEZIS KRISTUS."

A kto to akoze teda zjavil Alzbete?? 
Sam hovoris, ze biblia je Bozie Slovo a v tomto pripade zrazu nie je?

Posledny krat, ked prosim niekoho, aby sa za mna prihovaral u Boha, robim to, co robili aj apostoli a to je ta bratska laska. icon
Ved vsetci, ktori sme v Kristovom tele sme  spolocne udmi a udy si maju navzajom pomahat.
zahor, tak velmi si prajem, aby si skutocne nasiel slobodu, ktoru mame v Kristovi. Pretoze kym ju nenajdes, budes stale upozornovat druheho na to, co on za neciste nepoklada.
Vies, niekto je presvedceny, ze môze jest vsetko, slaby je iba zeleninu, niekto dni rozlisuje iny nie, ale hlavne nech je kazdy pevne presvedceny o svojom. Teda nech kazdy to co robi, robi pre Krista.
Silny nech nepohrda slabym a slaby nech nesudi silneho.
Boh chce aby sme sa milovali navzajom, ako nas On miluje a On sedaval aj s hriesnikmi. Ale Bohu zial aj dnes su taki, kto taketo spravanie odsudzuju, pretoze tak robia len na zaklade telesneho videnia.
Boh s Tebou.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:49 06.05 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12252
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: zahor21
12252
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Keby som Ťa súdil tak by som Ti povedal že si zasluhuješ za svoje slová nejaký trest. Robím to snáď?
Tie slová povedala Alžbeta a aj tu ukazuje Pán Ježiš Kristus, že ľudia nerobia tak ako by mali robiť. Ale to sú znova len Tvoje slová, ktorými sa snažíš obhajovať činnosť tiež kresťanov katolíckeho vierovyznania. O niekoľko článkov vyššie som napísal jeden článok, ktorým už prestávam reagovať na Tvoje a aj iné články, lebo je to len mlátenie prázdnej slamy.
Áno. Pros o modlitbu, ale živých ľudí, lebo mŕtvy človek nič nemôže robiť.
Tú slobodu musíš nájsť Ty.
Ja Tebou ani nikým nepohŕdam, práve naopak mám každého rád a preto vás napomínam, že  robíte nie dobre. Amen.

Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:18 06.05 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12283, 12284
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: stefan
12262
Príspevok sa načítava...

Ahoj, bol som už na katolíckej omši. Kam mieriš? Ty si už niekedy bol?


Chcem reagovať...
Pridané: 21:37 06.05 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12266
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 220
Autor: zahor21
12266
Príspevok sa načítava...

Ahoj stafan. Keď si bol na katolíckej svätej omši tak si tam bol asi len do počtu. Veriaci sa tam totiž modlia aj toto vyznanie viery. Neviem pri akej príležitosti, ale viem že je to tak. Nicejsko-konstantinopolské vyznanie viery(381) Veríme v jedného Boha, Otca všemohúceho, učiniteľa neba i zeme, všetkých (vecí) viditeľných i neviditeľných. A v jedného Pána Ježiša Krista, jednorodeného Syna Božieho, z Otca splodeného pred všetkými vekmi , Boha z Boha, svetlo zo svetla, Boha pravého z Boha pravého, splodeného, nie učineného, tej istej bytnosti s Otcom; skrze ktorého je všetko učinené; ktorý pre nás ľudí a pre naše spasenie zostúpil z nebies a vtelil sa z Ducha Svätého a z Márie Panny a stal sa človekom, bol tiež za nás ukrižovaný pod Pontským Pilátom, trpel a bol pochovaný. A vstal z mŕtvych tretieho dňa podľa Písem, a vstúpil na nebesia a sedí na pravici Otcovej a op仝 príde so slávou súdiť živých i mŕtvych, ktorého kráľovstvu nebude konca. A v Ducha Svätého, Pána a oživovateľa, ktorý z Otca a Syna vychádza, ktorý s Otcom a Synom je zároveň uctievaný a oslavovaný, ktorý hovoril cez Prorokov; a jednu svätú všeobecnú a apoštolskú cirkev. Vyznávame jeden krst na odpustenie hriechov a očakávame vzkriesenie mŕtvych a život budúceho veku. Amen. (prevzaté)
Takže už vieš kam mierim?
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 08:18 07.05 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12294
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Maggie
12283
Príspevok sa načítava...

zahor

odkial Alzbeta vedela, ze Maria nosi pod srdcom nasho Pana?? KTO JEJ VNUKOL SLOVA: MATKA MôJHO PANA??
Naozaj upozornovat niekoho na to, ze robi zle, ak Mariu nazyva matko nasho Pana, to nie je od DS.
Prosim raz a navzdy, zamysli sa nad svojim konanim.
Ja sa nesnazim nic obhajovat, ja Ti len ukazujem, preco robim to, co robim, preco verim tomu, comu verim.
Vies Ty vôbec, co je to ruhanie??? To je, ked ja DOBROVOLNE A PRI PLNOM VEDOMI ODPORUJEM BOHU.
Ale ja si nie som nicoho takeho vedoma, to znamena, ze moje svedomie ma neusvedcuje.
Nic nie je neciste, le tomu je nieco neciste, kto to za neciste poklada!!!!

Stale dookola hovoris, ze sa nemame modlit k mrtvym, ale vysvetli mi konecne niektore verse, ako napr.

MAT 17,3 AKO SA MRTVI MôZU ROZPRAVAT???

ZJ 6,9-10 AKO MôZU DUSE TYCH, KTORI PODLA TEBA NEEXISTUJU, VOLAT MOHUTNYM HLASOM????

Môzem tu dat aj dalsie, ale budem rada, ak mi konecne logicky vysvetlis aspon tieto dva.
Stale nechapes, ze NIEKTO prebyva v telesnej schranke, telo je pre hriech mrtve, preto si NIEKTO musi to porusitelne vyzliect a obliect si neporusitelne.

Tvoje ucenie ma vela spolocnych znakov napr. so svedkami, ale nie s ucenim sv. Pavla. Ten mal totiz videnie cloveka, ktory vystupil az do tretieho neba, Pavol nevedel, ci v tele, alebo MIMO TELA!!!!!!
Tvoje ucenie hovori, ze mimo tela zivota niet.
A preto upozornujes na zaklade mylneho ucenia. Az si to das do poriadku, mozno pochopis, ze ta duchovna stavba, Kristovo telo stale rastie, udy, ktore si uz zobliekli porusitelne, neprestali mat ucast na Kristovom tele. Udy si pomahaju a Ty vo svojom presvedceni upozornujes druhych, ze nerobia dobre.
Vsak mysli si to, ale neupozornuj druhych, ze konaju nieco proti Bohu.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:20 07.05 2014 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12284
Príspevok sa načítava...

zahor, este k tvojmu:"mam kazdeho rad a preto vas napominam, ze robite nie dobre".
Takto, aj farizeji napominali, napr., ze v sobotu nemozno nic robit.
Pozrime si Bozie Slovo: 2MOJ 31,14 kto by v ten den pracoval, bude vyhubeny spomedzi svojho ludu.
Vies preco doslo k tomuto nepochopeniu Bozieho Slova?? lebo citali len pismenka, ale Bozie Slovo nie je litera, ale Duch.
Tak si aj naivne mysleli, ze su vyvolenymi podla obriezky tela, ale obriezkou je obriezka v duchu, nie podla litery!!!!!!!

Tak to je aj napr. z mäsom, niektori su taki navyknuti na modly, ze aj mäso jedia, ako by bolo obetovane modlam.
Ale to, co ide do brucha, to cloveka neposkvrnuje!!!
Lenze ti, co su otrokmi zakona vidia pismenka, ktore hovoria, toto mäso jest nebudes, je neciste. Keby vsak pocuvali Bozie Slovo, ktore v nas prebyva, neboli by otrokmi.
Taky crosbow by dokonca aj hlinene nadoby porozbijal, len pozor, to nie je milosrdenstvo, po ktorom Boh tuzi.

Otrokmi zakona su aj ti, ktori vidia pismenka: neucinis si rytiny, ani obrazu.... Slobodni vsak vedia rozlisovat a vedia, ze podobizen nasich bratov a sestier nie su modly!!!!
Nasi bratia a sestry nie su falosni bohovia!!!!
Lenze otrok zakona vidi iba literu a preto odsudzuje slobodu Jezisovho priatela.

Otrokmi zakona su aj ti, ktori citaju literu: nebudes sa im klanat. V prvom rade, udy Kristovho tela nie su modly a za druhe, slobodny vie vo svojom duchu rozlisit uctu k Bohu a uctu k svojim bliznym.
Otrok odsudzuje slobodu Kristovho priatela na zaklade telesneho ukonu.

Mohla by som takto pokracovat, ale poviem uz len tolko: vsetko, co nie je z viery, je hriech a to, na co ma otrok zakona upozornuje, vychadza z môjej uprimnej viery. Je to to, co ja uznavam za dobre, to znamena, neruham sa, lebo nerobim to, co by som povazovala za zle.
BOH ODHALI VSETKY NASE UMYSLY.

Uvedomme si konecne, ze Boha netrapi to, CI jeden veri, ze Maria mala este ine deti a druhy nie, ale to, ze sa kvôli tomu krestania hryzu!!!!


Chcem reagovať...
Pridané: 12:49 07.05 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12293
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: zahor21
12293
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Ty si už niekde čítala, že by som ja písal, že sa nesmie niekedy jesť mäso? Prosím Ťa, spamätaj sa už.
Tie písmenka, ktoré spomínaš, sú Boží Zákon, II. Božie prikázanie. Prosím Ťa tak sa k ním aj správaj. Keď si myslíš, že Boha netrápi to čo   vy rozprávate o Márii si na omyle. No, ale Pán Ježiš Kristus pri svojom druhom príchoe všetko rozsúdi. Pokiaľ nechceš tak to zbaľ a odíď. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 16:50 07.05 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12300
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: stefan
12294
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor21, som rád, že si si našiel to vyznanie. Ako som Ti vravel, katolíci sú dosť citliví na slovíčka. Porovnaj si to prosím s tým, čo si napísal pred tým. Uvidíš neprijateľný rozpor.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:55 07.05 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12304
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 220
Autor: Maggie
12300
Príspevok sa načítava...

zahor a Ty si niekde cital, ze by som Ta niekde vinila z "mäsa obetovaneho modlam"?
Tym som chcela len poukazat na to, ze este stale su ludia, ktori sa k istym veciam stavaju, ako keby boli obetovane falosnym bohom. Este stale su ludia slabi a preto radsej hovoria nechytaj ani neokus. Ale silny vo viere vie, ze modly neexistuju a vie rozlisovat.
Ked tak spominas Bozi zakon uvedom si, ze v prikazani o sobote si aj Ty slobodny a nerozlisujes dni.
Ja viem napr. rozlisit aj falosnych bohov od udov Kristovho tela, Ty si k tomu zatial nedospel, ale verim, ze raz dospejes. icon

No a ak Boha trapi to, ze nazyvam Mariu matkou nasho Pana, tak ked si to zhrniem, tak by Ho vlastne mali trapt Jeho vlastne slova.
Pretoze slova MATKA MôJHO PANA vyriekla Alzbeta skrze Ducha Sväteho. Nik iny jej to nezjavil, iba Boh.

Ty napominas mna, Teba zasa napominaju napr. adventisti a je to preto, lebo ti, ktori nieco povazuju za neciste, napominaju tych, ktori to za neciste nepokladaju.
Ale ci je slaby, ci je silny, obaja maju ten isty zakladny kamen, toho isteho Pana, jedineho Boha, spasitela....
V tomto  sa navzajom potesujme, ze Pan Jezis Kristus zo svojej nekonecnej lasky k nam, obetoval svoj nevinny zivot za nas, za vsetkych.

Volajme vsteci spolu na slavu a chvalu svojmu Bohu a ukazme Mu, ze nase ovocie nas opravnuje volat sa krestanmi.
Boh s nami.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:13 08.05 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12308
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: zahor21
12304
Príspevok sa načítava...

Ahoj stafan. Ja som týmto chcel povedať len to, že Mária nemôže byť matkou Boha, lebo Pán Ježiš Kristus tu bol už pred stvorením sveta, keďže skrze neho povstalo na svete všetko z toho čo povstalo. Tu to je jasne napísané. Z 102,28 ; ZID 1,12 ;
Mária je iba stvorením, ktoré použil Boh Otec Stvoriteľ na to, aby prostredníctvom nej poslal k ľuďom svojho Syna a nášho Spasiteľa Pána Ježiša Krista. Keďže aj ona ja stvorením tak isto zhrešila a nemá slávy Božej. Či si Ty našiel v Biblii nejaký verš, v ktorom ba Pán Ježiša Kristus hovoril, že Panna Mária je z toho vyčlenená a jej sa to netýka? Ak áno tak mi napíš, ktorý verš to je. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 17:06 09.05 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12311
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
12308
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. A Ty si videla, že by som ja niečo také o Tebe napísal? Zas len píšeš nerozumné veci. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 17:51 09.05 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: stefan
12311
Príspevok sa načítava...

Mária samozrejme nie je matkou Boha, je Božou matkou, matematika je jednoduchá, ak Ježiš je Bohom a Mária je Ježišovou matkou, tak Mária je Božou matkou. Titul bohorodička, ktorý Cirkev Márii dala nemá mať žiaden iný význam ako christologický a teda nemá hovoriť niečo o Márii, ale má hovoriť niečo o Ježišovi. Pochop, že Ježiš nie je nejaký nebeský tvor, ktorý cez Máriino telo prešiel ako cez nejaký tunel alebo trubicu k nám na zem. Ježiš je skutočný dokonalý človek, ktorý má skutočný gény svojej matky, podobá sa na ňu a určite od nej zdedil aj je charakterové vlastnosti. Prijal svoje telo z jej tela a ona ho svojim mliekom kŕmila. Ježiš je tak dokonale Máriinym synom ako aj Božím synom. 
Správne píšeš, že Mária je Božím stvorením, ktoré si Boh vyvolil, aby sa podieľalo na tom najúžasnejšom a najdôležitejšom projekte, ktorý Boh pre ľudí pripravil. Preto aj Máriu obdaroval nevýslovnou milosťou, aby ju na tú jedinečnú úlohu mohol dokonale pripraviť. 
Pýtaš sa, či Mária zhrešila, samozrejme, že nezhrešila, ani dedičný hriech sa jej nedotkol, lebo bola Božou milosťou od neho uchránená. Biblický verš ktorý o tom hovorí je tento  1MOJ 3,15 a aj iné, zatiaľ však postačí tento, kým sa stihneš nad ním zamyslieť. 
Teraz Ti dám otázku, ktorá možno v tvojem mysli vyvolá malý škandál. Veríš tomu, že Mária je prostredníčkou všetkej Božej milosti?
A dám Ti aj druhú otázku a skús sa prosím k nej vyjadriť, neignoruj ju ako tú, ktorú som Ti položil v súvislosti s Ježišovým citovaním Písma. Potreboval byť Ježiš spasený?


Chcem reagovať...
Pridané: 21:48 09.05 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12315
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 220
Autor: zahor21
12315
Príspevok sa načítava...

Ahoj stefan. Aký je rozdiel medzi slovami „matka boha“ a „božia matka“?
Ako môže byť Mária matka Pána Ježiša Krista, keď ona sama bola stvorená skrze Neho. JN 1,1-4 .
A keď titul „bohorodička“, ktorý jej ako píšeš dala cirkev  nemá hovoriť o Márii, ale o Pánovi Ježišovi Kristovi, prečo sa modlite k Márii, keď modlitba je rozhovor s Bohom? Mame sa modliť jedine k Pánovi Ježišovi Kristovi, lebo jedine v Ňom je spása všetkých ľudí, jedine On je prostredníkom medzi Bohom Otcom a ľuďmi.  1TIM 2,5-6 Lebo Tí traja sú jedno 1JAN 5,7 . Prečo sa teda modlite k Márii, keď Mária nie je Boh? Veď tým porušujete hlavné Božie prikázania  2MOJ 20,2-6 . To som sa pýtal už viackrát, ale nikto mi zatiaľ na to neodpovedal.
Ako to, že Mária nezhrešila, keď Pán Ježiš jasne hovorí, že všetci zhrešili a nemajú slávy Božej? RIM 3,23 Hovorí niekde Pán Ježiš Kristus, že Márie sa to netýka?
Uvádzaš verš : 1MOJ 13,15 . Prosím Ťa nenechaj sa vysmiať. Kde je tu napísané meno Márie ako matky Pána Ježiša Krista?
Veď tieto slová hovoril Pán Boh Otec nebeský svojim Slovom a práve to S L O V O je Pán Ježiš Kristus.
Prostredníkom všetkej Božej milosti je jedine Pán Ježiš Kristus. 1TIM 2,5-6
Pýtaš sa či potreboval byť Pán Ježiš Kristus spasený. A to je čo za hlúpa otázka? Veď jedine skrze Pána Ježiša Krista, Jeho smrť na golgotskom kríži a Jeho vzkriesenie bude každý kto v Neho uverí spasený. JN 3,16 ; EF 2,8-9 ; RIM 10,9-10 .
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:33 12.05 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12322, 12327
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: stefan
12322
Príspevok sa načítava...

Ahoj, budem reagovať postupne:
Píšeš:  Aký je rozdiel medzi slovami „matka boha“ a „božia matka“? Termín "matka Boha" hovorí viac o matke, kdežto slovné spojenie "Božia matka" hovorí viac o Bohu. Ak povieme "matka Boha" je to viac mytologické, ak povieme "Božia matka", tak je to viac teologické. 

Píšeš: Ako môže byť Mária matka Pána Ježiša Krista, keď ona sama bola stvorená skrze Neho. Skús si predstaviť dôsledky vety, ktorú si napísal. Ak by Mária nebola matkou Pána Ježiša, tak potom by Ježiš nebol človekom. Ak poprieš to, že Ježiš je skutočný človek, rovnaký ako my okrem hriechu, tak potom budeš mať problém obhájiť dejiny spásy. Preto treba pevne veriť, že Mária je skutočnou matkou Ježišovou, že Ježiš po nej zdedil celú ľudskosť, jeho telo bolo živené z jej tela, bola s ním v dokonalom telesnom spojení a je mu takou matkou, akou sú ostatným ľuďom všetky iné matky. 

Píšeš:  A keď titul „bohorodička“, ktorý jej ako píšeš dala cirkev  nemá hovoriť o Márii, ale o Pánovi Ježišovi Kristovi, prečo sa modlite k Márii, keď modlitba je rozhovor s Bohom? Mame sa modliť jedine k Pánovi Ježišovi Kristovi, lebo jedine v Ňom je spása všetkých ľudí, jedine On je prostredníkom medzi Bohom Otcom a ľuďmi.  1TIM,2,5-6 Lebo Tí traja sú jedno 1JAN,5,7 . Prečo sa teda modlite k Márii, keď Mária nie je Boh? Veď tým porušujete hlavné Božie prikázania  2MOJ,20,2-6 . To som sa pýtal už viackrát, ale nikto mi zatiaľ na to neodpovedal. Modlitba k Márii alebo k svätým je vždy prosbou o orodovanie. Mária nie je zdrojom milosti potrebnej na spásu, ako správne hovoríš, preto Máriu nikto nežiada o spásu. Priznávam, že v niektorých časoch a na niektorých miestach vznikla nezdravá povera, ktorá môže byť príčinou pohoršenia, proti tomu sa treba ohradiť a bojovať, samozrejme, zdravá a pevná viera v Boha však v Márii nevidí prekážku k Bohu, ale spolupracovníčku  1KOR 3,9 , tak ako aj v iných svätých, či už živých alebo mŕtvych. 

Píšeš: Ako to, že Mária nezhrešila, keď Pán Ježiš jasne hovorí, že všetci zhrešili a nemajú slávy Božej? RIM,3,23 Hovorí niekde Pán Ježiš Kristus, že Márie sa to netýka?
Uvádzaš verš : 1MOJ,13,15 . Prosím Ťa nenechaj sa vysmiať. Kde je tu napísané meno Márie ako matky Pána Ježiša Krista?
Ak by si pri texte Rim 3,23 chcel byť dôsledný, tak by si sa musel spýtať, že ak všetci, tak potom skutočne všetci a tým pádom aj Ježiš. Ježiš predsa nie je človek o nič menej ako my. Ale to vieme, že Ježiš nezhrešil. Je teda výnimkou. Uvádzam text  1MOJ 3,15 preto, že hovorí o Márii a jej potomstve, ktoré rozdrví Hadovi hlavu. Je jasné, že tým potomstvom musí byť Ježiš, lebo on zvýťazil nad Satanom a teda tou ženou je Mária. A dobre si všimni slovo "nepriateľstvo", ktoré ustanovuje Boh medzi ženou a hadom. Od pádu Adama a Evy sme však predsa všetci priateľmi diabla, lebo vplyvom dedičného hriechu sa naša skutočná dobrá podstata výrazne deformuje a má sklony k hriechu. Stále hrešíme a stále potrebujeme byť od hriechov oslobodení. Medzi "ženu" a hada však Pán položil "nepriateľstvo", od začiatku. Mária teda nikdy nebola Satanovou priateľkou, nikdy sa jej hriech nedotkol, je dokonalou, tak ako bola Eva dokonalou. Eva však padla, ale Mária jej pád napravila, Eva odpovedala na Božie volanie neposlušnosťou, Mária však dokonalou poslušnosťou. Aby sa teda Mária mohla skutočne slobodne rozhodnúť odpovedať Pánovi, tak musela byť skutočne čistá a neovplyvnená. 

Píšeš: Prostredníkom všetkej Božej milosti je jedine Pán Ježiš Kristus. Zaiste, Ježiš však nie je len prostredníkom, On sám je totiž tou Milosťou a niet viacej milosti na svete, ako v Ježišovi Kristovi, ktorý je jej zdrojom. Ale Pán si vybral vyjadrenie seba ako Milosti nie inak ako narodením sa zo ženy a teda prostredníctvom nej prišla všetka Milosť na zem. V prenesenom zmysle je Mária teda skutočne prostredníčkou všetkej Božej milosti, lebo už niet viac milosti ako v Ježišovi - jej synovi. 

Píšeš: Pýtaš sa či potreboval byť Pán Ježiš Kristus spasený. A to je čo za hlúpa otázka? Veď jedine skrze Pána Ježiša Krista, Jeho smrť na golgotskom kríži a Jeho vzkriesenie bude každý kto v Neho uverí spasený. JN,3,16 ; EF,2,8-9 ; RIM,10,9-10 . Tá otázka je veľmi premyslená. Ak totiž by sme uverili, že Mária bola poškvrnená hriechom, tak potom by bola nositeľom dedičného hriechu a aby sa jej mohol narodiť dokonalý a bezhriešny syn Ježiš, tak by musel byť od tohto dedičného hriechu uchránený. Inými slovami, potreboval by mimoriadnu milosť, aby sa mohol narodiť ako bezhriešny. A milosť je pre spásu potrebná, takže v konečnom zmysle by sme museli povedať, že ak Mária je poškvrnená hriechom, tak Ježiš musel byť od následkov dedičného hriechu výnimočnou milosťou oslobodený, aby sa narodil bezhriešny, takže musel byť takto výnimočne spasený. Je


Chcem reagovať...
Pridané: 23:11 12.05 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12326, 12330
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 220
Autor: Maggie
12326
Príspevok sa načítava...

mily stefan
ja nemam co dodat k Tvojim mudrym slovam, skutocne Ty vnimas Ducha Sväteho, ktory v tebe prebyva a vies, comu veris. icon
Obavam sa vsak, ze ti, ktori budu aj nadalej slepo verit ludskym bajkam, budu si aj nadalej hust to svoje.
Ale na druhej strane verim, ze Bozie Slovo skrze Teba padne aj na urodnu pôdu.

Boh nech Ta zehna


Chcem reagovať...
Pridané: 12:24 13.05 2014 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
12327
Príspevok sa načítava...

zahor,
v klude si precitaj, co Ti stefan pise a hlavne skus uvazovat sam a slobodne. icon

Mimochodom to, ze Maria je matkou nasho Pana, bolo zvestovane aj prostrednictvom Alzbety. Ta to nemala od ludi, ale zjavil jej to DUCH SVäTY.
Ci vari Duch Sväty nie je Boh?
LUK 1,43 mas to v biblii a predsa neveris.
LUK 1,42 pozehnany je plod TVOJHO zivota
pokial neuveris, ze Boh sa stal clovekom prostrednictvom Marie, budes stale bludit v kruhu.

A k tvojmu problemu s prostrednikom. Ty stale nerozumies, ze krestania su zacleneni do Kristovho tajomneho tela, ze MAJU SPOLUUCAST na jeho tele.
JAK 5,20 ten, kto vrati hriesnika z jeho bludnej cesty, ZACHRANI JEHO DUSU od smrti a zakryje mnozstvo jeho hriechov.
ako vidis, aj udy Kristovho tela môzu zachranit dusu hriesnika
JUDA 1,22-23 ZACHRANTE ICH, VYRVITE ICH Z OHNA

Aj my sme prostrednikmi skrze nasho Pana Jezisa Krista.
A Ty odsudzujes udy za to, ze prosia o prihovor u Boha svojich bratov a sestry. To ma teda daleko od Kristovej lasky.
Pros Boha o ducha mudrosti a poznania, kto uprimne prosi, dostane.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:48 13.05 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12329
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...