Téma:

Vytrhnutie cirkvi

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
Autor: zahor21
14360
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Znova si si vytrhla jeden verš z Pána Ježiša Krista, aby si obhájila učenie KC, ale to sa Ti nepodarilo. Musíš si prečítať celu kapitolu epištoly sv. Jakuba JAK 5,1-20 a tam budeš vidieť, že sv. Jakub nám nehovorí, aby sme sa modlili k Márii ani k svätým, ale hovorí, aby sme sa modlili k Bohu Otcu nebeskému, aby nám On svojim Slovom, Pánom Ježišom Kristom odpustil naše previnenia. Jakub hovorí tieto slová živým ľuďom, nie mŕtvym, ale to sa znova opakujem a Ty znova píšeš tie katolícke bludy o uctievanie mŕtvej Márie a svätých a modlitby k nim, čo vôbec nie je podložené Božím Slovom, teda Pánom Ježišom Kristom.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:51 27.10 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14380
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: mil
14366
Príspevok sa načítava...

Maggie napísala: Ja som nepoukazovala len na to, ze reformatori nepopierali panenske pocatie Pana Jezisa, ALE, ZE HLASALI AJ VECNE PANENSTVO PANNY MARIE!!!! 

Kresťanstvo predsa manželstvo a materstvo, manželské spolužitie nepokladá za hriešne, ale za mandát a dar daný Bohom-Stvoriteľom.
Učenie o večnom panenstve Márie nie je pre kresťana podstatné. Podstatné je to, že Ježiš sa narodil z panny Márie a teda Ježiš bol splodený Duchom Svätým. Teda  že Ježiš je Kristus - Syn živého Boha a že spasení sme jedine v Kristu! No a kult Márie nestojí ani tak na večnom panenstve Márie, ale na popieraní Pánovej jedinečnej bezhriešnosti a to tým, že KC bola Mária vyhlásená za bezhriešnu – teda Máriino vyhlásené nepoškvrnené počatie a teda KC ju postavila na roveň Kristu a následne vytvárala  paralely ku Kristu a teda popiera Kristovu jedinečnosť a to:
Biblia učí - Len v Kristovi je milosť a spasenie 
KC učí – áno, ale aj Máriino miesto v milosti a spasení 
Biblia učí - On sám je Kráľ kráľov 
KC učí – áno, ale aj Mária je prehlásená za Kráľovnú nebies 
Biblia učí - Ježiš Kristus je jediný Prostredník 
KC učí – áno, ale aj Mária je prehlásená za prostrednicu 
Biblia učí - Svätý Duch je poslaný, aby pomáhal a potešoval veriacich 
KC učí – áno, ale aj Mária je prehlásená za pomocnicu a zástankyňu
Biblia učí - Kristus sám a Svätý Duch sa prihovárajú za veriacich
KC učí – áno, ale aj Mária je prehlásená za prímluvkyňu 
Atd. atd.
No a odrazu tu máme plno zjavení, posolstiev, množstvo sôch, a neustáleho modlenia k Márii, akoby Kristus už ani nebol potrebný a stačí už len Mária. Vidíš to? Padlo to všetko do nepredstaviteľného bludu, temnoty  a modlárstva. Kto to chce, aby sme sa aj my účastnili na týchto skutkov bludu a tým popreli Jedinečnosť Kristovej bezhriešnosti, popreli to, že jedine v Kristu je spasenie a modlili a klaňali sa človeku? Vykúpený je vykúpeným  jedine v Kristu a nikto nemôže byť s Kristom spoluvykupiteľ! Kto vie, že je spasený jedine v Kristu, tak načo by  túžiť byť spasený skrz Máriu a modlil sa ku nej.
Zo strany katolíckych autorov je  internet plný  toho ako reformátori usctievali Máriu a  chcú týmto nabudiť dojem, že vlastne reformátori uctievali Máriu a to tak ako katolíci. Ak by to tak bolo, tak by sme boli tam, kde ste aj vy  v tom istom blude. No všetká úcta patrí predsa  jedine Kristu - Bohu. Tak mi teda povedz čo je na tom nebiblické ak sa všetká úcta dáva jedine Kristu? Ak tú úctu, ktorú máme dávať jedine Bohu ,by sme dávali človeku, tak práve to je nebiblické!

Maggie napísala: Jezis nehlasal nic o PREDISTANICII, takze napr. uz len v tomto Bozie Slovo nehlasa, ale je to ludske ucenie. 
 
Ak by nebolo predurčenie, tak by nebolo ani proroctvo. Boh koná podľa svojho plánu a každé slovo, ktoré vyjde z jeho úst sa naplní lebo je zvrchovaným Bohom. MAT2653Alebo či myslíš, že nemôžem teraz poprosiť svojho Otca, a pristavil by mi viacej než dvanásť legionov anjelov? 54Ale jako by sa potom naplnily písma, že musí byť tak? 55V tú hodinu povedal Ježiš zástupom: Ako na lotra ste vyšli s mečami a kyjami, aby ste ma zajali. Každý deň som sedel u vás a učil v chráme, a nejali ste ma. 56Ale toto všetko sa stalo, aby sa naplnily písma prorokov . Vtedy ho opustili všetci učeníci a utiekli.

Ak sa niečo z Božej vôle musí stať, tak to predpokladá, že je nejaký predurčený Boží plán, ináč by plán nebol planom a nestala by sa Božia vôľa a všetko by bolo v chaose.
Vidíš od kedy sa hovorí o Kistu?
1M 3:15 A položím nepriateľstvo medzi tebou a medzi ženou, medzi tvojím semenom a medzi jej semenom; ono ti rozdrtí hlavu a ty mu rozdrtíš pätu.
14 Preto vám dá sám Pán znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a nazve jeho meno Immanuel.
  
Maggie napísala: Hovoris, ze popieram jedinecnost Pana Jezisa, ako spasitela. A preco?
 
Hovoriť, že Mária bola bezhriešna a modliť sa ku nej ako k spasiteľu, ako ku spoluvykupiteľkine, tak ako to nazveš? Predsa je to jasný dôkaz popierania Ježišovej jedinečnej bezhriešnosti a jasný dôkaz popierania toho, že jedine skz Krista prichádzame k Otcovi.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:18 27.10 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14368, 14387
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4, oprava 5
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 289
Autor: mil
14368
Príspevok sa načítava...

Maggie napísala:   Odmietas udy Kristovho tajomneho tela? Ale to potom odmietas samotneho Krista! Neveris Jeho slovam, ze kto prijima Jeho malickych, JEHO PRIJIMA!  
 
Nemiešaj hrušky s jablkami. Kristus nikde nepovedal, že jeho údy nahradili hlavu – Krista, ale údy sa podriaďujú hlave – Kristu.Údy, ktoré sa nepodriaďujú hlave, nepatria do tela Kristovho.

Maggie napísala: Kto veri Jeho udom, ktore si vyvolil, veri Jemu samemu. 

Kto verí jeho údom, tak neverí jeho údom , ale Hlave – Kristu, lebo údy nemôžu nič iné hovoriť, len to čo učí Hlava – Kristus. Tie údy, ktoré sa vydávajú za hlavu a teda nepodriadujú sa hlave - Kristu, tak ju popierajú a nepatria do tela Kristovho.

Maggie napísala:   Neveris, ze Pan Jezis dal svojim udom moc odpustat hriechy, ale ich aj zadrzat. Ze Pan Jezis dal svojim udom moc , pravo otvarat, zatvarat, vpustat i vylucovat.   
Odmietas Kristove slova, ze dal svojim udom moc uzdravovat, kriesit z mrtvych. Vkladanim ruk im dal moc udelovat DS...  
Neveris v duchovne dary, dary milosti. Neveris, ze jeden Kristov ud dostava skrze Ducha slovo mudrosti, druhy slovo poznania, iny vieru v tom istom Duchu a iny v tom istom Duchu dar uzdravovat, iny schopnost robit zazraky, iny prorokovat, iny rozlisovat duchov, iny dar rozlicnych jazykov a iny vysvetlovat jazyky. Toto vsetko robi jeden a ten isty Duch, KTORY ROZDELUJE KAZDEMU, AKO CHCE.
 
 
Neverím, že tú moc dal KC, ktorá seba samu prehlásila, že je jediná pravá! Tu moc a dary Ducha dal tým, ktorí sú jeho.

Maggie napísala:   Ty nepotrebujes ziadne zazraky, cize hovoris Bohu, ze Jeho dar, skrze ktory je niekto schopny robit zazraky, je zbytocny, teda aspon pre Teba, Ty by si im aj tak neuveril. Lebo Ty "veris" Bohu.  
No ak Mu veris, tak nespochybnuj Jeho dary, ktore dava svojim udom!
 

Ja ich nespochybňujem, no ak Ježiš vystríha a hovorí – neverte, tak neverím! Mne stačí jeho Slovo Pravdy – chlieb života, ktorým sa sýtim a ktorým žijem. A to Slovo života stačí, každému vykúpenému v Kristu, lebo jeho slová sú duch a sú život.
 
Maggie napísala:   Ak mas vsetko nevyhnutne pre spasu uz zjavene a zapisane v biblii, potom tvrdis, ze Boh uz svoje dary svojim udom neudeluje.  
ACH, ZIJES V ZVLASTNEJ PREDSTAVE.
 
 
To som nikde netvrdil, že Boh neuďeľuje dary Ducha. Povedz mi, čo podstatné pre spásu v Písme nie je zjavené, čo v ňom chýba a v čom je Písmo nedostatočné na vyučovanie v milosti. Povedz mi, čo naviac si sa dozvedela od tých zjavení a posolstiev akože od Márie? Lebo to, čo je naviac je od zlého!

Maggie napísala:   Nam nestaci Jezis Kristus?  To si kde na to prisiel? Lenze Ty popieras, ze Kristovo Slovo je nekonecna Mudrost, ktoru nemôze obsiahnut jedna kniha, zopar stran. A toto Slovo, tato Mudrost kona skrze svoje udy, ktorym dal svoju slavu, svoju moc...  
Ked teda nasledujeme Kristove udy, vyznavame, ze sme v Kristovi a Kristus v nas

 
Už som ti napísal, že údy nemôžu hovoriť nič iné, len to čo hovorí hlava – Kristus. Biblia ti nie je dostatočná, no Boh ju urobil dostatočnou, no tebe to nestačí a vyhľadávaš niečo naviac a hľadáš nejaké údy, aby si im verila, ktoré hovoria niečo viac ako Kristus? 

Maggie napísala:   A naco su zjavenia tym, ktori uz veria??To je, ako keby si sa spytal, naco nam predstaveni sluzia, naco nas napominaju, naco  nam este stale hlasaju Krista.....  
 
A aké napomínania, karhania, vystríhania v Biblii chýbajú, ak teda potrebuješ sa to dozvedieť zo zjavení,  posolstiev. Ak je teda Biblia dostatočná pri vyučovaní, karhaní, naprávaní a teda podstatné tam nechýba, tak si prečítaj Bibliu a nepotrebuješ vyhľadávať zjavenia a posolstvá a nebudeš nimi zvedená do bludu.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:20 27.10 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14386
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 289
Autor: mil
14376
Príspevok sa načítava...

Maggie napísala: Vies naco je zastupca Krista na zemi? Aby si tu kazdy nehlasal to, co sa mu zamanie. 
---------------------------------------------------
 A vieš načo je Duch Pravdy na zemi? Aby uvádzal do každej Pravdy a to koho chce a kedy chce. No a zjavuje Pravdu aj v tom, že Kristus neustanovil smrteľného a hriešného človeka ako svojho zástupcu  na zemi. No ak sa niekto posadí namiesto toho Ducha Pravdy a hlása čo sa mu zamanie a čo mu vyhovuje, tak aby sme vedeli, že to nie je Božie Slovo a nepočúvali ho, ale počúvali jedine Krista.


Chcem reagovať...
Pridané: 23:13 27.10 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14382
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 289
Autor: Maggie
14380
Príspevok sa načítava...

mily zahor

si sice mimo kontext, ale uz som si zvykla. icon

LUK 23,43 tak, ja Ti neviem, lotrovi na krizi prislubil Pan Jezis, ze bude este v ten den s Nim v raji, ale vlastnu matku a svojich najblizssich nechal zmiznut, stratit sa, rozplynut sa, ci co.

Sv. Pavol, na toho doliehala tuzba zomriet, aby prestal na nejaky cas existovat? To bol ten zisk?

zahor, prosim Ta, vysvetli mi tento text
Hebr.12:22-23 no vy ste sa priblizili k vrchu Sion a k mestu ziveho Boha, k nebeskemu Jeruzalemu, k myriadam anjelov, k slavnostnemu zhromazdeniu a k spolocenstvu prvorodenych, ktori su zapisani v nebi, k Bohu, sudcovi vsetkych, K DUCHOM SPRAVODLIVYCH, KTORI UZ DOSIAHLI DOKONALOST.

Zaujimaju ma ti duchovia spravodlivych, ktori uz dosiahli dokonalost.

Dakujem


Chcem reagovať...
Pridané: 09:09 28.10 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14396
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
14382
Príspevok sa načítava...

ahoj mil


môzes byt konkretnejsi v tom, ako pocuvat jedine Krista?

Staci citat sv. pismo? K comu su nam potom predstaveni, ktorych mame posluchat a ctit si ich?

SK 8,27-31
Etiopcan cital proroka Izaiasa, ale nerozumel tomu, co cital.
A clovek, Filip mu skrze dar DS tu stat pisma vysvetlil.

Sv. Jan krstitel tiez prorokoval a dokonca bez PISANEHO SLOVA. Ja mam obavy, ze Ty a Tebe podobni by ste mu neuverili.

Presne tak ako pises, DS uvadza do pravdy koho chce a ako chce. Ked uvadza inych do pravdy SKRZE CLOVEKA, Ty takuto pravdu odmietas?

K Tvojmu, ze Pan Jezis neustanovil sv. Petra za skalu, na ktorej zbuduje svoju cirkev, no samozrejme, ked si prekrutim sv. pismo, podla vlastnej potreby, tak vselico mi potom vyjde.

Sv. Peter nedostal meno Kefas, skala len tak, pre nic za nic. On dostal kluce, aby mohol spolu s dalsimi Bozimi vyvolenymi zväzovat i rozväzovat, odpustat hriechy i zadrzovat ich...
Boh udeluje svoje dary a svoju moc, kazdemu, ako je potrebne, na budovanie cirkvi. Nie kazdy ud ma dar vysvetlovat pismo, nie kazdy ud dostal dar, mat schopnost robit zazraky, nie kazdy ud ma schopnost rozlisovat duchov.....

1KOR 12,14-27
Boh rozlozil udy, kazdy jeden ako chcel. Ty nemôzes povedat inemu udu, ze ho nepotrebujes.
Vsetci nie su apostolmi, vsetci nie su prorokmi, nie vsetci su ucitelmi, nie vsetci robia zazraky...Vari vsetci vysvetluju?

Lenze pysny si mysli, ze prave on zjedol vsetku Boziu mudrost, ze on nepotrebuje ucitelov, prorokov....Hlava je len jedna a patri kazdemu jednemu udu a predsa nie kazdy dostal ten isty dar a to preto, aby sme pochopili, ze udy musia drzat spolu a  musia sa podriadovat jeden druhemu. Aj Ty potrebujes pomoc druheho udu, to neznamena, ze popieras nasu Hlavu, ktorou je Pan Jezis. 
KC si je vedoma, ze potrebuje pomoc vsetkych udov, aj tych, ktore my uz nevidime, ale tym, ze sa k nim obraciame sprosbami o pomoc len dokazujeme druhym, ze tajomne telo nasho Pana je ZIVE, tym padom su logicky ZIVE AJ JEHO UDY.
Chcem reagovať...
Pridané: 10:29 28.10 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14392
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
14386
Príspevok sa načítava...

mil

kto tu hovori, ze udy nahradili hlavu? Samozrejme, ze udy sa podriaduju hlave a predstav si, ze udy sa podriaduju aj jeden druhemu. S KRISTOM, V KRISTOVI A SKRZE KRISTA.

Zastupca Krista na zemi, nie je Kristus, tak ako ani zastupca riaditela nie je riaditel. Prekrucas ucenie, ktoremu nerozumies, preto mas take divne a bujare sny.

Neveris, ze tu moc dal KC. Prepac mil, ale Ty nemôzes rozkazovat, koho apostoli poverili ucenim, ktore hlasali a nemôzes rozkazovat tym, ktori boli apostolmi povereni, koho oni urcia za svojich nastupcov.

Pan Jezis hovoril, aby sme neverili tym, skrze ktorych kona DS? To Slovo zivota sa k Tebe osobne dostalo akym spôsobom?

Bozie Slovo je NEKONECNA STUDNA  mudrosti. A ten, kto z nej cerpa, prorokuje, hovori ludom na budovanie, povzbudenie a potesenie. Ten kto prorokuje buduje cirkev.
Ty kedze uz asi poznas vsetku mudrost, vsetky tajomstva a vsetku vedu, nepotrebujes povzbudit, posilnit, potesit....

Pises, ze Tebe je biblia dostatocna. Tak mi prosim poved, preco DS niektorym dava schopnost robit zazraky?  1KOR 12,10
Biblia je dostatocna, ale nie vsetci dostali dar prorokovat.
Sv. pismo nie je Boh, ale Boh je ukryty vo sv. pisme a nikdy nebudeme schopni obsiahnut Jeho nekonecnu lasku, pretoze je nekonecna.

Boh kona stale, Jeho pôsobenie neskoncilo v nejakom case, ako si Ty namyslas,ze vsetko je napisane, pôsobenie DS skoncilo. 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:36 28.10 2014 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
14387
Príspevok sa načítava...

mil

nepoznas ucenie KC a preto si tu vymyslas a dedukujes vlastne verzie. Ani v jednej nemas pravdu

Mam nutkanie napisat Ti, preco bola Bozia matka UCHRANENA , od ded. hriechu, ale uz Ti to tu bolo sto krat povedane a perly uz skutocne nemienim len tak rozhadzovat pred tych, ktori ich posliapavaju.

Ako chces vzdavat vsetku uctu Kristovi, ked nemas v ucte Jeho udy?
Milovat budes Boha celym svojim srdcom....ALE AJ blizneho!

A to, ze niektori nevedia rozlisovat, ze jedia iba zeleninu, ako by ich to mohlo zachranit, za to ja nemôzem. Ale slabych milujem rovnako, ako silnych. Prave pri tych slabych mam väcsiu potrebu ujat sa ich. 

K Tvoje predestinacii. Ano, k tomu, aby bolo proroctvo, bolo treba predurcenie. 

ALE PREDURCENIU PREDCHADZALO PREDPOZNANIE!!!!

Boh nepredurcil Judasa k tomu, aby Ho zradil, len tak, lebo sa Mu zapacilo, aby niekto vykonal zlo, nepravost.
V Bohu niet nicoho zleho!
Boh Judasa predurcil, lebo ho predpoznal, uz dopredu vedel, ake bude jeho srdce. Boh nestvoril zlo.

K Tvojmu "jasnemu" dôkazu o popierani toho, ze jedine skrze Krista prichadzame k Otcovi.
Ked apostoli prosili ludi, aby sa za nich modlili, to akoze popierali Krista, ako prostrednika?
Ked jeden z nich hovoril ze doplna to, co chyba Kristovmu utrpeniu pre Jeho telo, to akoze popieral, ze Kristovo utrpenie nebolo dostatocne?.......

mil, mozno prosis o dary DS, ale pokial bude Tvoje srdce pysne a bude si namyslat, aky si Ty dokonaly, neviem, neviem

Boh nech obmäkci Tvoje srdce.Chcem reagovať...
Pridané: 11:57 28.10 2014 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: mil
14392
Príspevok sa načítava...

Milá Maggie

To všetko čo si doteraz napísala by si nenapísala, ak by si sama sebe v Pravde Božej odpovedala na túto jednoduchú otázku 
 
Ak teda človek sa neklania Márii, nemodlí sa k nej, no uveril Kristu ako svojmu jedinému spasiteľu skrz ktorého prichádzame k Otcovi, svojím životom oslavuje Boha  a teda sa klania a modlí jedine k Bohu, tak bude spasený?

To je celé Maggie ak si na to odpovieš v Pravde. tak prezrieš

Ak správne odpovieš, tak všetok kult Márie padá, a padá aj všetko to učenie KC, ktorým podmieňuje spasenie plnením množstvom vlastných nariadení, ktoré Kristus nenariadil. Jedinou podmienkou pre uplatnenie milosti je uveriť v Krista - Jeho Slovo. To je celé Maggie. Vidíš tu slobodu v Kristu?

Tak mi teda povedz v čom je kult Márie dobrý,  ak stačí viera jedine v Krista - jeho Slovo? Ak z tohto pohľadu je kult Márie nanič, tak len odvádza od Krista ako jediného spasiteľa, krz ktorého prichádzame k Otcovi. 
Množstvo falošných zjavení, posolstiev, obrazov, sôch a modlení k Márii je toho dôkazom.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:31 29.10 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14398
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 289
Autor: zahor21
14396
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Ja nie som mimo text, ani mimo kontext ako si to myslíš Ty. Neviem či si si ešte nevšimla čo ja stále  tvrdím.
Nikde nám Pán Boh Otec nebeský nehovorí vo svojom Slove, teda v Pánovi Ježišovi Kristovi, aby sme sa modlili k Márii a k svätým. To je ten najväčší blud, ktorý hlásaš. Keď sa teda previňuješ proti jednému Božiemu prikázaniu, porušuješ celý Boží zákon.
Text veršov ZID 12,22-23 sa dá vysvetliť jednou vetou.
Starozákonný Izrael sa blížil k horiacemu vrch Sinaj kde im dal Boh Otec nebeský desať Božích prikázaní a  veriaci  ľud v Pána Ježiša Krista sa blíži k nebeskému vrchu Sion.
Je potrebné si prečítať celý tento text   ZID 12,18-29 a vtedy môžeš povedať niečo o približovaní sa k Bohu Otcu nebeskému.
Tam máš všetko napísané tak, aby si pochopila, že nie Mária a svätí, ale Pán Ježiš Kristus je jediná cesta k nášmu nebeskému Bohu Otcovi.
Keď Ťa zaujímajú tí duchovia tak si prečítaj toto : LUK 10,20 ; IZ 4,3 ; DAN 12,1 ; FIL 4,1-3 .
Znova si si vytrhla tie dva verše z kontextu nato, aby si ich použila ani neviem na čo, pretože tam nikde nie je napísané, že sa máme modliť k Márii a k svätým.
Vo veršoch, ktoré uvádzam ja je napísané kto je a kto bude zapísaný v knihe života.
Nesnaž sa znova tvrdiť, že nemám pravdu.
Teda kto si vytrhuje slová z kontextu? Ja alebo Ty?
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:01 29.10 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14399
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Maggie
14398
Príspevok sa načítava...

ahoj mil

kde som ja kedy povedala, ze ten, kto sa modli jedine k Bohu nebude spaseny?

Odmietas tych, ktorych nam Boh posiela do cesty, zijes mozno v predstave, ze poprosit o prihovor niektoreho z Kristovych nasledovnikov je nieco zle, nieco co sa Bohu nepaci.
OK ja to respektujem, ale zaroven prosim, nesud niekoho, kto Krista prijima i skrze Jeho udy.

Sv. apostoli castokrat prosili druhych ludi o prihovor za nich u Boha. Chces povedat, ze robili nieco zle? Ze popierali Pana Jezisa, ako svojho jedineho spasitela?
Povedz, ako chces budovat cirkev, ked odmietas spolocenstvo veriacich? Ako chces budovat Kristovo telo, ked Ty pomoc inych udov nepotrebujes.
Ved Kristove udy Ti môzu pomôct jedine skrze Boziu milost, jedine skrze Krista, s Kristom a v Kristovi. Inak to nejde.

Ak Ty v tom, ze Kristove udy si maju navzajom pomahat, vidis nejake kulty, ja sa uz môzem naozaj asi iba modlit.

Ako nas môze odvadzat od Krista niekto, kto v tom Kristovi je? Tajomne Kristovo telo nemôzes trhat, delit a neviem, co ja este.

Casto ma ludia prosia o modlitbu, o prihovor za nich. A to im mam akoze povedat, nie moji zlati, nepomodlim sa za vas, mate Pana Jezisa, tak sa modlite sami?
Vies o com je spolocenstvo krestanov? A co myslis, ako bude Pan Jezis pozerat na to, ak ja odmietne pomoc bliznemu?
DS v nas neprebyva iba preto, aby sme sa starali o svoje vlastne duse. On nas nepovzbudzuje len kvôli nam samym, ale aj pre potreby celej cirkvi.Chcem reagovať...
Pridané: 12:19 29.10 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14403
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
14399
Príspevok sa načítava...

ahoj zahor

kym sa uprimne nezamyslis nad Kristovym tajomnym telom, nad spolocenstvom Jeho udov, nad laskou, ktora ma medzi Kristovymi udmi panovat...tak budes zit stale v blude. ja uz Ti priznavam, neviem pomôct. Perly uz hadzat nebudem a tak sa budem aspon uprimne za Teba modlit.

Ktory zakon mas na mysli? Mojzisovsky alebo Kristov??

Ty sa neprevinujes ani proti jednemu Boziemu prikazaniu? Ja som hriesna a potrebujem spasitela a uprimne sa tesim, az ma Boh raz vyslobodi z tohto tela smrti.


Preco hovoris, ze som nieco vytrhla? Ja som sa uprimne spytala, kto su to ti duchovia, ktori uz dosiahli dokonalost. To je vsetko.
Z Tvojej odpovede som nedospela k ziadnemu logickemu zaveru.
Skus este raz.

dakujem


Chcem reagovať...
Pridané: 12:32 29.10 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14401
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: zahor21
14401
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. To sa mi snáď iba zdá. Ty píšeš aká si veriaca  kresťanka a položíš mi takú otázku?
Ty vidíš v Písme Svätom teda v Božom Slove teda v Pánovi Ježišovi Kristovi napísané dva zákony?
Predsa neexistuje ani zákon mojžišovský ani zákon Kristov.
Existuje jeden Boží Zákon, ktorý dal Boh Otec  svojmu ľudu na hore Sinaj svojim Slovom teda Pánom Ježišom Kristom a napísal ho Mojžišovi na dve kamenné dosky. Je potrebné si prečítať túto kapitolu 2MOJ 19,1-25 , a potom nasledujúcu kapitolu 2MOJ 20,1-26
Tam je napísaný celý Boží Zákon.
Zvlášť Ťa upozorňujem na verše 2MOJ 20,4-6 , kde je napísané 2. Božie prikázanie.
Porovnaj si ich so znením 2. prikázania, ktoré Ťa učili Tvoji rodičia. Vidíš v tom nejaký rozdiel?

Ako to, že si nedospela k logickému záveru?
Veď je to jasne napísané.
Bude vyslobodený každý duch, ktorý bude zapísaný v knihe života.
Ty si myslíš, že Ty vieš kto tam je alebo bude zapísaný?
Či si myslíš, že na Tvoje modlitby tam Boh Otec nebeský zapíše niekoho kto porušuje Jeho Zákon? Keď, tak nech, ale to znova porušuješ Boží Zákon a za to Ťa čaká odplata.
Či si myslíš, že tam je zapísaná Mária, ktorú staviate na roveň Pána Ježiša Krista?
Možno budeš tvrdiť, že nestaviate ju na roveň Pána Ježiša Krista, ale to je znova Tvoja lož.
Už som Ti raz napísal. Ver si komu chceš a čomu chceš, ale Boh Otec vidí kto čo robí a Jeho Slovo, teda Pán Ježiš Kristus bude súdiť každého, teda živých i mŕtvych v posledný deň.
Už si to raz a navždy uvedom a nemaj bludné otázky.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 14:09 29.10 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14406, 14408
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: mil
14403
Príspevok sa načítava...

Maggie napísala: kde som ja kedy povedala, ze ten, kto sa modli jedine k Bohu nebude spaseny? 
------------------------------- 
Ak je to teda tak, tak načo sa modlíte k mrtvým a za mrtvých. Načo sa modlíte k Márii ako k spasiteľu, ak viete že spasení sme jedine v Kristu? O to tu ide, že vždy poviete - áno, ale aj! No to - ale aj  popiera to -   áno . Modlením sa k Márii ako k spasiteľu popierate jedinečnosť Krista ako spasiteľa!

 Ja nemám nič proti spoločenstvu veriacich a o tom sa predsa nebavíme. Bavíme sa o tom, že úcta ktorá patrí jedine Bohu sa dáva človeku. Máme sa modliť k Bohu za živých no nie za mŕtvych a k mŕtvym!  

Aj teraz pozorujem čo stvárate na hroch mŕtvych - na dušičky. Tento pohanský zvyk sa zvrhol do rozmerov aké tu ešte neboli.


Chcem reagovať...
Pridané: 18:17 29.10 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14410, 14411
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 289
Autor: Maggie
14406
Príspevok sa načítava...

zahor

no schvalne, co pisem o sebe, aka som krestanka?

Pisem ja druhym, ze ak porusia co len jedno Bozie prikazanie, porusuje vsetky ostatne? Nie, pretoze ja sama nie som schopna vsetky skutky podla zakona dodrzat. A nie som, ako ten zlodej, ktory krici, chytte zlodeja.

Ale Ty, spravodlivy, opätovne uz po niekolky krat pises, ze ma caka odplata, lebo porusujem Bozi zakon.

ZAHOR, RUKU NA SRDCE, TY NEPORUSUJES ANI JEDINY BOZI ZAKON????

Ak by sme boli pod zakonom, ktori hovori 3MOJ 18,5 , tak by Pan Jezis zomrel zbytocne, pretoze spravodlivost by bola skrze zakon.

Asi Ti zahor niekto pocaril, tak ako tym nerozumnym Galatanom.

Dostal si Ducha zo skutkov podla zakona, alebo z poslusnosti viery???

Aby si uz konecne prestal pisat inym, ze dostanu odplatu, lebo nedodrzuju vsetky skutky podla zakona, tak vedz  GAL 3,10-11

mily zahor, vies? Pokial si zo skutkov podla zakona, si pod kliatbou, pretoze, PREKLIATY JE KAZDY, KTO NEVYTRVA VO VSETKOM, CO JE NAPISANE V KNIHE ZAKONA, ABY TO KONAL!

A zapamätaj si konecne, ze mojzisovsky zakon NEOSPRAVEDLNUJE NIKOHO pred Bohom. ANI TEBA ZAHOR!!

Zakon "kto ich bude plnit, bude z nich aj zit", NIE JE Z VIERY!!

Tak, ako skutky podla zakona nie su tym istym, ako skutky  milosrdenstva.

Pokial nepochopite tieto rozdiely, budete tu stale hlasat bludy.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:21 30.10 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14417
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
14408
Príspevok sa načítava...

zahor

k tym duchom, ktori uz dosiahli spravodlivost.
Ty pises, ze BUDE vyslobodeny kazdy duch, ktori BUDE zapisany v knihe zivota.
ZID 12,23 k duchom spravodlivych, ktori UZ DOSIAHLI DOKONALOST.

A tu je zasadny rozdiel. To, ako vnimame udalosti my, ludia, z nasho pohladu a ako ich vnima a vidi Boh.
BOH NEPODLIEHA CASU. PRE NEHO NIE JE BOLO, JE A BUDE.
U NEHO JE VSETKO PRITOMNE.

U Boha je tisic rokov ako jeden den. To neznamena, ze dvetisic rokov su u Boha dva dni!
Kristovo telo sa nemeni, udy Jeho tela neprichadzaju a neodchadzaju, v Jeho tele existuju stale.

Posledny den v nasich ocich, nie je posledny den v ociach Bozich. Vzkriesenie nie je nejaky den, JA SOM VZKRIESENIE A ZIVOT, hovori Pan Jezis a On nepodlieha nejakemu svetskemu dnu.

Ja neviem, kto je v tej knihe zivota, ale ked Boh hovori, ze vytrie niekoho z tejto knihy,  neznamena to, ze Boh od pociatku nevedel, ktori nie su Jeho. Ze z Bozieho pohladu prichadza cas, kedy zapisuje a kedy vymazava.
Boh casu nepodlieha.
Ale my to nevieme, preto nas Boh neustale upozornuje, my si nemôzeme byt isty ani tym, ci dozijeme obeda.
U Boha su teda uz teraz duchovia spravodlivych, z pohladu vas, ktori zmyslate iba telesne, to bude az v nejakom buducom case.
Preto Boh, ked hovori, ze je Bohom Abrahama, Izaka a Jakuba, hovori, ze On nie je Bohom mrtvych.
Tak sa tito muzi javia vam, telesnym, pretoze ste viazani iba na telesnu schranku. Ale pre Neho su zivi, kedze Boh casu nepodlieha, nepodlieha mu ani ten, kto v tom Bohu prebyva.

Ci je tam zapisana panna Maria?? Tak tu Ti môzem dat jednoznacnu odpoved! Ak by ta, ktoru si Boh vyvolil, aby skrze Jeho Ducha pocala Jeho Syna nebola pripocitana k spravodlivym duchom, tak potom marna nasa chvala. Kde inde by bola zapisana ta, ktoru maju blahoslavit VSETKY POKOLENIA? Ta, ktora pocala nasho Pana, ktora nosila pod srdcom nasho Pana, ta ktora nasho Pana vychovavala so vsetkou laskou a ktora nasho Pana s prebodnutym srdcom sprevadzala az na smrt, co myslis, kde je teraz? Nikde inde, ako u svojho Syna, Jezisa Krista ju nehladaj.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:14 30.10 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14413, 14418
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
14410
Príspevok sa načítava...

ahoj mil 

nechcem Ta uviest do bludu a preto Ti musim napisat toto:

Nemôzes zit v predstave, ze Ti staci biblia a pôsobenie DS. Pretoze v tom pripade by som spochybnila dary DS, ktore On dava ako chce a komu chce.
Vsetci sme boli pokrsteni v jednom Duchu a v jedno telo. (zaraza ma, ked pocujem, ze niektori boli pokrsteni dvakrat, tym spochybnuju, ze Boh je iba jeden,ale to len naokraj).

TELO ALE NIE JE JEDEN UD, ALE MNOHO UDOV.
 Keby bolo cele telo okom, kde by bol sluch? A oko NEMôZE POVEDAT RUKE: NEPOTREBUJEM TA.

Ti nemôzes povedat inemu udu, cloveku, ze ho nepotrebujes, lebo vsetko potrebne mas. Tym by si vlastne povedal, ze si dostal vsetky dary DS a tym by si poprel, ze Boh v cirkvi niektorych ustanovil PO PRVE za APOSTOLOV,  PO DRUHE za PROROKOV, po TRETIE za UCITELOV, potom su ZAZRAKY, dalej DARY UZDRAVOVAT, POMAHAT, VIEST DAR ROZLICNYCH JAZYKOV.

Su vari VSETCI apostolmi?? Su VSETCI prorokmi? Robia VSETCI zazraky? Maju VSETCI dar uzdravovat? Hovoria VSETCI jazykmi? Vari VSETCI vysvetluju? VSETCI ucitelmi?

Ty sam si iba jeden  z udov, sam nemôzes budovat Kristovu cirkev, teda ani seba sameho.. Potrebujes k tomu, aby Kristova cirkev rastla bezpodmienecne ine udy. To neznamena, ze touto potrebou popieras nasu hlavu, ktorou je Pan Jezis. Naopak, tym, ze potrebujes ine udy, zvestujes, ze Kristus je zivi a ze to On vsetko pôsobi vo svojich udoch.

To ALE AJ v ziadnom pripade nepopiera to ANO!! Naopak to ALE AJ potvrdzuje to ANO!

Hovoris, ze nemas nic proti spolocenstvu veriacich, tak preco sa bojis prijimat tie dary, ktore skrze nich pôsobi DS??

Katolici veria v spolocenstvo svätych, ale ROZDIEL je v tom, ze my do tohto spolocenstva zahrname VSETKY UDY Kristovho tela. Aj tie, ktore telesnym zrakom uz nevidime, no my vieme, ze v Kristovom tele nie su mrtve udy. My verime, ze Boh nie je Bohom mrtvych, teda, ze u Boha, ktory casu nepodlieha, nie je ani Abraham, ani matka nasho Pana, ani, ani.....mrtvy.
My neprekrucame pismo, ze to znamena, ze v istom case tuto nadej na vecny zivot budu mat. My pozerame na tuto nadej z Bozieho pohladu a u Boha nie je "BUDE", pretoze v tom pripade by sme tvrdili, ze Boh podlieha casu.

No a kedze vieme, ze udy Kristovho tela si maju navzajom pomahat, ze jeden ud nemôze povedat druhemu, nepotrebujem ta, tak si pomahame, vsetky udy, aj tie ktore my nevidime, pretoze tel. stanok si uz ich duse zobliekli.
Tel. podstata podlieha casu i hmote, ale nie nasa duch. podstata.

Pises, ze ucta, ktora patri jedine Bohu sa dava cloveku. Ty vidis do srdca inych, alebo sudis podla tela?
Panna Maria nie je Boh, aj ona potrebovala spasitela, uchranena od hriechu nebola z vlastnej zasluhy, ale pre zasluhy svojho Syna.
Nik ma nemôze zachranit sam od seba, ale jedine skrze Boziu milost, jedine skrze nasho Pana. Jedine skrze lasku, ktoru v sebe mame skrze pôsobenie DS.

Chcem reagovať...
Pridané: 11:37 30.10 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14415
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Maggie
14411
Príspevok sa načítava...

mil

este k tomu, ze sa mame modlit za zivych, nie za mrtvych. 
Kedze u mna mrtvy neznamena to, co mrtvy v Tvojom ponimani, vies o com to je.

Ked sa modlim za udy, ktore uz telesne nie su medzi nami, robim tak z lasky a predovsetkym v nadeji, ktoru mam v mojom Jezisovi. Ale vzdy sa modlim, nech sa stane Jeho vôla, nie moja, pretoze On jediny je spravodlivy.
On jediny vidi az do toho najhlbsieho vnutra, nasho ja. (nie do telesneho organu).

A k sviatku zomrelych. Neviem, co mas na mysli pod pojmom "stvarate". Ale v dobrom Ta upozornujem, nesud nikoho podla tela.
Ja chodim na cintorin casto a nechodim tam ani zo zvyku, ani preto, aby som tam nieco "stvarala".
Boh vie, preco tam chodim a co tam v duchu robim. A to je pre mna podstatne, nie to, co si o mne myslia druhi.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:54 30.10 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14414
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: zahor21
14413
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Píšeš správne, že my ľudia nemôžeme vnímať udalosti tak ako ich vidí Boh Otec nebeský,
Takže ani nemôžeš vedieť a ani nevieš ani Ty ani ja ani nikto iný kto je zapísaný v Knihe Života.
Znova si napísala dlhý článok o ničom.
Nenapísala si mi ešte stále kde je napísané, že sa máme modliť k Márii a k svätým,
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:32 31.10 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14428
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
14414
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Prestaň písať bludy, lebo v nich sama zablúdiš. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:35 31.10 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...