Téma:

Vytrhnutie cirkvi

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
Autor: Deni
11139

Pekny den,
  Vytrhnutie  cirkvi. To je tema, ktora ma zasiahla. Vsetci dobre vieme co sa v Pisme Svatom pise o vytrhnuti. Ked sa pozrieme na 1 List Soluncanom 4:16-17 “Lebo na povel, na hlas archanjela a zvuk Bozej polnice, sam Pan zostupi z neba a ti co umreli v Kristovi, vstanu prvi  a potom my co zijeme a zostaneme, budeme spolu s nimi v oblakoch uchvateni do vzduchu v ustrety Panovi a tak budeme navzdy s Panom”. Moja myslienka je zakotvetna vo vytrhnuti zivych, pripomina mi to vytrhnutie Eliasa, ktory bol tiez uchvateny do neba bez toho aby na zemi zomrel.  Lisia sa nejako zivi , ktori budu uchvateni k Panovi bez toho aby na zemi fyzicky zomreli od inych? Mam to chapat ako milost??


Chcem reagovať...
Pridané: 13:33 14.11 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12018
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: belaso
12018
Príspevok sa načítava...

Pekny den takisto Deni
tak ponajprv je to zatrubenie poslednej polnice, o tom pise taktiez Pavol (myslim bud v Korintanom alebo v Tesalonicanom)
Poslednej teda siedmej polnice ... alebo truby. To koresponduje z anjelmi co trubia v zjaveni myslim od osmej kapitoly. Cize najprv zatrubi 6 anjelov a stanu sa tie veci co sa tam pisu a az potom, pri zatrubeni posledneho anjela budeme my, ktori budeme ponechani zivi (pre mna je to dost vela hovoriaci vyraz) vytrhnuti do povetria v ustrety Panovi (podobne ako nas Pan Jezis Kristus, ked bol vzaty do neba - Skutky prva kapitola). Milost pre vytrhnutych to urcite bude vzhľadom na to, co nasleduje na Zemi - vyliate siedmych cias Bozieho hnevu. Pretoze sa pise, ze Boh nas nepostavil cielom hnevu, ale aby sme nadobudli spasenia skrze Jezisa Krista, Jeho Syna.
Ale dovtedy je mozne, ze prejdeme tazkym casom a myslim ze to vsetko je dost blizko, predo dverami. Napr. tesne pred zaznenim siedmej teda poslednej truby, je tu siesta - kde sa pise, ze boli rozviazani 4 anjeli pri rieke Eufrat (rieka preteka cez Turecko, Irak, Sýriu a veľmi málo cez Irán už po sútoku s Tigris) ktori boli pripraveni na hodinu, na den, na mesiac a na rok, aby pobili tretinu ludi. A pocet jazdy tych vojsk je 200 000 000. Zaujimave je, ze prave v tychto kryjinach su momentalne problemy, a aj to, ze pocet obyvatelov tychto krajin je cca dvesto milionov. 
Naozaj - je treba sa pripravit na buducnost - jednak na vythrnutie - aby bol clovek svaty a cisty pred Bohom a sluzil mu v poslusnosti, v laske a pravde a miloval bliznych - a jednak na mozne a pravdepodobne tazke casy.
Ci nepovedal Jezis, nas Pan, ze vtedy, ked budu hovorit: Pokoj a bezpecie - pride na nich zahynutie ako porod na tehotnu zenu, a neujdu?


Chcem reagovať...
Pridané: 16:07 19.03 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12019, 12026
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 10
Autor: zahor21
12019
Príspevok sa načítava...Ahoj belaso. Máš pravdu s textom so zjavenia Jána. Ja iba dávam do pozornosti Tebe i všetkým ostatným fakt, že u Boha Otca Stvoriteľa je tisíc rokov ako včerajší deň. Z 90,4 Takže ako sám Pán Ježiš Kristus hovorí, že nikto nevie kedy bude koniec, ani On sám, vie to iba Boh Otec. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 16:35 19.03 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12024, 12027
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: belaso
12024
Príspevok sa načítava...

Ahoj aj Tebe. Vieš čo, akurát je blízky Pánov príchod aktuálnou témou, ktorou sa zaoberám. Súhlasím z myšlienkou, že kniha zjavenia nám bola daná aby sme rozpoznali druhý príchod Pánov. Keď náš Boh a Pán Ježiš Kristus prišiel prvý krát, naplnil cca 100 proroctiev. Avšak zabudli sme na to, že Boh určite dá proroctvá aj na Jeho druhý príchod. A je ich veľa a mnohé sa naplnili (samozrejme tie biblické). Tak súhlasím s Tebou, že nevieme kedy príde. Vieme, kde sa nachádzame podľa proroctiev, a to veľmi blízko konca. Usudzujem to podľa frekvencie už naplnených proroctiev. Nemyslím si, že Boh vloží ďalšiu 1000 ročnú medzeru medzi už naplnené prorocvá a druhý Pánov príchod, skôr si myslím, že moja generácia to zažije na vlastnej koži.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:20 21.03 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 10
Autor: Deni
12026
Príspevok sa načítava...

Ahoj belaso,
 
Dakujem za tvoj prispevok. Suhlasim. Zadala som tuto temu, koli tomu, lebo mam problem so slovom “ponechani zivi”, kedze som sa stretla aj s ucenim , kde krestania hovoria o vytrhnuti cirkvi –doslovne zmiznuti (viditelnom) na zemi. Preto mi hned zisiel na um Elias atd…… To mi nedavalo zmysel, lebo Pan sam hovori, ze musime zomriet, prejst telesnou smrtou.
 
 
Este jedna otazka. Kto su ti 144 000 a odkial maju prijst? Akosi stale neviem,(iba podla Pisma), kto to budu a kedy by sa mali “ukazat”. Zjavi sa napr. v kazdej jednej krajine clovek, ktoreho posle Pan a bude hlasat evanjelium alebo….?
 
Vopred dakujem za odpoved, nech ta zehna Pan.
 
Deni


Chcem reagovať...
Pridané: 11:13 21.03 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12032, 12052
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: Deni
12027
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor, ako sa mas?

Po dvoch dňoch (2000 rokov) Pan Ježiš Kristus oživi židovský národ a  na “tretí deň” budeme v Jeho prítomnosti. Hm,zaujimve, z toho vyplyva ze zijeme v obdobi kedy ma nastat ‘treti den” ktory je blizko…..vsak? Ako si spominal nevieme presne kedy... Nasla som jeden zaujimavy vers, pozri
HOZ 6,3 . Panov prichod bude ako zora po noci utrpenia a ako dazd. Podla vysvetlenia v biblii som nasla, ze vcasny dazd byva v Palestine poz zasiati ozimin,v novembri a decembri. Neskori byva na jar pred dozretim obilia, v marci -aprili. Snazi sa nam Pan Boh tymto versom nieco vysvetlit?
 

*pripominam, ja mam bibliu (Spolok Svateho Vojtecha), preklad je trochu iny:
Ozeas 6 : 3
"Poznajme, usilujme sa poznat Pana: jeho vychod je pripraveny sta zora, a pride nam ako vcasny dazd i ako dazd neskory na zem."


Deni
 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:35 21.03 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12121
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: belaso
12032
Príspevok sa načítava...

Deni,
Pavol píše, že všetci neumrieme, ale budeme premenení, v okamihu, pri zatrúbení poslednej trúby .. a smrteľné si oblečie nesmrtelnosť. Treba si dať dokopy všetky texty ktoré hovoria o príchode Pánovom a poštudovať (Ezechiel 38 a 39, Daniel, Joel, a ďalší malí proroci - aj Hozeáš, potom 1 Korinťanom, oba listy Tesalonickým a komplet celé Zjavenie). Sledoval som nedávno na známej americkej kresťanskej TV diskusiu piatich ľudí, ktorí majú službu zameranú na posledné časy. A každý z nich hovoril niečo iné a ešte aj biblicky podložené. Plus je tu učenie zboru kam chodím , oficiálna katechéza cirkví a pod. Stále preto hovorím, že je to len môj názor a počúvam aj názory iných, niekedy aj úplne protichodné. Pravda totiž vždy obstojí.
Myslím si že to slovo - "ponechaní živí", znamená to, že mnohí ľudia pred Pánovým druhým príchodom zomrú - vo vojne, v prenasledovaní alebo prirodzene. A tí čo nezomrú - ponechaní živí - budú razom premení a vytrhnutí do povetria v ústrety Pánovi... takže títo nezomrú, podobne ako Eliáš. Máme doma biblický kreslený príbeh o Elizeovi, a tam je aj scéna ako Eliáš odchádza na ohnivých vozoch do neba... je to krásne.
Na druhej strane, je tu veľký názorový prúd, ktorí hovorí o dvoch príchodoch - jeden skrytý (ako zlodej v noci) a jeden zjavný.
 Skrytý pre tých, ktorí budú pripravení, aby boli vytrhnutí zo súženia a zjavný pre ostatných veriacich, ktorí budú musieť prejsť utrpením počas diktatúry antikrista.
Tento výklad je pre mňa príjemnejší, keďže mám nádej ujsť. Ale skôr si myslím, že to bude ten prvý prípad.
A ešte tretí výklad ... že to všetko je už minulosť, a sme v "tisícročnom" Kristovom kráľovstve - tzv preterizmus.
No a 144 000 - to nie sú tí prví jehovisti icon hihi. Nie sú. Súhlasím s názorom, že toto je obrazné: 144 000 rovná sa 12x12x1000 (pozri napr. rozmery Nového Jeruzalema). Hneď za touto scénou je v Zjavení obraz obrovských zástupov chváliacich Boha v nebi. Takže môže to byť celá Kristova cirkev vzatá zo zeme. 
Iný výklad hovorí o židovských evanjelistoch. Zasa iný o tom, že je to ten "chlapec, ktorého porodila žena a bol vytrhnutý k Bohu a k jeho trónu", teda nejaká časť veriacich, ktorá príde spolu z Ježišom do vojny  Armaggedon poraziť  antikristove vojská ... No vidíš, je toho dosť, čo?


Chcem reagovať...
Pridané: 13:36 21.03 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12043
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 10
Autor: Deni
12043
Príspevok sa načítava...

  Ahoj belaso,

Aj ja som sa s ucenim jehovitov uz stretla. Hm, je zaujimave kolko uceni o Bozom slove dnes existuje a kazde sa ubera inou cestou.  
Co sa tyka mojej otazky , zrejme by som sa mala opytat niekoho, kto rozobera Bozie Slovo, teologa....Alebo
 sa riadit slovami ktore mi Pan pred troma rokmi (tiez) "poslal".
Stala sa mi taka vec, ze v jeden den som sa spontanne zacala vypytovat Pana otazky: ako je to v nebi, co tam budem robit, ..........otazky maleho dietata,niezeby som Mu nedoverovala, proste zo zvedavosti. Pan ma vypocul....Ako to viem?
Na druhy den ked som citala bibliu,na web stranke sa mi zobrazili verse z Knihy Sirach, ktoru som v tej chvili vobec nehladala. Na monitore boli zobrazene tieto slova: Sirah 3:22-24 , "Nevypytuj sa na veci vyssie od seba, ani neskumaj mocnejsie veci od seba! Ale mysli vzdy na to,co Ti prikazal  Boh, a nebud vsetecny pri vsetkom Jeho pocinani. Nie je ti potrebne, aby si na svoje oci uvidel, co je raz ukryte. Na zbytocne veci sa nevypytuj mnohonasobne, ani nebud vsetecny pri vsetkom Jeho pocinani."

Ak Pan bude chciet tak nam to zjavi, verim tomu.....

Aj tak ti dakujem za tvoju odpoved,

Deni  


Chcem reagovať...
Pridané: 11:28 23.03 2014 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: Dusan82
12052
Príspevok sa načítava...

Deni

Ahoj.
Ja tých 144tis. chápem tak, že to sú ľudia, ktorí sa počas svojho života nezamotali s nijakou pozemskou cirkvou - rôznicou (nepatrili nikam) a už od malička sú vedený v čistej nezmenenej Božej pravde a Ježišovej viere. Sú to roztrúsený ľudia po zemi a predpokladám že ak by sme ich stretli vyžarovala by z nich ohromná Božia energia, obrovský kľud, pokoj a hlavne láska! 
Pochádzajú z 12tich izraelských pokolení.
Povedal by som že už sa čaká iba na naplnenie tohoto počtu t.j. 144tis. Lebo všetko čo sa už malo stať sa aj stalo.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:36 24.03 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12058, 12065
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: zahor21
12058
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. Je  veľmi dobré to aký máš názor, ale nikto nevie kedy ten koniec príde. MAT 24,36 Nechajme teda, aby sa Boží plán naplnil tak ako sa má naplniť, i keď aj Tvoje a iných ľudí slová patria tiež do tohto plánu. Boh je Láska a chce, aby k nemu prišli všetci ľudia. Snažme sa teda o to, aby čím viac ľudí uverilo v Pána Ježiša Krista.
Našimi nedorozumeniami sa k Pánovi Ježišovi ľudia určite nepohrnú.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:43 25.03 2014 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Deni
12065
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dusan,
  Dakujem. Ako sa mas? Hm, mas pravdu, vieme aj to, ze su to urcite muzi (Zj. Jana 14:4 “To  su ti, co sa neposkrvnili so zenami, lebo su panici”….), viac asi nie. Ak uz sme pri muzoch a Pisme , viem, ze Pan hovori, ze “v poslednych dnoch synovia a dceri budu prorokovat……”. Je mnoho mladych zien, ktore dnes  hlasaju(zacali hlasat) evanjelium na zaklade vlastneho svedectva(priklad) atd….. Dnes je vela zien, ktore nielen hlasaju ale aj ucia Bozie Slovo. Plati ucenie Bozieho Slova rovnako pre muzov ako aj pre zeny? Su niekde slova v Biblii o tom, kde by som to mohla najst?
  Deni    


Chcem reagovať...
Pridané: 14:51 26.03 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12077
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: Dusan82
12077
Príspevok sa načítava...

Deni

Ďakujem ujde to. Veľa práce a tak. Len žiaľ mi nechodia notifikácie na reakcie, tak neviem kedy si mi napísala, prepáč že až teraz.

Čo sa Zjavenia Jána týka  ZJ 14,4 . Tu sa nejedná čisto iba o zvlášť nejakých mužoch, to nie. Dovoľ vysvetlím.
Pán Ježiš je Ženích, ktorý si príde po svoju nevestu a tou nevestou sú veriaci ľudia, alebo aj v písme inak nazvaný sion a žiaľ nepresne dnes zaužívaný výraz "cirkev" ktorých zachráni, spasí k večnému životu.
Ako vieš na svete máme v dnešnej dobe veľmi veľa cirkví, denomiácii teda veriacich ľudí ktorí sa hlásia k rôznym organizovaným skupinám. Isto si už postrehla že každá má svoje vlastné učenie ohľadom písma preto je ich toľko a preto sa členia každá do svojej vlastnej skupiny. Žiaľ je to fakt a nikto to nevyvráti. Tieto skupiny, alebo ak chceš cirkvi sú kvázi nevesta, alebo žena, ale ktorá je tá po ktorú si príde Pán? Teda tá nevesta, žena? Ja si myslím že Pán si svojich pozná a preto sa jeho tá pravá žena - nevesta nemusí hlásiť k nijakému cirkevnému menu, alebo sa združovať v nejakej organizovanej spoločnosti.
No takže tu sa dostávame k tomu veršu zo zjavenia, že kto sú tí muži. Sú to ľudia, nie iba čisto muži, ale aj ženy - jednotlivci ktorí sa nikdy nespolčili so žiadnou známou cirkvou, so žiadnym iným učením ako tým ktoré majú od Pána Ježiša. Nikdy sa nepoškvrnili, preto sú panenci, lebo sú čistý od rôznych učení ohľadom duchovného poznania Pána Ježiša.

Ohľadom tvojej otázky. Ja si myslím že sme si všetci rovný, ako ženy tak aj muži. Preto by nemal byť rozdiel v učení mužov a žien. Tak ako muž môže a vie kráčať za Pánom Ježišom, tak isto môže aj žena. Jediné čo som sa dočítal, je že nás, alebo skôr vás ženy Pán Ježiš upozorňuje na slabiny ktoré máte zdedené od Evi. Pretože prvá zhrešila Eva, ktorá zas zviedla Adama. Žena je skôr náchylnejšia k hriechu, ako muž preto by sa mala viac pridŕžať svojho muža, ale to určite neznamená že žena nemôže byť silná v Ježišovej viere ako muž, len je to veľmi, veľmi málo pravdepodobné. Preto tu máme aj upozornenie a radu 1TIM 2,11 1TIM 2,14 . Pán Ježiš hovorí že my všetci sme Jeho rodina, Jeho matka a bratia. Nie iba muži, ale aj ženy.


Chcem reagovať...
Pridané: 22:42 30.03 2014 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12086, 12097
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: Deni
12086
Príspevok sa načítava...

 
Ahoj Dusan,
 
Dakujem za odpoved, znacim do poznamok...... Ak budem mat dalsie otazky,ozvem sa.
 
Pekny den
 
Deni


Chcem reagovať...
Pridané: 09:22 02.04 2014 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: zahor21
12097
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. Musím vstúpiť do Tvojho vysvetľovania našej Deni. To slovo cirkev použil už ap. Pavel v  1KOR 1,1-2 ; potom 1KOR 10,32 ; 2KOR 1,1 ; 1KOR 12,28 ; 1KOR 14,12 ; 1TES 1,12 ;
1 1TES 2,14 ; 2TES 1,1 EF 1,22 ; EF 3,21 ;
EF 5,23 ; FIL 3,6 ; KOL 1,18 ; RIM 16,23 ; SK 2,47 ; SK 12,1 , potom apoštol Matúš   MAT 18,17 ; potom apoštol Ján 3JAN 1,8 .
Dušan aj po prečítaní týchto veršov sa odvážiš tvrdiť, že slovo „cirkev“ si vymysleli ľudia?
Ja som už veľakrát písal, že je len jedna všeobecná, apoštolská, kresťanská cirkev, ktorej uholným kameňom je náš Spasiteľ a Kráľ Pán Ježiš Kristus. No myslím, že nie každý to berie na vedomie. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:26 03.04 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12101
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Dusan82
12101
Príspevok sa načítava...

zahor

Ahoj. 
Veľmi rád to vysvetlím Deni aj tebou dané verše, ak sa ma na to opýta. Takéto debaty sa už nesnažím riešiť.
Ďakujem a ahoj.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:04 05.04 2014 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12104
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: zahor21
12104
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. To nie sú len také debaty. Keď si človek veriaci v Pána Ježiša Krista tak nebudeš popierať niečo čo povedal sám Boh Otec Stvoriteľ.
Ja sa Ťa budem pýtať a zároveň aj odpovedať akoby odpovedal každý človek, ktorý verí v Pána Ježiša Krista. Bude to akoby simultánny rozhovor nás dvoch, keďže sa asi nedokážeme stretnúť osobne.
Veríš v Boha Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme? Tvrdíš, že veríš.
Veríš v Ježiša Krista, Jeho jediného Syna, nášho Pána? Tvrdíš, že veríš.
Veríš, že sa počal z Ducha Svätého? Tvrdíš, že veríš.
Veríš, že sa narodil z Panny Márie. Tvrdíš, že veríš.
Veríš, že trpel pod Pontským Pilátom. Tvrdíš, že veríš
Veríš, že bol ukrižovaný, umrel a bol pochovaný?  Tvrdíš, že veríš.
Verš, že zostúpil do pekiel, tretieho dňa vstal z mŕtvy, vystúpil na nebesá a sedí po pravici Boha Otca Všemohúceho? Tvrdíš, že veríš.
Veríš, že odtiaľ príde súdiť živých i mŕtvych? Tvrdíš, že veríš.
Veríš v Ducha Svätého, Svätú cirkev všeobecnú, Svätých obcovanie, hriechov odpustenie, tela z mŕtvych vzkriesenie a v život večný? Amen. Tvrdíš, že veríš.
Ja tomu tak isto verím a keďže Ty si človek veriaci v Boha Otca, všemohúceho, i Jeho Syna jediného, i v Ducha Svätého tak neviem prečo sa snažíš to zmeniť. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:12 06.04 2014 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
12121
Príspevok sa načítava...


Ahoj Deni. Preklad, ktorý máš Ty, preklad Spolku sv. Vojtecha je preklad katolícky, teda upravený. Prekladom, ktorý je na tomto fóre je preklad, ktorý preložil prof. Roháček podľa Biblie Králickej, ktorá bola napísaná v roku 1613, teda skoro po reformácii. Je len ne Tebe, ktorému budeš veriť. No toto nie len o jednom verši. Práve som dopísal článok ako reakciu na články Maggie. Tam sú dokonca zle napísane Božie prikázania. Nech Ťa žehná  náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 8,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:25 10.04 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12129, 12131
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Maggie
12129
Príspevok sa načítava...

zahor
tu mas Bozie prikazania podla katolickeho prekladu:
Ex.20:1 potom Boh hovoril vsetky tieto slova:
2 Ja som Pan, tvoj Boh, ktory ta vyviedol z egyptskej krajiny, z domu otroctva.
3 nebudes mat inych bohov okrem mna!
4 neurobis si modlu, ani nijaku podobu toho, co je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!
5 nebudes sa im klanat, ani ich uctievat! Lebo Ja Pan, tvoj Boh, som ziarlivy Boh, ktory tresce nepravosti otcov na detoch do tretieho a stvrteho pokolenia u tych, co ma nenavidia,
6 milosrdenstvo vsak preukazuje az do  tisiceho pokolenia tym, co ma miluju a zachovavaju moje prikazy.
7 nevezmes meno Pana, svojho Boha, nadarmo! Lebo Pan nenecha bez trestu toho, kto bude brat Jeho meno nadarmo.
8 spomni na sobotnajsi den, aby si ho zasvätil!
9 Sest dni budes pracovat a tvorit vsetky svoje diela
10siedmy den je vsak sobota Pana, tvojho Boha. Vtedy nebudes konat nijaku pracu ani ty, ani tvoj syn alebo tvoja dcera, ani tvoj sluha alebo tvoja sluzka, ani tvoj dobytok, ani cudzinec, ktory byva v tvojich branach!
11 lebo za sest dni Pan utvoril nebo a zem, more a vsetko, co je v nich, v siedmy den vsak odpocival. Preto ho Pan pozehnal a zasvätil ho.
12 cti svojho otca a svoju matku, aby si dlho zil na zemi, ktoru ti da Pan, tvoj Boh!
13 nezabijes!
14 nezcudzolozis!
15 nepokradnes!
16 nevyslovis krive svedectvo proti svojmu bliznemu!
17 nepoziadas dom svojho blizneho, ani nepoziadas manzelku svojho blizneho, ani jeho sluhu, ani jeho sluzku, ani vola, ani osla, ani nic, co je tvojho blizneho!

PROSIM TA, POROVNAJ SI TO POZORNE S PREKLADOM PANA ROHACKA A POVEDZ UZ KONECNE V COM VIDIS ROZDIEL, LEBO JA TEDA ZIADNY NEVIDIM.
Chcem reagovať...
Pridané: 13:44 11.04 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Deni
12131
Príspevok sa načítava...

Ahoj Zahor21,
 
Co sa tyka (mojej) Biblie , mam ju od sestry ako darcek. Ona sa v tom nevyzna a v case kedy som ju dostala ani ja. Nemozem povedat zeby mi nejako ublizil katolicky preklad pretoze mam otazky, ktore by sa zrejme katolickej cirkvi nepacili. Je vsak pravdou, ze preklady su trosku ine.
 
 
Na nete citam aj Rohacka, aj preklady v anglictine…….takze u mna je to tak. (Mozno je to zle, neviem)…….Pravdupovediac doteraz som sa tymto vobec nezaoberala......nechavam sa viest Duchom Svatym a hlavne vsetko nechavam na Pana Boha. Posledne dni/ tyzdne som nemala velmi vela casu citat Slovo...... nazriet do historie ako doslo k tym prekladom atd....  Ak budem mat viac casu, pozriem sa na to.
 
 
P.S. Teraz trosku od temy, lebo neviem kam napisat moj odkaz vsetkym krestanom: kto sa chysta ist na film Noah do kin (reziser Darren Aronofsky), neodporucam. Ja som ten film videla a velmi lutujem. Bozie Slovo je prekrutene, doslovne znehodnotene, scifi. Tento film podla mojho nazoru nema absolutne nic spolocne s Bozim Slovom. Velke sklamanie. Tazke to len tak na zaver. Koniec koncov mozte sa presvedcit sami.
 
 
Deni


Chcem reagovať...
Pridané: 17:36 14.04 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12141
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: zahor21
12141
Príspevok sa načítava...

Ahoj Deni aj Magie. Prepáčte, zle som sa vyjadril. V tom to výtlačku sú napísané Desatoro presne tak ako majú byť, ibaže v ďalšej literatúre, ktorú používajú veriaci katolíckeho vierovyznania sú preložené zle. No nikto nie je dokonalý, ale to nič nemení na fakte, že takto zle sa učia Boží zákon skoro všetci veriaci katolíckeho vierovyznania. Nach vás žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:37 23.04 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 12144
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...