Téma:

Viete čo je pravá láska?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: brotherrr
7575

Hollywood chce, aby ste si mysleli, že viete, čo je to láska. Ale ja vám poviem, čo je pravá láska. Láska nie je to, čo vidíte vo filmoch. Nie je to extáza, ktorú vidíte v rôznych scénach, viete čo myslím? Hovorím ti, naozajstná láska je obeť. Láska myslí na iných, skôr než na seba. Láska je obetavá, nie je sebecká. Láska je Boh a Boh je láska. Láska je, keď rozdáš svoj život iným, pre svojho brata, svoju matku alebo svojho otca i svoju sestru, za svojich nepriateľov.. že je nemysliteľné.. ale premýšľaj o tom. Láska je pravda.
Láska je trpezlivá, láska je vľúdna. Nie je to závisť, nie je to chvála, nie je to pýcha. Láska nie je hrubá, láska nie je sebecká, nehnevá sa kvôli chybám. Láska nenachádza radosť v zle, ale raduje sa s pravdou. Je to ochrana čo vždy dôveruje, stále dúfa, že vždy vytrvá.
Láska nikdy nesklame. Láska je večná, je nekonečná a kráča ďalej a ďalej, ide mimo čas, láska bude jediná vec, bude posledná, keď zomriete, ale pýtate sa, prečo? Milujete?
Neexistuje väčšia láska, ako keď niekto položí svoj život za priateľov. Ste ochotní položiť svoj život za priateľov? Vy ste asi ochotní položiť svoj život pre svoju matku, svojho otca, alebo za svojich najlepších priateľov, ale ste ochotní položiť svoj život aj za tých, ktorí vás nenávidia?
Všetko toto boli citáty zo sv. Biblie.
Chcem ti povedať kto to urobil, definícia lásky - Ježiš Kristus. On je láska. Klince v rukách, tŕne v jeho tvári, visí na kríži za tvoje hriechy, moje hriechy, ten, ktorý je láska zomrel za vás a za mňa, keď sme ho ešte nenávideli, TO je láska. Boh je pravá láska, a ak si nevedel čo je to láska, teraz je čas spoznať dokonalú lásku.

Je aj podľa vás práve takáto pravá láska?


Chcem reagovať...
Pridané: 21:27 27.01 2012 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8701, 8702, 11611
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 55
Autor: hviezdicka
8701
Príspevok sa načítava...

ano taka je prava laska.Ale ako ju dosiahnut?Ako ju spoznat?Staci chodit do kostola?Staci citat pismo?To vsetko robim no pravu lasku som stale nenasla.....chcem byt trpezliva,chcem byt vludna,chcem polozit zivot za svojich priatelov...no stale to neviem...co robit???


Chcem reagovať...
Pridané: 22:46 12.03 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8706, 8710
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: Maggie
8702
Príspevok sa načítava...

ahoj brotherrr, mas absolutnu pravdu, ze dokonala laska je, ked polozis svoj zivot za nepriatela.Presne takuto lasku prejavil Pan Jezis Kristus, ked este aj na krizi odpustil tym, ktori Ho na ten kriz dostali a polozil za vsetkych svoj zivot.Je velmi smutne, ked si niektori myslia, ze zivot za nich obetovala nejaka stvorena bytost-anjel. Tym dokonale popreli Boziu obetu. Utrpel by BOH, keby obetoval na krizi jedneho anjela, ked ich stvoril myriady myriad??? Rozhodne nie, ved si mohol stvorit bez problemov dalsieho. BOH sa kvoli mne, hriesnemu, nehodnemu Jeho lasky uponizil az na smrt. Za tuto Jeho obetu sa mu nebudem moct nikdy dokonale odvdacit. Pan s Tebou


Chcem reagovať...
Pridané: 09:41 13.03 2012 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: Knieža
8706
Príspevok sa načítava...

Ahoj hviezdička. Si strašne milá v tom čo píšeš. Píšeš, že pravú lásku si ešte nestretla. Ale skôr ide o to, že tá láska sa musí v tebe zrodiť a v tedy ju stretneš icon
A možné je aj to, že si už stretla, len si to neuvedomuješ, to si skôr myslím o tebe icon


Chcem reagovať...
Pridané: 13:39 13.03 2012 Utorok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 158
Autor: Maggie
8710
Príspevok sa načítava...

ahoj hviezdicka, z Tvojich uprimnych slov citit, ze Ty uz tu pravu lasku vo svojom srdci mas. Teraz je dolezite, spravne ju pouzit. Mna osobne navsteva Bozieho chramu duchovne posilnuje, vtedy sa vzdialim od okoliteho sveta a som tam iba ja a moja prava laska. Citat Bozie Slovo je pre rozvijanie tejto lasky  dolezite.To nie su slova Tvojho znameho, to su slova Tvojej pravej lasky.Odovzdaj predtym Bohu svoje trapenia  a svoje nedostatky a pozorne HO pocuvaj. postupne zistis, co BOHA tesi a co, naopak zarmucuje. Mas obrovsku devizu, pretoze Ty vies, co chces. Chces byt trpezliva, vludna...Tymto Tvojim  CHCEM si otvorila tejto Laske srdce dokoran a ver, ze ak to myslis naozaj uprimne vazne, Boh Ta uz nenecha dlho cakat a Ty budes moct vsetkym hovorit,ako si nasla Svoju pravu lasku.Sama zistis, kedy sa tak stalo a hlavne Tvoje okolie. Nech Ta Nas laskavy Boh posilnuje.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:39 13.03 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8713
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 992
Autor: HejTyTam
8713
Príspevok sa načítava...

Aj Satan vie predstierať pravú lásku a celkom sa mu darí. Dokonca aj v Božom chráme obsypaný modlami.


Chcem reagovať...
Pridané: 18:58 13.03 2012 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 95
Autor: nikitka
11611
Príspevok sa načítava...

Samozrejme že láska je Boh icon  
Ale aká je definícia lásky? 
 --->  1KOR 13,1-13


Chcem reagovať...
Pridané: 22:01 05.02 2014 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 12
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...