Téma:

Su Vianoce krestanskym sviatkom?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 r
Autor: crosbow
11158
Príspevok sa načítava...

pokracovanie 3 

  Ako to, že Pergamon je trónom Satanovým? Z Biblie je predsa známe, že hlavným stanom Satana bol Babylon. Rebélia proti Bohu skutočne aj začala najskôr v Babylone: "A Kúš splodil Nimroda a ten začal byť mocným hrdinom na zemi. A počiatkom jeho kráľovstva bol Babylon", (I.Moj.10,8-10) Tam začala prvá vzbura voči Bohu, keď si ľudia chceli urobiť meno a začali stavať vežu, až Jahve zostúpil a zmiatol tam ich jazyky. Podľa Biblie teda Babylon založil Kúš, ale najväčšiu moc dosiahlo kráľovstvo, až za jeho syna Nimroda, ktorý bol hrdinom lovu. V Babylone to začalo, a potom to preniklo celý svet. V Egypte, Grécku, Ríme, v Číne, Indii, a dokonca aj v Severnej a Južnej Amerike nachádzame tú istú základňu. Juhoamerické kmene Inkov a Májov už stáročia pred objavením Ameriky stavali pyramídy podobné tým v Egypte. Rozdiel bol len v tom, že Inkovia bohu slnka prinášali aj ľudské obete. Všetko teda musí pochádzať z jedného prameňa, ktorým je Babylon, čo v preklade znamená zmätok. Satan vždy chcel, aby mali ľudia zmätok, aby nemohli uctievať Boha podľa pravdy. Historici súhlasia s Bibliou, že babylonské náboženstvo nebolo v žiadnom prípade pôvodným náboženstvom. Bolo však tým prvým, ktoré sa od pôvodného odklonilo. Jedným z objektov uctievania v Babylone bola matka s dieťaťom. Pôvodne bola matkou - bohyňou v Babylone Semiramis, ktorú vo východných krajinách nazývali Rhea. V náručí držala syna Tammúza (Ez.8,14). Ale ako k tomu došlo? Semiramis si vzal za ženu babylonský Ninus. Že je Ninus totožný s Nimrodom nám potvrdí, keď porovnáme dve historické správy s I. Mojžišovou 10,8-12. Pompejus povedal: "Ninus, kráľ v Asýrii, zmenil starodávny spôsob života túžbou všetko si podmaniť." Ďalším je Diodorus, ktorý o ňom povedal: "Ninus bol ten najstarší z asýrskych kráľov. Podrobil si babylonskú ríšu, keď ešte neexistovalo mesto Babylon". A o Nimrodovi si čítame v Biblii: "A počiatkom jeho kráľovstva bol Babylon, potom Erech, Akkat a Kalné v zemi Sineáre. Z tej zeme vyšiel do Assúra a vystaval Ninive a mesto Rechobót a Kálach",(I.Moj.10,10-11) Assúr znamená "učiniť silným" a tak Nimrod začal byť silný na zemi. Mesto Ninive bolo pomenované po ňom. Jeho otec bol podľa dejín Bél zakladateľ Babylona. 

Podľa písma však otec Nimroda bol Kúš. V egyptskej kultúre je Bél tiež Hermesom a Hermes znamená: "syn Chama". Podľa dejín bol Hermes veľkým prorokom modloslužby a vykladačom o bohoch. Nazývali ho aj Merkurom (Sk.14,12). Hyginus o Merkurovi napísal: "Mnoho rokov žili ľudia pod panstvom Jove (Jahve) bez miest, bez majetku a všetci hovorili jedným jazykom. Avšak keď Merkur (Bél alebo Kúš) vykladal reči ľudí, nebol to nikto iný než on, kto národy rozprášil, lebo začali nezhody". Bél bol v rímskej mytológii Janus. Bol znázorňovaný s dvoma tvárami a s kyjakom, ktorým uvádzal ľudí do zmätku. Ovidius ho spomína tiež pod menom Chaos. 
Nielen vzývanie predkov má svoj pôvod v Babylone, ale aj zbožšťovanie prírody. Veľkí ľudia boli po smrti nazývaní bohmi a stotožňovaní so slnkom, mesiacom a inými planétami. A tak sa stal po smrti Bélov syn Nimrod bohom slnka, ktorého nazvali Bál. Po smrti Nimroda jeho manželka Semiramis sa posadila hneď na trón. Mala nemanželské dieťa, o ktorom prehlásila, že sa počalo nadprirodzeným spôsobom. Tvrdila, že Tammúz, jej syn, je v skutočnosti Nimrod, ktorý sa vrátil, aby žil prostredníctvom Tammúza. Preto Tammúz mal byť uctievaný ako Nimrod. Neskôr sa Semiramis vyhlásila za kňažku a následne sa nechala uctievať ako bohyňa - matka. Nazvali ju kráľovnou nebies a v uctievaní zakrátko obdržala viac pozornosti, ako jej syn (Jer.7,18 a 44,17-19). Odtiaľ pochádza uctievanie matky s dieťaťom, rozšírené po celom svete. V kresťanstve je to Mária, matka Ježišova, ktorá je zobrazovaná s malým Ježišom na rukách. V Egypte to bola ,matka zvaná Izis a syn Ozyris, v Indii je to Isi a Išwara. Na východe Devaky a syn Krišna. Rimania mali Venušu a syna Jupitera, Gréci Irenu (Afrodita) s Plutom, v Malej Ázii to bola Kybela a syn Deoius, v Číne bola bohyňou matkou Šing - mu (svätá matka) a v Nemecku Hertha (panna). 
Keď padol Babylon v roku 536 pred Kristom, kráľ a kňaz Attalus so svojimi kňazmi ušiel do mesta Pergamon. Priniesli si so sebou všetky svoje náboženské spôsoby a zriadili svoje kráľovstvo v Pergamone. A tak sa stal Pergamon centrom starého babylonského náboženstva. Keď potom v roku 133 zomrel posledný pergamonský kráľ Attalus III., zanechal svoje panstvo rímskemu impériu. A tak sa babylonské náboženstvo dostalo do Ríma. Potom, keď sa dostal na trón cisár Konštantín a vydaním ediktu v roku 313 vyhlásil kresťanstvo za štátne náboženstvo, nachádzame v rímskej cirkvi skoro všetky prvky babylonského náboženstva. 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:08 23.11 2013 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11160
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11160
Príspevok sa načítava...

ahoj crosbow, dakujem za namahu, ktoru si vynalozil. icon
Hned na uvod Ti musim ozrejmit, ze ja nie som zastancom rôznych ceremonialnych procesov. Boha uctievam duchom, sochy k tomu nepotrebujem. Mam doma jeden maly kriz a obraz Pana Jezisa. Samozrejme, su to iba symboly, ja viem, ze ten papier nie je Pan Jezis. Neklacim pred nimi, ked sa modlim, pretoze sa modlim v duchu.
Keby ku mne prisiel clovek, ktory nepozna moju vieru, mal by ju spoznat podla toho, co vychadza z môjho srdca, z mojich ust. Keby vsak prisiel do opusteneho domu a nasiel tam vyobrazenie Pana Jezisa, asi by mu doslo, ze tam zili krestania, nie pohania.
Modla je falosny boh, socha modly je vyobrazenie falosneho boha. Boh povedal, neucinis obraz nicoho na nebi, na zemi, vo vode Prvi krestania sa dorozumievali symbolom ryby. Bola to modla? Ved si vyhotovili symbolol toho, co zije  vo vode. Nebola, pretoze oni rybu za Boha nepovazovali.
Ex.36 kapitola
2MOJ 37,7-9 2MOJ 25,18 Boh prikazal vyhotovit dvoch cherubov. Su zo zlata, su dielom ludskych ruk, nepocuju, nevidia, su na nebi, tak potom co, Boh prikazal zhotovit Besalelovi modly??
Teraz k tomu uctievaniu matky s dietatom. Maria a Jezis su falosni, vymysleni, vydavali sa za tych, ktorymi neboli?
LUK 1,42-43 ako môze byt Boh plodom MARIINHO ZIVOTA? Vari jej nedal zivot Boh? Jezis kristus je pravy Boh aj pravy clovek, neda sa oddelit Jeho Bozska prirodzenost od tej ludskej.
MATKA MôJHO PANA. Kto je nasim Panom, clovek???? Nie nasim Panom je Boh. Cize MATKA MôJHO BOHA!!! BOZIA MATKA.
Nerozumiem, preco maju s tym niektori problem.
Ked si niekto zobrazi sochu, alebo obraz Panny Marie v naruci s Panom Jezisom, zobrazi UDALOST, ktora sa skutocne stala. Nezobrazil si falosnych bohov  a je si vedomy, ze platno alebo sadra nie je nieco zive.
LUK 1,48 blahoslavit ma budu vsetky pokolenia.Ti, ktori tak radi utocia na MATKU NASHO BOHA, by si mali polozit otazku: ako ja osobne blahoslavym Mariu? Mohli by si uvedomit, ze vdaka jej slovu: nech sa mi stane...ze vdaka jej poslusnosti, dôvere v Boha mohol prist k nam spasitel, nezabudajme, ze aj vdaka Marii môzeme mat ucast na vecnom zivote. Maria mala slobodnu vôlu a mohla  povedat aj NIE! Ona sa za nas neobetovala, ale prijala tie velke veci, ktore jej urobil Boh a aj vdaka tomu sa Slovo stalo telom.
Ako teda BLAHOSLAVIA MARIU taki ludia? Boze, dakujem Ti, ze Maria suhlasila?? Maria sa sama a slobodne rozhodla, preco teda niektori povazuju vdaku, ktoru jej za to krestania vzdavaju, za nejaky blud??
Ak by sme isli tvrdit, ze Mariin suhlas spôsobil Boh, no tak potom musime tvrdit aj to, ze Adamovo a Evino rozhodnutie tiez spôsobil Boh. A to by siel sam proti Sebe?
Nezabudajme, ze Boh skuma nasho ducha a najlepsie vie, co clovek k Nemu citi. Ci ho tym, ze ma doma vyobrazenie hist. postav a udalosti  chce urazit.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:12 25.11 2013 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11162
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11162
Príspevok sa načítava...

maggie

 Prvi krestania sa dorozumievali symbolom ryby............nezmysel  ...ak chceš aj to ti vysvetlím....


 
maria bola služobnica pana ...podla rkc je kralovna nebies čo je fatalny blud... 

 Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo. 
Blahoslavení plačúci, lebo oni budú potešení. 
Blahoslavení tichí, lebo oni budú dedičmi zeme. 
Blahoslavení lační a smädní po spravodlivosti, lebo oni budú nasýtení. 
Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo. 
Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha. 
Blahoslavení tí, čo šíria pokoj, lebo ich budú volať Božími synmi. 
Blahoslavení prenasledovaní pre spravodlivosť lebo ich je nebeské kráľovstvo. 
Blahoslavení ste, keď vás budú pre mňa potupovať a prenasledovať a všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť; radujte sa a jasajte, lebo máte hojnú odmenu v nebi

takže blahoslav všetkých .....ked už tak

a ku koncu tvojho komentara tie zbytočne polemiky .....azda Boha robiš zavislým na človeku ?  


Chcem reagovať...
Pridané: 23:59 26.11 2013 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11163
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11163
Príspevok sa načítava...

ahoj crosbow,
bola by so Ti velmi povdacna, keby si mi vysvetlil, na akom zaklade tvrdis,ze symbol ryby, ktorym sa prvotni krestania dorozumievali je nezmysel. Tento fakt je totiz vseobecne znamy.
Inak dakujem za tie blahoslavenstva. Nemusis mat strach, ja chvalim a vyslovujem uznanie ludom, ktori su hladni a smädni po spravodlivosti, ktori sa nechavaju potupovat pre Bozie meno......
Ked uz spominas KC, ta nezabuda ani na tych, ktori uz neprebyvaju medzi nami tu na zemi. Blahoslavia vsetkych svätych, ktori boli tichi, chudobni v duchu, milosrdni.....Lenze aj to niektorym "kole" oci.
Vyhol si sa vsak mojej otatke, blahoslavis Matku nasho Boha? Chvalis a vyslovujes jej uznanie za to, ze s laskou, pokorou a poslusnostou prijala slova, ktore jej anjel zvestoval??


Chcem reagovať...
Pridané: 10:43 27.11 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11164
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11164
Príspevok sa načítava...

magie

ano ...povdačna mi budeš a to veľmi ked budem mať čas tak ti ozrejmím odkial je symbol ryby ... su oveľa viac nezmyselne fakty všeobecne známe .....


k blahoslavenstvam ... ja nemam strach o to čo chvališ a čo vyslovuješ na ludi verím že vychvaluješ aj husa a luthera ktorí bojovali proti smilnici katolickej za pravdu ...

ano spomínam NIE RKC ale presnejšie RKS ...sektu.... ktorá nezabudla na svatých dokonca sa k nim modlia a vyrobila kľakatelničky kde si ludia kľaknu a majú napisane modlitby ku každému svatému ... ano kolu oči nezmysli a a až do oči biju tie bludy bludárske ....

nevyhol som sa ničomu chválim jedine Boha on pre mna urobil všetko ....Ježišové slová - jedine boh je dobrý ...a ak by maria neprijala tak by si urobil Mariu hoci aj z kameňa ...  aký je rozdiel medzi blahoslavením a modlením sa ? prosením o orodovanie ? urobila si sekta z Marie všadepritomnu bytosť ktorá vyslišuje všetkých ľudí  ......toto je bláznovstvo v blude ... 

inak v židovstve by si márne hľadala Mariu pretože u nich je Miriam ..oni meno Maria nemajú ... ale to je len meno nepodstatné ... možno by to malo byť podstatne pre Mariansky kult sekty lebo pre nich je priam bohyňou ....  
 

je pre teba Maria kraľovnou nebies ? hm ?  

aj eva povedala že počala kaina s Bohom ..a v janovom liste stojí že je zo zlého ... ved povedať si mohla ... v tom je biblia nestranná že zachytáva všetko ... aj Maria je blahoslavená ako každý veriaci či mrtvy alebo teraz žijúci ...  


najdi si verše kde Ježiš poukazuje ak doležitosť maju veriaci ľudia a nie rodina rodinkárstvo ...  27 Keď to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala Mu: Blahoslavený život, čo Ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval!  28 On však riekol: Omnoho blahoslavenejší sú tí, čo počuli slovo Božie a zachovávajú ho.

 32 A sedel okolo neho zástup, a povedali mu: Hľa, tvoja matka i tvoji bratia i tvoje sestry ťa vonku hľadajú. 33 A on im odpovedal: Kto je moja matka, a kto sú moji bratia? 34 A obzrúc sa dookola po tých, ktorí sedeli vôkol neho, rečie: Hľa, moja matka a moji bratia! 35 Lebo ktokoľvek by činil vôľu Božiu, ten je mojím bratom, mojou sestrou i matkou.a posledne blahoslavenie...snad sa nieaka sekta nebude modliť aj k ním pretože je tam slovo blahoslávené 


  A Ježiš sa obrátil k nim a povedal: Dcéry Jeruzalema, neplačte nado mnou, ale plačte samy nad sebou a nad svojimi deťmi: 29 Lebo hľa, idú dni, v ktorých povedia: Blahoslavené neplodné, a životy, ktoré nerodily, prsia, ktoré nekojily. 30 Vtedy začnú hovoriť vrchom: Padnite na nás! a brehom: Prikryte nás


daj si to sama so sebou do poriadku ako je to s blahoslavením .. čo to slovo znamená a čo to slovo znamenoalo v minulosti ...


ak nemáš čas hľadať pravdu tak sa radšej nepušťaj do diskusii ako tá ktorá ide vysvetlovať .... dobre zlata moja ?  Chcem reagovať...
Pridané: 11:26 27.11 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11165
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11165
Príspevok sa načítava...

crosbow, aby som nebola stale popredu, tak skôr nez budem reagovat na Tvoje slova, pockam si na to Tvoje ozrejmenie symbolu ryby. Lebo stale si na to neodpovedal. Pises, ze az budes mat cas. Prepac, ale ked si najdes cas na taky dlhy priepevok, aky si napisal, preco nemas cas na tak jednoduchu otazku? Co si to potrebujes nastudovat?
Spominas Husa a Luthera, vies keby mal clovek menovite vyslovovat uznanie vsetkym, ktori su smädni po Bozej spravodlivosti, vsetkych ktori su alebo boli prenasledovani pre Bozie meno, tak by to nebolo mozne. Preto ked sa modlim, modlim sa, aby Boh milostivo zhliadol na vsetkych svojich sluzobnikov. icon
Ja osobne nazyvam Mariu Bozou matkou, pretoze je matkou môjho Pana, ktorym je Boh. Ak ju niekto nazyva kralovnou nebies, je to jeho vec, ja ho za to nesudim a ak to Boha uraza, tak to dotycnemu urcite pripomenie.
Bozia matka pocala z Ducha Sväteho, ak Ti to uslo, mas o tom pisane v biblii.
K tej Tvojej poslednej vete, "dobre zlata moja" neviem s akym umyslom si napisal tieto slova, ale Boh vie. Môj zamer nie je ten, aby si Ty uveril mojim slovam, ale aby sa prestali sudit ludia, ktorych umysel nepozname. Ty nie si Boh, aby si poznal ich srdcia.
Je to obrovska odvaha, volat niekoho smilnicou, na to je tu snad Boh. Ale vidim, ze mnohi by Mu chceli byt asi rovni.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:49 27.11 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11166
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11166
Príspevok sa načítava...

magia

naštuduj si niečo ohladom starej pohanskej mytologie Dagona... tu máš obrázok  rytiny  staršej ako nova zmluva ... http://davidmimran.net/repertoire-illustrations/dagon-abimelech-samson-et-d alila/


 taketo sprostosti v tvare rybej hlavy maju na hlave kto ? pozri obrazok ... ved to všetci poznáme ... a symbol ryby z tohto pohanskeho kultu ak budem mať chuť tak tu dám dalsie info ohladom presne takej istej ryby ako použivaju kresťania dnes z dôb pred kristom.... 

 http://zdislava.signaly.cz/clanek.php?id=398


a skutočne nemam čas teraz ťa učiť ...ved komu by si to povedala ked ty vidiš alebo počuješ blud od niekoho a povieš si že ti to je jedno pretože nesudiš a jemu to boh pripomenie(to su tvoje slova)  ... človek ma byť svetlom pravdy a svietiť ním do tmy ....  ja nesudim ..vieš čo je sud ? vieš čo je súdiť ? najdi si to ... nieje to pomenovanie bludu ani hovorenie pravdy .... 


ano ... dobre že si čakala a si popredu pretože ty mi dokopy nič nové nepíšeš len sa pýtaš a prejavuješ  tolerantné saky paky akože plnej lásky bez súdenia s egocentrickou vierou a vlastnou pravdou a tebe je jedno čo kto robí zle len aby si nesudila .... ekumena v priamom prenose ... "všetci nech si robia čo chcu lebo ajtak im to boh pripomenie" ... úžas ..... 

Chcem reagovať...
Pridané: 15:38 27.11 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11167
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11167
Príspevok sa načítava...

crosbow, ako vidim stale si nic nedokazal svojim tvrdenim. Ja som pisala, ze je vseobecne zname, ze prvi krestania sa dorozumievali znakom ryby a sama som napisala, ze tento symbol pouzivali uz pre nimi pohania. Ale vies, clovek ktory nema skrupulozne svedomie, toho to netrapi.
Bohuzial Ty mi pripadas, napriek tomu, ze hovoris, poznam Boha, ze jes mäso, ako keby bolo obetovane modlam.  Ale s tym sa musis vysporiadat sam a to, ze Ty pokladas niektore zvyky alebo symboly za pohanske, lebo take pouzivali aj pohania, aj to je len a len Tvoj problem.
O tom sudeni, nemam problem upozornit ludi, ktori sa ruhaju Bohu, ale najprv musim vediet rozoznat, ze to robia so zlym umyslom.
Predsa nebudem sudit zida, ze neprijima Pana Jezisa za svojho spasitela, ked mu odmala tvrdili, ze to vsetko, co krestania hlasaju, nie je pravda. Verim, ze s tym najlepsim umyslom sluzi Bohu a verim, ze mu Boh raz da tu moznost, aby spoznal pravdu Jezisa Krista.
Nebudem sudit SJ, ze povazuju Pana Jezisa za stvorenu bytost, lebo viem, ze to nerobia naschval,môzem sa im snazit slusne poukazat na Bozstvo Jezisa Krista, ale pre lasku Boziu, nebudem ich spolocnost nazyvat smilnicou a neviestkou. 
Mne nie je jedno, ak niekto robi zle, ale to co je zle v Tvojich ociach, nemusi byt nutne zle v ociach druhych. Znova opakujem, len Boh skuma nase srdcia, preto jedine On je spravodlivy sudca.
Kto z nas je bez hriechu, ze si dovoli o druhom povedat, ze je smilnik? Ty sam nie si dokonaly, aby si roznasal taketo ruhave vyroky na niekoho adresu. Tymto spravanim chces svietit? No, nech  Ti je Boh milostivy.


Chcem reagovať...
Pridané: 18:52 27.11 2013 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11168
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11168
Príspevok sa načítava...

magia

ako ja vidim stále si nič nenapísala hoci sa zdá že píšeš ... si ako poslanec ... poslanci tiež hoci povedia veľa ale žiaden obsah ...

ty nevieš či sa prví kresťania dorozumievali symbolom ryby ...ty to nevieš a píšeš ako keby si vedela .... ja ti píšem že nedorozumievali sa prvý kresťania symbolom .... nie Magia nedorozumievali sa .... potom v Ríme niekedy okolo roku 300 až 400 pomiešaní pohania s kresťanmi v tom druhom babylone... tí su pre teba prví kresťania .... ale to su tí tvoji prví kresťania ... len tvoji v tvojej mysli a v tvojom názore že to tak je a že to vieš .... ale to su iba tvoje dumky na ktoré ani nemaš nárok presadzovať ich ako fakt ... 

 symboly si nechaj na dorozumievanie sa sama so sebou ... symboly nemaju absolutne žiaden význam ani v nasledovaní Krista a ani v dorozumievani sa ... kresťania sa dorozumievali laskou pomahanim si atd ... a tí z babylonu Ríma aj vtedy až doteraz uputavaju ludi len na ceremonie a symboly či obrazy ... .odputavaju ludi od podstaty kresťanstva k zbytočným talafatkam ... 

o tom súdení čo si písala ako čo ty robiš ...hm ... kliše ... ty nemaš nadalej šajnu o súdení a o hovorení pravdy a nosenia svetla do tmy .... dávaš tu extremne priklady aby tie laicke reči čo si tu videla sa nieako obhajili ....


zase v spodnej časti tvojej reakcie ako príkladiky spomínaš SJ že akože sudiť ... znova tvoje nedorozumenie medzi spravne pomenovanie veci a medzi súdením s extremným príkladom....uplne trápne ....

 tvoja veta 
" Mne nie je jedno, ak niekto robi zle, ale to co je zle v Tvojich ociach, nemusi byt nutne zle v ociach druhych."

ano tebe je jedno ...a dalej už len laicke klišé

a extra kliše na zaver od teba 
 "Kto z nas je bez hriechu, ze si dovoli o druhom povedat, ze je smilnik? Ty sam nie si dokonaly, aby si roznasal taketo ruhave vyroky na niekoho adresu. Tymto spravanim chces svietit? No, nech  Ti je Boh milostivy."


ludia v písme pomenovali všetko tak ako to malo byť no dnes novodobý ekumenisticky katolicko sektarsky kresťan si myslí že ked sa bude hrat na tolerantneho a nič nepomenuje spravne tak že je plný lásky a vznáša sa 10 centimetrov nad zemou ...ked bol niekto zdemonizovany tak ho jasne označili za posadnutým démonom atd .. no ty by si z tvojej pseudolásky bud tlachala nieake nezmysli o tom že nesudiš ho tak ho nepomenuješ alebo nieaku iný nezmysel ...

katolicka sekta smilnica vyhlasuje že je jedina prává cirkev ...prisahaju to ludia aj pri sobáši ... všetko to čo táto sekta napachala za stovky rokov všetku tú ohavnosť na ludoch a proti písmu ... a ešte aj vyhlasia že oni su tí praví .... to znamena že veria že ježiš si príde práve pre nich a že oni su nevesta .... to je sektárske tvrdenie pretože prvým znakom sekty je že o sebe prehlasi že je jediná a niet inej lepšej ani podobnej ... ten nový pápež može tárať čo chce pre verejnosť ale chod sa pozrieť na prísahy ....

je to stará krv prelievačná neviestka ktora sa vydáva za nevestu a smilnila so svetom a jej vládami xy rokov,.. to je tu 90% ľudom jasne aj sa toho tu o tom velmi vela písalo ...  

 nech je tebe Boh milostivý aby si nedostala spolu s nou ....

vieš možeš ty obhajovať Rkatolicku sektu ako chceš ale hoci prikryješ výkal priehladným sáčkom ajtak všetci vidime že je pod ním výkal a je cítiť smrad ... to nezmeníš ani ty ani ten kvázi reformátor pápež čo je akože viditelný alebo dočasný kristus či ako ho to pomenuvaju tí blúdiaci .. .....

do assisi chodíš ?

 
Chcem reagovať...
Pridané: 14:01 28.11 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11170, 11171
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11170
Príspevok sa načítava...

crosbow, vies co je jednym zo znakov slusneho cloveka? Ze ked s niekym komunikuje, tak ho oslovuje menom, ktorym sa mu dotycny predstavi. Viem pochopit, ze niekto spravi preklep, tych mas naozaj vo svojich prispevkov viac nez dost, ale vidim, ze slovo magia pouzivas coraz castejsie a pre Bohom povedz, ze to nerobis umyselne. Trufnes si povedat Bohu, ze to nie je naschval?
Vidim, ze som Ta tou skutocnostou so symbolom ryby dostala do uzkych. Asi na to nie si zvyknuty, aby si si priznal chybu, ale je nacase zmenit to. 
Preco hovoris, ze pisem ako by som o tom vedela. VED TO NIE JE TAJOMSTVO, ANI NOVINKA. Ja som nebola tieto znaky napisat do katakomb, ktore boli objavene a keby som tam ten znak dopisala ja, tak nemaj strach, lahko by sa dokazalo, ze to bolo pisane v tomto storoci. A tato skutocnost nebola objavena len v spominanych katakombach, treba viacej citat historiu ranneho krestanstva.
ZIADNE TVOJE OKOLO ROKU 300-400. Najstarsi obraz Bozej matky s Jezisom v naruci pochadza z prvej polovice druheho storocia. Aby som Ta ukludnila, vtedy o slove katolik  este nebola zmienka, tak prosim prestan vsetko, co Ty povazujes za bludy hadzat na KC.
K ostatnym Tvojim slovam ani nema vyznam vyjadrovat sa. Skus si citat Tvoje prispevky, nielen na moju adresu, skus sa zamysliet nad svojou aroganciou. Viem, ze su ludia, ktori maju plne usta Krista Jezisa, ale podstatu Jeho ucenia absolutne nepochopili. Co uz, nad takymi cloveku naozaj zostava len modlit sa.
Co uz s Tebou, to, ze jes mäso, ako keby bolo obetovane modlam, s tym sa musis sam vysporiadat, ale neutoc na ludi, pre ktorych modly neexistuju.
Kde je Boh, tam je laska. U Teba ju nehnevaj sa, ale som uprimna, stale neviem najst.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:54 28.11 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11173
img
icon Neregistrovaný
Autor: tomix
11171
Príspevok sa načítava...

Pre crosbowa

Symbolom prvych krestanov bola ryba - ryba v koine grectine sa povie ichtys (Ἰχθύς) a ichtys bol kryptogram pre  Ježiš Kristus, Boží syn, Spasitel ; v koine grectine Χριστός, Θεοῦ Υἱός, Σωτήρ, Iésús Christos Theú Huiós, Sótér. Bol to prvy symbol krestanov, velmi casto pouzivany najme pocas prenasledania prvych krestanov,  neskor sa symbolom krestanstva stal kriz.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:18 28.11 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11175
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11173
Príspevok sa načítava...

veľa a nič 

ty mna do uzkych ? znaky ryby su staaaarsie ako nový zákon ,... kedy pochopíš že symboly su po prve bludy nepodstatné a po druhe to že si kvázi kresťania z pohanských kultov prisvojili ake to nesie ovocie? no žiadne lebo vidno že to do teraz ani po neviem kolko storočí nič nedonieslo len bezvyznamné symboliky a ludi čo sa viac zaoberaju tým ako bibliou ...

 prví kresťania boli v skutkách a prvé zbory boli opísané menovite v zjavení jána kde dostali odkaz od Ježiša a v listoch apoštolov ... kde maš symbol ryby ? nikde ... nikde ....chapeš nikde .... dokažeš pochopiť  že ani zmienka o symboloch  ? dokažeš to ? 

mňa osobne tí tvoji prví kresťania nezaujímajú ... to su tí prví kresťania tvoji ...


kde je pravda ? u tvojich kresťanov alebo v biblii ? nasleduješ svojich kresťanov alebo krista ? pre mna zamna nech si kreslili aj konske hlavy v katakombách tak napíšem že je to pohanské nezmyselné a bez ovocia ... a čo dalej ?


ešte si si stale nevšimla že riešiš staré bludy ? pohanské ?

na záver porovnaj lásku .... falošná sladka ako med v blude alebo obetovanie sa v pravde tu ked niekto na internete ma sladke rečičky a vetičky a mysli si že je v láske to je hotová komédia .. ked dospeješ zistíš že vo svete lásky niet .. ale na to musiš dorásť ..... nevieš si predstaviť kolko ráz som musel dať na pravú mieru bludy čo sa tu písali a priam som meškal na ine miesta ...  

maggie a jej večné katakomby ...historička nepoznajuca pohanske kulty, pohanstvo slovanov alebo keltov ba ani písmo ... a jej symboly


Chcem reagovať...
Pridané: 23:26 28.11 2013 Štvrtok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11175
Príspevok sa načítava...

tomix alias wikipedia


dakujem ... pozri si na nete či nieje niekde historicka kniha ohladom cudzích božstiev včetne Dagona od ktorého kňaza maju na hlave tie čapice aj potmehuti z vatikanu ... tam budeš mať staršie rytiny rybičiek aj križikov ako nová zmluva ....


Chcem reagovať...
Pridané: 23:34 28.11 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11177
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: tomix
11177
Príspevok sa načítava...

Aj v inych zdrojoch okrem wiki najdes dostatok  informacii o povode a vyzname ryby ako symbolu prvotnych krestanov. A ze sa kriz ci ryba vyskytuje aj inde, v inych kulurach alebo v inom vyzname? No a co. Co ale dolezite je, co predstavuju tieto symboly pre krestanov. Akakolvek ina konstrukcia, zhoda ci spajanie s Babylonom je irelevantne nech sa snazis dokazat cokolvek.


Chcem reagovať...
Pridané: 01:08 29.11 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11178
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11178
Príspevok sa načítava...

tomix teoretik 


tieto symboly su vstupna brána k dalším symbolom a záver su modly modloslužby plné rytín a obrazov .... ved prax máme pred očami ... ako ludia kolenačkuju za sochou Marie v portugalsku alebo v medzugori alebo v iných destináciach kde sa praktizujú zvrátene služby koleňačkuje sa k obrazom kde sa bozkávaju tie obrazy alebo pozostatky mrtvých svatých atd atd ...

blud za bludom z pohára babylonu vyliateho do kresťanstva to znamená do následovania Krista ... čo kázal Kristus aby si vzali apoštoly k nasledovaniu a službe ? azda tesarske náčinie alebo sekáče pre tvorbu sôch a kolenačkovanie za nimi, rytín rybičiek v maggiiných katakombách pre dorozumievanie sa a do konca časov si kresliť rybky ?


Kristus je živý a je s nami a nie je ani symbol ani amulet ani socha ani obraz... to čo je pre teba irelevantne je pre pravdu nepodstatné pretože pravda tu bude aj bez teba  .... 


Chcem reagovať...
Pridané: 01:36 29.11 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11179, 11183
img
icon Neregistrovaný
Autor: tomix
11179
Príspevok sa načítava...

crosbow

o krestanstve, o jeho historii a nebodaj sucasnosti vies este menej nez krovak z Kalahari, ale mna nazyvas teoretikom a do Maggie rypes a navaza sa za jej snahu s tebou  aspon trocha slusne debatovat ak sa za dialog tvoje neustale jedovate utoky do istej denominacie, o ktorej nevies absolutne nic da vobec povazovat. Hovoris nieco o pravde a zivom Kristovi. Jedovate slova nie su dokazom pritomnosti ziveho Krista, ale su dokazom ludskej  hluposti, pychy, arogancie a mnohych dalsich "peknych" vlastnosti , ktore "zdobia" takzvanych krestanov, ktori  o krestanskej laske, Bozom milosrdensve a predovsetkym o Kristovom prikaze  milovania sa navzajom mozno niekedy poculi, maximalne na korenspodencom rychlokurze o krestanstve a pricom prislusnu cast v Pisme vobec nebrali alebo ju preskakuju pretoze im to nepasuje do ich role takzvaneho spravodliveho a aby nebodaj museli pre druheho nieco spravit .Taki akoze krestania Pravdu nespoznaju aj im rovno povedali,ze je to Pravda a druhych idu o Pravde poucovat.


Chcem reagovať...
Pridané: 07:57 29.11 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11181
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11181
Príspevok sa načítava...

tomix ....


dobre takže odpisovanie sa uzatvara pretože dokopy si len v dalšom príspevku vyhodnocoval podla svojho štatistického duchovného barometru kolko mam v sebe lásky ...

to je tu pravidlom ak sa tu dvaja či traja sporia o tom čo je blud a pohanské že na záver zastánci pohanstva sa menia na barometre lásky .....

ano ..nemam v sebe lásky.... k pohanskym, okultnym bludom nemam v sebe lásky a budem proti ním ostro vystupovať ....

tá denominácia je momentálne na lôžku...čítaj zjavenie .... už nemá taký vplyv smrtiaci a násilný ako kedysi mala v europe a vdaka nej kopec ludských hlav horelo ako fakľa ..miliony sa preprali vo vatikane zlato striebro a mafia.. všetko sa jej spočíta ...
tá denominácia povraždila 55milionov ludí počas inkvizicie .........

za jednu noc tá sekta rímska pozabíjala vo francuzku niekolko tisic veriacich ktorí sa spojili aby prekladali a študovali bibliu mimo tejto sekty ...... táto sekta si chcela udržať vplyv v každom štáte 

mal by si možno radosť keby bolo 14 stor. za toto by som bol verejný nepriatel bosorák a skončil by som horšie ako zle ... 

a to že maggie slušne debatuje je pekne ale ja som zameraný na obsah ... ty sleduješ vonkajší prejav a uniká ti pravda ...  


A anjelovi sboru v Tyatíroch napíš: Toto hovorí Syn Boží, ktorí má svoje oči jako plameň ohňa, a ktorého nohy sú podobné mosadzi: 19Znám tvoje skutky aj tvoju lásku aj službu aj vernosť aj trpezlivosť aj tvoje skutky, aj tie posledné, ktorých je viac ako prvých. 20 Ale mám niečo málo proti tebe: že necháš ženu Jezábeľ, ktorá hovorí o sebe, že je prorokyňou, učiť a zvádzať mojich sluhov, aby smilnili a jedli obetované modlám. 21 A dal som jej čas, aby učinila pokánie zo svojho smilstva, ale neučinila pokánia. 22 Hľa, ja ju hodím na ležisko i tých, ktorí cudzoložia s ňou, do veľkého súženia, keď neučinia pokánia zo svojich skutkov. 23 I jej deti pobijem smrťou, a zvedia všetky sbory, že ja som, ktorý zpytujem ľadviny a srdcia, a dám vám jednému každému podľa vašich skutkov. 24Ale vám hovorím, aj ostatným v Tyatíroch všetkým, ktorí nemajú toho učenia, a ktorí nepoznali hlbín satanových, ako hovoria: Nevzkladám na vás iného bremena.25 Avšak čo máte, držte, dokiaľ neprijdem. 26 A tomu, kto víťazí a kto ostríha až do konca moje skutky, tomu dám moc nad pohanmi - 27 a bude ich pásť železným prútom; ako hrnčiarske nádoby budú roztrieskaní -, jako som i ja prijal od svojho Otca, 28 a dám mu rannú hviezdu. 29 Kto má uši, nech počuje, čo Duch hovorí sborom!

 moc nad pohanmi ...nie integráciu  ....  pozri vidiš tam toleranciu k bludu ? vidiš ? tak prestan sa falošne vznášať ako vzducholod lásky a začni žiť v pravde ... 


Chcem reagovať...
Pridané: 10:48 29.11 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11186
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11183
Príspevok sa načítava...

ahoj crosbow, dakujem, ze si si dal zalezat na mojom mene, to svedci o tom, ze to nie je s tebou az take zle. icon
Nikto sa tu nechce s tebou hadat, mne ide len o to, aby si nesudil niekoho za to, co nema s pohanstvom absolutne nic spolocne.
Pozri, ak si ako Tomas a potrebujes vidiet a dotknut sa, nech sa paci, kup si letenku a na vlastne oci sa presvedc, ze obrazy, symboly hist. udalosti a postav boli prv, ako slovo katolik. Co povies, ze KC prevzala pohanske symboly, "modly" od KOHO? Od pohanov? Vies, kto je pohan? Tito prvi krestania boli pre svoje evanjelium, ktore hlasali prenasledovani, zabijani. Trpeli pre meno Kristus a a ich obrazy a symboly(nechcem Ta soknut, nebol to len symbol ryby, bolo ich viac a aj tie pred nimi pouzivali pohania) im nijako nebranili vo vztahu s Panom Jezisom.
Je chvalyhodne, ak ma niekto Krista v srdci a nic ine k tomu nepotrebuje. Katolici A NIELEN ONI nepotrebuju k viere obrazy, sochy..ale prosim pochop uz, ze oni su len symbolom ichnabozenstva.
Svet je preplneny obrazmi sporo odetych zien, symbol diabla sa usmieva z reklamy, ktora zarucuje 100% erekciu....Ked si predstavim diabla a jeho privrzencov, musia sa velmi tesit z takychto obrazov. Ale predstav si ho, ked zrazu na nejakom mieste zbada kriz. Vies, co to s nim musi robit??? Vies, ako ho musi triast pri obrazoch zobrazujucich udalosti spojene s Nasim Bohom?
Preco trasie Teba nad symbolmi nasej viery?
Vies, ako musi diabla triast, ked pocuje napr. bolestny ruzenec? Co to robi s Tebou? Nebadas tam nejake suvislosti?

ZJ 17,4  
2MOJ 28,4-5  

Viesco, trha mi to zily, ze neviestka bola oblecena do purpuru a sarlatu, vyzdobena zlatom.Posvätne saty pre Arona boli vyrobene zo zlata, purpuru.. Viesco trha mi zily, ze niekto povazuje pozlatenu sochu cheruba za modlu, pretoze Boh sam osobne prikazal Besalelovi vyrobit dvoch zlatych cherubov.  2MOJ 26,1 neboli len na arche zmluvy.
Problem, ze za vsetkym vidis modly a pohanov, si musis vyriesit sam. 
Ak si myslis, ze symboly ludi odvracaju od Boha, tak si to mysli aj dalej, ale nerozsiruj nepravdive veci, ked nevidis do srdc ludi.
A hlavne, ked uz mas potrebuje niekoho oznacovat menom smilnica, tak si vstup do svedomia a zacni sa zaoberat aj tym, co vsetko KC robi pre chudobnych, ako hlasa evanjelium v krajinach, kde su pre Bozie slovo katolicki misionari casto pripraveni o zivot, ako im nie su lahostajni ludia suzovani prir. katastrofami........
Tak ako sudis druhych, sam budes sudeny. A este jedno si uvedom, krestania hlasaju Krista, nerobia roztrzky kvôli sobote, pokrmu, krest. symbolom.
Ty si dovolis sv.Petra sudit za to, ze trikrat zaprel Krista? Alebo budes sucasnym Nemcom prikladat za vinu smrt milionov ludi? Nezabudni, ze Pan Jezis trpel aj za Teba, aj kvôli Tebe musel tak ukrutne zomierat.
Odhod konecne tu svoju pychu a hlasaj radostnu zvest o Kristovi, nerozosievaj medzi krestanmi nenavist. To Pan Jezis po nas nechcel.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:02 29.11 2013 Piatok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: tomix
11186
Príspevok sa načítava...

ak ti vadi tolerancia a slusnost v debate ci v medziludskych vztahoch, mozem byt tak netolerantny a neslusny ako si v zivote nevidel a a nezazil. Ale neznizim sa tvoju uroven. Kludne si vystupuj k pohanskym kultom kolko len chces, branit ti v tom nikto nebude, ale v Katolickej a ani v Pravoslavnej Cirkvi ich nenajdes. Tvoja znalost o KC je nulova a ucelova a vidis, len to co chces a davas do suvislosti veci ktore len ty chces.  Netusim z ktorej Bohom zabudnutej denominacie si, ale podla spomenutej Bartolomejskej noci usudzujem,ze si z Reformovanej Cirkvi. Rad by som sa niekedy porozpraval s vasim pastorom ak vobec nejakeho vobec mate, aby som mu povedal, ze co za "krestanov" vedie. Myslel som,ze po skusenostiach zo Svedkami ma uz nic neprekvapi ale evidentne som sa mylil. Ale na rozdiel od Svedkov, ktori za to aki su nemozu, kdezto ty hovoris,ze "vidis", tak je tvoj hriech o to vacsi. Je mi jasne,ze tvoje nulove svedomie si nic take nepripusta, ze by hruba urazka druhych ludi mohol byt nejaky hriech a aby to nebolo malo tak robis z toho este svoju cnost

Tie hausnumera, co hadzes su len na smiech, kedze to tolko ludi vtedy nemohlo v Europe vobec existovat za obobie zhruba 1000 rokov, nieto aby ich inkvizicia usmrtila hoci pocas celej jej zhruba 400 rocnej existencie.Ak nevies o com hovorim,ked si pozries akukolvek demograficku studiu stredovekej Europy, pochopis,ze hovoris bludy. Samozrejme je pohodlnejsie tvrdit nieco take namiesto toho aby si si dal namahu a zistil veci, ved si kopneme do KC, kedze je to v mode a dostanes o svojich potlapkanie po pleci. Prestan citat komiksy a bulvarne platky a zacni si citat napriklad Bibliu, ktoru si evidentne dlho ako vobec cital.  prekladas ju v policke z miesta na miesto a utieras z nej iba prach a najdi si verse JN 13,34-35 a zacni premyslat o tom, co je to byt krestanom. 

Boh s Tebou. 

 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:41 29.11 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11188
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11188
Príspevok sa načítava...

tomix - inteligent z galakticky vysokej úrovne

prosím pristaň na zemi a hovor somnou ....

no dosť bolo srandy .....


ty si priekopnik novej etikety...ak niekto píše pravdu a pomenuje veci tak ako sa majú tak je bez lásky neslušný na nízkej úrovni ...


to mi stačí ... historia ti evidentne uplne nič nehovorí ... a ostatné su len tvoje myšlienky ... 


zadaj si na facebooku - domček anky kolesarovej a pozri si na nastenke foto oltára ....ty na tom nič neuvidiš to je mi jasne ale dávam to tu pre iných ľudí ....pohanstvo je normalna vec v katolickej sekte ... ja tam už nachadzam doslova satanizmus 


maggie viem že tento komentar prečítaš ...  ja už som napísal ti dosť a zdá sa mi už že sa točíme dookola takže tebe už neodpisujem ....stým ružencom to je pecka čo si napisala a to že Ježiš robí kňažsku službu ti pochopitelne ušlo ako aj verš nech nieje niekto medzi ludmi vacsi ... žiadne hierarchie atd ...ale všimol som si že si postupila a už nekatakombuješ všetky symboly na kresťansky povod ....možno sama si si nevšimla pretože už ani nepamataš ako a kde si začala a že si sa niekam dostala...


ahojte vy moje vzducholďky lásky icon ....


Chcem reagovať...
Pridané: 14:50 29.11 2013 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11193
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4
img
icon Neregistrovaný
l 1 2 3 4 5 6 7 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...