Téma:

Su Vianoce krestanskym sviatkom?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 r
Autor: Deni
11260
Príspevok sa načítava...

Ahoj tomix,  
 
 
Uz sa to zacina zamotavat ale aj napriek tomu som sa rozhodla ti napisat. Nespravne si porozumel mojmu poslednemu prispevku. Ja som poukazovala na cirkevne nariadenia ohladom postu. Ty si odpisal, ze zdrziavat sa masa v piatok je zvyk, post je len 2 krat do roka(na Popolcovu Stredu a Velky Piatok). Ja som ti na to odpisala, ze som to v Bozom Slove nenasla (Post na Popolcovu stredu a Velky piatok, lepsie povedane post v tento urceny cas). Potom si napisal, ze nasi predkovia postili tiez castejsie, vacsinou v piatok. Ja si myslim, ze ich post bol v sulade s pripravami na sabat. Ja som opisala vyznam skutocneho postu podla Bozieho slova v poslednom prispevku. Ludia zle chapu vyznam slova post (myslim, neviem). Potom post na Popolcovu Stredu a Velky piatok je tiez cirkevne nariadenie. Ak mi mozes ukazat verse z Biblie, kde to najdem alebo podla coho sa mam riadit, budem rada. Neviem kde ich mam hladat. Neber to ako utok, ja som na tomto fore aby som sa delila o Slovo, poznatky a nieco nove priucila kedze mam pred sebou este dlhu cestu. Dufam, ze som na spravnom fore.

Rada si precitam tvoju spatnu vazbu

 
Deni


Chcem reagovať...
Pridané: 11:23 08.01 2014 Streda
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: zahor21
11263
Príspevok sa načítava...

Ahoj Deni. Vôbec nie je hriech, že Ty ideš do kostola v sobotu alebo či ideš do kostola v hociktorý iný deň. Ako som už napísal. Pána Ježiša Krista máme oslavovať kedykoľvek a kdekoľvek, či je taký alebo onaký deň.
Napr. Služby Božie v dedinách sa slúžia spravidla v nedeľu. Takže darmo Ty pôjdeš do kostola v sobotu, pondelok alebo v hociktorý deň.  Ty sa môžeš modliť, rozprávať sa s Bohom – Pánom Ježišom Kristom kedykoľvek a kdekoľvek. Do kostola chodíme preto, aby sme boli v spoločenstve veriacich v Pána Ježiša Krista a delili sa s nimi so svojimi starosťami a radosťami a navzájom si pomáhali.
Čo sa týka jedla. Pán Boh stvoril všetky zvieratá a rastliny na to, aby sme nimi boli živí. Nech nájde niekto v Biblii napísané, že nemôžeme jesť to alebo tamto vtedy alebo vtedy.
Pôst nie je o jedení alebo nejedení mäsa. Pôst musí mať každý v srdci tak ako musí mať v srdci Pána Ježiša Krista. Pôst neznamená niečo nejesť, ale napr. dať niekomu kto niečo potrebuje. Možno len povedať pekné slová a pod.
O sviatkoch som písal. Pán Ježiš Kristus nám zanechal dve sviatosti. Krst Svätý a Svätú večeru Pánovu.
Kto sa chce stať Božím dieťaťom musí sa dať pokrstiť. Pán Ježiš Kristus hovorí :“Kto uverí a pokrstí sa bude spasený. MAR 16,16 .
Takže sobáš a ostané 4 sviatky si vytvorila katolícka cirkev preto, aby vymámila od ľudí majetky.
Ja patrím k protestantskému vierovyznaniu – reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku a aj v iných protestantských vierovyznaniach sa iné sviatky neoslavujú, ale sa iba pripomínajú. Oslavovať máme Pána Boha Otca, Syna i Ducha Svätého, hymnami, piesňami KOL 3,16-17 .
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27
 


Chcem reagovať...
Pridané: 12:54 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11264
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: tomix
11264
Príspevok sa načítava...

Zahor

ked si precitas pozorne moj prispevok, napisal som zoznam sviatosti spolu  s alternativami u inych cirkvi, vratane evanjelickej co je protestantska cirkev, ktore tiez vysluhuju sviatosti. Mohol by som menovat pokojne aj dalsiu protestansku cirkev, napriklad anglikansku, ktora ma de facto tie iste sviatosti ako ma trebars katolicka cirkev a slavi prakticky tie iste sviatky ako KC, z nekatolickych mozem spomenut aj vychodne ortodoxne cirkvi. Cize nejake gemeralizovanie nie je na mieste a nie je pravdive.
To,ze ma reformovana cirkev na sviatosti svoj teologicky nazor, je to jej pravo.


neviem ako moze katolicka cirkev mamit na takej sviatosti ako je napriklad sobas alebo sviatosti pokania a uz vobec pomazania chorych alebo nebodaj pri knazske vysviacke, ale budem to pre tento raz brat z tvojej strany ako nevedomost a nie utok. Nerad by som povedal,ze rovno klames. Ja tiez neutocim na Reformovanu Cirkev ani na teba, hoci by som mohol, ale robit to nebudem.

Ked uz sa spomenul post. Pre informaciu - post na Popolcovu Stredu zahajuje 40 dnove obdobie pripravy na najvacsi krestansky sviatok, Velky Piatok (Paschu). Je to obdobie, kde sa krestania, minimalne katolici a aj pravoslavny, robia to samozrejme aj evanielici , pripravuju alebo by sa mali sa pripravovat na slavenie Paschy cize Velkeho piatku. Na Velky Piatok sa drzi post preto aby sme si vlastnym "utrpenim" respektive sebazprenim pripomenuli, hoci len symbolicky, utrpenie Jezisa Krista. Zahor, spravne si spomenul, ze do postu sa okrem postu samotneho teda obmedzovanie sa na jedle spada aj dobre slovo, pomoc bliznym a ine veci, ktore veci mozeme s umyslom postu v tomto obdobi vykonat. Ale samozrejme nie je to obmedzenie len na obdobie postne, ale obdobie celeho roku.

 na tejto stranke najdete tiez nieco o poste: http://www.gotquestions.org/Slovencina/Krestansky-post.html

A urcite si najdete v Biblii  tak Jezis drzal tiez skutocny post.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:43 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11269
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 11
Autor: zahor21
11269
Príspevok sa načítava...

Ahoj tomix. Napíš mi, kde je v Biblii napísané, že máme postiť na veľký piatok a popolcovú stredu a kde je napísané, že manželstvo je sviatosť, a kde je napísané o sviatosti pokánia  a ostané sviatosti. Nezabudni na slovo sviatosť.
Chodím aj na Služby Božie evanjelickej cirkvi a nie je mi známe, žeby mali iné sviatosti ako Krst svätý a Svätú večeru Pánovu.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 14:13 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11270
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: tomix
11270
Príspevok sa načítava...

Ja mam rodinu v ECAV a pokial viem, manzelstvo je posvetne aj protestanskych cirkvach ako posvatna a brana ako zmluva, ktoru uzatvara muz a zena pred Bohom teda clovekom nerozlucitelne temer pre vsetky denominacie vratane evanjelikov! Mozno to v ECAV nenazyvaju sviatost, ale je to brane s dolezitostou ako je sviatost. Teda sviatostne.Ale takisto viem, ze sa protestanske cirkvi sa stavaju k manzelstvu liberalnejsie respektive vedia si lahsie zdovodnit rozvod a rozvadzaju jednoduchsie ako trebars KC, PC a ine konzervativnejsie cirkvi. Samozrejme kazda cirkev to ma inac vnutorne spravene.

Co sa tyka ostatnych sviatosti tak, pokial viem ich knazi su tiez svateni (teraz nie som si isty). Ak ano tak je aj pre nich knazstvo brane ako sviatost. Pokial nie tak je to jasne preco nemaju knazstvo ako sviatost. KC, PC a vychodne cirkvi maju aj sviatost pokania pretoze KC, PC a niektore dalsie Cirkvi to chapu takto, citujem:

Volá sa sviatosť obrátenia , lebo sviatostne uskutočňuje Ježišovu výzvu na obrátenie, proces návratu k Otcovi, od ktorého sa človek vzdialil hriechom. 
Volá sa sviatosť pokánia, l ebo posväcuje osobný a ekleziálny proces obrátenia, ľútosti a zadosťučinenia kresťana hriešnika. 
Volá sa sviatosť svätej spovede , lebo spoveď, vyznanie hriechov pred kňazom je podstatnou zložkou tejto sviatosti. V hlbokom zmysle je táto sviatosť aj „vyznaním“, čiže uznaním a chválou Božej svätosti a Božieho milosrdenstva voči hriešnemu človekovi. 
Volá sa sviatosť odpustenia,  lebo kňazovým sviatostným rozhrešením Boh udeľuje kajúcnikovi „odpustenie a pokoj“. 
Volá sa sviatosť zmierenia,  lebo hriešnikovi dáva lásku Boha, ktorý zmieruje: „Nechajte sa zmieriť s Bohom“ (2Kor 5,20). Kto žije z milosrdnej Božej lásky, je pripravený odpovedať na Pánovu výzvu: „Choď sa najprv zmieriť so svojím bratom“ (Mt 5,24) 

Co sa tyka postenia na Velky piatok tak ten post ma povod v Pasche ked zidia sa tiez na Paschu postili. Samozrejme teraz tie dovody su rozdielne. Zidia slavia nadalej Paschu ako pripomienku oslobodenia z egyptskeho zajatia (ktore si tiez pripominame vo velkonocnej liturgii) a krestania si na Velky Piatok pripominaju ukrizovanie Kristovo. Co sa tyka popolcovej stredy  tak aj ECAV ma sest tyzdnove postne obdobie - totozne s KC a PC. Neviem ako ECAV zahajuje postne obdobie, ale predpokladam,ze maju tiez nejaku formu popolcovej stredy.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:53 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11271, 11273
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 11
Autor: zahor21
11271
Príspevok sa načítava...

Ahoj tomix. Keď sa pozrieš na Božie Slovo Pán Ježiš Kristus nám hovorí : Čo Boh spojil človek nech nerozlučuje. MAT 19,1-6 .
Kde nám Pán Ježiš Kristus hovorí, že je to sviatosť? Písal som Ti v predchádzajúcom článku, že daj pozor na slovo „sviatosť“. A to, že je to brané ako sviatosť. To musí tak byť brané, ale nie je to sviatosť. Veď to je v Božom Zákone. A Boží Zákon je Svätý. Sviatosti sú dve..., ale to sa už znovu opakujem.
To, že nám to Pán Ježiš Kristus hovorí, to je vlastne zákon. A zrušiť ho môže len jeho autor. A týmto sa dostávam aj k tomu, že sa manželia protizákonne rozvádzajú, aj keď to je v súlade s ľudskými zákonmi. Tu sa práve môže povedať, že ľudia stavajú svoje zákony nad zákon Boží. A tak isto aj katolícka cirkev sa stavia nad Boží Zákon tým, že si dovolí anulovať manželstvá, samozrejme za určitý poplatok. A čo to vlastne je? Znovu len naháňanie majetku katolíckej cirkvi.
Každý kto hlása evanjelium Ježiša Krista je svätý, to znamená oddelený od sveta pre Pána Ježiša Krista. Kňazi sú vysvätení po ukončení štúdia teológie. To je ľudský zákon. Ale v ničom neporušuje Zákon Boží. Práve naopak. Poznám jedného absolventa katolíckej teológie, ktorého biskup odmietol vysvätiť za kňaza, lebo nesúhlasil s učení katolíckej cirkvi. Tak kto sa podľa Teba prieči Božiemu Zákonu?
Napíš mi kde v Biblii sa píše o tých ostatných sviatostiach, ktoré spomínaš. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:24 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11274
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
11273
Príspevok sa načítava...

Ahoj tomix. Prepáč, že som si nevšimol tie Tvoje verše čo sa týka zmierenia.
Prosím Ťa a to na čo narážaš. Znova Ti dávam do pozornosti slovíčko „sviatosť“. Kde to je v tých daných veršoch napísané.
Pán Ježiš Kristus nám hovorí, že máme mať pokoj so všetkými ľuďmi a vôbec tam nepoužil slovíčko „zmierenie“  a ani  slovíčko „sviatosť“. RIM 12,9-21
Áno. Majú formu popolcovej stredy. Ale kňaz nepoužíva popol na označenie kríža na čele veriacich, ale nabáda veriacich k pôstu vo svojich srdciach, čo som spomínal už skôr.
Vieš čo? Keď chceš o niečom písať tak píš len to o čom si presvedčený, že to tak je, teda to čo si sám skutočne zažil, nie to čo predpokladáš, alebo si myslíš alebo....
Ja by som tiež mohol napísať, že ten má to a tamten hento, ale to by bolo len obyčajné ohováranie a to sa prieči Božiemu Slovu. Myslím si, že s tým súhlasíš. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 15:48 08.01 2014 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: tomix
11274
Príspevok sa načítava...

Poznám jedného absolventa katolíckej teológie, ktorého biskup odmietol vysvätiť za kňaza, lebo nesúhlasil s učení katolíckej cirkvi. 

Ak absolovent teologickej fakulky nesuhlasil naukou Katolickej Cirkvi tak je snad logicke, ze ho biskup odmietne vysvetit. Co je na tom nepochopitelne? Mozem sa samozrejme podivovat,ze taky clovek taku fakultu absolvoval, ale to nie je problem.

Ale co uz  problem je a co mna viac trapi viac ako vieroucne nezhody su tieto pomerne trapne utoky voci blbym 5 a menej euro co daju veriaci ako milodar , ktory ani nemusia dat ak nechce, ako poplatok za nejaky ukon. Kludne ich moze dat kedykolvek predtym alebo potom, sam tak robim. Ak chces ty alebo ktokolvek zredukovat debatu o tom,ktora cirkev ma v kase o 100 euro viac, nema akakolvek debata zmysel.Aj Reformovana Cirkev zije z prispevkov statu a z milodarov ako kazda ina na Slovensku a tiez ma po celom svete majetky po celom svete respektive kde je rozsirena a nevyhadzujem jej to na oci a nezavidim jej to.

A teraz spat k problemu, dobre vies,ze v KC su rozvody a anulacie temer nemozne a musia to byt v drvivej vecsine fakt nepriestrelne dovody aby sa tak stalo a trvato dost dlho ked sa tak stane. A mozem proti argumentovat pripadom v reformovanej cirkvi ked boli manzelia, ktorych poznam, boli rozvedeni doslova na pockanie. Tak kde je to viac biblicke  v Reformovanej alebo v KC? Ja nemam potrebu vyhadzovat Reformovanej kazdu chybu, ako to robia nekatolici Katolickej Cirkvi. Nikdo netvrdi,ze sa v KC alebo v ortodoxnej cirkvi ci v inej cirkvi sa nedeju chyby, ale existuju dost dlho aby sa v nej udiali chyby dokonca zasadneho charakteru. Ziadna Cirkev nie je dokonala pretoze hoci  cirkvi, ktore maju privlastok Kristova alebo maju ambiciu sa tak volat,  tak hoc maju nadprirodzeny zaklad, jej clenovia su chybujuci a zlyhavajuci tak ako ja alebo ktokolvek z nich.
  


Chcem reagovať...
Pridané: 16:13 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11275
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 11
Autor: zahor21
11275
Príspevok sa načítava...

Ahoj tomix. Vieš prečo s tým nesúhlasí. Lebo vo viacerých prípadoch je v rozpore s Písmom, teda s Pánom Ježišom Kristom.
Čo to Ty rozprávaš. Áno. Každý môže dať koľko chce a kedy chce. Ja som narážal na to, že napríklad Ti odmietne pochovať zosnulého ak nezaplatíš, ako som spomínal neanuluje Ti manželstvo ak nezaplatíš čo je však v rozpore s Božím Zákonom. To sú len dva príklady.
Tých manželov na počkanie rozviedol kňaz alebo štát?
Takýto ľudia sa môžu postaviť pred iných ľudí, ale sa nemôžu postaviť pred Boha. No ale Pán Ježiš Kristus pozná každého z nás ako keby sme boli sami na svete.
Ja som sa rozprával s jedným katolíckym kňazom na tému anulácie manželstva a ten mi odpovedal, že oni majú v cirkvi tzv. učiteľský úrad alebo niečo podobné, nepamätám si, lebo jednak to bolo už dávno a jednak tomu neprikladám žiadnu vážnosť. Len som sa ho spýtal. Ako je možné, že anulujete manželstvá, keď to Pán Ježiš Kristus jednoznačne zakazuje? Veď Pán Ježiš Kristus nie je žiadny trhovník, aby sa sním niekto dohadoval či smie anulovať manželstvo alebo nie. Pán Ježiš Kristus sa vo svojom zákone vyjadril jednoznačne. Áno všade sa dejú chyba, ale nie také, že porušujú Boží Zákon. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27

 


Chcem reagovať...
Pridané: 16:32 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11276
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: crosbow
11276
Príspevok sa načítava...

zahor 

ťa doplnim...... už som to tu písal predtým... opakujem sa ale teraz vhod ....  

 Sobáš cirkvi a štátu spôsobil to isté, duchovné smilstvo a modloslužbu. A to bola živná pôda pre Nikolaitov, ktorých Pán vytýka zboru: "Tak máš aj ty takých, čo sa podobne pridŕžajú učenia Nikolaitov! Kajaj sa teda! Ak nie, prídem rýchlo na teba a budem proti nim bojovať mečom svojich úst"!(Zj.2,16) Nikolaiti konečne ovládli ľud. Boli to takzvaní duchovní tej doby, ktorí potom tvorili cirkevnú hierarchiu. Tu však oproti Efezu svoje činy podporili aj učením o nadradenosti duchovenstva. Ich predpisy definitívne nahradili vedenie Duchom svätým. Pán im dáva výstrahu, že to neobstojí pred jeho slovom, ktoré je ako dvojsečný meč.


Chcem reagovať...
Pridané: 16:46 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11300
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: crosbow
11277
Príspevok sa načítava...

cau Dusan

čítal si príspevok 11259 ? 

icon

niekedy rozmýšlam či som na stránke kde nasleduju ludia živeho Ježiša alebo nieaku fundovanú mámonu plnú terminologie a nadprirodzenej tajomnej spirituality plnej roznych úkonov a príjmani či obradov .......Chcem reagovať...
Pridané: 16:52 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11282
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: Pavlína
11280
Príspevok sa načítava...

Ahoj Deni
to sa nám tá diskuzia zamotala icon , ale ako pozeram na ostatne diskuzie su tiež zamotame a tak sa pýtam: vieme diskutovať???
zahor 21 v prispevku 11242 napísal:
------Kresťania sa občas správajú ako členovia detského spevokolu---------

LEBO NEPOZERAME SA NA JEZISA AKO NA NASHO DIRIGENTA

chcete sa takto správať??? ako naozaj !!! je fajn že si viete povedat svoj nazor a je fajn ze existuje toto forum a internet vobec
ale vyuzijme a nie zneuzijme prilezitost
ked budeme konat rovnako, budeme mat stale rovnake vysledky - toto práve povedali v radii na margo slobodných ktorí si nevedia nájsť partnera, ale hodí sa mi to na vás ako vyzdvihnutý prst  icon

ja sama neviem diskutovať "efektivne" ani pisanou formou ani nijakou inou, ale skuste porozmyslať co by sa dalo urobit inak a lepsie 
napr mne pomaha ked text vasich odpovedí je trochu graficky upraveny, ale nie moc farebny - lepsie sa na to sustredí

a hlavne teda: vnímajme Ježiša 
nič si nenamýšlajme a nijak sa nedajme oklamať (teda nech nám Boh pomáha, lebo iba mále ľudí to dokáže)
tým nič myslím skutočne NIČ

a nakoniec čo aj tak všetci vieme:
MAT 12,37
lebo zo svojich slov budeš ospravedlnený a zo svojich slov budeš odsúdený. icon


Chcem reagovať...
Pridané: 18:01 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11281
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
Autor: Dusan82
11281
Príspevok sa načítava...

Deni

Vieš toto je téma v ktorej tu je asi každý odborník a majster, tak sa ti každý snaží vysvetliť tým svojím učením icon Ty sama skús vyčítať koho pohľad na vec je presnejší a nestranný, hlavne nezvádzajúci. Nepozeraj sa na texty citovo, pretože emócie sa ťažko dávajú do slov a teda ber to s veľmi veľkou rezervou.
Je problém držať sa jednej témy, pretože často krát sa musí vysvetliť, alebo  pretriasť aj troška z vedľajšieho súdka aby sme možno prišli na koreň veci. Ale ako sama vidíš je to veľmi ťažké a zdĺhavé. Ja preferujem otázku a odpoveď. Tu už som sa nie raz presvedčil že to tak nefunguje, respektíve nedočkal som sa odpovedí. Preto sú niektoré aj moje reakcie také aké sú. 

Inak ako tak čítam, ty sama si tu podhodila rukavicu k rozvíreniu viacerých tém ako iba k tej jedinej s ktorou si tu prišla. Preto sa nečuduj, lebo ak by boli tieto nábožesnké skupiny v rovnakej viere Ježišovej tak by si tu nevidela toľko rôznych úvah ba dokonca bájok. To je dôkaz že nie sú si za jedno a všade učia inak. Podľa mňa prichádzaš na to sama kde treba hľadať správne odpovede icon


Chcem reagovať...
Pridané: 21:20 08.01 2014 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: Dusan82
11282
Príspevok sa načítava...

crosbow

To máš tak keď si niekto mýli pojmi z dojmami a svoju slobodu myslenia a rozhodovania sa odovzdal svojmu pľebanovi. Možno je ním on sám icon


Chcem reagovať...
Pridané: 21:23 08.01 2014 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: Dusan82
11283
Príspevok sa načítava...

tomix

To moje posmeškovanie je len slabý odvar toho čo vy robíte z Božím slovom. Ak si si nevšimol, presne na toto som sa už vyjadril vyššie. Nie ja vás urážam, ale vy sami sa urážate. Ale máš pravdu, nemusím, len skrátka mi to nedá.
Veľmi rád by som tu rozobral s tebou tieto tvoje "argumenty" len je to žiaľ iná téma a už som to tu veľmi veľa krát písal a nie iba ja a mimochodom hneď by sa ozvali ďalší z tvojich radov a to ja veru nemusím, ani neviem vyjadriť ako veľmi.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:35 08.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11285
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: crosbow
11285
Príspevok sa načítava...

Dusan 


a birmovka ?  

Sviatosť birmovania  alebo sväté tajomstvo myropomazania  alebo sviatosť Zoslania Ducha Svätého  (z lat. firmatio  posilenie) jesviatosť, počas ktorej podľa náuky katolíckej cirkvi zostupuje na adeptov prijatia Duch Svätý. Birmovanie je jednou zo siedmich sviatostíkatolíckej, pravoslávnej a anglikánskej cirkvi.
Birmovanie je podľa náuky vyššie uvedených cirkví sviatosť ustanovená Ježišom Kristom prostredníctvom ktorej kresťan od Boha dostáva pečať daru Ducha Svätého. Birmovanie je spolu s krstom a eucharistiou jednou z iniciačných sviatosti (tzv. vstupných sviatosti)


aj apoštoli počas letnic boli  birmovkovaní ... Nie že Ježiš pošle tešitela ale ako adept ho obdržíš počas birmovky od sekty.... 

Dusan spomen si na toho Petra čo chcel zaplatiť za ducha sv. apoštolom ...toho okultneho kňaza o ktorom sa píše v knihe skutkov... ten je Peter prvý pápež s ktorým sa nezmyselne tá sekta oháňa ...takže ako Dušan ? si adept ? ak nie tak sekta ťa hned draftuje do svojich radov a kouč ti dá rozhrešenie  ...... iconChcem reagovať...
Pridané: 06:45 09.01 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11309
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: Deni
11287

Ahojte bratia  a aj sestry (vidim, ze Pavlina je spat  icon )
 


Zahor, v cirkvi o pochovavani a inych nariadeniach , s tym som sa uz stretla, ale nikdy ma nenapadlo nejako sa o tom zmienovat za jej(cirkev) chrbtom, lebo to neprinasa urodu ale len skazu. Jednoznacne mas v tom pravdu, je to zial tak a preto to nechajme na Pana.    
 
 
Crosbow, dakujem za tych Nikolaitov,ja som stale nechapala tomu versu, ze pre koho to vlastne Pan Jezis pisal. Ja len dodam,  ze ak by sme boli vsetci  “svati” (alebo ako to mam nazvat)len pretoze verime v Jezisa Krista a volame sa krestanmi bolo by nutne pisat list 7 cirkvam? Ja som na zaciatkoch poznavania Bozieho Slova vobec nechapala preco by  Pan Jezis pisal Bibliu svojej cirkvi a zaroven im posielal listy rozdelene do 7 skupin. Zrejme nie sme jednou cirkvou(reps. nekracame tou istou cestou, sme rozdeleni do skupin…. a je to smutne …….viem co si sa snazil vysvetlit.    
 
 
Dusan, dakujem za tvoje slova.    
 
 
Pavlina, ano spomenuli sa tu viacere temy okrem vianoc, zvycajne to tak byva  ak  sme kazdy ineho nazoru. Tym vsak nechcem povedat, ze suhlasim len s par nazormi . Suhlasim s tvojou myslienkou a laske k bliznym ale aj s informaciami, ktore tu pisali niektori crosbow atd, pretoze som si tie fakty overovala v historii a crosbow ma naozaj pravdu.      
 
A teraz pre vsetkych
 
Nasledujte Pana Jezisa v pravde,ktorou je Jeho Slovo a On Sam. Nech nam je ako ozajstnou torou- nastrojom k dokonalosti. Hovorim to preto, lebo ja sama vlastnu rodinu nespoznavam, co si myslite preco? Ked som sa pred par rokmi “znovunarodila” (narodila z ducha) a prijala uprimne Pana do svojho zivota, moj zivot sa postupne zacal menit. Nikdy mi nebolo povedane, ze musim byt narodena okrem vody aj z ducha(lebo sme Bibliu doma nemali, ved naco mali sme cirkev…..a mne to knaz nikdy nepripominal, ze musim byt narodena z ducha alebo si na to nepamatam). Je velmi vela krestanov, ktori sa este stale nenarodili z ducha, len o tom nevedia, (pozname to po ovoci v ich zivotoch). Ja som si myslela, ze som pokrstena takze idem do neba. Roky som Boha nevnimala a ani som Jeho pritomnost nikdy nepocitila. Nebudem tu rozpisovat podrobnosti(mozno v inej teme o mojom svedectve). Chcem tym povedat, ze prave On bol ten, ktory mi nahovaral aby som si kupila Bibliu . Dnes spoznavam skutocnu identitu Pana a prajem to naozaj kazdemu.  Co sa stalo v mojej rodine, je to, ze moji blizki zacali so mnou nesuhlasit v mnohych veciach, skuste hadat preco? Lebo oni napreduju ludi a ich zauzivane ritualy(co som robila aj ja –to som v tedy este nevedela) ale  ja som po svojom spoznani  Pana zacala napredovat Jeho Slovo . Mame vela nezhod, ale nehadam sa s nimi, respektujem ich konanie, oni moje nie. Ostava mi modlit sa a verit,ze raz najdu to co som nasla ja. Vtedy som to nevidela ale teraz ano a bojim sa im povedat, ze sa este stale nenarodili s ducha, hoci uz maju vyse 50, hoci su kazdu nedelu na omsi, hoci dodriavaju…….. Vysvetlujem im to a rozpravam o Pisme, ale marne, oni mi nerozumeju….. Verili by ste, ze moja sestra ani nevie co myslim ked jej poviem, ze musi byt narodena z ducha, nie len z vody? Dnes uz viem o com Pan rozpraval Nikodemovi…… Dnes som na to Bozie Slovo sama (teda okrem Pana)ale milujem svojich blizkych a do kostola stale chodim. Odkedy citam Slovo, citim a vidim vacsie ovocie vo svojom zivote a preto sa stalo pre mna  velmi podstatnym. Chodit do cirkevneho spolocenstva je spravne ale prvorade sa musime stale drzat Bozieho Slova aby sme sa nezakolisali. Kedze som nasla toto forum, tak dufam, ze sa tu mozem s vami delit o poznatky aj nedostatky a veci, ktorym nechapem. Ak bude niekto nasledovat Panovo Slovo a ini ludske, potom bude toto forum, iba na zvady, nemozeme sluzit Bohu aj mamone.  Ak chceme nasledujeme Pana  Jezisa, Jeho slovo a milovat ho celym srdcom, tvorme jedno a budme jedno v Nom, Nasom Nebeskom Otcovi…….
 
 
P.s. Velmi rada by som v temach , ktore  neskor napisem na forum rozoberala  Bozie Slovo, udalosti Pana Jezisa a ich vyznam. Dufam,ze sa sa zapojite a bude vas to zaujimat ……
  Deni


Chcem reagovať...
Pridané: 17:35 09.01 2014 Štvrtok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 57
Autor: zahor21
11300
Príspevok sa načítava...

Ahoj crosbow. Čo to tu Ty spomínaš? Kto Ti dal právo na to, aby si ma prirovnával ku Mikulášencom. Opakujem Ti ešte raz. Ja sa držím Božieho Slova, ktoré mi zanechal Pán Ježiš Kristus. Mňa neriadi žiadna cirkevná hierarchia. Mne nikto nehovorí čo mám robiť a čo nemám robiť. Ja nesedím v žiadnom spoločenstve veriacich a neuctievam žiadnych svätých ani nikoho iného. Práve naopak som dôrazne proti tomu. Neviem prečo nechceš prijať názor iného kresťana, keď sa nelíši od názoru tisícov iných. Ešte raz Ti opakujem. Nikoho nesúď. Na to nemáš právo. Pred ľuďmi to možno obhájiš, ale pred Pánom Ježišom Kristom určite nie. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 16:05 10.01 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11302
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: crosbow
11302
Príspevok sa načítava...

Zahor 

 vieš čo znamená slovo - doplním ?  


Chcem reagovať...
Pridané: 17:02 10.01 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: Dusan82
11309
Príspevok sa načítava...

crosbow

icon že rozhrešnie

To by som ale  najskôr musel na kolenách tvárou k zemi odvolať a jeho nejasnejšie blahorodie úctivo a ponížene poprosiť o odpustenie mojich hriechov k presvetej stolici a potom aspoň 10 dní čakať vonku v zime pred bránou bosí a nahý ako sa ich eminencia ráčila rozhodnúť a vyniesť nad svojou kajúcou ovečkou rozhodnutie a následne edikt v ktorom by bol minimálne 1000 krát zdravas. Potom by mi snáď otvorili svoje ctihodné brány kde by mi to rozhrešenie dali icon


Chcem reagovať...
Pridané: 23:19 10.01 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
l 1 2 3 4 5 6 7 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...