Téma:

STARY ZAKON VS NOVY ZAKON

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 r
Autor: JezisovSvedok
10679

Sloboda od zákona 
Opäť jedna z kapitol, ktoré som dopisoval do pripravovanej tlačenej formy knihy Život v slobode...
* * *
Horúca téma. Táto kapitola bude asi veľmi dlhá, pretože otázka slobody od zákona je niečo, o čom sa hádajú mnohé generácie kresťanov, a dodnes je mnoho rôznych názorov, z ktorých najviac prevláda tento:
Mt 5.18 lebo veru vám hovorím: Dokiaľ sa nebo a zem nepominú, nepominie sa ani jediné písmenko, ani jediná čiaročka zo zákona, kým sa všetko nestane.
... a toto je pravda. Zákon je zapísaný nielen do sŕdc, ale aj Písmom, a Písmo nemožno zrušiť (Jn 10. 35).
Lenže toto nie je CELÁ pravda. Už som vám ukázal, že satan častokrát oklamáva mnohých ľudí tým, keď im hovorí nie celú pravdu. Takže ak by sme zostali iba v tomto, že Zákon platí, nemožno ho zrušiť a musíme ho dodržiavať, tak tu čosi nehrá. Čo presne?
Ak platí Zákon, načo prišiel Ježiš Kristus? Načo zomieral na kríži? 
Tak presne takýto hokej v tom mali aj mnohí prví kresťania, a Pán povolal Pavla, ktorému zjavil hĺbku tajomstva evanjelia. Hĺbku, ktorú dokonca i veľký apoštol Peter nebol schopný prijať na prvýkrát. Dovoľte mi porozprávať vám o tom.
Keď prišiel Pán Ježiš medzi nás, počas svojej pozemskej služby privádzal k zúrivosti všetkých farizejov a zákonníkov, keď im znova a znova dokazoval, že sami seba klamú, keď si namýšľajú, že sú schopní dodržať zákon.
Učil spôsobom: Počuli ste, že otcom bolo povedané... ale ja vám hovorím... Na prvý pohľad by sa zdalo, že rozprával proti zákonu, ktorý bol daný otcom. Lenže nie. On len vykladal zákon správne a ukazoval zároveň, že keď niekto dodrží zákon, ešte nič dobré neurobil.
Zákon napríklad hovorí: oko za oko, zub za zub, nohu za nohu, ruku za ruku. Logicky teda zaucho za zaucho. Ak ti niekto strelí facku, máš právo aj ty streliť jemu. Dobre. Takže si naplnil zákon na bratovi, ale je jasné, že ešte nič dobré si neurobil.
Lenže Pán Ježiš ukázal iný výklad zákona – nepozerajte na zákon ako na niečo, čo ti dáva právo, ale čo dáva právo tvojmu bratovi. Nemaj postoj, že žiadaš spravodlivosť, ale ju dávaj. Ak ty nedopatrením vybiješ bratovi oko, daj mu svoje. Ak sa neudržíš v náhlom hneve a strelíš bratovi facku, prijmeš ju aj ty od neho.
Odrazu to bolo o niečom inom. Odrazu je plniť zákon veľmi obtiažne a sebaobetavé, a pritom stále nerobíme nič dobré. Ešte stále je to len zaslúžená odplata za ten ktorý skutok.
Presne o tom hovorí Pán, keď hovoril, že nadarmo zákon dodržiavate rukami, keď v srdciach ho nenávidíte a porušujete. Necudzoložíte síce telom, ale v skrytosti srdca žiadostivým pohľadom áno. Nezavraždíte síce, ale nenávisťou kričíte „keby tento môj brat radšej nežil!“, o čom svedčí to vaše „idiot je to!“. 
Myslíte si, že ste spravodliví, ale ste len obielené hroby. A znova a znova dokázal všetkým, ktorí si mysleli, že dodržujú zákon, že sa v tom veľmi mýlia.
No Pán Ježiš išiel ešte ďalej a hovorí nám: Ak vaša spravodlivosť nebude omnoho väčšia ako spravodlivosť tých, ktorí sa bijú do pŕs, že zákon dodržiavajú, nevojdete do Božieho kráľovstva! (Mt 5.20)
A pokračuje: Ak dostaneš facku, nastav aj druhé líce, ak ti niekto vezme košeľu, daj mu aj plášť, ak ťa niekto požiada, aby si s ním išiel míľu, choď s ním dve. Ale toto zákon nikde nehovorí, že musíme takto robiť!
Čo má toto znamenať, prečo rozprával Pán Ježiš takto? Veď to úplne vyzerá, akoby mal prísť znulovať zákon ako niečo, čo nie je dostatočné! Na druhej strane hovorí „neprišiel som zrušiť zákon, ale ho naplniť“ (Mt 5.17). A všetko to rozpráva jedným dychom.
Na jednej strane hovorí, že zákon neprišiel zrušiť, na druhej strane to však vyzerá tak, že na nás uvaľuje oveľa ťažšie bremená ako nám naložil zákon!
To nedáva zmysel! Veruže nie, pokiaľ prehliadneme Pána Ježiša samotného. 
On nám neprišiel len povedať, čo máme robiť. To by sme nezvládli. On nám prišiel UKÁZAŤ ako to robí On. Prišiel, aby nám zjavil Otca. Ukázal nám, aký Boh naozaj je. 
Ježiš Kristus nám neprišiel povedať, ako máme žiť, ale prišiel nás volať, aby sme prijali Jeho pozvanie žiť s Ním, a v Ňom s Otcom. Potom budeme vedieť konať tak, ako konal On, potom budeme vedieť žiť tak, ako hovoril, že treba žiť.
Toto je kľúčová vec, ktorú Pavol rozpisuje na mnohých a mnohých stranách VŠETKÝCH svojich listov. Čo presne teda Pavol hovorí?
Hovorí, že Pán Ježiš nás neprišiel vyslobodiť iba z hriechu, ale aj spod zákona, ktorý si hriech používa ako nástroj na to, aby nás zotročoval. Rimanom píše, že kým nepoznal prikázanie Nepožiadaš!, nevedel, že žiadať je hriech, ba dokonca, že toto prikázanie si hriech použil na to, aby ožil v ľudskom srdci a človek zhrešil a tak sa stal vinným.
Hriech a ja sme boli skrze zákon zviazaní ako manželia. A preto prišiel Pán Ježiš, aby ma zaodial do seba, do Jeho spravodlivosti, ponoril ma do smrti a preniesol ma vzkrieseného z kráľovstva temna a smrti do kráľovstva Božieho Syna. A tak som umrel nielen hriechu, ale umrel som aj zákonu (Rim


Chcem reagovať...
Pridané: 20:26 12.10 2013 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 14968, 16792, 16800
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Janka_sk
14968
Príspevok sa načítava...

Dufam, ze ta knizka nevyjde.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:32 27.12 2014 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 127
Autor: Sfree
16792
Príspevok sa načítava...

Zdravim ta. Ty teda v jednej vete napises, ze Pan Jezis prisiel zakon vysvetlit, zdoraznit ze nikdy neprestane platit, ale zaroven ho zrusit a zbavit nas ho? Tvoja teza ma zakladne logicke nedostatky, nemyslis? Pri vsetkej ucte samozrejme.
S pozdravom  


Chcem reagovať...
Pridané: 10:20 26.12 2015 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16804
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
Autor: JezisovSvedok
16800
Príspevok sa načítava...

Sme spaseni skrze vieru v Krista nie skrze zachovavanie nejakych zakonov a prikazani.Ak by sme mohli dosiahnut skrze zachovanie prikazani  vecny zivot tak potom Kristus nadarmo zomrel.Biblia hovori ze zo skutkov zakona niktore telo nebude ospravdlnene pred Bohom.Jezis zrusil zakon a prikazani na svojom tele.  RIM 10,4 Koniec zakona je Kristus.Spavodlivost ziskavas skrze vieru v Krista nie skrze zakon a prikazanie.Ak chces dodrziavat stary zakon tak ho dodrzuj cely aj sobotenie. Dieta Bozie sa stavas prijatim Krista nie cez dodrziavanim nejakych zakonoch.  JN 1,1-35   17 Lebo zákon bol daný skrze Mojžiša, ale milosť a pravda stala sa skrze Ježiša Krista  Tak ze preco sa deli pismo na stary a novy zakon> Ktory mame dodrziavat stary alebo novy.Preco nam Jezis doniesol novu zmluvu a nove prikazanie? Preto lebo stary zakon a prikazanie nedokazal niktory clovek dodrzat lebo pre cloveka to bolo nemozne  a preto Jezis ten zakon  naplnil a zrusil na svojom tele.Vykupil vsetkych s pod zakona a premiestnil ich do svojho zakona slobody a milosti. Videl niekto mrtveho cloveka dodrziavat nejaky zakon ?  icon   RIM 7,4   GAL 2,19   EF 2,15   GAL 3,13  Ak niekto chce zit podla stareho zakona a prikazani tak nech sa cini poriadne aby nebol zloreceny ked zhresi.  Ak prichadza nova zmluva musia prist aj nove prikazanie a toto je nove prikazanie    JN 13,34   Stary zakon a prikazanie je zruseny.Jezis ho naplnil a zrusil.  ZID 7,18-19 ZIjeme vierou v Krista a podla Jeho prikazani.Deti bozie su vedeni Duchom Svatym a On nas uci chodit podla skutkov ktore pre nas Boh uz davno pripravil aby sme v nich chodili. Duch Svaty prisiel aby usvedcoval svet o hriechu  nie o hriechov a to je hriech ze neveria v Jezisa.  JN 16,8-10  Ak Jezis snal vsetke hriechy celeho sveta tak potom ludia budu sudeni kvoli jedmenu hriechu a preto ze odmietli Jezisa Krista Jeho obet zakon slobody.Kazdy kto neprijme Krista bude sudeny podla svojich skutkov. Biblia hovori ze zo skutkov zakona niktore telo nebude ospravdlnene pred Bohom.Tak ze ja som sa rozhodol prijat Krista a zit podla Jeho prikazani.Zijem vierou a  som opravdlneny vierou v Krista. Slava Bohu.Vecny zivot je zadarmo dostal som to aj ked som si to nezasluzil.Nemusim preto nic robit iba verit Bohu a chodit tak ako chodil Kristus.Toto si zapamatajte je to dar Bozi.Bozia milost je nad zakon


Chcem reagovať...
Pridané: 15:41 11.01 2016 Pondelok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: JezisovSvedok
16804
Príspevok sa načítava...

Pan ta zehnaj
.Tak ze zijem v zakone slobody som spaseny skrze vieru a nie skrze dodrziavanie zakona.  GAL 2,19 Gal 3 
24 Takže zákon stal sa nám vychovávateľom po Krista, aby sme z viery boli ospravedlnení. 25 Ale keď prišla viera, už nie sme pod vychovávateľom. 26 Lebo vierou ste všetci synovia Boží v Kristovi Ježišovi. 27 Veď ktorí ste boli pokrstení v Krista, Krista ste si obliekli.   Som spravodlivy v nom.AK sa niekto chvali zakonom nech sa paci ale je potrebne dodrzovat cely zakon.


Chcem reagovať...
Pridané: 16:12 11.01 2016 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16805
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Sfree
16805
Príspevok sa načítava...

Mas vecny zivot zadarmo a nezasluzene ? Ano. Si v zakone slobody? Chod a zabijaj, kradni, smilni! Nepojdes? Ctis si
nove prikazanie o laske? Vyborne. Milujes ludi? Je to predsa castou zakona! Nezabijes! Nepokradnes! Nezosmilnis! Prisiel Kristus zrusit zakon? Prisiel ho sprisnit! Kto sa len hneva na brata, akoby ho zabil! Kto by len pozrel na zenu, akoby smilnil! Zakon slobody? Co to je? Milujes Boha? Mas k nemu vztah? Pros o Ducha a uprimne citaj! Zabudni na duchovnych v kostole a hladaj!
BOH SA NEMENÍ! 

17 Nedomnievajte sa, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov: neprišiel som zrušiť, ale naplniť. 18Lebo ameň vám hovorím, že dokiaľ nepominie nebo a zem, ani len jediné jota alebo jeden punktík nepominie zo zákona, dokiaľ sa všetko nestane. 19 Ktokoľvek by tedy zrušil hoci len jedno z týchto najmenších prikázaní a učil by tak ľudí, ten sa bude najmenším volať v nebeskom kráľovstve; ale ktokoľvek by činil a učil, ten sa bude velikým volať v nebeskom kráľovstve.
 
Ak mas vztah a milujes, plnis Boziu volu. Pretoze chces. Mozu ta skutky a dodrziavanie zakona spasit? Urcite nie. Spaseni sme skutocne z viery. Pretoze s vierou prosime o odpustenie a nemusime ist za hriech zabijat baranka, pretoze Bozi Baranok umrel za vsetky hriechy. Ale zije viera bez skutkou? Co su skutky? Dodrziavanie Zakona. Co je Zakon? Desatoro. Komu bolo dane? Boziemu narodu. Kto je Bozim narodom? Izrael. Kto je Izraelom? Clovek hladajuci Boha. Kedy bol stanoveny den odpocinku? Pri Stvoreni. Ako je spomenuty? Slovesom šábat! Co znamena šábat? Odpocinut! Ma toto slovo aj svoj tvar podstatneho mena? Šábbat! Co znamena Šábbat? Odpocinutie! Ako je prekladany do roznych jazykov? Sábbaton, Sábbata, Sobota! Bol nejaky Izraelita pri Stvoreni? NIE! Je to teda len zidovska zalezitost? Nie! Co urobil Boh v tento den? Odpocinul! Co s nim este urobil? Posvatil ho, oddelil ho! Svatite nedelu pretoze Kristus vstal z mrtvych? Kde je napisane ze mate oslavovat nedelu pretoze Kristus vstal z mrtvych? Kto povedal ze treba svatit nedelu? Rimsky cisar! Kto je rimsky cisar v porovnani s Bohom?
Preco Kristus prizvukoval lasku? Pretoze zakonnici na lasku zabudli. Preco zabudli na lasku? Lebo nepoznali Boha. Preco zakonom drzali pod krkom cely narod? Lebo nepoznali Boha. Preco neplnime Boziu volu? Lebo nepozname Boha!
Povedal snad Kristus ze neprisiel zrusit zakon ale sobotu ano? Preco Kristus hovori ze Syn Cloveka je panom nad Sobotou a ze Sobota je pre cloveka a nie clovek pre sobotu? Lebo opat zakonnici zo Soboty spravili bremeno a jej charakter pozehnania, daru a lasky udupali.
Laska je Bozi charakter! Bozim charakter je ale aj zakon. Bozim charakterom je teda laskyplne dodrziavanie zakona, pretoze ak niekoho milujem, respektujem ho. Ak respektujem ale nemilujem, je to nic. Ak milujem a nerespektujem, je to nic. Ak milujem a respektujem, je to vztah!
BOH SA NEMENI A NEZMENI SA! PRECO BY SA NIEKTO DOKONALY MAL MENIT?! MATE VZTAH? ZAVRITE SA DO IZBIETKY A MODLITE SA! V TICHOSTI, SAMI. NERECITUJTE OTCENAS ALE DAVAJTE MU VEDOMIE A MODLITE SA VLASTNYMI SLOVAMI, CASTO A SUSTREDENE. MAJTE OSOBNY VZTAH. BOH JE OTEC, KTORY ROZUMIE A CHCE MAT OSOBNY VZTAH, LEN BOHA PROSTE O ODPUSTENIE, LEN JEMU SA SPOVEDAJTE, PRETOZE NIKTO NIE JE VIAC PLNY DUCHA PRETOZE JE ,,TEOLOG". 
AK NIEKTO POVIE ZE BIBLICKY TEXT NEPLATI A NEPODLOZI TO DALSIM BIBLICKYM TEXTOM, JE TO LOZ. Clovek vs BOH. KTO MOZE OBSTAT? LEN MODLITBY A PISMO! ZVYSOK JE NIC!


Chcem reagovať...
Pridané: 22:00 14.01 2016 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16806, 16807
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
Autor: crosbow
16806
Príspevok sa načítava...

toto čo si napísal tu píšem roky a nič sa nezmenilo ... a tomu istému to píšeš TY znova a znova ........ znova a znova a znova ......


Chcem reagovať...
Pridané: 23:46 14.01 2016 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: JezisovSvedok
16807
Príspevok sa načítava...

Sfree

icon Kde som pisal ze mame zabijat?Iba ti su Synovia Bozi,ktori su vedeni Duchom Svatym a poviem ti ze Duch Svaty ta nebude viest k vrazde. Bozi zakon nemam na tabuli ale vsrdci Boh ma uci ako sa mam zachovat v danej situcacii.Tak ze rozoberme si prehlasenie Kristovo 17 Nedomnievajte sa, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov: neprišiel som zrušiť, ale naplniť.  Otazka co prorokovali proroci o kom a co?Jezis hovori Syn cloveka ide tak ako je o nom napisane.Jeho narodenie v Betleheme , Kristov zivot, atkd aj  Jeho smrt sa mala naplnit presne tak ako o Nom prorokovali.Jezis nezrusil to co o nom zakon a proroci hovorili naopak naplnil. LUK 24,44-46    Preto smelo Jezis mohol povedal a vyhlasit na krizi je DOKONANE to jest ucinene JE.Tak ze ak naplnil cely zakon aj prorokov za nas je potrebne aby sme pridavali do toho este aj my? Je potrebne pochopit ze Jezis zakon a porokov naplnil a uz tam nedelozi nikto nic.Vykupil nas patrime Kristovi.Preto nam mohol dat Jezis novy zakon a nove prikazania    EF 2,15  Ved aj tvoja biblia sa deli na stary a novy zakon.  Co je stare je urcene na zanik  ZID 8,7-13  Tak ze sa rozhodnite podla ktoreho zakona budete zit?Lebo ja som sa rozhodol zit podla novej zmluvy a prikazania. Kristove prikazanie je LASKA odporucam citaj Janove listy. Mojzisov zakon VS Kristov zakon milosti a pravdy.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:14 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16808
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Sfree
16808
Príspevok sa načítava...

Zakon je prvom rade 10 Bozich Prikazani....Ale v mnohom s tebou suhlasim...a teda co ti hovori Duch a Bozi zakon v tvojom srdci o Sobote?


Chcem reagovať...
Pridané: 10:22 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16809, 16811
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
Autor: JezisovSvedok
16809
Príspevok sa načítava...

Sfree
Ja odpocivam v nom. Tak ako som pisal Jezis ma oslobodil od zakona.To znamena ja sa rozhodujem slobodne kedy a aky den posvatim  Bohu.  KOL 2,16 Boh ma zato neodsudi. Boh si nas uz davno zamiloval pre svojho Syna Jezisa Krista.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:32 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16810
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Sfree
16810
Príspevok sa načítava...

Bozi Duch ta vedie k rozhodnutiu nevrazdit a nesmilnit, ale vedie ta k slobodnemu vyberu Bozieho casu a neodsudzuje ta za to, resp. sa ti to nepocita za hriech. Teda podla coho sa urcuje volnost rozhodnutia v jednotlivych prikazaniach? Aky je rozdiel medzi nezabijes a Sobotu budes svatit? Preco ta Boh jednoznacne vedie k plneniu zakona ale zaroven k jeho neplneniu? Preco si takpovediac vyberas zo zakona co ano a co nie? Komu to vyhovuje? Najma tebe bratku.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:39 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16813
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
Autor: JezisovSvedok
16811
Príspevok sa načítava...

Sfree
Stary zakon a prikazania mal za ulohu vychovat ludi po Krista. GAL 3,23-28   Ludia spoznali svoju hriesnost ked prisiel Bozi zakon. Ak sa zachranujes sam skrze skutkov zakona tak nepotrebujes vieru v Krista  GAL 3,1-13 Spravodlivy bude zit z viery nie zo skutkov. Ja uz som SYN BOZI skrze vieru v Krista a Boh my dal svojho Ducha aby ma naucil,pripominal a uschopnil zit podla vole Bozej.Milost je viac ako zakon. Preto ked priniesli zenu cudzoloznicu ku Kristovi a zakon jasne hovoril ze prestupila Bozie prikazanie cize bola hodna smrti tu Jezis zjavuje viac nez to co hovori zakon a to je milost.Jezisov zakon milosti a slobody je nad 10 prikazaniami.Preto nam dal Boh svojho Ducha aby nas naucil zit podla noveho zakona lasky.Kazdy jeden znas cital o tom ze Jezis 10 prikazania dava akoby na vatsiu uroven dava ich do dvoch prikakazani milovat Boha celym svojim srdcom a tak isto aj cloveka ako seba sameho.Kristov zakon je viac ako Mojzisov zakon a prikazania.Stary  zakon bol zakon tela.Musel si nieco urobit aby si prestupil prikazanie ale Jezis hovori ze uz v mysli clovek hresi.Preto nam dal svojho Ducha aby nas uschopnil zit podla Krista.Jezis nam dal jasny priklad ako mame milovat Boha a ludi.Zanechal nam jasny priklad.v pisme sa pise o sudnom dni a to je nedali ste my jest,pit,neodiali ste ma atkd .Tu mozme vidiet ze Boh nas bude sudit zato ci sme milovali a respektovali jeden druheho.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:03 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16812
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Sfree
16812
Príspevok sa načítava...

Ale povedal:,,Chod zena a uz nehres". Nie ze utekaj rob co doteraz a bude to ok...zakon plati ale riesenie jeho prestupenia sa meni...zmena je v tom ze obetny system nie je, ak prestupis zakon(zhresis), staci ti Bozia milost, krv uz prelievat nemusis...ale hriech (prestupenie zakona) ostava hriechom...si inteligentny a verim ze uprimny clovek ale zavadzas ludi, tvrdis ze prikazania nie je nutne dodrziavat, to je velka vec. Taketo evanjelium nesir.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:13 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16814, 16823
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
Autor: JezisovSvedok
16813
Príspevok sa načítava...

Sfree
Neodcudzujem sobotarov.A nikoho ineho kazdy ma slobodnu volu.Boh vidi do srca ci to robis zakonicky alebo slobodne.Boh vidi viac ako clovek ja milujem Boha zo vsetkym co mam a ak ma Duch bude viest k postu alebo posvateniu nejakeho dna urobim to. Rob to slobodne a s vdacnym srdcom.Znova si nepochopil laska nezabija a milost,sloboda neviaze ludi.Nedava tazke bremena ludom ako farizeji.Pavol moho jest aj jedlo obetovane modlam lebo vedel ze je jeden Boh a ze modla je nicim.Zil slobodne dnesny krestania by Pavla ukamenovali nielen pre sobotu ale aj preto ze je jedlo obetovane modla. Zakon by ho odsudil no Boh pozera hlbsie  icon  Laska,milost a sloboda je nad zakon preto farizeji nemohli zniest Pana Jezisa Krista.  icon


Chcem reagovať...
Pridané: 11:13 16.01 2016 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: JezisovSvedok
16814
Príspevok sa načítava...

Sfree
Dodrziavam vsetko ci my Pan prikazal.Boh nechce aby si iba dodrziaval 10 prikazanie a chvalil sa tym.Chce viac ty o tom vies dobre.Jezis chce viac ako 10 prikazanie.Chce aby si isiel az na dno svojej lasky preto ti vylial Boh svoju lasku skrze Ducha Svateho aby si dokazal milovat aj svojich nepriatelov.Inac by si to nikdy nedokazal.Ja som nepisal ze nemas dodrziavat prikazania naopak dodrzuj tie ktore nam dal Boh v novom zakone ktore su vyssie postavene ako v starom zakone.Je potrebne si to priznat ze zakon a prikazania ktore nam dal Pan su vyssie postavene.Lebo su to zakony Ducha nie tela.Stary zakon bol zakonom tela preto sa tam vrazdilo.Ked si hresil muselo sa to stat telom.Ale Jezis nam dava zakony Ducha.Biblia hovori chodte Duchom a nie telom.Ten kto chodi Duchom uz nieje pod zakonom.Aky zakon plati pre tich ktori ziju Duchom  icon ?Alebo si videl aby ukrizovany mal nejaky zakon?   GAL 5,16-26   RIM 8,1-4 To tdvri Pavol nie ja ale Pavlove listy nechapal hoci kto.Mal najviac zjaveni zo vsetkych ucenikov


Chcem reagovať...
Pridané: 11:30 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16816, 16819
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Sfree
16816
Príspevok sa načítava...

Chvalit sa? Uf to nie...
A zakony Ducha? Uf ano...
Šabbát bratku? To je tak duchovna zalezistost ze az...to nie je den, to nie je koniec tyzdna...to je realita. 
Som ale presvedceny ze to raz pocitis...ale mnozstvo ludi u ktorych si podnietil samovolu sa nestrati...bud opatrny. 


Chcem reagovať...
Pridané: 11:37 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16817
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
Autor: JezisovSvedok
16817
Príspevok sa načítava...

Sfree
Boh si zasluzi viac ako jednu sobotu v tyzdni .Je hoden mojho celeho zivota. Nedavam mu den ako darcek ako niekomu na narodeny.Ak by sa mi niekto venoval  jeden den v tyzdni  tak to by bola laska_?Milovat Boha celym svojim srdcou a celou myslou neznamena venovat sa Bohu iba sobotu. Ale aj tak my to neda pravo sudit nato nas Boh nepovolal.  icon


Chcem reagovať...
Pridané: 11:49 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16818
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Sfree
16818
Príspevok sa načítava...

Opat, suhlasim s tebou...a opat...nijako sa to nebije so skor ,mnou spominanym...
Takze ...ktory den v tyzdni odpocivas ty? S Hospodinom zijes denne, ano tomu rozumiem a je to nevyhnutne...ale kedy sa skutocne inemu nevenujes...v ktory den su vsetky tvoje myslienky a aktivity smerovane na Boha?  


Chcem reagovať...
Pridané: 12:00 16.01 2016 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 9
Autor: JezisovSvedok
16819
Príspevok sa načítava...

Mt 5:20 Lebo vám hovorím, že ak nebude vaša spravedlivosť hojnejšia ako spravedlivosť zákonníkov a farizeov nevojdete nikdy do nebeského kráľovstva.21 Počuli ste, že bolo povedané starým: Nezabiješ! A ktokoľvek by zabil, bude vinný, aby bol vydaný moci súdu.22 Ale ja vám hovorím, že každý, kto sa hnevá na svojho brata bez príčiny, bude vinný, aby bol vydaný moci súdu. A ktokoľvek by povedal svojmu bratovi: Ráka, (* ​Prázdna (hlava), ničema) bude vinný, aby bol vydaný moci vysokej rady; a ktokoľvek by povedal: Blázon, bude vinný, aby bol uvrhnutý do ohnivého pekla.23 Teda keby si doniesol svoj dar na oltár a tam by si sa rozpamätal, že tvoj brat má niečo proti tebe,24 nechaj tam svoj dar pred oltárom a idi, najprv sa smier so svojím bratom a potom prijdi a obetuj svoj dar.25 Buď dobre smýšľajúci a smier sa rýchle so svojím protivníkom, dokiaľ si s ním na ceste, aby ťa snáď nevydal protivník sudcovi, a sudca by ťa vydal hajdúchovi, a uvrhli by ťa do žalára.Mt 5:26 Ameň ti hovorím, že nevyjdeš odtiaľ, dokiaľ nezaplatíš aj posledného haliera.27 Počuli ste, že bolo povedané starým: Nezcudzoložíš.28 Ale ja vám hovorím, že každý, kto by pozrel na ženu s myšlienkou požiadať ju, už aj zcudzoložil s ňou vo svojom srdci.29 Ak ťa pohoršuje tvoje pravé oko, vylúp ho a zahoď od seba! Lebo ti je užitočnejšie, aby zahynul jeden z tvojich údov, než aby celé tvoje telo bolo uvrhnuté do pekla.30 A jestli ťa pohoršuje tvoja pravá ruka, odtni ju a zahoď od seba, lebo ti je užitočnejšie, aby zahynul jeden z tvojich údov, než aby celé tvoje telo bolo uvrhnuté do pekla.31 Taktiež bolo povedané, že ktokoľvek by prepustil svoju manželku, nech jej dá rozvodný list.32 Ale ja vám hovorím, že ktokoľvek by prepustil svoju manželku krome príčiny smilstva, vedie ju k cudzoložstvu, a ktokoľvek by si vzal za ženu prepustenú, cudzoloží.33 Opät ste počuli, že bolo povedané starým: Nebudeš krivo prisahať, ale dodržíš JeHoVaHovi svoju prísahu!34 Ale ja vám hovorím, aby ste vôbec neprisahali, ani na nebo, lebo je trónom Božím,35 ani na zem, lebo je podnožou jeho nôh, ani na Jeruzalem, lebo je mestom toho veľkého Kráľa;36 ani na svoju hlavu nebudeš prisahať, lebo nemôžeš ani jediný vlas urobiť bielym alebo čiernym.37 Ale nech je vaša reč: Áno, áno; nie, nie; to, čo je viac nad to, je zo zlého 38 Počuli ste, že bolo povedané: Oko za oko a zub za zub.39 Ale ja vám hovorím, aby ste sa neprotivili zlému; ale tomu, kto ťa uderí po tvojom pravom líci, nastav i to druhé;40 a tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať tvoju sukňu, nechaj mu i plášť.41 A kto ťa bude nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, idi s ním dve.42 Tomu, kto ťa prosí, daj; a od toho, kto si chce od teba niečo vypožičať, sa neodvracaj.43 Počuli ste, že bolo povedané: Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť budeš svojho nepriateľa.44 Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov; dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú; čiňte dobre tým, ktorí vás nenávidia, a modlite sa za tých, ktorí vás potupujú a prenasledujú,45 aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je v nebesiach, lebo svojmu slncu velí vychádzať na zlých aj na dobrých a dáva dážď na spravedlivých aj na nespravedlivých.46 Lebo keby ste milovali iba tých, ktorí vás milujú, akú odplatu máte? Či azda nečinia toho istého i publikáni?47 A keby ste pozdravovali iba svojich bratov, čo zvláštneho činíte? Či azda nečinia toho istého i pohania?48 Vy tedy buďte dokonalí, jako váš Otec, ktorý je v nebesiach, je dokonalý.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:45 16.01 2016 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16821
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: JezisovSvedok
16821
Príspevok sa načítava...

Boh nam dava na vyber bud budeme zit pod zakonom alebo pod milostou- vierou v Syna Bozieho.Ak chces dodrziavat zakon tak nas Pavol nabada k tomu aby sme cinili vsetko co je napisane v zakone.Mozes byt ospravdlneny vierou alebo ze to dokazes sam dodrziavanim celeho zakona a to nedokaze hocikto.Pre mna zakon neplati som v Kristovi On je moja spravodlivost.Som spaseny skrze vieru nie zo skutkov.Zo skutkov zakona nebude niktori clovek ospravdlneni.Som ospravdlneni skrze krv Jezisa Krista nic som preto neurobil vecny zivot som dostal zadarmo je to dar. Rim 5:19 Lebo jako neposlušnosťou toho jedného človeka stali sa mnohí hriešnymi, tak aj poslušnosťou toho jedného stanú sa mnohí spravedlivými.


Chcem reagovať...
Pridané: 16:10 16.01 2016 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
l 1 2 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...