Téma:

Nostradamus vz Biblia

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: sarah
2000

V poslednom case sa casto hovori o roku 2012, kedy Nostradamus predpovedal koniec sveta. Je zname, ze predpovedal aj mnohe ine veci, ktore sa aj splnili, napr.: vladu Hitlera, Stalina, obe svetove vojny, tragicku smrt princezny Diany...
Aky mate nazor na najdiskutovanejsie proroctvo tychto dni - koniec sveta v r 2012?  Moze byt na tom nieco pravdy? Pismo vsak jasne hovori: MAT 25,13-13  Neviete dna, ani hodiny... 
Co si o tom myslite vy? 


Chcem reagovať...
Pridané: 23:56 22.11 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2001, 2006, 2972, 3018, 5189
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 78
Autor: gx112
2001
Príspevok sa načítava...

skorej sa rok 2012 spaja nie s koncom sveta ale s katastrofami kt. maju postihnut zem. V Biblia dava dostatocne proroctva pre dobu konca. Co tak sem niektore napisat? icon


Chcem reagovať...
Pridané: 09:27 23.11 2009 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 22
Autor: cacino
2002

Ja si myslim ze pre veriacich ludi by tento cas nemal nahanat nejaky strach, mali by sme byt pripraveni na to kazdy den,otazka je ale ci sme pripraveni? icon Mozno by bolo dobre tuto "predpoved" vyuzit a ludom hovorit kde najst to utociste a ten pokoj po skonceni tohto sveta a pripravit ich na ten koniec ale nie ten koniec co hovoria v radiach a pisu v skoro kazdych novinach ale na "koniec"-druhy prichod,na ktory vseci cakame a tesime sa icon icon


Chcem reagovať...
Pridané: 09:58 23.11 2009 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 45
Autor: Heidi
2006
Príspevok sa načítava...

Myslím si o tom, že v tomto prípade by bol Nostradamus múdrejší ako sám Ježiš, pretože MAT 24,36 hovorí, že o tom dni a o tej hodine nevie nikto, ani nebeskí anjeli ani Syn, iba sám Otec. Biblia neuvádza presný rok alebo dátum, kedy príde čas konca. Napriek tomu je v Bibilii všetko, čo potrebujeme vedieť k tomu, aby sme sa na koniec pripravili a aby sme vedeli rozoznať pravdu od klamstva. Veľmi pekne je to napríklad opísané v MAT 24, . A tak pre nás nie je podstatné to, či to bude rok 2012, ale to, že verše z Mat. 24. kap. sa už napĺňajú a to svedčí o čoskorom konci. Pre mňa nie je podstatné, kedy to bude, ale či som pripravená. Pretože moje príležitosti na prípravu nie sú závislé iba od toho,kedy Ježiš príde, ale aj od toho, či sa vôbec Jeho príchodu dožijem. Čo v prípade že zomriem napríklad dnes? To by znamenalo, že pre mňa príležitosti na prípravu stretnúť sa s Bohom skončili dnes. A tak mi môže byť jedno, či to bude rok 2012, pretože pre mňa by to už nemalo zmysel. Proste chcem tým povedať, že nie dátum, ale to, ako žijeme je dôležité.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:30 25.11 2009 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 47
Autor: zahor21
2972
Príspevok sa načítava...

Ahoj sarah. Tak ako Ti napísala Heidi o konci sveta najlepšie hovorí Pán Ježiš v  MAT 24,1-51 . A myslím si, že mi dáš za pravdu, keď poviem, že proti týmto slovám niet žiadnej oponentúry. Kto by tak chcel urobiť, potom by nepovažoval nášho Boha za nekonečného, milujúceho a lásky plného Otca, ktorý riadi tento vesmír presne podľa svojej vôle a naplňuje tak svoj plán s každým svojim  stvorením.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:28 27.07 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2975
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: sunny
2975
Príspevok sa načítava...

Ahojte drahi priatelia,

uz predtym sa mi niekedy i zdalo, ze niektori z Vas  maju konkretne ocakavania, kedy pride koniec sveta.

Viem, ze niektori ho aj tuzobne ocakavate, v nadeji, ze stretnete Jezisa. Trosku si o Vas robim starosti. Viem, ze uz v minulosti bolo vela cirkevnych spolocenstiev, ktore nejakym sposobom z apokalypsy ziskali dojem, ze koniec sveta pride vtedy a vtedy.  Vela ludi, bolo uplne presvedcenych, cakali na konkretny den, konkretny datum. Vsetko popredavali, kupovali si biely odev pre vstup do Bozieho kralovstva. 

Vsetky tie udalosti v biblii v apokalypse velmi krasne sedeli na viacere historicke udalosti, ktore sa skutocne udiali. Avsak Pan Boh nemal este ten plan, aby nastal koniec sveta. Jezis hovori o konci sveta, ze pride ako zlodej. Teda nieco necakane... A preto treba byt stale pripraveni.

Ja osobne nemam pocit, ze pride koniec sveta v najblizsich rokoch. Ale keby aj prisiel, nemam pocit, ze by ma to prekvapilo, alebo ze by som nebola pripravena.
 
Pre mna je Bozie kralovstvo sucast mojho zivota. Je to vyrovnanost, ktoru mi Boh dava, napriek tazkym zivotnym skuskam. Je to laska, ktoru neustale citim z Bozej strany, je to jeho starostlivost. Je to moja moznost prispievat k dobru na tomto svete. Je to moja moznost, byt nastrojom dobra v Bozich rukach. Jezis vravi tiez, Bozie kralovstvo je medzi Vami. Podla mna tym mysli vsetko dobro, ktore sa nam dostava a vsetko dobro, ktore mi davame. Tu je zaciatok Bozieho kralovstva a jeho pokracovanie je v nebi. 

Musim sa priznat, ze niekedy ked som sa mala velmi zle, som uz pocitala, ze este zhruba 70-80 rokov si tu treba odtrpiet... A ze to je asi tolko ako keby len sedem krat desat rokov, ktore ubehli ako voda a pod.  Niekedy sa fakt tesim na nebo. Ale nikdy by som nechcela byt co len o den kratsie tu, ako si to zela Pan Boh. Velmi si zelam, aby vo chvili, ked raz budem zomierat som si mohla povedat, ze mam za sebou toto a toto, par veci, ktore priniesli velky prinost pre mnohych ludi v zmysle dobra. To je moje najväcsie zelanie. Nezomriet  s vedomim, ze som len pretrvala na tejto Zemi, ale s vedomim, ze som spravila nieco nadherne, nieco velmi uzitocne pre mnohych, ze som bola prinosom... 

A toto mi dava vzdy silu vytrvat akekolvek trapenie, ktore mi osud prinesie, lebo som si este nesplnila svoj sen... Sen, ktory mi vlozil do srdca Pan Boh, nas nebesky Otec.

Robim si vsak starosti o tych, ktori mozno ocakavaju konkretny cas prichodu Jezisa. A ked on nepride, ci vytrvaju vo viere???
Chcem Vas povzbudit v tom, ze Boh je s nami UZ TERAZ! Mozno Vas Pan Boh preskusa... Mozno povie, uvidim, ci vytrvaju aj napriek tomu... Vytrva Vasa viera, aj ked sa nesplnia Vase konkretne predstavy  v ocakavanom case?  Je Vasa viera zavisla len na strachu zo sudu, ktory ma prist? Alebo je to skutocny vztah lasky k Bohu???

Dokazate povedat: "Nevadi Boze, nech sa nie moja, ale Tvoja vola stane. Ja ti ostanem v kazdom pripade  verny(a) nadalej, pretoze Ta skutocne milujem z celeho srdca." ????
Chcem reagovať...
Pridané: 17:18 27.07 2010 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2991
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: zahor21
2991
Príspevok sa načítava...

Ahoj sunny. K tomu sa dá dodať len AMEN . A tak ako hovorí Pán Ježiš máme byť pripravení.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:10 29.07 2010 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Sylvi
3018
Príspevok sa načítava...

Ahoj Sarah, ja si myslím práve to, čo je napísané aj v Biblii  5MOJ 18,10-10 . Takže ľudí ako Nostradamus, Sibila, tvorcovia horoskopov, jasnovidci, vykladači kariet, čarodejníci a pod. si vôbec nevšímam, nepočúvam ich a nedbám na ich rady a slová. Boh nechce, aby nás ovplyvňovali duchovia, ktorými sú takýto ľudia vedení. Na druhom mieste sa píše ako si spomenula, že toho dňa nevie nikto, takže Nostradamus klame a tým je pre mňa jeho duch preskúmaný a nájdený démonský a rozhodne nie od Boha  1JAN 4,1-1 . Z môjho pohľadu ďalej niet čo riešiť.
Čo sa týka konca sveta, čas je blízko o tom niet pochýb, no pre pána je jeden deň ako tisíce rokov a tisíc rokov ako jeden deň. Som však presvedčená, že kto má s Ježišom Kristom každodenný priateľský vzťah, toho nenájde nepripraveného.
Pripodobnila by som to k tomu, že ak sa s niekým priatelíte a máte naozaj vrúcny blízky vzťah, tak potom tá osoba môže k vám kedykoľvek prísť na návštevu a určite ju vždy s láskou privítate lebo v srdci ste pripravení aj pre jeho neohlásenú návštevu. Tak to bude podľa mňa aj s Príchodom Ježiša krista na našu zem. 
ZJ 22,17-17 ZJ 22,20-21


Chcem reagovať...
Pridané: 15:17 30.07 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 25
Autor: mirec1311
5189
Príspevok sa načítava...

Nostradamus nepredpovedal koniec sveta na rok 2012! Predpovedal dve vojny v období od 2010-2015. pričom prvá by malabyť začiatkom roku 2011. tieto vojny by maly zasiahnúť severnú pologulu a malo by ísť o vojny chemické. ďalšie kritické obdobia predpovedal na rory 2054 a viac. Takže Nostradamus nehovorý o roku 2012 ako o konci sveta.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:20 08.03 2011 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...