Téma:

Nesudte, aby ste neboli sudeni.

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: sunny
2691

Ahojte,
 
som trosku smutna, pretoze mam pocit, ze ak nechapem doslova kazdu ciarku z biblie rovnako ako niektori z vas, tak som pre niektorych tzv. "katolik-nepriatel" alebo "pozor ta uz nemoze byt od Boha", lebo je katolicka. A tiez, ", to je zena a Eva zviedla na hriech".
 
 
Ale ja vas mam pritom  vsetkych rada. Ved viem, ze ak ste tu, tak je to preto, ze milujete toho isteho Pana Boha ako ja.  
 
Je spravne mat predsudky voci katolikom?
Je spravne tvrdit o ludoch, co Boha miluju, ze  su od diabla???!!! A to vylucne na zaklade vlastnych dedukcii??
 
Ma vobec clovek pravo niekoho takto oznacit?
 
"Poculi ste, ze otcom bolo povedane: 'Nezabijes!'  Kto by teda zabil, pojde pred sud. No ja vam hovorim: Pred sud pojde kazdy, kto sa na svojho brata hneva.
Kto svojmu bratovi povie: 'Hlupak,' pojde pred velradu.
A kto mu povie: 'Ty bohapusty blazon,' pojde do pekelneho ohna." MAT 5,21-22
Nie je teda odvazne niekoho oznacit za toho od diabla, len pre jeho prislusenstvo k inej cirkvi ako tej vlastnej?
Ved Bozie slovo hovori:
"Ak si niekto mysli, ze nieco vie, este to nevie tak, ako by mal vediet. Ale ak niekto miluje Boha, toho Boh pozna." 1KOR 8,2-3

A tiez:
"KAZDY, KTO VERI, ZE JEZIS JE KRISTUS, NARODIL SA Z BOHA." 1JAN 5,1-1

Ja som si ista, ze Pan Boh ma svoje ovecky aj v inych ovcincoch. A oni urcite tiez cuju jeho hlas aj ked mozno nerozumeju kazducke slovko. Ja ako katolicka samozrejme verim, ze spravny vyklad viery je v katolickej cirkvi. Ale taktiez verim, ze aj v inych cirkvach sa nachadzaju Bozie deti s laskou v srdci k Bohu. Chapanie slov biblie sice nie je vo vsetkych uplne identicke, ale v 99,9% su rovnake. A Pan Boh hodnoti umysli srdc.
 "Pan je moj sudca. Preto nesudte nic predcasne, kym nepride Pan. On osvetli, co je skryte v tme, a vyjavi UMYSLY SRDC. Vtedy kazdy dostane pochvalu od Boha. (1. Kor.4,3-5) 1KOR 4,3-5 (suradnice som prave opravila icon
 Verim, ze umysly vsetkych uprimnych krestanov su milovat Pana Boha a bliznych.
"Ani oko nevidelo, ani ucho nepoculo, ani do ludskeho srdca nevystupilo, co Boh pripravil tym, ktori ho miluju." 1KOR 2,9-9


"Jedno je telo a jeden Duch, ako ste aj povolani v jednej nadeji svojho povolania. Jeden je Pan, jedna viera, jeden krst. Jeden je Boh a Otec VSETKYCH, ktory je nad vsetkymi, prenika vsetkych a je vo vsetkych." EF 4,4-6

Mam vas rada. Ak ste priatelia Pana Boha, tak ste aj moji priatelia. Dokonca, aj keby ste neboli Bozi priatelia, ani to by nebol dovod pre mna nemat  vas uz rada. Pretoze tak nas ucil Jezis, ze milovat mame kazdeho cloveka a nielen tych, co maju nas radi. Ved keby sme mali radi len tych, co nas maju radi alebo nam dobre robia, cim by sme sa lisili od neveriacich? Nerobia to snad aj pohania? Dufam, ze ma nezavrhnete, len pre moju katolicku vieru.

(Toto nie je reakcia na prispevky v temach. Ja viem, ze ti, s ktorymi som si dopisovala v temach dokazu prijat do svojich srdc aj katolikov. Preto nech sa tito necitia byt dotknuti. Toto nema byt vycitka voci nim.) 


Chcem reagovať...
Pridané: 23:44 07.06 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2700, 2833
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
2700
Príspevok sa načítava...

Prave som si vsimla, ze som napisala nespravne suradnice k versu:

 "Pan je moj sudca. Preto nesudte nic predcasne, kym nepride Pan. On osvetli, co je skryte v tme, a vyjavi UMYSLY SRDC. Vtedy kazdy dostane pochvalu od Boha."
Spravne maju zniet:  (1. Korintskym 4,5) 1KOR 4,3-5
(Vo vasej  Rohackovej verzii je myslienka vyjadrena inymi slovami, ale podstata sa zachovala.)


Chcem reagovať...
Pridané: 15:21 09.06 2010 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2823
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: slniecko
2823
Príspevok sa načítava...

Ježiš povedal že musíte sa znova narodiť z vody a Ducha.To je dôležité.Nikto ťa neodsudzuje  a vlastne ani nemôže.Ježiš ťa miluje a až tak že aj keby si bola jediný človek na zemi zomrel by za teba.


Chcem reagovať...
Pridané: 00:57 01.07 2010 Štvrtok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 25
Autor: Heidi
2833
Príspevok sa načítava...

Ahoj Sunny, krásny príspevok, nemám čo dodať. Súhlasím s Tebou, nikto nemá právo posudzovať druhého podľa príslušnosti k cirkvi. V každej cirkvi má Boh svoje deti. Určite nikoho "nespasí" to, ku ktorej cirkvi sa hlási, ale to, či vierou prijal Boha a Jeho obeť. Takže tiež som názoru, že Božie deti by si mali dávať pozor na súdenie druhých. Pekné verše si použila icon .


Chcem reagovať...
Pridané: 12:54 14.07 2010 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2872
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 47
Autor: zahor21
2872
Príspevok sa načítava...

Ahoj Heidi. Ja myslím, že v tých príspevkoch nikto nikoho neodsudzuje,  akurát mu povie svoj názor a ten druhý ho buď príjme alebo mu bude oponovať. No pri svojej oponentúre by mal všetko podložiť  Písmom. Všetko čo je mimo písma je zlé. GAL 1,1-10 4MOJ 6,24-27 .


Chcem reagovať...
Pridané: 10:40 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2880
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Heidi
2880
Príspevok sa načítava...

Ale veď už Sunny napísala, že nehovorí o príspevkoch a ja som reagovala na ňu, tiež som vôbec nehovorila o príspevkoch, ale o jej názore na súdenie druhých. Všeobecne. Nie o príspevkoch tu!


Chcem reagovať...
Pridané: 12:21 19.07 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2882
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 47
Autor: zahor21
2882
Príspevok sa načítava...

Ahoj Heidi. Myslím, že každý úprimne veriaci kresťan má na súdenie iných ľudí taký istý názor ako Pán Ježiš, sunny, Ty alebo ja. Tak pekne si vymieňame svoje názory tak si to nepokazme. Prosím Ťa skús napísať ako Ti Pán Ježiš pomohol a pomáha v Tvojom živote alebo v životoch Tvojich blízkych. Nech Ťa žehná Pán.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:59 19.07 2010 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
4177

Ahojte všetci. Nepamätám, v ktorej téme a príspevku som napísal, že keď niekto robí niečo čo nie je v súlade s Božím Slovom, teda s Pánom Ježišom Kristom musí ho ten druhý brat, alebo sastra na to upozorniť. Takto nám to hovorí náš nebeský Otec. Nevedel som to doložiť textom z Písma. Po spolupráci s jedným kňazom sa mi ten text podarilo získať´tak ho tu uvádzam. Píše to prorok Ezechiel tu : EZ 3,16-21 . Nemôžem si to skontrolovať dopredu s textom Biblie, ale keby to bolo zlé tak to opúravím. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:49 22.10 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...