Téma:

Nasledovanie Boha

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 r
Autor: burinka
6904

Existuje návod ako nasledovať Pána? Čo je ako prvé? Ako následuješ ty?


Chcem reagovať...
Pridané: 20:05 16.12 2011 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7061, 7447, 7551, 10816
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: burinka
7061
Príspevok sa načítava...

potom co som bola nazvana diablom v tomto fore, pytam sa zas: na zaklade coho sa urci bozia pravda?ma ju ten co napise najviac prispevkou? alebo ten co sa najviac hada a odporuje?alebo ten co precitaj najviac knih? alebo ten co dostal pod stromcek najviac darcekou?
mnohi si myslia ze su spaseny a ze ta ich cirkev je pravdiva. Pozor CO KED NIESI SPASENY. A ked si napis preco si to myslis - teraz sa obraciam hlavne na jonatana. Lebo ked pride den Pana... bude skripanie zubou>uprimne to neprajem nikomu z vas


Chcem reagovať...
Pridané: 15:08 01.01 2012 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: zahor21
7063

Ahojte všetci. Na začiatok chcem všetkým ľuďom popriať Šťastný Nový Rok 2012, pevnú vieru v Boha a v neposlednom rade veľa zdravia. Ako jednu z možnosti na začiatok cesty za Pánom Ježišom Kristom ponúkam úvodný článok z ročenky Reformovaný kalendár 2012, ktorého autorom je Marek Kačkoš, reformovaný farár z Bežoviec.
 
    ÚVODOM CESTY.
 
     Či aj rozumieš tomu čo čítaš? Túto otázku položil misionár Filip etiopskemu eunuchovi na pustej ceste. A čuduj sa svete, krátke zastavenie, rozhovor a objasńenie Písma vedú k tomu, že pocestný z ďalekej krajiny uveril, že Ježiš Kristus je Pánom i Spasiteľom. Pri čítaní knihy proroka Izaiáša sa dostáva k poznaniu Pána Ježiša. Práve v tom spočívala  Filipova úloha, aby vykladal písmo so zameraním na Pána Ježiša Krista, lebo len vtedy takýto výklad môže priniesť úžitok Božej slávy i spasenia.
     A takú túžbu máme i my pri písaní zamyslení na každý deň. Chceme byť sprievodcami na vašej ceste, nech už prechádzate akoukoľvek "pustatinou". Veríme, že aj takýmto spôsobom vám môžeme poukázať na jediného Pána a priniesť vám aj posilňijúce povzbudenie. Kiež by sa Duch Svätý priznával k týmto našim snahám.
     Aj tento rok sme postupovali na základe rozpisu podľa Sprievodcu čitateľa Biblie na rok 2012, ktorý je v našom prostredí tradičným pomocníkom pri dennom systematickom čítaní Písma. Oslovili sme všetkých duchovných a študentov teológie v našich seniorátoch. A veľmi si vážim odhodlanie tých, ktorí prijali na seba záväzok napísať požadovaný počet úvah, pretože to bolo ponechané na ich slobodné rozhodnutie a dobrovoľné prijatie daného záväzku.
     Možno by bolo zaujímavé povedať, aké sú požiadavky pri písaní týchto zamyslení. Štandardný rozsah má byť 600 znakov, čo je približne 10 riadkov plus krátky modlôitebný povzdych. Pripomínam to preto, aby bolo zrejmé, že tie kratšie úvahy sú štandardné a tie dlhšie sú "bonusové" z iniciatívy autora.
     Ale verím, že aj v tejto rozmanitosti bude príležitosť k obohateniu. Poradie autorov bolo určené žrebovaním. Pri sviatočných príležitostiach mali autori možnosť zvoliť si svoj vlastný  biblický text, ak by nasledujúci text podľa sprievodcu príliš nekorešpondoval s daným sviatkom.
     A tak zostáva už len jedno, popriať vám, aby ste pri ravidelných osobných pobožnostiach cítili Božiu blízkosť a poprosiť, aby ste mysleli na modlitbách aj na všetjých služobníkov a ich poverenie, ktoré nesú uprostred nás.
 
Potom budeš volať a Hospodin Ťa vysliší, ty budeš kričať o pomoc,
a On odpovie : Tu som! Ak odtrániš jarmo zosvojho stredu,
ukazovanie prstom, zlomyseľné reči,
ak poskytneš j´hladnému, po čom sám túžiš, a nasýtiš strápeného,
potom zažiari Tvoje svetlo v temnote a tvoja tma bude ako poludňajší jas. Amen.  IZ 58,9-10
 
   Toto by mohlo prispieť aj k vyvráteniu názoru, že čítania v jednotlivých ročenkách, či už je to "Reformovný kalendár 2012", alebo "Chlieb náš každodenný 2012", ročenka "Tesnou bránou", ktorú vydáva ECAV, alebo ročenky iných protestantských vierovyznaní sa zdajú byť "málo slané", alebo "málo mastné", a že neukazujú tú správnu úzku cestu za Pánom Ježišom Kristom.
 
Uvádzam aj prvé čítanie z  ročenky "Reformovaný kalendár 2012" na tento rok, ktorého autorom je Erika DOMONKOŠOVÁ, reformovaná farárka slovenského zboru reformovanej kresťanskej cirkvi  v Košiciach.
 
Prvé čítanie     :  2MOJ 1,1-22 ;
Druhé čítanie   :  MAT 1,1-17 .
 
     Nový rok je časom nových začiatkov. Časom prelomovým, keď rozmýšľame o tom, čo bolo, a očakávame to, čo príde. Tak nejako stretávame teraz izraelský ľud. Obdobie patriarchov sa skončilo, ale Boží ľud je i naďalej účastný Božieho požehnania. Množia sa, mohutnejú a napĺňajú cudziu krajinu. Až tak, že faraón má obavy z ich počtu. A strojí úklady. Najprv je to "len" neľudské pracovné zaťaženie, potom túžba pozabíjať všetkých izraelských chlapcov.  Ale pôrodne babice sa báli Boha a neroboli, ako im egyptský kráľ prikázal.
Aj my stojíme na prelome rokov a máme možnosť vybrať si, koho sa budeme báť, koho budeme poslúchať a komu sa podvolíme.
Tomuto svetu, jeho zdanlivej moci, alebo Hospodinovi, ktorý má plán s našim životom aj na tento začínajúci sa rok. Ak sa podvolíme Jemu, On nás požehná, ako požehnal aj egyptské pôrodné babice.
"Už od vekov Boh nám hlása: Komu budeš slúžiť? Zvoľ!"
Nech je táto naša voľba stála a nech nám prinesie jeho požehnanie na tento nový rok. Amen.
 
Podobné čítania sú aj na internete na stránke ECAV.sk ročenka "Tesnou bránou", o čom som už písal.
Nech vás všetkých požehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 21:57 01.01 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7071
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: burinka
7071
Príspevok sa načítava...

Bázeň pred Hospodinom je počiatkom poznania; blázni pohŕdajú múdrosťou a kázňou  PRISL 1,7   icon


Chcem reagovať...
Pridané: 15:48 02.01 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7090, 7215
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: crosbow
7090
Príspevok sa načítava...

Čo sa týka spasenia tak nechcem tu reagovať na nikoho len chcem podotknúť že krstením nemluviatok a modlenim, prosením panny Márii to nejde ...


Chcem reagovať...
Pridané: 22:27 03.01 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7130, 7226, 7262
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor:
7130
Príspevok sa načítava...

raz som citlala knihu Slon v papradi od C.S.Lewisa:Traja badatelia,ktori nikdy nevideli slona sa rozhodli ist do dzunkle aby zistili ako slon vyzera. Prisli k papradiu prvy hovori toto je urcite slon, pocul som ze ma nieco ako velke usi - lopuchy, druhy zacal skumat stonku a hovori hej suhlasim slon ma nieco ako chobot, to bude asi tato stonka a treti len pocital semiacka hovori ake uzastne semiacka a kolko ich tu je. NIK SI NEVSIMOL SLONA,KTORY STAL VEDLA.
C.S.Lewis poukazuje ako mnohi hladaju Boha, idu si za svojou pravdou, ale Boha si ani len nevsimnu.

V tomto fore je tema krst, zaujalo ma ze krst vlastne v povodnom jazyku znamena baptisum
- asi nieco ked sa farbia latky:morenim. biela latka sa cela ponori do kupela a vytiahne sa cela modra
morenie znamena aj umretia
- uplna premena tak aj my: ponorime sa=zomrieme a vstaneme ako novy clovek s pomocou Ducha vo vode sa stane zazrak

o krsteni viem, ze v minulosti aj katolici krstili ponorenim  a to dlho po ich zalozeni, len sa to nejak premenilo na krst deti-asi nejaky politicky tah.
a pritom sa detom hovori neviniatka, tak aku maju vinu, ak dedicnu tak vsetci zo stareho zakona musia ist do pekla=neboli pokrsteni a dedicny hriech teda zostava na nich???


Chcem reagovať...
Pridané: 15:05 04.01 2012 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7239
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
7213

Ahojte všetci. Tento príspevok určite prispeje všetkým, ktorí chcú ísť za Pánom Ježišom Kristom a zároveň poukazuje aj na to, že by sme  nemali pochybovať o tom čo nám Pán Ježiš Kristus vo svojom Slove hovorí.
Čítanie z ročenky "Chlieb náš každodenný 2012" zo dňa 6. januára 2012.
 
Prvé čítanie     : JN 4,7-26 ;
Druhé čítanie   :  MAR 1,14-28 .
 
 
Epifania Zjavenie Krista mudrcom.
 
"No (Ježiš)m musel prejsť cez Samáriu"    JN 4,4  
 
     Norin dom bol počas hurikánu "Andrew" v roku 1992 veľmi poškodený. Poisťovňa jej škodu preplatila a tak začala pracovať na jeho oprave. Stavbári však odišli hneď, ako jej došli peniaze, a prácu nedokončili.  Zostala aj bez elektriny. Pätnásť rokov žila s maličkou chladničkou a niekoľkými lampami, ktoré mala napojené na predlžovacie káble. Bolo prekvapujúce, že jej susedia si to nevšimli. Niekto potom oslovil starostu. Ten poslal do jej domu majstra, ktorý v priebehu niekoľkých hodín opravil všetky rozvody.
    Keď Ježiš oslovil Samaritánku pri studni   JN 4,7 , vstúpil do jej života a hovoril s ňou o tom, že potrebuje duchovnú silu. Zistil, čo majú spoločné (vodu JN 4,7 ), a prebudil v nej záujem o duchovné veci JN 4,9-14 . Bol milosrdný a citlivý, keď poukazoval na jej hriech  JN 4,16-19 a sústredene smeroval rozhovor k tomu hlavnému JN 4,21-24 . Potom jej priamo povedal, že On je ten Mesiáš JN 4,26 . Výsledkom bolo, že nielen ona, ale aj mnohí ďalší Samaritáni uverili v Neho   JN 4,39-42 .
     Vstúpme do života ľudí a hovorme im o Ježišovi. On je jediným zdrojom duchovnej sily a uspokojí naše najhlbšie túžby.
 
Hynúcich zachraňuj, povinnosť velí.
V sile choď, ktorú dá Spasiteľ tvoj.
Vyprávaj hriešnikom jasne, buď smelý,
za nich, že dal Pán život svoj.
 
 
Myšlienka
 
 
Viera, ktorú sa opaltí mať, je viera,
o ktorej nsa oplatí hovoriť.
 
Nech vás všetkých žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 09:37 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7214
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: burinka
7214
Príspevok sa načítava...

Ahoj toto si o katolíkoch a im podobným myslím ja,teda chcem napísať toto mi bolo zjavené: Raz som šla autobusom okolo nejakého veľkého staršieho kostola, myslím že katolíckeho. Pred kostolom bol veľký kríž s ukrižovaným Ježišom,kríž bol drevený ale Pán na ňom z nejakého kovu. V to ráno som čítala v biblii túto pasáž: A jako Mojžiš povýšil hada na púšti, tak musí byť povýšený Syn človeka.
Mojžiš urobil hada z plechu a pribil ho na drevo a práve som videla naplnenie proroctva o takom istom osude-povýšení Ježišovho.
Ako to už niekto v tomto foré napísal: všetko čo sa deje je podľa Božej vôli. Mne katolická a vlastne žiadna církev zmysel nedáva a všetky by som ich zrušila, ale sú tu, lebo majú svoj význam. - a od každého sa môžeme niečo naučiť a keď sú iný a nechápeme ich-môžeme ich milovať. icon

Samozrejme majme vieru o ktorej sa oplatí hovoriť...


Chcem reagovať...
Pridané: 11:21 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7219
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: burinka
7215
Príspevok sa načítava...

Aj keď je Boh všade a my sme dielo jeho rúk, len málo z nás dosiahne to prečo sme boli stvorený:to je byť s Bohom. Môžeme skúšať všetko možné aj nemožné, pokiaľ nemáme bázeň pred Hospodinom,  nikam nedôjdeme.
Preto keď mi niekto niečo chce povedať, snažím sa pochopiť o čo mu ide a keď sa Boh niečo snaží povedať, snažím sa pochopiť z celej mojej sily, lebo tu ide o život.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:31 07.01 2012 Sobota
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: crosbow
7219
Príspevok sa načítava...

JN 3,14-15 Zlatá moja začni čítať poriadne lebo sa píše aby nikto kto verí v neho nezahynul ale mal večný život-to znamená nie pozerať sa na medenú modlu ale veriť v ježiša krista pretože za čias mojžiša urobil mojžiš na oštep medeného hadaaby ten kto bude kusnutý hadom pri pozrení na medeného hada prežilale v evanieliu sa píše,kto verí v neho nezahinie.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:36 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7222
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: burinka
7222
Príspevok sa načítava...

Ahoj crosbow - že zlatá moja icon však hej, boh má silu pritiahnúť nás k nemu, skrze našu viera ... ale tiež je napísané aj satan verí...
napadlo ma že prirovnanie hada, ktorého Boh poslal aby "kusal" izraelitou je vlastne prirovnanie k hadovi - satanovi, ktorý nás tiež kuše,(ale neviem ako konkrétne)


Chcem reagovať...
Pridané: 12:45 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7228
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: Dusan82
7226
Príspevok sa načítava...


Ahoj crosbow

To si myslím aj ja, vlastne to ani nikde nie je napísané, že je to potrebné. Dôležité je uveriť, veriť. Nič viac a nič menej. Všetko ostatné je nad to a zo zlého.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:08 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7227
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: burinka
7227
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dusan82 a crosbow a čo viera, ktorá sa popisuje v Mt25,1-12
Vtedy bude podobné nebeské kráľovstvo desiatim pannám, ktoré vzaly svoje lampy a vyšly vústrety ženíchovi. 2 Ale päť z nich bolo rozumných a päť bláznivých. 3 Bláznivé vezmúc svoje lampy nevzaly so sebou oleja; 4 ale rozumné vzaly oleja vo svojich nádobách so svojimi lampami. 5 A keď neprichádzal ženích, podriemaly všetky a pospaly. 6 Ale o polnoci povstal krik: Hľa, ženích ide! Vyjdite mu vústrety! 7 Vtedy vstaly všetky tie panny a ozdobily svoje lampy. 8 A bláznivé povedaly rozumným: Dajte nám zo svojho oleja, lebo naše lampy hasnú. 9 Ale rozumné odpovedaly a riekly: Aby snáď nebolo pre nás i pre vás málo, iďte radšej k predavačom a kúpte si! 10 A keď odišly kúpiť, prišiel ženích, a tie, ktoré boly hotové, vošly s ním na svadbu, a zavrely sa dvere. 11 Potom na koniec prišly aj tie ostatné panny a hovorily: Pane, Pane, otvor nám! 12 Ale on odpovedal a riekol: Ameň vám hovorím, neznám vás!


Chcem reagovať...
Pridané: 13:45 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7229, 7230
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: Dusan82
7228
Príspevok sa načítava...


Ahoj burinka

Neviem či ťa správne chápem, ale satana Boh neposlal na nás. Pán Boh mu dal len možnosť nás a nie len nás pokúsiť, no žiaľ uspel tu na zemi. Ale aj dnes má tu možnosť satan, pokúšať nás, ale len odtiaľ - potiaľ, to čo mu Pán Boh dovolí, čiže nemôže si robiť všetko čo sa jemu páči, ale už i tak má veľkú moc ovplyvniť nás a sama môžeš vidieť ako to tu na zemi vyzerá. Milióny náboženských skupín - v písme rôznice a ich mater, mater smilníc je asi Katolícka cirkev.


Čiže ak niekto chce nasledovať Pána Ježiša tak je hlavne dôležité vyjsť - vybehnúť z týchto organizácii, ktoré vedú ľudí do záhuby ZJ 18,4 ; 2KOR 6,17 a byť slobodný, čiže slobodne nasledovať Pána Ježiša, ktorý si svojich pozná, ktorý nebýva v chrámoch učinenými ľudskými rukami a ani sa mu neslúži rukami ako čo by niečo potreboval SK 17,24-31 . Čiže ak sa niekto domnieva že urobí zadosť ak pokropí niekoho obyčajnou vodou, alebo ak sa naje a nasýti svoje ľudské brucho stravou ktorá hnije a potom ide do stoky, tak je na vééľkom omyle, Lebo jediná voda a jediný pokrm a chlieb je Pán Ježiš, do ktorého sa máme vnárať, jesť a piť a tento chlieb podávať ďalej hladným a smädným!!!    

Ak toto niekto nechápe a nerozumie, tak je na čase aby sa nad tým poriadne zamyslel, lebo času na mliečny pokrm už je málo. 1KOR 3,1-4
Chcem reagovať...
Pridané: 13:46 07.01 2012 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: Dusan82
7229
Príspevok sa načítava...


Ahoj burinkaNechápem, čo ako viera? Nechápeš tým veršom, alebo si chcela niečo povedať?


Lebo tak ako celé písmo je písané obrazne, tak aj toto. Je tu reč o tom aby sme boli vždy pripravený na príchod Pána, ktorý príde súdiť zem. Tú hodinu a deň nevie nikto. Rozumný ľudia, ktorí nasledujú Pána Ježiša ako napr. tých 5 pannien budú zachránený, nájdu svojho ženícha ako ony, ale blázniví ľudia, ktorý nechcú chápať Božie slovo sú pripodobnený k tým ostatným piatim pannám...

Takto si to myslela? 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:54 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7233
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: zahor21
7230
Príspevok sa načítava...

Ahoj burinka.Vmontujem sa aj ja. V texte, ktorý uvádzaš slovo "viera" nie je spomenuté ani raz. Takže, čo tým autorka myslela? Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 14:04 07.01 2012 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: burinka
7233
Príspevok sa načítava...

tak čo som myslela icon vieru, ktorú by sme mali mať prirovnávam k jednému úseku z rozprávky Nekonečný príbeh: Bastian priletí na Falkovi k okraju púšte, pokračovať však musí sám. Prechádza medzi stĺpmi na ktorých sú spiace sfingy, bolo mu povedané že musí veriť, iba tak dôje k dverám do iného sveta. Prejde prvý pár, spiace sfingy stále spia. Prejde druhý pár, spiace sfingy stále spia. Prejde k tretiemu páru ale tu zastane a začne pochybovať, žiadne dvere totiž nevidí, sfingám sa začínajú otvárať oči. Bastian sa rozhodne veriť, rozbehne sa ďalej, beží aj pochybuje a sfingy začnú strielať. Zachránil sa, lebo veril.

Viera ako dobrá vôľa súhlasiť je dôležitá, bez nej by sme neotvorili dvere keď Pán zaklope
zjav Ján3:20-22
20 Hľa, stojím pri dveriach a klepem. Keby niekto počul môj hlas a otvoril by dvere, vojdem k nemu a budem večerať s ním a on so mnou. 21 Tomu, kto víťazí, dám sedieť so sebou na svojom tróne, jako som i ja zvíťazil a sedím so svojím Otcom na jeho tróne. 22 Kto má uši, nech počuje, čo Duch hovorí sborom! 

Viera samotná nestačí, musíme zostať v slove: JN 8,30-32 tuším tomuto veria všetci, ktorý sa nazývajú kresťanmi, problém je za každá církev si vysvetluje to slovo inak > tuším že tieto "rozbory"  je dielo satanové

Zjav 3:21 spomína víťazstvo: Tomu, kto víťazí...o aké víťazstvo sa jedná ???Chcem reagovať...
Pridané: 16:05 07.01 2012 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7234, 7236
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: Dusan82
7234
Príspevok sa načítava...

Asi ťa chápem. Len som si nevedel dať do súvisu ten odkaz čo si nechala. 
No áno. Ako tak čítam čo píšeš, celkom dobre si to uvedomuješ čo je potrebné a podstatné a čo je satanova práca.  icon


Chcem reagovať...
Pridané: 16:40 07.01 2012 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: Dusan82
7236
Príspevok sa načítava...


Ahoj burinkaNeviem či ti odpoviem dostatočne.  Pan Ježiš zvíťazil na týmto svetom a kto Ho nasleduje víťazí s Ním spoločne. Víťazstvo, ktoré je spomenuté, je odmena za trpezlivosť, v ktorej sa človek posväcuje - odďeluje od svetských vecí a svetských učení pre Pána a teda je to odmena čiže večný život . Je to víťazstvo nad smrťou, nad týmto svetom, nad satanom. Ten kto sa oddeľuje - posväcuje pre Pána a zotrvá v tom až do konca je hoden Pána ZJ 14,12 . Zotrvaj v Božej pravde, v Ježišovej viere, drž sa Jeho prikázaní a maj trpezlivosť, bez týchto svetských náboženských organizácii (s. r. o., alebo a. s.) až do konca a zvíťazíš. icon

Stačí tak? 


Chcem reagovať...
Pridané: 00:09 08.01 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7237, 7254
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: burinka
7237
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dusan82 asi to tak nejak bude, aj keď mám chuť vziať vecí do vlastných rúk asi je najlepšie počkať na Pána a jeho odplatu. A Boh je verný JOZ 1,7-9

Dnes ráno ma napadla zaujmavá myšlienka o prirovnaní múdrych a nemúdrych panien.> Nejde o nás ale o církev ako o nevestu Kristovu ZJ 29,9 dalo by sa povedať, že všetky kresťanské zhromáždenia očakávajú príchod Ježišou (vlastne aj židia a muslimi to očakávajú) ale niektorý majú naplnenie-olej tj. Ducha Svätého a niektoré sú prázdne - aj keď sa dosť snažili:
-prišli správnou cestou
-mali správne vybavenie (lampu)
-mali nadšenie a ochotu konať (isť a čakať)
-mali správne poznanie koho a prečo čakať

tie nemúdre dopadli zle:
ako je to možné?  prečo nepridali k svojej snahe ešte jednu dôležitú vec? ako to že si neuvedomili, čo ešte potrebujú?


Chcem reagovať...
Pridané: 12:18 08.01 2012 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...