Téma:

Naše sny

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: Pavlína
10370

Niektorí ľudia považujú snívanie za trest, ktorý nás počas noci budí zo spánku alebo snívanie nikdy nezažili. Iní dokážu pomocou snov predpovedať budúcnosť, vyriešiť problémy alebo naplniť svoje túžby. Aká je naozaj pravda o snoch - sú to len výčiny nášho mozgu alebo odzrkadľujú pravdu našej duše?


Chcem reagovať...
Pridané: 18:41 29.08 2013 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16848, 16888
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
Autor: Pavlína
16848
Príspevok sa načítava...

nedávno sa mi snívalo ako chce zožrať tiger (alebo lev), stál za veľkou kovovou bránou, bola trochu pootvorená, videla som ako na mňa pozerá a vedela som že keď sa rozbehnem nemám šancu újsť. Keď nad tým tak rozmýšľam, neviem prečo neskočil a neroztrhal ma.

Cez sny má môj Pán Ježiš Kristus varuje, vždy to tak bolo odkedy som uverila veršu  SK 2,17-18 iný príklad je o Jozefovi, ktorý poslúchol čokoľvek mu Pán vo sne zdelil  MAT 2,19-20

túto tému som tu zavesila preto, aby sme si uvedomili o čom je kráľovstvo božie a tiež aby ste aj vy uverili zdeleniam od Pána Ježiša skrz snívanie, ovšem iba ak ste boli pokrstený pravým krstom na odpustenie hriechov a prijali ste Ducha Svätého.
Ak vás kňaz pofŕkal vodou keď ste boli bábätka, čokoľvek sa vám sníva - neverte tomu, nemáte DS. Chcem reagovať...
Pridané: 12:17 10.02 2016 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16857
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
Autor: otaznik
16857
Príspevok sa načítava...

Bežné sny sú procesy, ktoré bežia v mozgu. Počas spánku prechádzame minimálne dvoma fázami spánku. Jedna je hlboká, kedy sa nám nič nesníva a druhá je plytká /REM/ kedy sa nám sníva. Pre oddýchnutie nášho hardwéru - tela, ako aj softwéru - myšlienkových pochodov je potrebné, aby sme za noc prešli niekoľkokrát oboma fázami. Toto je bežná fyziológia. Počas snívacej fázy spánku sa nám obyčajne sníva kombinácia toho, čo sme prežili s tým, čo by sme chceli, a nad čím uvažujeme. Náš mozog musí spracovávať množstvo podnetov z ktorých mnohé sú ukončené ako napr. kde mám ponožky? musím sa obuť. V okamihu obutia je vec vyriešená. No sú veci, napríklad, čo vyrastie z mojich detí, ako pomôcť susede tretieho poschodia, ako vysvetliť zamestnávateľovi prečo som neurobil čo bolo treba a tak podobne. V našom mozgu prebieha nespočetné množstvo týchto procesov a v spánku, kedy sme oslobodení od ďalších vonkajších vnemov, nám Pán Boh zabezpečuje, aby si mozog urobil čo najväčší poriadok vo svojich sektoroch, dokončil niektoré akcie aj uzavrel niektoré otázky,  aby mohol čo najlepšie fungovať  a riešiť ďalšie podnety, ktoré prídu. V tomto čase počas spánku sa dokončujú, alebo navrhujú riešenia problémov, ukazujú sa nebezpečenstvá. Často sa stáva, že v silných snoch, keď nás niekto prenasleduje, ohrozuje a tak podobne, býva toto odrazom človeka, situácie, či problému, ktorý nás trápi, ťaží, prenasleduje a je veľmi nástojčivý. Takýchto príkladov je viac. Ľudia si ich všimli a tak začali za každým snom, vidieť nejaký význam a začali písať snáre. To sa potom zvrhlo a ľudia sa začali miesto rozumných argumentov, ktoré máme tiež od Pána Boha, obracať k kľuďom, ktorí sa venovali vykladaniu snov a k riešeniu situácii podľa toho, čo sa komu prisnilo. Zodpovednosť za život tak prebral sen a nie zdravý rozum. Pán Boh ako náš Tvorca nás učí premýšľať nad situáciami života a pýtať sa ako by sa dal život žiť čo najkvalitnejšie. Učí nás predovšetkým používať rozum. Z toho dôvodu nám dáva rozumné argumenty pre našu výchovu a učí nás pozorovať veci a vzťahy ako spolu pôsobia. Učí nás takto žiť rozumne na Jeho slávu k nášmu a všeobecnému úžitku.
Veľmi výnimočne Pán Boh oslovuje človeka cez sny. Keď si pozriete biblické záznamy o ľuďoch, ktorí dostali rôzne sny, je ich zapísaných ako šafránu. Jozef, Daniel... dostali za svoj život iba niekoľko výnimočných snov. Určite to nebolo ako na bežiacom páse. Pán Boh môže použiť  búrku na to, aby ľuďom niečo ukázal, ale nie za každou búrkou je On. Pán Boh môže cez sen niečo človeku povedať, ale nie a za každým snom je On. Preto som opatrný v hodnotení snov a vonkajších prejavov. Učím sa žiť podľa Božích rád, /Biblia ako taká/ aj ľudských skúseností./kniha Prísloví a kniha Kazateľ, kniha Jób/. Keď sa Pán Boh rozhodne dať mi sen, pochopím to, lebo Pán Boh ho dá tak, že tomu budem rozumieť, že je to od Neho. To je môj postreh do pľacu.  


Chcem reagovať...
Pridané: 12:26 27.02 2016 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: Pavlína
16888
Príspevok sa načítava...

Náhodou som nasla príbeh jedného sna. Johnvi Bunyanovi sa prisnil sen, zaznamenal ho a o 400 rokov neskôr natočili o tom film
Prosím pozrite si to

https://youtu.be/8ISYhaTCtNM


Chcem reagovať...
Pridané: 08:27 29.03 2016 Utorok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...