Téma:

Kto stvoril Boha? Odkiaľ prišiel Boh?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: brotherrr
7602

Odpoveď: Ateista Bertrand Russell napísal vo svojej knihe „Prečo nie som kresťanom“, ak je pravda, že za všetko je potrebná príčina, tak aj Bohu je potrebná príčina. On z tohto prišiel do záveru, že ak je Bohu potrebná príčina, tak Boh nie je Bohom (a ak Boh nie je Bohom, tak potom Boha niet). Toto je vlastne trochu premyslená forma detskej otázky „Kto stvoril Boha?“ Aj deti vedia, že veci neexistujú samé od seba, tak ak je Boh „niečo“ aj On potrebuje príčinu, nie?

Otázka je dômyselná, lebo sa skrýva za falošným predpokladom, že Boh prišiel odniekadiaľ a potom sa pýta, skade to mohlo byť. Odpoveď je, že táto otázka nemá žiaden zmysel. To je ako keď by ste sa pýtali, „Ako vyzerá modrá vôňa?“ Modrá nepatrí medzi veci, ktoré majú vôňu, takže otázka sama po sebe nie je platná. Na rovnaký spôsob, Boh nepatrí do kategórie vecí, ktoré sú stvorené, vznikli alebo sú spôsobené. Boh nie je spôsobený ani stvorený – On jednoducho existuje.

Ako to my vieme? No, my vieme, že z ničoho sa nemôže stať niečo. Takže, ak existoval čas, kedy nič neexistovalo, potom by nikdy nič nenastalo. Ale veci existujú. A tak, keďže nikdy nemohlo existovať úplne nič, niečo odnepamäti muselo byť. To, čo odnepamäti existovalo, my nazývame Boh.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:05 31.01 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 8081
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 55
Autor: petertaraba
8081
Príspevok sa načítava...

Ide o to ako to clovek berie. Ak je niekto vedecky analfabet, nikdy nepochopi zmyslanie vedcov, ktori poznaju 1. termodynamicky zakon, ktory hovori o zakone zachovania energie a teda aj o zakone zachovania hmoty, nakolko energia je ekvivalentom hmoty a zase naopak. Kvantova teoria taktiez hovori o tom, ze elektron moze byt v podastate na vsetkych miestach valencnych vrstiev a taktiez nemusi byt ani na jednej.

Ak je vseobecna predstava Velkeho tresku nasledovaneho expandovanim vesmiru spravna, co sa stalo predtym? Ak chceme tuto otazku zodpovedat vazne, musime si polozit dalsiu otazku: "Odkial sa vzal boh?" Ak sa rozhodneme, ze to je nezodpovedatelna otazka, preco to nezjednodusit a povedat, ze vznik vesmiru je nezodpovedatelna otazka? Alebo ak povieme, ze boh vzdy existoval, preco to nezjednodusit a uzavriet to tym, ze vesmir vzdy existoval? Toto su bez debaty tie najzlozitejsie otazky.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:40 20.02 2012 Pondelok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 6
Autor: carlos51
8974

Verím v pána všemohúceho.Verím v Boha.Môj život by mal byť viacej proti viere,nakoľko som neprežil dobrý život.Môj život spočíval viacmenej v neustálej chorobe a následne v zlej prispôsobivosti okolnostiam,ktoré nasledovali.Už len toto by mal byť dôvod k nevere.Ale napriek mnohím nezodpovedaním otázkam som sa pridelil k veriacím.A myslím si,že viera je a bude vždy u každého aj najzaritejšieho ateistu.Je to len otázka času,kedy sa zmení postoj dotyčného človeka.Môj život sa zmenil k lepšiemu akonáhle som s úprimnosťou prijal pána a zároveň krst skrze ducha svätého.Napriek tomu vznikali a sú situacie,keď pochibujem.Keď som pozeral otázky a tém foora.Myslím,že som si ich tiež dával.Napr:keď stvoril boh svet,kto stvoril boha a podobné otázky.Napriek všetkému si život bez vieri neviem predstaviť. Robil som v živote aj zlé veci,bol som nezodpovedný.Ale teraz sa to zmenilo.Možno by niekto povedal že to je sugescia,alebo neviem čo,ale jednoznačne viera dáva silu slabému,nerozumného poučí a dáva nazrieť aj do naších vlastných sŕdc objektivnejšie.Nech pán žehná každého a nech sa rady veriacích rozširujú.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:25 17.04 2012 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...