Téma:

Kto asi nepôjde do neba?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: sunny
4756

Ja to neviem. Vie to len Boh.

A ani si netrufam velmi sudit take veci. 

Ale Boh nam zanechal par usmerneni: 

"Neviete, ze nespravodlivi nebudu dedicmi Bozieho kralovstva?!"
 
"Nemylte sa: 
ani smilnici, 
ani modlosluzobnci, 
ani cudzoloznici, 
ani chlipnici, 
ani suloznici muzov, 
ani zlodeji, 
ani chamtivci, 
ani opilci, 
ani utrhaci, 
ani lupici 
nebudu dedicmi Bozieho kralovstva. 
A niektori ste toto boli. Ale obmyli ste sa, boli ste posvateni, boli ste ospravedlneni v mene Pana Jezisa Krista a v Duchu nasho Boha. " 1KOR 6,9-11

Ako sa da posvacovat?
Spovedou. Boh pri spovedi udeluje svoje milosrdenstvo a ocistuje nas od hriechov. 

"Robte pokanie a nech sa kazdy z vas da pokrstit v mene Jezisa Krista na odpustenie hriechov a dostanete dar Svateho Ducha." SK 2,37-38

Vsimnime si, ze v evanjelizacii krestanov existuju urcite stadia svatosti. Tych prvych novoobratencov apostol Pavol ucil najskor tie zaklady posvacovania: 
"Preto si myslim, ze neslobodno znepokojovat tych, co sa z pohanov obracaju k Bohu, ale treba im napisat, aby sa zdrzali poskvrneneho modlami, smilstava, zaduseneho a krvi. "   SK 15,19-20
  "Lebo Duch Svaty a my sme usudili, ze nebudeme na vas klast nijake ine bremeno, okrem toho nevyhnutneho: zdrzat sa masa obetovaneho modlam, krvi udusenych zvierat a smilstva. Ak sa budete tohto chranit, budete konat spravne." SK 15,28-29

Preco tomu tak je? Preco sme na seba rozlicne prisni?
" My silnejsi sme povinni znasat slabosti slabych a nehladat zalubu sami v sebe.
Nech sa kazdy z nas paci bliznemu na jeho dobro a budovanie. Ved ani Kristus nehladal zalubu v sebe... A vsetko, co bolo kedysi napisane, bolo napisane nam na poucenie, aby sme skrze trpezlivost a utechu z Pisma mali nadej.
Boh trpezlivosti a potechy nech vam da, aby ste jedni o druhych zmyslali podla Krista Jezisa, a tak jednomyselne, jednymi ustami oslavovali Boha a Otca nasho Pana Jezisa Krista.
Preto prijmajte jeden druheho, ako aj Kristus prijal vas , na Boziu slavu." RIM 15,1-7

Ved kralovstvo Bozie.... je.. spravodlivost, pokoj a radost v Duchu svatom. Kto takto sluzi Kristovi, paci sa Bohu a ludia si ho vazia. Preto sa usilujme o to, co sluzi pre pokoj a vzajomne budovanie. RIM 14,17-19


Chcem reagovať...
Pridané: 21:33 29.01 2011 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: Sayrayt
4804

...


Chcem reagovať...
Pridané: 22:09 01.02 2011 Utorok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 41
Autor: Sayrayt
4805

Asi urcite nepojdu ti co cely zivot kaslali na boha a proste ho neprijali, dolezity je postoj srdca cloveka a jeho rozhodnutie s umyslom prijat co Boh ponuka plus velmi dolezita pokora pred Bohom a lutost...


Chcem reagovať...
Pridané: 22:11 01.02 2011 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 41
Autor: zahor21
6063

Ahojte všetci. V jednotlivých príspevkoch celého fóra sa objavujú názory, z ktorých vyplýva viera v nášho Stvoriteľa Boha Otca, Spasiteľa Boha Syna Ježiša Krista a Boha Ducha Svätého,  možno povedať tkmočníka našich modlitieb Bohu Otcovi, keďže my sami nevieme ako by sme sa mali modliť.  No predsa sa zdá, akoby niektorí autori a možno aj čitatelia chceli vniknúť do Božieho myslenia, a akoby chceli ovplyvniť Boží dokonalý plán, ktorým sa náš nebeský Otec každému z nás venuje ako keby sme boli sami na svete.
Veľmi málo pisateľov píše o tom ako mu Boh pomáha. Preto si dovoľujem napísať zamyslenia z ročenky "Reformovaný kalendár 2011", z ktorých tiež vidieť, že my ľudia môžeme Bohu Otcu jedine ďakovať za to čo nám dáva zo svojej nesmiernej milosti.
Nikto z ľudí nemôže pochopiť Boží dokonalý plán s Jeho stvorením.
 
Zamyslenie zo dňa 13. júla 2011, autor Miroslav KOVAĽ, kaplán Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku v Jenkovciach.
 
Prvé čítanie       : 2KRAL 7,1-8 ;
Druhe čítanie    :  SK 8,4-13 .
 
     Aj dnešný text nám ponúka odpoveď na otázky, ktoré boli položené vo včerajšom zamyslení :"Načo máme čakať na Hospodina? Prečo máme veriť v Hospodina, keď dovolí, aby sa diali takéto a im podobné veci?"
Boh zázračne zasiahol a obliehanie mesta sa nečakane skončilo. Prečo sa to stalo až potom, keď  aj sám izraelský kráľ stratil vieru? Nevieme, prečo Boh koná tak, ako koná. Božie činy sú predivné. Nie vždy porozumieme tomu, čo robí Boh, ale veríme, že Boh koná všetko pre naše blaho. Boh je Láska, a nadovšetko to potvrdil, keď v Ježišovi Kristovi prišiel na tento svet, aby zomrel za nás .   
 Bože, uč nás pokoriť sa pred Tebou a prijímať Tvoju vôľu. Amen.


Zamyslenie zo dňa 14 júla 2011, autor Miroslav KOVAĽ.
 
Prvé čítanie     : 2KRAL 7,9-20 ;
Druhé čítanie   : SK 8,14-25 .
 
     Opäť vidíme, že Boh si vyvolí to, čo je svetu neurodzené. Dobrú správu o konci obliehania neprinirsol kláľ ani generáli, ani vojaci, ale malomocní - tí, ktorí žili na okraji vtedajšej spoločnosti, a od ktorých sa všetci stránili. Ďalej nám dnešný text ukazuje, že Božie Slovo sa vždy naplní. Nevieme, prečo musel ten dôstojník zahynúť takou krutou a bolestnou smrťou. Bolo by veľmi zjednodušené vidieťv tom Boží trest za jeho vysmievanie spojené s pochybnosťou. Nechajme súdenie v Božích rukách a prosme ho o to, aby bol milostivý voči nám hriešnym.
Bože, zmiluj sa. Amen.

Zamyslenie zo dňa 16. júla 2011, autorka Erika DOMONKOŠOVÁ, zbor Reformovanej Kresťanskej cirkvi v Košiciach.

Prvé čítanie     :  2KRAL 8,7-15 ;
Druhé čítanie   :  SK 8,36-40 .

     Chazaelova túžba urýchliť Boží plán určite nie je cudzia ani nám. Možno dokážeme byť ešte aj takí pokrytci, ako bol tento pohanský muž. Takmer do posledného verša nášho dnešného oddielu by sme si mohli myslieť, že je to dobrý človek. Poslúchol kráľov príkaz, odišiel za izraelským prorokom Elizeom, presne mu zrepreodukoval kráľovu otázku, trápili ho slzy Božieho muža, odmietol Božie proroctvo o sebe, vrátil sa ku kráľovi a odovzdal mu Boží odkaz.
Lenže toto už neurobil celkom pravdivo.  A potom sa postaral o to, aby sa tá časť proroctva, čo sa mu páčila ("Hospodin mi zjavil, že budeš sýrskym kráľom", naplnila - a to čím skôr. Vzal Božie zasľúbenia do vlastných rúk.
Nedokázal vyčkať na Boží zásah. Takéhoto konania sme schopní aj my, keď začneme prekrúcať Božie Slovo. Hoci spočiatku konáme správne, len čo si prestaneme vážiť pravdu Božieho Slova, začneme chcieť byť múdrejší a rýchlejší ako Boh.

Nech vás všetkých žehná náš nebeský Boh Otec, Boh Syn a Boh Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 10:35 24.07 2011 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...