Téma:

Je Božia existencia závislá na nás ľuďoch?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 r
Autor: zahor21
4072
Príspevok sa načítava...

Ahoj Pukoland. Základom kresťanského učenie je Pán Ježiš Kristu.  Ako nám hovorí Slovo, teda sám Pán Ježiš Kristus cieľom Božieho plánu je, aby všetci ľudia žili tak ako žil Adam s Evou v Edene. Keďže Boha neposlúchli, museli dostať Otcovskú príučku. No Pán Boh to má všetko pripravené už dávno pred stvorením sveta a na to má taký plán s každým človekom, že ani všetci ľudia  dohromady Ho nemôžu svojim  myslením pochopiť. Ale Boh Otec chce po nás len maličkosť : Plniť Jeho prikázania a   SK 16,31 ; ZJ 2,10 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:57 06.10 2010 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Janko
4073
Príspevok sa načítava...

Ahoj, na jednej strane píšeš citujem "Ak sa Boh nieco rozhodne urobit, je to dokonale" dodám len amen..
na druhej strane však píšeš "Jezis prisiel spasit vsetkych bez rozdielu" a to je nebiblické tvrdenie..
takže sa opýtam rovno, čo si teda myslíš:

a. ak Ježiš prišiel spasiť všetkých bez rozdielu prišiel spasiť aj Judáša?
1. ak áno, teda prišiel spasiť aj Judáša, tak je potom podľa Teba Judáš spasený?
    - ak áno prečo ho Ježiš nazýva synom zatratenia citujúc písmo JN 17,12
    - ak nie je Judáš spasený, tak sa Ježišovi napriek Jeho snahe spasiť (ako píšeš všetkých) predsa len Judáša nepodarilo?
2.  ak vieme z Ježišových slov že väčšina bude zatratená napriek tomu že dokonale "spasil" podľa Teba všetkých, tak sa pýtam b. čo myslíš? budú aj z tých "všetkých Ježišom spasených" nakoniec niektorí zatratení?

Čo sa skrýva pod slovom spasený? podľa toho čo čítam v biblii, tak spasený=zachránený
Je podľa Teba spasenie dokončená záchrana, alebo je spasenie len možnosť ako sa záchrániť?

Vec sa má tak Ježiš prišiel spasiť svojich, ktorých Boh Otec omilostil..
JN 10,27 neprišiel spasiť tých ktorých neomilostil JN 10,26
prišiel spasiť tých za ktorých sa modlil  JN 17,9 JN 17,20
za mnohých, za ktorých položil svoj život ako výkupné MAR 14,24 [*MAT 20,28*] (mnohých, teda skupina omilostených množina zo všetkých hriešnych)
za tých ktorých si Boh vyvolil od počiatku cieľom spasenia (aby boli spasení) 2TES 2,13

skús sa nad tým zamyslieť icon

v biblii je slovo "vyvolil" zlatá niť ktorá drží bibliu od počiatku až do konca..
Boh vie, že exkluzivita, ktorú vyvolenie zaiste prináša je výborná vec, pretože "pomáha ba až nutí" ľudí rozmýšľať..
problém všetkých falošných učení je že kradnú Bohu slávu tvrdiac že vraj Boh spásu "iba" učinil možnou humanisticky povedané pre všetkých ľudí avšak človek musí svoje spasenie záchranu sám dokončiť.. tým sa "de facto" tvrdí že spasenie je závislé od ľudských skutkov a spasenie je teda zo skutkov. TIT 3,5-7 RIM 11,6
Biblia však tvrdí že spasenie je dokončený dar, ktorý sa nedá získať žiadnym skutkom a nie je závislé od ľudských skutkov, preto Ježiš hovorí  JN 3,3   JN 3,7-8
JN 3,5


Chcem reagovať...
Pridané: 19:28 06.10 2010 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4077, 4079, 4080
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: sunny
4077
Príspevok sa načítava...

Ja by som to asi takto povedala:
 
Predstav si, ze si spadol do hlbokej jamy a vies, ze ked sa z nej nejako nedostanes, zahynies tam.
 
Potom pride milosrdna osoba, ktora ti zhodi do jamy lano. K tomu ti aj presne vysvetli, ako sa zachytis, a co mas robit, aby si bezpecne a isto po lane vyliezol az nahor a bol zachraneny.
 
Ty ho posluchnes, nechces predsa zomriet od hladu v tmavej jame.  A ked vyjdes von, vsade kam pojdes budes chvalit meno muza, ktory ti zachranil zivot. Povies mu: Som tvojim dozivotnym dlznikom. A on ti povie: Priatel, spravil som to rad pre teba.
 
Vykonal ti tento priatel MILOSRDENSTVO? Bola to milost, ze si zachraneny? Alebo povies: Nic pre mna vlastne nespravil! Sam som musel vyliezt. To JA SOM SI ZASLUZIL BYT ZACHRANENY! Nie som mu NIC dlzny. Vsetko som si totiz sam odpracoval!
 
 
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------
To je tvoja filozofia spasenia.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- 
 
Jezis vsak vravi ine:
 
Pre teba som skocil do tej jamy, aby som ti ukazal, ako namahavo ale isto sa da po lane vyliezt. Vsetko som ta naucil!
Staci ti NASLEDOVAT MA!
Lebo vsetci ti, co nevylezu, ale zvolia si pohodlnu cestu nenamahania sa, vsetci ti zomru v jame o hlade!!!
Pod za mnou, a budes mat zivot! Chces ist za mnou? Nebudem ta nutit, vyber si sam. Prisiel som aj po teba!
 
 
 
 
"Lebo nie ti budu spravodlivi pred Bohom, co zakon pocuvaju /ovladaju, ale ti, co ZAKON PLNIA BUDU OSPRAVEDLNENI." RIM 2,13-13
Boh odmeni kazdeho podla jeho skutkov. On je spravodlivy a NIKOMU NENADRZA.  RIM 2,6-11 Pyta sa len: 'Chces ist za mnou? Ja ti dam Zivu vodu!'
"NASLEDUJTE MA!" MAT 16,25-25

 
 
 


Chcem reagovať...
Pridané: 01:17 07.10 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4078
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: Janko
4078
Príspevok sa načítava...

pekná analógia na typicky katolícky spôsob ospravedlnenia a v podstate aj na všetky falošné snahy..
uznávam že by som bol mužovi vďačný na 99 percent, ale 1 percento na zásluhe by patrilo mne. Nemohol by som toho muža oslavovať za to že som sám liezol po lane, ale súhlasím že bez lana by som liezť nemohol..
čiže tvrdíš že Boh urobil len spásu možnou - teda hodil nám lano, ale liezť už musí každý sám?
v takom prípade je spasenie závislé na nás a spasenie je závislé na našich skutkoch, teda na tom či polezieme po tom lane.
Prečo potom apošotol Pavol písal že spasenie nie je z nás a nie je ani závislé na našich skutkoch? Komu veriť? Tebe, alebo bilblii? Kto neverí biblii ten tvrdí že Božie slovo je klamstvo a z Boha urobil klamára.. ak raz biblia tvrdí že spasenie nie je z nás ani z našich skutkov, tak potom nie my lezieme po lane, ale Boh nás tým lanom ťahá..


Chcem reagovať...
Pridané: 03:06 07.10 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4082, 4089, 4104
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: Pukoland
4079
Príspevok sa načítava...

Posielam ti odpovede na tvoje otazky, ano, Jezis prisiel spasit aj Judasa-Kazdy kto vzyva meno Hospodinovo bude spaseny. Judas mal dost casu na to, aby zistil aky Boh je, ale na rozdiel od Petra neurobil pokanie. Na druhu otazku odpoviem ano, aj zo spasenych budu nakoniec niektori zatrateny-Satan si vas vyziadal, aby vas preosial, nepamatas??? Spasenie je uplne a niet k nemu co dodat, alebo si myslis opak? Ak ano, potom by smrt JK na krizi nemala zmysel. Boh ale pripusti aby nas Satan preskusal. Pozri sa ja ti tvoje nazory neberiem, len si myslim, ze je treba naad niektorymi vecami viac rozmyslat a bolo by fajn precitat si niejake knihy o Duchu prorockom a poradit sa aj s odbornikom na bibliu. Inak, ano, mas uplnu pravdu. Opytam sa ta ale na jednu vec: Ako by si reagoval ty, ak by si vychovaval dieta od malicka, daval by si mu to najlepsie, ucil by si ho, ako ma prezit a zchovat sa v roznych situaciach. Zrazu by sa ale tvoje vlastne dieta otocilo proti tebe len preto, ze mu niekto povedal, ze to co si ho az do teraz naucil je uplna hlupost a ze jedine on ho moze zachranit pred smrtou, alebo: od narodenia vyrastas v dojceneckom ustave, v troch rokoch ta daju do detskeho domova, kde si az do 18 a potom ta cakaka skutocnost zivota. Dokazal by si odpustit takymto ludom? Ak ano, klobuk dole pred tebou. Ak nie, pozri sa na Jezisa, On to dokazal. Nech je to akokolvek, zelam ti, aby ta Bozie Slovo nie len sprevadzalo, ale aj prenikalo do tvojho zivota. Som rad, ze pises svoj nazor, je dobre ze v dnesnej dobe maju este ludia zaujem o BOHA.
Maj sa fajn-Pukoland


Chcem reagovať...
Pridané: 09:19 07.10 2010 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 4
Autor: zahor21
4080
Príspevok sa načítava...

Ahoj Janko. Ako si prišiel na to, že Pán Ježiš synom zatratenie myslí práve Judáša? Čo potom povieš nia tieto slová?
 V jednom sú si všetci ludia rovní: sú hriešnikmi, ktorí pre svoje viny stratili podiel na Božej sláve. RIM 3,23 .
 Lebo odmenou za hriech je smrť, ale darom Božím je večný život. Získavame ho prostredníctvom nášho Pána, Ježiša Krista. RIM 6,23 .
 Pán Ježiš Kristus naplnil zákon, a tým ukončil jeho vládu. Kto v neho uverí, bude ospravedlnený:4 RIM 10,4
  Teda tak ako Ty v  tom synovi zatratenia vidíš Judáša, tak v ňom ja a každý úprimne veriaci človek musí vidieť najmä jedného  z nás : RIM 3,10-23 .
Teraz znovu opakujem už ani neviem koľkýkrát. Nehrajme sa so slovíčkami. Boh má s každým z nás plán na našu záchranu.
Sunny Ti v príspevku 4077 napísala to čo napísala a Ty hneď, že to je typicky katolícke. Prečo nechvceš prijať názor iného človeka, ktorý je vlastne rovnaký ako Tvoj, ale je napísaný inými slovami? Zoberme si prípad, keď samaritán zachránil človeka, ktorého prepadli zbojníci.  Kto išiel pred ním a zranenému nepomohol? Boli to kňazi katolíckej cirkvi? Neboli to ľudia ako sme my? 
Sunny píše príbeh o človeku, ktorý padol do jamy. Čo myslíš? Ten záchranca, ktorý ho z jamy vytiahol išiel okolo náhodou? Určite nie. Poslal ho náš nebeský Otec, aby nezahynul. Preto sa naozaj nehrajme so slovíčkami, ale verme v Jeho Syna a nášho Spasiteľa a Pána Ježiša Krista a Boh nám dá všetko čo potrebujeme.
Znovu píšeš o probléme, ktorý vyúsťuje do konfrontácie medzi cirkevnými vierovyznaniami. Nerobme to. Píšme o tom čo nás spája, teda o Pánovi Ježišovi Kristovi a o Jeho Spasiteľnej moci.
4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 16:02 07.10 2010 Štvrtok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: sunny
4082
Príspevok sa načítava...

Ahoj Janko JN 7,51-51     SK 5,29-29 ,
 
myslis si, ze to 1 percento opravnuje cloveka privlastnit si zasluhu na svojej zachrane? RIM 3,22-23

Robil to snad apostol Pavol? Nie. On povedal, ze napriek vsetkemu sme milostou spaseni a ze napriek nasej snahe a namahe, nasa spasa spocivala prave od toho milosrdneho muza, ktory nam hodil lano, ba dokonca za nami aj skocil, aby nam nazorne ukazal a naucil nas vsetko co treba, aby liezol ako prvy JN 15,18-19 a my  sme ho uz len nasledovali a vysplhali sa von.  A vo chvilach, ked sme stracali silu, sa dokonca po nas este raz vratil a  chvilu nas sam poniesol.

Naucil nas vsetko, co sme potrebovali vediet. Mozu sa snad chvalit ti, ktorym sa podari namahavo vyliezt z jamy? Urobili tym snad nieco pre tych, co su vonku MAR 12,25-25   LUK 20,36-36 ? Alebo pre tych co su este dolu JN 8,34-34    RIM 1,28-32   LUK 16,15-15     JN 3,19-20 ? Alebo pre Pana Boha?

Ale ak aj oni, na chvilu niekoho poniesli, tak urobili nieco pre jedneho-dvoch bliznych...  a za to Pan Boh slubuje aj odmenu: LUK 6,35-38     LUK 14,12-14

-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------

..............................................................O ceste po lane (1. cast): ..................


 "A zomrel za vsetkych, aby aj ti, co ziju, uz nezili pre seba, ale pre toho, ktory za nich zomrel a vstal z mrtvych." 2KOR 5,15-15 (To je ten, co hodil dolu to lano, ba skocil sam aby este pred nami prvy vyliezol a ukazal nam CESTU. To je ten, ktory, nas na chvilu sam niesol, vtedy ked sme nemali uz sil...) JN 14,2-2 SK 3,25-26

TU NAM UKAZUJE CESTU A UCI NAS: JN 6,45-45
"Kto chce ist za mnou, nech zaprie sam seba, vezme svoj kriz a nasleduje ma. Lebo kto by si chcel zivot zachranit, strati ho, ale kto strati svoj zivot pre mna najde ho. Ved co osozi cloveku, keby aj cely svet ziskal, a svojej dusi by uskodil? Alebo za co vymeni clovek svoju dusu? Lebo Syn cloveka pride v slave svojho Otca so svojimi anjelmi a vtedy ODPLATI KAZDEMU PODLA JEHO SKUTKOV."  MAT 16,24-27     MAR 8,34-38     MAR 10,28-31

"Ak chces vojst do zivota, zachovavaj prikazania!" MAT 19,18-18     JN 14,15-15   JN 14,21-21
RIM 8,13-18   JN 8,34-34    JN 15,12-14   JN 15,15-17
RIM 2,13-13     RIM 8,9-10

"Podte ku mne vsetci, ktori sa namahate a ste pretazeni a ja vas posilnim. Vezmite na seba moje jarmo a UCTE SA ODO MNA, lebo som tichy a POKORNY SRDCOM; a najdete odpocinok pre svoju dusu. Moje jarmo je prijemne a moje bremeno lahke." MAT 11,28-30

"Vyznavali svoje hriechy a davali sa mu krstit v rieke Jordan....Jan Krstitel: "Hadie plemeno kto vam ukazal, ako uniknut buducemu hnevu? Prinasajte teda ovocie hodne pokania!" MAT 3,5-8   LUK 7,30-30   LUK 13,5-5 LUK 24,46-47     SK 3,19-19     SK 8,22-22

"Kto neberie svoj kriz a nenasleduje ma, nie je ma hoden. Kto najde svoj zivot, strati ho, a kto strati svoj zivot pre mna, najde ho." MAT 10,38-39    SK 5,42-42

"Milujte svojich nepriatelov, robte dobre tym, co vas nenavidia, zehnajte tym, co vas preklinaju, a modlite sa za tych, co vas potupuju! Tomu, kto ta udrie po lici, nadstav aj druhe. A tomu, kto ti berie plast, neodopri ani saty. Kazdemu, kto ta prosi, daj, a ak ti niekto nieco vezme, neziadaj to naspät. AKO CHCETE ABY LUDIA ROBILI VAM, TAK ROBTE AJ VY IM! Ak milujete tych, ktori vas miluju, akuze mate zasluhu? Ved aj hriesnici miluju tych, co ich miluju. Ak robite dobre tym, co vam dobre robia, akuze mate zasluhu? Ved to iste robia aj hriesnici. A ak poziciavate tym, od ktorych to dufate dostat naspät, akuze mate zasluhu? Ved aj hriesnici poziciavaju hriesnikom, aby dostali naspät to iste.
Ale milujte svojich nepriatelov, dobre robte, poziciavajte a nic za to necakajte! Tak bude vasa odmena velka a budete synmi Najvyssieho, lebo on je dobry aj k nevdacnym a zlym. Budte milosrdni, ako je milosrdny vas Otec! Nesudte a nebudete sudeni. Neodsudzujte a nebudete odsudeni! Odpustajte a odpusti sa vam. Davajte a daju vam:  mieru dobru, natlacenu, natrasenu, vrchovatu vam daju do lona. Lebo akou mierou budete merat vy, takou sa nameria aj vam." LUK 6,27-38 [/


Chcem reagovať...
Pridané: 17:11 07.10 2010 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: sunny
4089
Príspevok sa načítava...

..............................O ceste po lane (2.cast) ..................................
   
TU NAS JEZIS UCI, AKO NESPADNUT!!!
"A zasa ho diabol vzal na velmi vysoky vrch, ukazal mu vsetky kralovstva sveta a ich slavu a vravel mu: "Toto vsetko ti dam (bohatstvo, slavu, zeny, uznanie, atd. atd.), ak padnes predo mnou a budes sa mi klanat. (ak uprednostnime akukolvek mamonu pred Bohom, mamona =moze to byt hoci Lotto, peniaze, smilstvo atd.) Vtedy mu Jezis povedal: "Odid, satan, lebo je napisane: 'Panovi, svojmu Bohu, sa budes klanat a jedine jemu bude sluzit.' Tu ho diabol OPUSTIL A PRISLI ANJELI A POSLUHOVALI MU." (to sa stane aj s nami, ak odolame mameniu hriechu a zvolime si Pana Boha!!!) MAT 4,8-11     1JAN 3,3-6    1JAN 3,7-10  
  
  TU NAS UCI, AKO MAME SAMI POMAHAT NASIM BRATOM LIEZT PO LANE:
"Nech tak svieti vase svetlo pred ludmi, aby VIDELI VASE DOBRE SKUTKY a oslavovali vasho Otca, ktory je na nebesiach."  MAT 5,16-16   MAR 9,37-38 MAR 9,49-50   LUK 5,8-11   LUK 17,3-4   JN 8,7-7

TU SU TI, KTORI SAMI POMAHAJU SVOJIM BRATOM LIEZT PO LANE ALEBO SAMI NIEKOHO NA CHVILU PONESU:
"Kto vas prijma, mna prijma. A kto prijima mna, prijima toho, ktory ma poslal. Kto prijme proroka ako proroka, dostane odmenu proroka. Kto prijme spravodliveho ako spravodliveho, dostane odmenu spravodliveho. A kto by dal pit jednemu z tychto malickych co len za pohar studenej vody ako ucenikovi, veru, hovorim vam: Nepride o svoju odmenu." MAT 10,40-42    1KOR 11,1-1  

DOKONCA CHRANI NASICH BRATOV, ABY SME SA K NIM SPRAVALI OHLADOPLNE A S LASKOU, ABY AJ ONI VYLIEZLI NA SVETLO:
"Dajte si pozor, aby ste neopovrhli ani jednym z tychto malickych. Lebo vam hovorim, ze ich anjeli v nebi ustavicne hladia na tvar mojho Otca, ktory je na nebesiach." MAT 18,10-11

A TU SA UCIME DOVEROVAT MU:
MAT 6,31-34     1KOR 8,2-3    JN 3,16-16       JAK 2,14-18     JAK 2,19-20    JAK 2,21-26   FIL 1,6-7


Chcem reagovať...
Pridané: 18:11 07.10 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4105
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4, oprava 5, oprava 6
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: zahor21
4104
Príspevok sa načítava...

Ahoj Janko. Z tvojich príspevkov je vidieť Tvoja viera v Boha a v Jeho Syna. Ale je tam vidieť aj nejaké kolísanie. Naj eden príspevok odpovedáš tak a na iný skoro rovnaký, ináč. No pred Bohom sa nedá ísť ani doprava ani doľava, ale stále rovno v súlade s Jeho Slovom. Aj sunny Ti píše príspevok, ktorý neprijímaš v takom znení ako je,.Spasenie nám zabezpečí jedine viera v Pána Ježiša Krista. Amen. A viac o tom nešpekuluj.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 08:05 08.10 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: zahor21
4105
Príspevok sa načítava...

Ahoj sunny. Veľmi dobrý článok. Preto aj ja ak sa niekto snaží nájsť Boha Otca a Pána Ježiša Krista dávam do pozornosti najprv  Kázeň na vrchu, ktorá je zaznamenaná v ev. sv. Matúša, v 5, 6, 7. kapitole. On tam zhrnul Desať Božích prikázaní, ktoré dal Boh židovskému národu prostredníctvom Mojžiša. Myslím si, že je to aj preto, aby snáď niekto z ľudí nehovoril, že to sú prikázania týkajúce sa iba starozákonného ľudu. Máme robiť tak ako nám to hovorí Pán Ježiš tu :  MAT 5,16 ; SK 16,31  a potom môžeme žiť život ako deti nášho nebeského Otca. Amen.  4MOJ 5,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:45 08.10 2010 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: babina
4106
Príspevok sa načítava...

prajem Boží pokoj, cacino.
ked som čítala tuto otázku prvý i neviem kolký krát, prvé, čo ma napadlo, bolo slovo-neskutočné?! icon
ako može niekto takto uvažovat...?! ved to musí byt jasné, že kto je Boh a kto sme my...! icon
s postupom času som si uvedomovala, že skutočne, mnohí bežní ludia, nemajú ani potuchy o Bohu
Jeho charaktere Jeho plánoch a vôli pre nás...a t. d .  

Prečo? dnes som tiež rozmýslala a prišlo mi na um  toto : icon
za chvílu su tu vianoce-ako je prezentovaný Boží Syn?! - ako  malé, milé, bezmocné nemluvniatko.
potom príde velká noc a ako Ho vidia  teraz ? - ako umučeného a mrtveho...bezmocného... icon
čo viac bežní ludia vedia o Stvoritelovi o Vykupitelovi..? - nič.
a ak aj niekto verí, že Boh je, tak má v mysli a v srdci  pomiešané otázky a pocity a žiadna uspokojivá odpoved
na zmysel života v suvislosti s týmito dvoma obrazmi neprichádza... icon icon
Mám otázku - ale nečakám odpoved,
skôr prosím tých , ktorí vedia o Bohu viac, nech hovoria s ludmi o Nom,aký je, čo všetko urobil,
robí a bude robit pre nás - ludí na Jeho obraz. ale neskutočne mocného a milostivého k nám,
prave aj na tom kríži... vdaka Mu zaň! icon  

teda : prečo sa nerobia tak pompézne oslavy zmrtvychvstalého Ježiša tak, ako su vianoce? icon
prečo sa nerobia pompézne oslavy sv.Duchu, ktorý bol k nám zoslaný ako priatel a učitel ...? icon
 a ktorý nás pre omilostenie prišiel usvedčiť o hriechu...  icon
nejak tuto stránku moci a lásky Božej zasúvame do úzadia... icon je mi lúto tých , ktorý majú ,,vdaka,, nám
veriacim - skreslený obraz o Bohu. icon
 s láskou - babina icon icon icon  Chcem reagovať...
Pridané: 09:39 09.10 2010 Sobota
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 113
Autor: goldmen2
4108
Príspevok sa načítava...

S týmto nesúhlasim.Myslím to o tom Božom pláne. Veď ak má byť ten plán uskutočneny s nami musí byt na nas 100% závislí 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:06 09.10 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4109
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2
Autor: sunny
4109
Príspevok sa načítava...

Ahojte vsetci,


pochopila som vas problem  ohladom Bozieho planu.

Riesenie je toto: 

Boh prisiel po nas vsetkych. POZVAL nas VSETKYCH do neba.
ALE SPASIT SA ROZHODOL LEN TYCH, KTORI POZVANIE NEODMIETNU. 
 

 
icon
 
Tymto sposobom Boh naplni svoj plan na 100 %.

Avsak zachova aj nasu slobodnu volu:

Kto chce byt dobrovolne v tme a svetlo odmieta, toho nemusi Boh nutit.Preco to ma robit.
Pozve kazdeho. Ale nikoho nebude nutit.
Jedine moze niekoho obratit napriek vsetkemu  a to z lasky k inemu svojmu dietatu, ktore sa dajme tomu za takeho "odmietaca" prihovaralo/prosilo/modlilo. 
Vtedy to vsak  bude stale v sulade s Bozim planom, pretoze jeho volou je spasit vsetkych.  (=Pozvanie) Ale nechce to robit nasilne, ale s nasim privolenim, s nasim "ANO CHCEM BYT PRI TEBE OTCE" (=Spasenie)

 


Chcem reagovať...
Pridané: 20:16 09.10 2010 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4111, 4112
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: zahor21
4111
Príspevok sa načítava...

Ahoj sunny. Už sme o tom písali skôr. My dvaja, Janko a iní. Myslím, že už to netreba viac rozoberať, ale hlásať Božie Slovo, teda Pána Ježiša Krista všetkým národom a Boh Otec nám bude dávať všetko potrebné.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 11:21 10.10 2010 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: imo
4112
Príspevok sa načítava...

Sv. Augustín: Spasenie človeka proti jeho vôli je akt násila. Spasenie človeka s jeho vôlou je akt milosrdenstva.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:02 11.10 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4113
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: zahor21
4113
Príspevok sa načítava...

Ahoj imo. Mne sa zdá, že máš  odlišný názor na spasenie ako náš nebeský Otec. Spasenie človeka totiž nezáleží ani od vôle človeka, nezáleží ani od nevôle človeka, ale záleží jedine od vôle nášho nebeského Otca, od Jeho milosti a od Jeho lásky k nám ľuďom. A keď to povedal "nejaký" Augustín, tak sa v tom prípade sa protiví vôli Boha a teda on nie je hoden Jeho spasenia.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 18:36 11.10 2010 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4115, 4116
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: imo
4115
Príspevok sa načítava...

Ahoj Zahor, to bol názor napísaný pred 1600 rokmi Augustínom. Môj je: Padneš do rieky a môžeš sa nechať unášať po prúde, plávať proti prúdu, na breh v úmysle zachrániť svoje telo dokonca sa môžeš utopiť. Prúd rieky je vôľa Boha, ale málo ľudí vydrží až do mora!


Chcem reagovať...
Pridané: 20:13 12.10 2010 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: sunny
4116
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor,
 
nuz nevedela som, ze to povedal aj Augustin, ale myslim si, ze s nim suhlasim. icon
 
Napisal si, ze vsetci v tom maju jasno. Ale vobec to nevyzera tak. Imovi si oponoval, ze on sa myli a ze TY vies, aky ma nazor nas nebesky Otec.  Hmm, odvazne.
Ja to neviem. Ja neviem, aky ma nas nebesky Otec nazor. icon
 
Ale viem, ze napisal, ze kazdy, kto Boha MILUJE, ten je aj poznany od Neho. icon
 
Nikdy by som sa neodvazila povedat za niekoho, ze ten a ten pojde do neba a ten a ten nepojde. Dokonca by som sa to neodvazila povedat ani len o sebe samej. Nie preto, ze si myslim, ze sa do neba nedostanem, verim, ze Boh ma velmi miluje a ja Ho milujem tiez a snazim sa zit svoj zivot tak, aby bol Bohu na cest a ludom na uzitok. A snazim sa zit tak, aby som ostavala v milosti posväcujucej. Ak nieco zbabrem, tak sa snazim co najskor vyspovedat.

Ale myslim si, ze clovek nema pravo rozhodovat sam za seba, kam pojde. Na tento ucel bol vybraty KONKRETNE JEZIS KRISTUS SO SVOJIMI ANJELMI a nie my sami.  POZOR.  
Clovek ma vsak pravo tuzit, a ma pravo suhlasit alebo nesuhlasit s Bozou volou, ma pravo odmietnut Jeho lasku, jeho odporucania, jeho prikazy, avsak Pan Boh zaroven aj varuje, ze to nie je cloveku na dobre, ale na zle. Ti ktori odmietnu svetlo, Boha, lasku, sa o nieco pripravuju, a stavaju sa detmi tmy, nie svetla.
 
 
Vsimla som si, ze moje myslienky neberiete, ak ich nepodlozim biblickym textom, takze sa ospravedlnujem za svoj posledny prispevok a doplnam odkazy na prislusne verse:
 
 
 ------------------------------------------------------------------------------ -----------
Este raz moj posledny prispevok, tentokrat podlozeny prislusnymi biblickymi versami:

pochopila som vas problem  ohladom Bozieho planu.

Riesenie je toto: 

Boh prisiel po nas vsetkych. POZVAL nas VSETKYCH do neba.

"Prave svetlo, ktore osvecuje KAZDEHO CLOVEKA (=pozvanka pre KAZDEHO), prislo na svet." JN 1,9-9
ALE SPASIT SA ROZHODOL LEN TYCH, KTORI POZVANIE NEODMIETNU. 
ti ktori ho odmietnu:

- "Prisiel do vlastneho a vlastni ho neprijali."  JN 1,11-11     

MOHOL ICH BOH DONUTIT PRIJAT ICH? Urcite ano. Ale on nechcel nikoho nutit! Rozhodol sa spasit len tych, ktori pozvanie aj prijmu. TO bolo Jeho rozhodnutie.  
 ------------------------------------------------------------------------------ -----------                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             -"A sud je v tomto: Svetlo prislo na svet a ludia milovali tmu viac ako svetlo, lebo ich skutky boli zle." (konali na zaklade svojej slobodnej vole, avsak vybrali si byt otrokom hriechu.) JN 3,19-19

 ti ktori Ho prijmu:
"Ale tym, ktori ho prijali, dal moc stat sa Bozimi detmi: tym co uverili v jeho meno, (co veria zivou vierou! nie mrtvou bez skutkov), co sa nenarodili ani z krvi, ani z vole muza, ale z Boha." JN 1,12-12
icon

 
Tymto sposobom Boh naplni svoj plan na 100 %.

Avsak zachova aj nasu slobodnu volu:

Kto chce byt dobrovolne v tme a svetlo odmieta, toho nemusi Boh nutit.Preco to ma robit.
Pozve kazdeho. Ale nikoho nebude nutit.
Jedine moze niekoho obratit napriek vsetkemu  a to z lasky k inemu svojmu dietatu, ktore sa dajme tomu za takeho "odmietaca" prihovaralo/prosilo/modlilo. 
Vtedy to vsak  bude stale v sulade s Bozim planom, pretoze jeho volou je spasit vsetkych.  (=Pozvanie) Ale nechce to robit nasilne, ale s nasim privolenim, s nasim "ANO CHCEM BYT PRI TEBE OTCE" (=Spasenie)

 


Chcem reagovať...
Pridané: 01:07 13.10 2010 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4118
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 802
Autor: zahor21
4118
Príspevok sa načítava...

Ahoj sunny a imo. Opäť to veľmi rozpisujete. Pýtam sa vás. Či môže niekto z Božieho stvorenia, teda ako jeho dieťa vnútiť svoju vôľu nášmu nebeskému Otcovi, Stvoriteľovi, Kráľovi a Sudcovi? Určite nie. Nemôže mu nikto povedať, že nerob mi nič dobré, lebo ja to nechcem. Veď každý normálne zmyšľajúci človek na také niečo ani nepomyslí. Práve naopak. Bude rozprávať Slovo Božie, teda Pána Ježiša Krista medzi ľuďmi, aby ich dostal k Bohu a nie od Neho. Ja osobne si dovolím povedať, že patrím Ježišovi a dosiahnem spasenia v plnosti času  pri príchode nášho Spasiteľa Pána Ježiša Krista, lebo On Povedal :  JN 3,16 ; SK 16,31 ZJ 2,10 RIM 5,8-10 ; RIM 8,32-39 1JAN 4,9-11 MAR 16,15-16 .
 32 Ktorý to neušetril vlastného Syna, ale ho ta dal za nás za všetkých, ako by nám s ním potom i všetkého nedaroval!?33 Kto bude žalovať na vyvolených Božích? Bôh je, ktorý ospravedlňuje.34 Kde kto odsúdi? Kristus Ježiš je, ktorý zomrel, a viacej, ktorý aj vstal z mŕtvych, ktorý aj je po pravici Božej, ktorý sa aj prihovára za nás.35 Kto nás odlúči od lásky Kristovej? Či súženie alebo úzkosť alebo prenasledovanie alebo hlad alebo nahota alebo nebezpečenstvo alebo meč?36 Ako je napísané: Pre teba sme usmrcovaní celý deň; považovaní sme za ovce na zabitie.37 Ale v tom vo všetkom statne víťazíme skrze toho, ktorý nás zamiloval.38 Lebo som presvedčený, že ani smrť ani život ani anjeli ani vrchnosti ani moci ani prítomné ani budúce veci39 ani vysokosť ani hlbokosť ani niktoré iné stvorenie nebude môcť odlúčiť nás od lásky Božej, ktorá je v Kristu Ježišovi, našom Pánovi.
A vy si myslíte, že keď mne a úprimne veriacim ľuďom, medzi ktorých určite patríte aj vy a mnohí ďalší takto hovorí Pán Ježiš  Kristus o spasení a my tomu veríme, že On by to nesplnil? Myslím, že práve o tom je viera v Pána Ježiša Krista a Jeho moc. Veď aj tu hovorí :
  Z 103,9-16 Z 121,1-8 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:02 13.10 2010 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4122
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: imo
4122
Príspevok sa načítava...

41 Mužovia z Ninive vystúpia na súde proti tomuto pokoleniu a odsúdia ho, lebo oni sa kajali na Jonášovo kázanie - a tu je niekto väčší ako Jonáš!
Kto koho bude súdiť?


Chcem reagovať...
Pridané: 12:20 14.10 2010 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4123
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
l 1 2 3 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...