Téma:

Existuje očistec? - Čo vraví biblia?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 r
Autor: zahor21
4689
Príspevok sa načítava...

Ahoj tomasp. Ja som nikde nenapísal, že take miesto ako podsvetie neexistuje, ba naopak. V skorších prekladoch Písma je napísané, že Pán Ježiš Krietus zostúpil do pekiel, ale nikde sa nepíše, že tam sa ľudia očisťujú od hriechov.
Takže ešte raz a dúfam, že na túto tému už naozaj naposledy. Nesnaž sa za každú cenu nájsť v Biblii niečo čo tam nie je. Nech Ťa žehná Pán.   4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 15:17 21.01 2011 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4690
img
icon Neregistrovaný
Autor: tomasp
4690
Príspevok sa načítava...

Biblia pise  ZID 12,14-14 (tymto pozdravujem sunny, ktory tento vers uviedla ako prvy prispevok v tejto teme icon ), ze bez posvatenia neuvidime Boha a ze posvatenie je Bozia vola a konkretne vtedajsim veriacim je adresovana hlavna poziadavka, aby nesmilnili, ze to je posvatenie 1TES 4,3-7 => ak smilnim nie som posvateny - neuvidim Boha.

Otazka znie, co s veriacim, ktory prijal spasu cez vieru v Krista, uveril jeho dielu, posvacoval sa a povedzme tesne pred smrtou podlahol zvodom a padol do hriechu so smilnicou bez toho, ze by stihol olutovat svoj hriech. Zaujimalo by ma, ze kde podla Teba pojde takyto veriaci, ci do neba alebo do pekla?

Inak je zaujimave citat aj ZJ 20,4-5 , kde niektori su hodni vzkriesenia hned, ini az neskor...


Chcem reagovať...
Pridané: 19:13 21.01 2011 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4691, 4697
img
icon Neregistrovaný
Autor: Janko
4691
Príspevok sa načítava...

z toho čo si napísal je vidieť že ešte stále nerozumieš evanjeliu.. bez poznania a uverenia evanjeliu nevstúpi nikto do večného života! Iba falošné učenie zapierajú dostatočnosť Kristovej obete tým že učia stratu spasenia.. teda to čo si napísal ako príklad, že by človek v prípade "nestihnutia oľutovať" svoj hriech išiel do pekla (takto falošne to učí aj rímskokatolícka cirkev) ale pozri sa do Božieho Slova do listu korintským.. 1KOR 5,5 .. tam Pavol jasne opisuje človeka, ktorý nielen že upadol do smilstva, ale dokonca v hriechoch zomrel.. nič to však nezmenilo na fakte že Boh zostáva verný a neľutuje "dar" aj keď "my" - omilostení hriešnici - sme neverní..  2TIM 2,13
tým samozrejme nepíšem že človek môže hrešiť pretože nestráca spasenie.. kto to tak chápe, tak spasenie nestráca pretože ho ani nemá a na 100 percent je zatratený..


Chcem reagovať...
Pridané: 22:06 21.01 2011 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4699
img
icon Neregistrovaný
Autor: sunny
4693

Este nieco som nasla k teme "naprava/posväcovanie omilostenych"
 / ocistec:


 31 Ak by jeho synovia opustili môj zákon a nechodili v mojich súdoch , 32 ak by poškvrnili moje ustanovenia a neostríhali mojich prikázaní, icon 33 vtedy navštívim ich prestúpenie prútom a údermi icon ich neprávosť; icon 34 ale svojej milosti neodnímem icon icon
Z 89,31-34

icon


Chcem reagovať...
Pridané: 23:57 21.01 2011 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4696, 4710
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
4696
Príspevok sa načítava...

Ahoj sunny. Verše žalmu, ktoré uvádzaš sú dôsledkom toho ako Boh naloží s ľuďmi, ktorí nebudú dodržiavať Jeho prikázania o čom píše vo veršoch 1 – 30 uvedeného žalmu. Teda keď ne nich dovedie zlo všetci musia zomrieť a teda sa musia ako všetci ľudia v plnosti času postaviť pred súdnu stolicu Pánovu. A keď nám to Pán sľúbil on svoje slovo dodrží, lebo On je verný.
A ani zmienka o tzv- „očistci“. Nech Ťa žehná Pán. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 10:12 22.01 2011 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
4697
Príspevok sa načítava...

Ahoj tomasp. To akože reaguješ na čo? Veď to vôbec nesúvisí daným príspevkom.
Tu som písal o zostúpení Pána Ježiša Krista do pekiel ta ako to uvádza už   http://www.kaplnka.sk/av/ z roku 1530.
To slovo, že Pán Ježiš zostúpil k „ zosnulým“ si pridala predovšetkým Rímskokatolícka cirkev.
A  to čo s veriacim človekom, ktorý pred svojou smrťou nestihol vyznať Bohu svoje hriechy to nie je starosť ani moja ani Tvoja, ale jedine Božia. Takže ešte raz. Ver v Pána Ježiša Krista a budeš.. SK 16,31 . Nech Ťa žehná Pán. 4MOJ 5,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 10:41 22.01 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4703
img
icon Neregistrovaný
Autor: janka11
4698
Príspevok sa načítava...

Zmŕtvychvstalý Ježiš Kristus sa zjavil v Krakowe (Poľsko) a povedal sr.sv.Faustýne Kowalskej / 10.8.1937:

Denníček 1226 / "Dnes mi priveď DUŠE, ktoré sú vo väzení OČISTCA, a ponor ich do priepasti môjho milosrdenstva, nech potoky mojej krvi ochladia ich páľavu. Všetky tieto duše veľmi milujem, splácajú mi moju spravodlivosť. Je v tvojej moci priniesť im úľavu. Zober z pokladnice mojej Cirkvi všetky ODPUSTKY a obetuj ich za ne ... Ó, keby si poznala ich utrpenie, neprestajne by si obetovala za ne duchovnú almužnu a splácala ich dlhy mojej spravodlivosti." (schválené pápežom: Ján Pavol II.) icon


Chcem reagovať...
Pridané: 11:36 22.01 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4701, 4707
img
icon Neregistrovaný
Autor: tomasp
4699
Príspevok sa načítava...

Pises, ze bez poznania a uverenia evanjelia nevstupi nikto do vecneho zivota. Ako to je s eskimakmi alebo indianmi, ktori nepoculi nikdy o evanjeliu? Pride Ti to spravodlive od Boha, ktory je laska, ze necha pocat a zomriet ludi bez sance na spasu? (toto je mimo temu)

A nepisal som na priklade, ze clovek, ak nestihne olutovat, tak pojde do pekla, pytal som sa zahora21 na jeho nazor, bez toho, ze by som vyjadril svoj.

Z mojho pohladu 1KOR 5,5 hovori o treste pre hriesnika, veriaceho brata, ktoreho treba vylucit zo spolocenstva. Jednak je to ochrana spolocenstva, aby ho "nenakazil" a zaroven vylucenim clena zo spolocenstva, vznika sanca pre zachranu brata, ze sa prebudi jeho svedomie a obrati sa. Zahubou tela sa nemysli okamzita smrt, ale postupne "nicenie tela", vychadzajuceho z predstavy, ze satan sposobuje zlo a choroby. A vylucenie nie, aby bol zniceny, ale preto, aby bol spaseny. A "aby bol duch spaseny" neznamena, ze bude urcite spaseny, ale je tu sanca, ze sa da na pokanie. Kedze podla  1KOR 6,9-9 , nemaju smilnici sancu vstupit byt v Bozom kralovstve.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:27 22.01 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4702, 4712, 9302
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
4701
Príspevok sa načítava...

Ahoj janka 11. Toto si môže vymyslieť hocikto, len aby sa to zhodovalo s učením RKC. Moja kolegyňa v práci mi ukázala brožúrku, ktorú našla po svojej mame, to mohlo byť z pred asi 30-siatich rokov a tam bola napísaná modlitba, ktorú sa má človek modliť, keď chce, aby mu Pán Ježiš odpustil hriech. Že sa má pomodliť 10 x otčenáš, 15 x Zdravas Mária. No myslím, že uznáš, že to bol výmysel, keď nie autora tejto publikácie tak určite nejakého predstaveného RKC.
A takto je to aj so všetkými zjaveniami.
Či už Pána Ježiša alebo Márie alebo hocikoho iného.
Nech Ťa žehná Pán. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:05 22.01 2011 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
4702
Príspevok sa načítava...

Ahoj tomasp. Znovu sa zaujímaš o to čo nie je Tvoja starosť. Ty ver v Pána Ježiša Krista, hlásaj evanjelium všetkým svojom blížnym a všetko ostatné nechaj na Pána Ježiša Krista. 4MOJ 5,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:11 22.01 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4704
img
icon Neregistrovaný
Autor: tomasp
4703
Príspevok sa načítava...

Svojou predchadzajucou reakciou, som sa Ta chcel spytat, ako sa pozeras na ludi, ktori su veriaci a uverili Bohu a mali by byt (ak tomu spravne chapem podla toho, co prijmas za pravdive, ak nie oprav ma) spaseni a pred svojou smrtou spachaju hriech, o ktorom je napisane, ze sa vylucuje s prijatim do neba. Otazkou som chcel len pochopit, ako to vnimas, kedze je to pre mna sporne. Moj pohlad na vec je rozdielny a preto tento spor u mna nevznika.

Pokial ide o zostupenie do pekla. Tak sa pytam, aky ma zmysel vstup Jezisa do pekla? V podobenstve o Lazarovi bol zobrak "v lone Abrahamovom" a bohac v  "v pekle". Na co by siel Jezis "navstivit" bohaca a nie Lazara? Ak si peklo nemyslel doslovne ako peklo, ale miesto, kde boli zosnuli (ti, co zomreli pred Kristom), tak nevidim problem v tom, aby sa to nazvalo ako zostupil k zosnulym (alebo ako sa to niekedy nazyva aj predpeklie a oznacuje to to iste).

Inak o ocistici sa hovori uz od konca 2. storocia z napisov v katakombach [netvrdim tym, ze je tam napisane doslovne OCISTEC] je to v zmysle ako u biskupa Augustina (r. 354 - 430), ktory v diele Bozi stat pise:" Casne tresty trpia niektori v tomto zivote, niektori po smrti, niektori i teraz i po smrti, vsetci vsak len do casu posledneho sudu ". Alebo som nasiel aj vyrok Tertuliana (r. 160-220) : " Koname obete za zomrele vo vyrocni den ich narodenia", ktore by nemali zmysel v pripade len neba a pekla. Je mozne najst aj viacere dalsie vyroky z 3. ci 4. storocia, ktore poukazuju na prechodny stav duse... Ako je mozne, ze krestania tej doby boli tak "mimo"?


Chcem reagovať...
Pridané: 13:28 22.01 2011 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: tomasp
4704
Príspevok sa načítava...

Pises, ze sa zaujimam o to, co nie je moja starost. Mozes mi jasne napisat, co nie je moja starost a na zaklade coho si k tomu dospel? Ak sa o nieco zaujimam, znamena to, ze chcem pocut aj postoj druhej strany na veci, nad ktorymi premyslam aj ja sam. Chodis sem poucat druhych alebo diskutovat?


Chcem reagovať...
Pridané: 13:33 22.01 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4723
img
icon Neregistrovaný
Autor: babina
4706

 Dovolte mi pár slov :
icon Boh povedal, že už z pohladu na prírodu a rozmýšlaním, može dôjsť človek 
ku poznaniu , že všemocný  Stvoritel  je !  icon
Takže- aj eskimák, či indián, či horal bývajúci  na samote, má možnosť uvažovať o tom,
že to všetko nádherné musel niekto vymyslieť a urobiť, že to nevzniklo len tak ...
a tiež, že kto žije bez zákona, bez zákona i zahynie... icon
a kto snažne hladá Boha, tomu sa dá nájsť... icon

A  ak hynú ludia ešte aj dnes bez Boha , tak je to do značnej miery naša vina, icon
lebo sme neposlušní a zaoberáme sa sami sebou a našimi škriepkami, v ktorých
väčšinou nejde o to, dokázať Božiu Pravdu , ale že - ja ! mám pravdu. je mi luto... icon

A nestačí len veriť v Boha, aj diabol verí a trasie sa, ale vo viere poslušní Synovi
budú zachránení.  icon

Taktiež - ak sa vráti Ježiš späť na Zem - uvidí ho každé oko .. ako blesk od východu
na západ... takže varuje ústami apoštolov, že ak nám niekto  povie, že Ježiš je tu, 
 alebo - tu - n e v e r t e !!!

Boh chce od nás poslušnosť - vziať Božie Slovo a ísť do celého sveta a hovoriť o tom,
čo Boh pripravil pre nás, akú úžasnú cestu von z väzenia hriechu, skrze obeť Jeho 
jediného syna- Ježiša Krista. Niet inej cesty! icon

Takže Boh v žiadnom prípade nenesie vinu na tom, že ludia umierajú v hriechu,
 - ale my - ktorým bol daný tento príkaz - a ignorujeme ho a ešte sa odvážime
sami seba nazývať kresťanmi....   icon  
  s láskou - babina  icon


Chcem reagovať...
Pridané: 16:05 22.01 2011 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Dedika
4707
Príspevok sa načítava...

Denniček sestry Faustíny som cely neprečítala, lebo ani to ani ziadne zjavenia na cloveka nemaju ziadny pozitivny vplyv. Preto vám radsej odporúčam, vziat si do ruk Bibliu a tam si možete prečitať slová, ktoré Ježiš odkazuje priamo Vám.


Zober z pokladnice mojej Cirkvi všetky ODPUSTKY a obetuj ich za ne icon to jest Katolicky Ježiš Kristus
Nechcem byť drzá, ale táto veta ma dostala.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:02 22.01 2011 Sobota
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: sunny
4710
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor,
 
tie verse Z 89,31-34 nehovoria o tom, ze Boh potresta cloveka za nepravost smrtou a potom sa ako vsetci postavime pred jeho stolicu.
 
V nasledujucich versoch dole v tom istom zalme sa docitas, ze
kral David sam preziva "ocistovanie"/vychovu/dozrievanie:
39 Ale ty si ho zavrhol a opovrhol si ním a rozhneval si sa na svojho pomazaného . 40 Zavrhol si smluvu so svojím služobníkom; poškvrnil si jeho korunu hodiac ju na zem. 41 Rozboril si všetky jeho ohrady; jeho pevnosti si obrátil na rumy. 42 Olupujú ho všetci, ktorí idú tade cestou; je potupou svojim súsedom. 43 Vyvýšil si pravicu jeho protivníkov; dal si to, aby sa radovali všetci jeho nepriatelia. 44 Áno, odvrátil si ostrie jeho meča a nedal si mu obstáť v boji. 45 Učinil si prietrž jeho lesku a jeho trón si vrhol na zem. 46 Ukrátil si dni jeho mladosti; odial si ho hanbou. Sélah.

Tu sa David trapi a prehovara Pana Boha, aby sa nad nim zmiloval:
47 Až do kedy, Hospodine? Či sa len na veky budeš skrývať? Či navždy bude horieť tvoja prchlivosť ako oheň? 48 Rozpomeň sa na mňa! Lebo veď čože je ľudský vek?! Na ktorú márnosť si stvoril všetkých synov človeka? 49 Kde ktorý človek by žil a neuvidel smrti, ktorý by vytrhol svoju dušu z ruky šeola?! Sélah. 50 Kde je tvoja drievna rôzna milosť, Pane, ktorú si prisahal Dávidovi vo svojej pravde? 51 Rozpomeň sa, Pane, na potupu svojich služobníkov, ktorú nosím vo svojom lone od všetkých veľkých národov, 52 ako potupujú tvoji nepriatelia, Hospodine, ako potupujú šľapaje tvojho pomazaného.

Zjavne vsak kral David obstal v skuske ohnom, ked vravi:
53 Nech je požehnaný Hospodin na veky. Ameň, ameň .


Chcem reagovať...
Pridané: 18:38 22.01 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4721
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Janko
4712
Príspevok sa načítava...

tvrdíš: "A vylucenie nie, aby bol zniceny, ale preto, aby bol spaseny. A "aby bol duch spaseny" neznamena, ze bude urcite spaseny"
biblia tvrdí: "aby bol duch spasený..
Bol ten človek veriaci? GAL 3,6 Bol zapečatený až ku dnu vykúpenia?  EF 1,13   2KOR 1,22   EF 4,30 2KOR 5,5 Uveril ten človek Bohu? JN 11,25
Ak áno, tak platí že  BUDE URČITE SPASENÝ!  IZ 43,25
Ak tvrdíš iné, tak potom nutne z Ježiša robíš klamára, veď pozri čo hovorí v JN 5,24
Je spasenie boží dar, alebo ľudská zásluha?
Ak je to boží dar tak veď predsa je napísané že ak Boh dar ho raz niekomu dá, tak ho už nevezme späť!  RIM 11,29
čiže na ten tvoj nesprávny výklad o tom že to vraj "neznamena, ze bude urcite spaseny, ale je tu sanca" tak ti napíšem že ten verš neopisuje iba dajakú možnosť, ale istotu že BUDE URČITE SPASENÝ!


Chcem reagovať...
Pridané: 23:15 22.01 2011 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4713
img
icon Neregistrovaný
Autor: sunny
4713
Príspevok sa načítava...

tu sa ziada doplnit, ze Boh nam daruje z lasky dary, ale my sme dost hlupi a zli a mozeme tieto dary nevdacne odmietnut. 
 
Ver mi, ze su aj taki, ktorym keby Boh darovat kyticu kvetov, mozno by naskor boli radi. Ale pri prvom momente, ked sa im nieco nedari, by sa rozmaznane rozhnevali na Boha a hodili mu aj kyticu najradsej do tvare so slovami:
"Uz nechcem, ber si svoju kyticu!" icon   (kytica je len priklad, kazdy si moze dosadit za nu svoj osobny dar od Boha)
 
 
A preto plati, ze aj dary moze clovek odmietnut. 
 
V Janovom Ev. myslim ze kap. 15 stoji: 
A svetlo prislo na svet (Boh sa daroval ludom s laskou), ale ludia milovali tmu viac ako svetlo, lebo ich skutky boli zle.  (tu vidime, aj nasu slobodnu volu rozhodovat sa robit dobre, alebo zle skutky). 
A tiez vidime, ze su aj taki, ktori si poznanie Boha vazia : " ale tim, ktori ho prijali, dal moc stat sa Bozimi detmi." (mozno kap. 1 alebo 15 Jn. ev.)
 
A inde v biblii citame, ze su aj taki, ktori si nevedeli vazit poznanie Boha a preto ich Boh vydal na pospas svojej hluposti: 
" A pretoze si nevedeli vazit poznanie Boha, Boh ich vydal na pospas ich zvratenemu zmyslaniu. Su vierolomni, zli,.... hoci dobre vedia, ze za to si zasluhuju smrt, nielenze to sami robia, ale i schvaluju, ked to robia ini. " (niekde v apostolskych listoch)
 
Ak hodime kyticu Bohu do tvare, preco sa nam ma este On prosikat??? Napriek tomu je Boh natolko milosrdny a dobri,  ze neraz sa zmiluje a udeli nam este poucku= nejake zivotne problemy, ktore nas menia, vychovavaju, ucia. Dava nam tym sancu zamysliet sa nad sebou, vstupit si do svedomia a tak znovu zatuzit po spravodlivosti a Bozej laske. Spravedlivosť a súd je podstaťou tvojho trónu ; milosť a pravda predchádzajú tvoju tvár . Z 89,15-15  


>>> ten spominany vers teda neopisuje istotu, ze bude ten clovek spaseny.
Ale opisuje Bozie milosrdenstvo:
Boh mu dava prave poucku, aby sa spamatal a z vlastnej vole rozhodol  pre spravodlivost a dobro. Tuto poucku dostava skrze satana, ktory ho poriadne potrapi v nadeji, ze mozno znenavidi Boha. Je to vsak aj sanca tohto cloveka pochopit, co je to utrpenie a zaroven sanca ziskat odpor ku zlu. 

Jasne, ze ak tuto milost odmietne, tak si je zodpovedny za svoj dalsi osud v pekle.
A ak tuto milost prijme, tak sa z neho budu v nebi radovat dokonca viac, ako z tych, co boli cely zivot dobri.

Preco viac? Pretoze dobri sa tesia zo stastia druheho. A je zjavne, ze tento clovek potom unikol len o chlp peklu. A ak chceme druhym dobre, tak z toho mame skutocne radost. A on samozrejme tiez. icon
 


Chcem reagovať...
Pridané: 16:02 23.01 2011 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4720, 4722
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4, oprava 5, oprava 6
img
icon Neregistrovaný
Autor: Janko
4720
Príspevok sa načítava...

Čiže tvrdíš že sa mohlo stať, že ten smilník z korinťanov nebude zachránený v deň Pánov, napriek tomu že Pavol píše že bude zachránený?! Čiže vôbec to podľa Teba nie je isté že smilník bude zachránený?!

Ak máš pravdu Ty, tak Pavol sa mýli a v biblii je chyba.
Ak má pravdu Pavol, tak mýliš sa Ty. hmm.. zaujmavá situácie, kto z Vás dvoch má pravdu?!

 Čiže ty neveríš slovám z Ján 5:24 ?


Chcem reagovať...
Pridané: 00:03 24.01 2011 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 4724, 4725
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
4721
Príspevok sa načítava...

Ahuoj sunny. Pri snahe uistiť ma o existencii tzv. „očistca“ Ti si prehliadla dosť podstatnú vec. Autor 89. Žalmu nie je kráľ Dávid, ale Étan Ezrachitský.
Dočítaš sa o tom v knižnom preklade Biblie, ktorý vykonal prof. Roháček alebo v samotnej Kralickej Biblii, podľa ktorej daný preklad uskutočnil.
V danom žalme vo veršoch Z 89,1-20 , Boh hovorí ústami žalmistu o svojej milosti, ktorú naveky zachováva voči svojmu ľudu.  
Vo veršoch Z 89,21-30 , Boh hovorí ako našiel Dávida a tom, že jeho semä bude trvať naveky.
Od 31. verša po 34. verš  Z 89,31-34 , hovorí o tom čo sa stane so synmi Dávidovimi ak by odstúpili od Jeho zmluvy.
Vo veršoch Z 89,35-38 hovorí o tom, že Boh od svojej zmluvy neodstúpi nikdy.
Od verša Z 89,39-40 , však Étan Ezrachitský píše, že Boh zavrhol zmluvu so svojim služobníkom a poškvrnil jeho korunu preto, lebo Boha Dávid nepočúval a porušil jeho zákon.
Od 41. verša 52. verš žalmu Z 89,41-52 poukazuje autor na to ako sa človek nemôže rovnať Bohu a prosí Boha, aby sa zmiloval nad svojim ľudom, a aby nedovolil nepriateľom svojho ľudu, aby ho ponižovali.
Nakoniec vo verši 53  Z 89,53 chváli Boha, nech je požehnaný na veky vekov, Amen.
 A nie je tu zmienka o žiadnom očistci, ktorý sa týka podľa učenia terajšej katolíckej cirkvi len mŕtvych ľudí.
Nech Ťa žehná Pán. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 12:46 24.01 2011 Pondelok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
4722
Príspevok sa načítava...

Ahoj sunny. Janko Ti na konci svojej reakcie napísal verš z ev. Jána.
Ja si myslím, že hľadať také dôvody ako nachádzaš Ty alebo aj Janko s tomasom, keď som uviedol zle mená nech mi to autori prepáčia, a myslieť si či ten človek bude alebo nebude spasený je naozaj vecou Božou a nie ľudskou.
Podľa mňa keď raz človek verí v Pána Ježiša Krista a celý život dodržiava Jeho Slovo ten by sa pred smrťou teda v čase, keď by bol už možno aj vekovo starší neznížil k porušeniu Božieho zákona v ktoromkoľvek bode. 1MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 13:02 24.01 2011 Pondelok
******
img
icon Neregistrovaný
l 1 2 3 4 5 6 7 8 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...