Téma:

Evolúcia a biblia

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 r
Autor: Maco
719

Na svete sa objavili rôzne teórie ako mohol vzniknúť človek. Biblia v prvej knihe mojžišovej popisuje ako k tomu došlo no zdá sa, že teória evolúcie vraví o niečom rozdielnom ako biblia. Ako to teda podľa vás je? K čomu sa viac prikláňate a hlavne prečo?


Chcem reagovať...
Pridané: 12:06 10.03 2009 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: Blazey
728

Biblia pise, ze cloveka stvoril Boh - nevznikol nahodou a stvoril ho na Bozi obraz 1MOJ 1,27-27 . Vsetko stvoril za 6 dni 1MOJ 1,31-31 . Den nemohol predstavovat miliony rokov 2MOJ 20,11-11 . Z oboch stran sa da argumentovat vedeckymi poznatkami, ale nemoze to byt nieco na com sa da stavat. Z 119,105-105


Chcem reagovať...
Pridané: 21:41 10.03 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 754
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: pablo1985
729

Ja som jednoznacne za kreacionizmus. O tom, ze je to spravne rozhodnutie ma presvedcilo mnozstvo faktov od vedcov, ktori sa zaoberaju touto problematikou. V tejto oblasti sa kazdym dnom objavuju stale nove objavy a fakty. Napriklad jeden markantny spomeniem: V atmosfere sa nachadza priblizne milion bilionov gramov helia. No toto mnozstvo je velmi nizke v porovnani s tym, kolko helia by malo byt v atmosfere, keby bola nasa planeta stara. Evolucionisti tvrdia, ze je Zem strara 4,5 bilionov rokov. Co ale evolucionisti asi neberu do uvahy je, ze helium nema schopnost unikat z atmosfery do vesmirneho priestoru, takze sa akumuluje v atmosfere. Ba dokonca je dokazane, ze helium vstupuje do nasej atmosfery aj zo slnka a existuju samozrejme aj dalsie procesy, pri ktorych vznika helium ako napriklad rozklad radioaktivnych prvkov ako je uran. Radioaktivne prvky sa rozkladaju velmi pomaly. Uran sa napriklad rozklada na olovo, pri com dochadza k uvolnovaniu helia do atmosfery, kde sa akumuluje. Keby bola Zem naozaj stara 4,5 biliona rokov, atmosfera nasej planety by bola uplne nasytena heliom a to az milion krat viac ako skutocne je! Toto je jeden z mala dokazov, preco neverim v teoriu evolucionizmu. Ak aj vas zaujima tato problematika a nemate jasne v tom, ci mate verit evolucii alebo kreacionizmu, existuje velke mnozstvo skutocne dobrych knih, ktore verim aj vas presvedcia, ze evolucia ma svoje muchy velke ako slony icon


Chcem reagovať...
Pridané: 22:25 10.03 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 736
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 77
Autor: evkapa
732

Ja len v krátkosti. Čitala som, že mnoho dokazov evolucie bolo sfalšovaných.


Chcem reagovať...
Pridané: 09:11 11.03 2009 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 43
Autor: Maco
736
Príspevok sa načítava...

Ahoj Pablo, aby si nemal pocit, že chcem obhájiť falošnosť biblickej pravdy to vonkoncom nie! Ale ak chceme diskutovať čo to znamená biblická pravda, musíme si to najskôr definovať. To čo stojí v biblii vďaka svojej viere v Boha považujem, za pravdu ktorá bola potvrdená samotným Bohom. A teda text ktorý tam čítame je pravdivý. Problém, prečo sa nachádzajú rozdiely medzi vedou a tým čo vraví biblia vidím v tom, že máme nepresne zadefinované práve tie pojmi pravdy. Ak teda veríme v 100% pravdu biblického obsahu a taktiež hľadíme aj na vedu z čo najpoctivejšieho postu vzniknuté diferencie sú potom iba v definícií pojmov.

Keď, že reagujem na tento príspevok, chcel by som niečo k tomu dodať práve z toho serióznejšieho vedeckého ponímania. Tak ako vravíš v prírode sa nachádza urán 238 U ktorý sa alfa premenou, postupne rozpadá až na stabilný izotop olova 206 Pb. Najzaujímavejšia etapa čo do veku, je premena prvku uránu 238 U na izotop prvoku thória 234 Th ktorý sa rozpadá práve alfa premenou. Keď, že pol čas rozpadu 238 U je 4,47 miliárd rokov môžeme tento čas označiť ako pracovný bod našich výpočtov.

Ešte upresním čo to je alfa častica: Je to práve nuklid hélia 4 H.

Každý gram uránu uvoľní za rok jednu desaťmilióntinu mililitra hélia, takže 1 ml sa nahromadí za 10 miliónov rokov. Ak len úplne zhruba zoberieš podľa OECD koľko je nálezov uránovej rudy 4,7 mil. ton a prepočítaš to podľa polčasu rozpadu, na čas 10 miliónov rokov, vyjde ti množstvo uránu ktoré sa premenilo za tento čas a to je 7300 ton. Po prepočítaní ti vyjde, že z takej hmotnosti uránu vznikne 7282 m3 hélia. Tak, že za 10 miliónov rokov sa uvoľní z uránu 7282 m3. Avšak je pravda, že toto množstvo sa celé ani nedostane do vzdušia, lebo hélium sa uchováva aj v horninách. Dal som si tu prácu a prepočítal som objem hélia v atmosfére. 4/3 ¶ (r(2)^3-r(1)^3) = 2 000 000 000 000 000 000 000 m3 kde r(2)= 9572km a r(1)=7492km… to je totiž pásmo v atmosfére kde je sa najviac koncentruje hélium. Čiže keď si porovnáš tie dve čísla zistíš, že produkcia hélia z uránu je vysoko zanedbateľná aj po 10 mil. rokov. Taktiež nie je pravda, že hélium sa atmosfére akumuluje a nemá schopnosť unikať. Pri výške exosféry je gravitačné pole zeme, priveľmi slabé aby si dokázalo plyny ako je hélium a za nim aj vodík udržať, tak, že je bežne, že tieto plyny pomaly unikajú do medziplanetárneho priestoru.

Môj zámer nebol potvrdiť evolúciu ani vyvrátiť biblicky obsah. Som len za to, že keď sa pojednáva o vede malo by sa isť na to s čo najväčšou serióznosťou a opierať sa o skutočné fakty, alebo výpočty.
Ak chcem skutočne nájsť pravdu, aj tu biblickú, prvom rade musím dbať na správnosti mojich vstupný informácií. Inak je potom dôsledkom omyl, ktorý plodí ďalší omyl.Chcem reagovať...
Pridané: 15:40 11.03 2009 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 740
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: pablo1985
740
Príspevok sa načítava...

Ak je to tak ako si napisal, potom beriem spat. Kedze nie som vedec nemozem si overit informacie, ktore sa ku mne dostanu ci uz skrze literaturu alebo inym sposobom. Mozno napisem iny priklad, ktory som si zapamatal, tak sa na to mozes tiez pozriet z tvojho pohladu studenta fyziky. Tyka sa to vesmirneho prachu a Mesiaca. Prach z medziplanetarneho priestoru sa neustale usadzuje na povrchu Mesiaca. Za rok je to priblizne 14 milionov ton tejto hmoty, no nie je to konstantne, takze ho moze byt aj viac. 14 milionov ton je spodna hranica. Podla evolucionistov ma nasa slnecna sustava 4,5 az 5 bilionov rokov. Ak by Mesiac existoval naozaj taku dlhu dobu, v dnesnej dobe by sa tam mala nachadzat vrstva hruba 135 az 300 metrov. No v case, ked ju navstivil Armstrong, stupil do prachu 3 mm az 7,5 cm. Tato vrstva udava ozajstny vek Mesiaca co v ziadnom pripade nemoze byt 4,5 az 5 bilionov rokov.


Chcem reagovať...
Pridané: 17:21 11.03 2009 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 77
Autor: mir
742

Odporucam knihu - "kauza stvoritel" od lee strobela. Ale rovnako odporucam si nastudovat aj teoriu evolucie a materiualy kt. ju potvrdzuju. Ked sa pustame do vaznej debaty, ako je tato treba mat o problematike dostatok poznatkov.

Pred casom som sa na tuto temu vyjadroval komplexnejsie na stranke tukan.sk , dnes by som vsak bol opatrnejsi v slovach, kedze mam nastudovanu len protievolucnu literaturu, teda moj postoj je pravdepodobne dost neobjektivny...


Chcem reagovať...
Pridané: 01:32 12.03 2009 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 3
Autor: Milan
754
Príspevok sa načítava...

Sest biblickych dní je sest casovich rozpäti.Jeden den je tisic rokov.2Pet 3kap.8vers,alebo Zalm9O, 4.Pretoze v starozakonnych cas.zidia nepoznali slovo milion.Takto jeden den mohol mohol znamenat skutocne aj miliony rok. Majme na pamäti ze Boh rozprava v hadankach Numeri12,6-8.Chcem reagovať...
Pridané: 00:51 19.03 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 763, 765
img
icon Neregistrovaný
Autor: pablo1985
757

V knižke od Kena Hama: Lež evoluce - som sa dočítal o množstve závažných rozdieloch medzi teóriou evolúcie a Božím stvorením. V tejto knižke autor vykresluje veľa dôvodov, prečo kresťan nemôže veriť v evolúciu. Momentálne som túto knižku požičal, takže ju nemám doma, ale hneď ako sa ku mne vráti, podelím sa s vami o jej informácie. Ale teraz spomeniem aspoň jeden príklad: Keď Boh stvoril našu planétu a všetko na nej, povedal, že to bolo veľmi dobré. 1MOJ 1,31 Toto bolo ešte pred tým, ako prišiel na našu zem hriech a s ním aj smrť. Keďže smrť prišla na Zem až vplyvom hriechu, nemôžeme tvrdiť, že sme boli stvorení evolučne. Pretože evolúcia si vyžaduje neustálu smrť starších druhov života a rodenie sa nových, dokonalejších. Ale v Biblii čítame, že Boh stvoril všetko veľmi dobre - dokonale. Adam teda nemohol byť vyvynutý z opice, pretože práve jeho hriechom prišla na túto Zem smrť. Predtým tu nebola takže je absurdné, aby sa jednotlivé druhy vyvýjali. Boli stvorené dokonalé.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:03 19.03 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 759
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 77
Autor: Maco
759
Príspevok sa načítava...

Pablo, je to na velke debaty a to co tvrdi biblia je podla mna urcite pravda, ale skutocne prosim o jednu vec icon ked niekto o niecom hovori, nech pouziva veci tak ako su a nezkresluje ich, tym narazam, ze ani evolucia nikdy nevyslovila nazor, ze clovek je z opice! Tato myslienka nie je z evolucie, nez z ludi ktory si nepresli tu teoriu.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:15 19.03 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 760, 762
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: pablo1985
760
Príspevok sa načítava...

Evolučná teória sa neopiera tiež o Darwina? Ak nie tak to som vážne nevedel...


Chcem reagovať...
Pridané: 16:09 19.03 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 761
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 77
Autor: Maco
761
Príspevok sa načítava...

Keď sa povie evolúcia, zväčša sa jedná vždy o Darwina. Pretože on prišiel s myšlienkou, že sa organizmus vyvíjal, cez schému evolučného stromu. Ja som len chcel podotknúť, že jeho teória nevraví, že človek je z opice... toto je skreslené a ľudia si to často spájajú s evolúciou, ale to teória evolúcie nevyslovila.


Chcem reagovať...
Pridané: 16:35 19.03 2009 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: gx112
762
Príspevok sa načítava...

skorej to palo myslel obrazne tu opicu tiez by mi nebolo symapticke keby som z nejakeho hlavkonozca icon Kedze som stvoreny na Bozi obraz ako pise biblia tak som moc happy z toho. Ale co sa tyka zvierat tam nastali urcite zmeny. Ked pridem z CZ tak sa podelim o moje postrehy. icon


Chcem reagovať...
Pridané: 17:58 19.03 2009 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 22
Autor: Blazey
763
Príspevok sa načítava...

V niektorych pripadoch sa den pocita za rok EZ 4,6-6 . V DAN 9,24-27 je napr. take proroctvo. Niektore veci su napisane v symboloch, su tazko zrozumitelne, ale vidim v tom Bozi zamer DAN 8,26-26 , DAN 12,8-9 . V Genesis citame, ze Boh povedal a stalo sa. Ako povedal Job JOB 42,2-2 , ked mu Boh poukazal na svoju moc. Prvy den tam je predstaveny takto 1MOJ 1,3-3 . Pre kazdy zo siestich dni stvorenia je pouzity vyraz: Bol vecer, bolo rano. V stvrtom prikazani je odkaz na stvorenie 2MOJ 20,11-11 .


Chcem reagovať...
Pridané: 18:05 19.03 2009 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 767
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: Martin
765
Príspevok sa načítava...

Ak sa chceme seriózne postaviť k otázkam stvorenia sveta a k tomu čo hovorí veda (žiadne stvorenie sveta, ale milióny rokov procesu), treba si na to aj seriózne odpovedať. Chcem vám predstaviť človeka, ktorý v minulosti prednášal o evolúcii na univerzitách. Dnes však podporuje biblické stvorenie a svojim životným štúdiom vysvetľuje prečo má naša zem „milióny rokov“.
V rokoch 19779 – 1986 prof. Dr. Walter Veith obohatil evolučnú teóriu niekoľkými významnými objavmi. V roku 1988 bol pozvaný ako hosť na univerzitu v Loma Linde v USA. Tu spolu s ďalšími poprednými svetovými geológmi prispel k riešeniu dôležitých otázok týkajúcich sa evolúcie a stvorenia. V súčasnej dobe je profesorom zoologie na univerzite v západnom Kapsku (Juhoafrická republika).
Prof. Veith bol jedným zo zakladateľov Inštitútu pre výskum stvorenia.
Existuje mnoho teórii a dohadov čo a ako bolo.... Tu si však môžete vypočuť či vek našej zeme má skutočne milióny rokov alebo tento výpočet spôsobila katastrofa, ktorá je dokonca zaznamenaná v biblii! http://shop.awrstudio.cz/?go=8&kat=56&info=31


Chcem reagovať...
Pridané: 21:12 19.03 2009 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 192
Autor: milan
767
Príspevok sa načítava...

Vieme že den a noc ročne obdobia určuje obeh zeme okolo slnka a vlastnej osy.Okolo čoho obiehala zem 3 dni ,ked slnko, mesiac,hviezdyBoh stvoril až 4 den.Prvy den stvoril svetlo.Podla apoštola Jana1/1-5....Kol.1/15-17.Na počiatku bolo Slovo....Ježis ktory na začiatku aj nakonci osvetluje svet Zjavenie Jana 21/23A mesto už nepotrebuje ani slnko,ani mesiac aby mu svietili lebo ho ožiaruje Božia slava a jeho lampou je Baranok.....a noci tam nebude.


Chcem reagovať...
Pridané: 20:08 20.03 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 768
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 35
Autor: milan
768
Príspevok sa načítava...

Chcel by som doplniť že 24 hod.dni boli dane až v4 den a boli stvorene ako ine Bozie diela V Bozom časovom obdobi na počiatku Gen1/1 to znamena že Boh nieje zavisly na nasom čase


Chcem reagovať...
Pridané: 21:19 20.03 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 770
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 35
Autor: Blazey
770
Príspevok sa načítava...

Boh, ktory je zdrojom svetla, nie je zavisly od telies, ktore dodavaju svetlo. Svetlo bolo prvy den 1MOJ 1,3-5 a Slnko az stvrty den 1MOJ 1,14-19 . Rastlinstvo bolo stvorene treti den 1MOJ 1,11-13 , den pred Slnkom.
Po hebrejsky neviem, ale mam z viacerych zdrojov takuto informaciu: Hebrejský výraz preložený v 1 Moj 1 ako deň je „jom“. Kdekoľvek sa toto slovo v historických knihách Biblie vyskytuje v spojení s nejakým číslom, vždy znamená doslovných 24-hodín (napr. 1MOJ 1,7-11 ; 2MOJ 16,1-1 ).


Chcem reagovať...
Pridané: 22:41 20.03 2009 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 771
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
Autor: Milan
771
Príspevok sa načítava...

Prečo Boh Chcel zachraniť zvierata a vtactvo pred potopou,pracne stavať korab 120 rokov?Ved stačilo mu ich stvoriť za jedn den amal by pokoj.Prečo potopa trvala ,až kym vody neopadli,jeden rok-ked bol schopny ich za 24 hod. rozdeliť Gn1/9. V siedmy den Boh skončil svoje diela a odpočival,(a nenastal večer ani ranoGn2/1-4).


Chcem reagovať...
Pridané: 14:56 22.03 2009 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 773
img
icon Neregistrovaný
Autor: Blazey
773
Príspevok sa načítava...

U Boha je vsetko mozne MAR 10,27-27 , ale nemusi veci robit tak ako sa nam zdaju najlepsie IZ 45,11-12 .


Chcem reagovať...
Pridané: 21:24 22.03 2009 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 70
l 1 2 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...