Téma:

Čo sa stane po smrti?

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
Autor: Dusan82
7644
Príspevok sa načítava...

Sedok

Kde sa tam píše že to bolo hovorené mŕtvym nežijúcim v tele? Ukáž mi to presne! Azda veríš na nejaký očistec? Ak už je raz niekto mŕtvy - zomrelí predsa už sa nemôže napraviť! To je už bludné učenie!

Ak nechápeš A ako môžeš pochopiť B? Je zbytočné sa o tom ďalej baviť. Lebo to čo ti píšem nechápeš a prekrúcaš.  KAZ 9,5-6

Sam píšeš že do nejakého žalára, čiže nevieš. Sam si napísal, že sa nemáme starať o mŕtve telá! Tak prečo sa o nich tak staráš? 

Už som ti napísal, že Mojžiš bol vzatý k Pánovi. Saul sa nerozprával so Samuelom, ale s démonom. Mňa veštica nezaujíma, teba áno? Prečo sa zaoberáš veštcami?


Chcem reagovať...
Pridané: 02:54 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7655
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: Dusan82
7645
Príspevok sa načítava...

Svedok

Ani ja som nepísal nič o hororoch. Pán Ježiš hovorí o spánku keď Lazar zomrel, nie o horore!

No ak sa nezaoberáš čarodejstvom, tak na to ani nezakladaj svoju vieru. Pretože tomu kto sa tým zaoberá ani neverím! Sám si napísal, že je to hriech, tak čo má s tým spoločné Samuel?  Saul ho nevidel! Môžeš si to prečítať znova. Videla ho iba veštica a s takou sa ja nezaoberám a ani nezakladám na čarodejstvách svoju vieru. Boh vtedy Saula opustil, to hovorí sam Saul.

Nie je to záhada Svedok, lebo už som ti písal, že bol vzatý k Pánovi.

Nie neurazil si ma. Ale je to opäť o ničom. Ja niečo a ty niečo ako ping - pong.


Chcem reagovať...
Pridané: 03:02 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7646
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: JezisovSvedok
7646
Príspevok sa načítava...

Dusan
Ak Pan hovori ze Lazar zomrel a odniesli ho anjely do Abrahamovho lona,ako ho mohli odniest ked zomrel?  odniesli jeho ducha aby si vedel  Ked zomrel bohac ako to ze otvoril oci?,ako moze otvorit oci mrtvy?tak ze jeho duch bol v trapeni.Sam Pan Jezis nam to hovori.  LUK 16,19-31 .Tak ze podla tohto pribehu nam hovori Jezis,ze my niesme iba telo ale hlavne duch,ktory ked posluchne Pana ide do odpocinku ZJ 14,13   a ten co zije hriesne ide do trapenia.  DAN 12,2 MAR 9,42-48   ZJ 14,9-11

ZJ 20,10   ZJ 22,13-15 kde tu opisuje Pan ze zomru hriesnici a nebudu existovat?vecna smrt je oddelenie od Boha.
o tejto smrti hovoril Pan ked rozpraval z Adamom   1MOJ 2,17   
 tak ze vidis aj ked budu hodeny do ohna ako to ze nebudu moct zomriet?Ak je vecny zivot,tak potom je aj vecne trapenie.   
 A ak clovek neveri na peklo tak nech hresi nadalej a presvedci sa na vlastnej kozi.Ja radsej budem cinit spravodlivost. Ja verim Panovi  a jeho slovam.


Chcem reagovať...
Pridané: 10:40 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7648
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Dusan82
7648
Príspevok sa načítava...

Svedok 

Vysvetli mi verše čo som ti dal a k tomu ti ešte pripíšem zopár:

   Z 86,13 - Čiže Dávid bol v pekle a Pán ho odtiaľ vytiahol späť?
   AM 9,2 - "...a keby vyšli až hore do neba, aj odtiaľ ich strhnem..." Nespravodliví budú aj v nebi? Alebo sú tam a zhodí ich Pán     späť?
   Z 115,17 - ako to že v tvojom prípade mŕtvy ešte sú v plnom vedomí a tu sa píše o tom že zostupujú na miesto mlčania!    Ako chápeš slovo mlčať? Zhovárať sa? 
   MAT 8,22 - Alebo tu snáď vychádzajú z pekla, alebo z neba a pochovávajú ľudí? Je tu jasne napísané, že máš nechať mŕtvych mŕtvym. Aký mŕtvy a Akým mŕtvym? To čo si napísal, že sa nemáme starať o mŕtve telo je blud. Lebo ty sa vyjadruješ iba o tele, ale tu je reč o niekom k niekomu.
   1KOR 15,44 - Tu je to jasne napísané, čiže ti to preložím Svedok. Ak nie je duševné telo, nie je ani duchovné!
   KAZ 9,5-6 - mŕtvy nevedia ničoho čo sa deje pod slnkom! Tak ako to že v tvojom chápaní sa ešte z pekla prihovára k Abrahámovi a ešte k tomu ho volá Otče! Lebo my máme iba jedného Otca a to Boha Otca nášho Spasiteľa! 


Zle píšeš Svedok, že ak je večný život, tak je aj večné trápenie. Lebo to nie je opak niečoho. Opak je: Ak je večný život, tak je aj večný neživot! Večná neexistencia. Bez Pána má všetko svoj ohraničený čas. Ale s Pánom je všetko večné, lebo Pán je sám večný.
Písmo chápeš povrchne bez zamyslenia sa, ale ruku si neodtneš!

Sú dve smrti, jedna dočasná a druhá večná! Svedok porozmýšľaj poriadne čo znamená slovo peklo, čo mŕtvy a čo veky, lebo ja som ti na tvoje otázky odpovedal, ale ty na moje verše nie.

To že neverím na peklo neznamená že hreším. Hrešiť znamená klaňať sa šelme a jej obrazu. Môžeš to vidieť v tej cirkvi kde si sám. Kríže - modly, ceremónie - ktoré už nie sú podstatné, hierarchia, Nedelárstvo! Toto všetko robí mater smilníc a jej obraz je to čo robíte vy. Máte to isté, ale v inom znení, čiže ste rôzny. Jej znamenie nedeľu ste si zobrali na svoje čelá - čiže na svoj um. To znamená hrešiť a nie nevera v pekla, to nie je otázka spasenia.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:38 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7650
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: JezisovSvedok
7650
Príspevok sa načítava...

Zdravym vsetkych Jezis hovori ze toto sa deje po smrti cloveka. Kto z ludi vie co sa deje po smrti? iba  Jezis Kristus

Lukas 16kap
19 A bol nejaký bohatý človek, ktorý sa ob­liekal v pur­pur a kment a žil každý deň v rados­ti a v pre­pychu. 20 A bol nejaký chudob­ný človek, menom Lazar, ktorý ležal pri jeho bráne vredovitý 21 a žiadal si na­sýtiť sa omr­vín, ktoré padaly so stola boháča. Ale ešte aj psi pri­chádzali a lízali jeho vredy. 22 A stalo sa, že chudob­ný človek zomrel a bol zanesený od an­jelov do lona Ab­rahámov­ho. A zo­mrel aj boháč, a po­chovali ho. 23 Potom v pek­le, v mukách, po­z­dvih­nul svoje oči a videl Ab­raháma zďaleka a Lazara v jeho lone. 24 V­tedy zavolal boháč a po­vedal: Otče Ab­raháme, zmiluj sa nado mnou a pošli Lazara, aby omočil koniec svoj­ho prs­ta vo vode a ov­lažil môj jazyk, lebo sa mučím v tom­to plameni. 25 A Ab­rahám po­vedal: Dieťa, roz­pamätaj sa, že si ty vzal svoje dob­ré vo svojom živote a Lazar podob­ne zlé; a tak teraz on sa tu teší, a ty sa mučíš. 26 A nad to nado všet­ko medzi nami a vami je upev­nená veliká priepasť, aby tí, ktorí chcú prej­sť od­tiaľto k vám, ne­moh­li, ani aby sa tí tamz­tade k nám nedos­tali. 27 A po­vedal im: Prosím ťa tedy, otče, žeby si ho po­slal do domu môj­ho ot­ca, 28 lebo mám päť bratov, nech im dôraz­ne svedčí, aby ne­prišli aj oni do tohoto mies­ta múk. 29 A Ab­rahám mu po­vedal: Majú Mojžiša a prorokov, nech tých počúvajú! 30 A on po­vedal: Nie, otče Ab­raháme, ale keby nie­kto z mŕt­vych išiel k nim, budú činiť po­kánie. 31 Na to mu po­vedal Abrahám: Ak ne­počúvajú Mojžiša a prorokov, ne­uverili by, ani keby nie­kto vstal z mŕt­vych. 

Ako moze mrtvy otvorit oci?Ako moze mrtvy vidiet a citit bolest?  ZJ 20,10-15   MAR 9,43-48   MAT 13,49-50   ZJ 14,9-11  


Je zaujímavé, že oveľa väčšie percento ľudí verí v existenciu neba, ako v existenciu pekla. Avšak podľa Biblie, peklo je tak isto reálne ako je nebo. Biblia učí jasne a priamo, že peklo je skutočné miesto, kde sú po smrti poslaní zlý/neveriaci ľudia. Všetci sme zhrešili proti Bohu (Rímskym 3:23). Spravodlivým trestom za hriech je smrť (Rímskym 6:23). A keďže každý jeden hriech je v konečnom dôsledku proti Bohu (Žalm 51:6) a keďže Boh je Bytosťou, ktorá je nekonečná a večná, trest za hriech, smrť, musí byť taktiež nekonečný a večný. Peklo je nekonečná a večná smrť, ktorú sme si „zaslúžili“ naším hriechom. 
Trest mŕtvych hriešnikov v pekle je popísaný skrze Písmo, ako „večný oheň“ (Matúš 25:41), neuhasiteľný oheň“ (Matúš 3:12), „hanba a večné zavrhnutie“ (Daniel 12:2), miesto, kde „oheň nevyhasína“ (Marek 9:44-49), miesto „múk“ a „ohňa“ (Lukáš 16:23-24), „večné zahynutie“ (2 Tesalonickým 1:9), miesto, kde „dym múk vystupuje na veky vekov“ (Zjavenie 14:10-11) a hriešnici sú „mučení dňom i nocou naveky vekov.“ v „ohnivom a sírovom jazere“ (Zjavenie 20:10). 
Trest hriešnikov v pekle je nekonečný presne tak, ako blaženosť spravodlivých v nebi. Sám Ježiš naznačuje, že trest v pekle je tak isto večný, ako je život v nebi (Matúš 25:46). Hriešnici sú naveky podrobení Božiemu hnevu. Tí, ktorí sú v pekle uznajú Božiu dokonalú spravodlivosť (Žalm 76:11). Tí, ktorí sú v pekle budú vedieť, že ich trest je spravodlivý a že oni sú jediní, koho môžu z toho obviňovať (5 Mojžišova 32:3-5). Áno, peklo je skutočné. Áno, peklo je miestom múk a trestu, ktoré trvajú na veky vekov, bez konca. Chváľme Boha za to, že skrze Ježiša môžeme uniknúť tejto večnej záhube (Ján 3:16, 18, 36).
 


Chcem reagovať...
Pridané: 15:45 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7659
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: JezisovSvedok
7655
Príspevok sa načítava...

Dusan 
Zase prekrucas a hovoris ze Mojzis bol vzaty kde sa o tom pise? 
5.Mojzisova

 4 A Hos­podin mu riekol: Toto je tá zem, ktorú som pri­sahal Ab­rahámovi, Izákovi a Jakobovi po­vediac: Tvoj­mu semenu ju dám. Učinil som to, aby si ju videl svojimi očima, ale ta ne­prej­deš.5 A tak zo­mrel Mojžiš, služob­ník Hos­podinov, v zemi Moábovej, podľa roz­kazu Hos­podinov­ho. 6 A po­choval ho v doline, v zemi Moábovej, na­proti Bét-pe­oru. A ni­kto ne­zvedel o jeho hrobe až do tohoto dňa. 7 A Mojžišovi bolo sto dvad­sať rokov, keď zo­mrel. Jeho oko nebolo zo­slab­lo, ani nebola ušla od neho jeho sila. 8 A synovia Iz­raelovi oplakávali Mojžiša na Moáb­skych rovinách trid­sať dní, a tak sa do­končily dni plaču a smútku za Mojžišom
MAT 17,1-4  
 Tak ze ako to,ze sa rozpraval Jezis z Mojzisom a pritom Bozie slovo hovori ze bol pochovany, ak ze ty hovoris ze po smrti clovek nic nevie  cize neexistuje.  


Chcem reagovať...
Pridané: 17:14 05.02 2012 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: zahor21
7657
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. Podľa mňa, ako som už predtým napísal, duša a duch sú navzájom prepojené, ale rozdeliteľné Pánom Ježišom Kristom  ZID 4,12 Duša je podstatou ľudského bytia; je to kým sme. Duch je tá stránka ľudstva, ktorá nás prepája s Bohom.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.


Chcem reagovať...
Pridané: 19:14 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7658
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Dusan82
7658
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor

Asi už chápem ako si to myslel. No hej, aj súhlasím. 


Chcem reagovať...
Pridané: 20:07 05.02 2012 Nedeľa
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: Dusan82
7659
Príspevok sa načítava...

Svedok

O prvom vzkriesení a oživení spravodlivých ľudí: ZJ 20,4 ; ZJ 20,5 ; "Prebuďte sa plesajte vy, ktorí bývate v prachu!...a zem vyvrhne mŕtvych." IZ 26,19 nie z neba, ale zo zeme vstanú! Tam kde spia!; lebo do zeme sa každý navráti kto zomrie, tak ako je aj napísané: zo zeme si vzatý a do zeme sa aj navrátiš. EZ 37,5-6 "a ožijete!"

Svedok, mám ďalšiu otázku. Prečo keď sa píše pri druhom vzkriesení, že peklo a more dali mŕtvych, ktorí boli v nich na súd ZJ 20,13 , tak pri prvom sa nikde nič nepíše žeby nejaké nebo dalo ľudí, ktorí boli v ňom, alebo čo  ZJ 20,4 .

Svedok táto odpoveď už nie je pre teba, ale hlavne pre tých ktorých to zaujíma o Mojžišovi,ale aj o Eliášovi.
Mojžiš zomrel a jeho hrob sa nenašiel 5MOJ 34,6 , prečo? Preto:  JUDA 1,9 - tu môžme vidieť, že Pán si vzal telo Mojžišovo, ale Pánovi isto nešlo o jeho telo, načo by mu jeho mŕtve telo bolo. Bol vzatý do nebies k Pánovi a môžme to vidieť tu ako sa aj zjavil Pánovi a učeníkom spolu s Eliášom, ktorí tiež bol vzatý do nebies a dokonca ani nezomrel, bol vzatí živí!:  MAT 17,3 . Mojžiš zomrel, ale Pán ho vzkriesil a vzali si ho do neba k sebe, inak by sa nemohol zjaviť. Prečo sa potom nezjavili aj ostatný, ktorí sú podľa Svedka tiež niekde? 
O Eliášovi a jeho vzatí do neba:  2KRAL 2,11

  LUK 16,19-31 Tento príbeh o chudobnom Lazárovi a Boháčovi má svoju podstatu, ktorú si každý musí uvedomiť a vziať si z nej ponaučenie. Tento príbeh má svoj zmysel na ponaučenie pre nás živých, aby sme vedeli ako sa máme správať jeden k druhému. Tento príbeh nie je skutočný, pretože Písmo je písané v podobenstvách, tak ako aj Pán Ježiš rozprával príbehy keď bol tu na zemi medzi ľuďmi. Každý kto je úprimný a horlivý za Pánom Ježišom tak sa bude snažiť zamýšľať nad Jeho Slovami a nie iba takéto povrchné chápania. Aj učeníci mnoho krát nechápali Jeho Slovám, Jeho príbehom, ktoré im rozprával a veru bolo ich viac než dosť!

No ja som iba obyčajný hriešnik, ktorý má čo robiť sám zo sebou a toto je pre mňa logickejšie ako nejaké dočasné peklo a nebo. Lebo na to sú veľa verše ktoré tomu protirečia! A Písmo si nesmie protirečiť!


Chcem reagovať...
Pridané: 21:38 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7665, 7666, 7670
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: zahor21
7661
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. Myslím si, že  aj k tomu Tvojmu príspevku platí môj príspevok číslo 7657. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 21:53 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7662
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: Dusan82
7662
Príspevok sa načítava...

Ahoj zahor. 

Prosím ťa ako sa dá vyhľadať príspevok podľa čísla? To som dodnes nezistil. Ďakujem.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:57 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7663
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: zahor21
7663
Príspevok sa načítava...

Ahoj Dušan. Niektoré staršie príspevky sa ťažko hľadajú, ba myslím si, že sa ani nedajú nájsť, ale keď chceš nájsť tento stačí, keď potočíš kolieskom na myške tak, aby text išel dole, určite ho  nájdeš. Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý.  4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 22:05 05.02 2012 Nedeľa
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: JezisovSvedok
7665
Príspevok sa načítava...

Dusan
Zase si mi neopdisal kde pise ze Mojzis bol vzaty ked zomrel,ved je tam napisane ze bol pochovany?
5.Moj 34k
  5 A tak zo­mrel Mojžiš, služob­ník Hos­podinov, v zemi Moábovej, podľa roz­kazu Hos­podinov­ho. 6 A po­choval ho v doline, v zemi Moábovej, na­proti Bét-pe­oru. A ni­kto ne­zvedel o jeho hrobe až do tohoto dňa. 7 A Mojžišovi bolo sto dvad­sať rokov, keď zo­mrel. Jeho oko nebolo zo­slab­lo, ani nebola ušla od neho jeho sila.

kde tu pise ze bol vzaty? co  je to byt pochovany?A ak bol pochovany ako to ze sa rozpraval potom z Jezisom?vysvetli mi to.Len ze veci ducha su telesnym ludom blaznostvom .Da sa nad tymto logicky rozmyslat?Ja viem ze sme hriesnici a preto potrebujeme Ducha Svateho aby nam zjavoval pravdu,ak by to bolo jednoduche a pochopitelne pre nas rozum tak by sme nepotrebovali Ducha Svateho.Jezis hovori: 12 Ak ne­veríte, keď som vám hovoril o zem­ských veciach, akože uveríte, keď vám budem hovoriť o nebes­kých? 

Lukas 9k 
  29 A v tom, čo sa mod­lil, vzhľad jeho tvári bol razom iný, a jeho rúcho s­talo sa bielym, skvejúcim sa jako blesk. 30 A hľa, dvaja mužovia sa shovárali s ním, a boli to Mojžiš a Eliáš, 31 ktorí sa zjavili v sláve a hovorili o jeho smr­ti, ktorú mal pod­stúpiť v Jeruzaleme. 32 A Peter i tí, ktorí boli s ním, boli ob­tiažení spán­kom, ale pre­bdejúc videli jeho slávu aj tých dvoch mužov, ktorí to stáli s ním. 33 A stalo sa v tom, keď sa lúčili od neho, že povedal Peter Ježišovi: Pane, dob­re nám je tu byť; urob­me tu tri stány; jeden tebe, jeden Mojžišovi a jeden Eliášovi, ne­vediac, čo hovorí.

Da sa nad tymto logicky rozmyslat? da sa to?urcite nie iba verit tomu mozes. Tak ze z Jezisom sa rozpravalo pochovane Mojzisove telo?A ak nie tak  potom kto?Je to tazke nie pre nas rozum,ale ja verim ze my niesme telo iba schranka v ktorej prebyvame docasne.Tak to pise aj v Bozom Slove
2.KOR
  6 Pre­to teda vždyc­ky dôverujeme a vieme, že kým sme doma v tele, sme von od domova a vzdialení od Pána. 7 Lebo chodíme vierou a nie videním. 8 Ale dôverujeme i súčas­ne volíme radšej vy­stehovať sa von z tela a bývať doma u Pána. 

Duch Svaty nech ti otvori oci. 


Chcem reagovať...
Pridané: 10:13 06.02 2012 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: JezisovSvedok
7666
Príspevok sa načítava...

Dusan
 Kde sa tu pise ze Jezis hovori ze je to podobenstvo?Ak hovoril podobenstva tak ich hovoril o veciach,ktore naozaj  existuju a funguju  duchovne aj telesne naprikad o zatve,horcicne zrno,o rozsievacovi a tak moho dalsie podobenstva. Len ze toto nieje podobenstvo.vieme ze vkazdom podobenstve mas aj vyklad,len ze tu nieje co vykladat.Comu tu nieje rozumiet?poviem ti comu ze mrtveho Lazara odnesli anjeli a ze bohac po smrti otvoril oci.Len ze na to uz potrebujes vieru v Jezisovych slovach. A tu ti ja nemozem dat.

Lukas 16k
 19 A bol nejaký bohatý človek, ktorý sa ob­liekal v pur­pur a kment a žil každý deň v rados­ti a v pre­pychu. 20 A bol nejaký chudob­ný človek, menom Lazar, ktorý ležal pri jeho bráne vredovitý 21 a žiadal si na­sýtiť sa omr­vín, ktoré padaly so stola boháča. Ale ešte aj psi pri­chádzali a lízali jeho vredy.  22 A stalo sa, že chudob­ný človek zomrel a bol zanesený od an­jelov do lona Ab­rahámov­ho. A zo­mrel aj boháč, a po­chovali ho.   23 Potom v pek­le, v mukách, po­z­dvih­nul svoje oči a videl Ab­raháma zďaleka a Lazara v jeho lone. 24 V­tedy zavolal boháč a po­vedal: Otče Ab­raháme, zmiluj sa nado mnou a pošli Lazara, aby omočil koniec svoj­ho prs­ta vo vode a ov­lažil môj jazyk, lebo sa mučím v tom­to plameni. 25 A Ab­rahám po­vedal: Dieťa, roz­pamätaj sa, že si ty vzal svoje dob­ré vo svojom živote a Lazar podob­ne zlé; a tak teraz on sa tu teší, a ty sa mučíš.  26 A nad to nado všet­ko medzi nami a vami je upev­nená veliká priepasť, aby tí, ktorí chcú prej­sť od­tiaľto k vám, ne­moh­li, ani aby sa tí tamz­tade k nám nedos­tali. 27 A po­vedal im: Prosím ťa tedy, otče, žeby si ho po­slal do domu môj­ho ot­ca, 28 lebo mám päť bratov, nech im dôraz­ne svedčí, aby ne­prišli aj oni do tohoto mies­ta múk. 29 A Ab­rahám mu po­vedal: Majú Mojžiša a prorokov, nech tých počúvajú! 30 A on po­vedal: Nie, otče Ab­raháme, ale keby nie­kto z mŕt­vych išiel k nim, budú činiť po­kánie.  31  Na to mu po­vedal Abrahám: Ak ne­počúvajú Mojžiša a prorokov, ne­uverili by, ani keby nie­kto vstal z mŕt­vych .

Sledujes ze mrtvemu bohacovi hovori aby sa rozpamatal.Tak ze ty budes vediet preco budes v tom trapeni.A co hovori Lazarovi odpociva. ZJ 14,13   MAT 25,40-46
Citas ze Pan hovori o vecnom trapeni a nie o docasnom?Len ze Pan večne trapenie pripravil pre diabla a jeho anjelom nie pre nas,len ze mi si musime vyvolit kde chceme stravit vecnost ci veris alebo nie je vecny zivot ale aj vecne trapene. MAR 9,42-44
sleduj 44 vers  [kde ich červ ne­umiera a oheň ne­vyhasína]


Chcem reagovať...
Pridané: 10:28 06.02 2012 Pondelok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: JezisovSvedok
7670
Príspevok sa načítava...

Dusan
  LUK 16,19-31  tento pribeh je o tom ze smrtou sa nekonci tvoja existencia,ale iba zivot tu na zemi. 2KOR 5,6-8


Chcem reagovať...
Pridané: 11:22 06.02 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7671
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Dusan82
7671
Príspevok sa načítava...

Svedok

Už som ti odpovedal viac než dosť, ak to nechceš čítať a premýšľať nad tým tak v poriadku je to tvoja vec, ale nechci odo mňa odpovede na otázky, keď ty sám neodpovedáš.
Skús si to všetko prečítať znova, odpovede sú vyššie, ale hlavne aj otázky. Bez nich ďalej nepokračujem. Skús troška zapnúť aj závity. A o telesnosti mi nepíš, lebo v predchádzajúcej téme medzi nami dvoma tiež ostalo plno otázok nezodpovedaných. Ja sa chcem o Bohu rozprávať a nie hádať nad Jeho Slovami a stále iba odpovedať.
Stále iba vyťahuješ verše na verše, ale si uvedom, že to je protirečenie. Skús aj vysvetliť dané verše.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:31 06.02 2012 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7674
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
Autor: JezisovSvedok
7674
Príspevok sa načítava...

Dusan
Ja verim že Ježiš, ked rozpraval o bohačovi a Lazarovi že nám ukazal že čo sa deje s človekom po smrti. Podla Ježišovich slov spravodlivý odpociva v pokoji ale ale hriešny človek sa trapi v pekle. 


Chcem reagovať...
Pridané: 23:01 06.02 2012 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Jaro N
7675

Ahojte.

Je viacero miest v Biblii, ktoré sa zdajú ako by potvrdzovali existenciu pekla - trápenia nespasených. Jedným z najčastejšie používaných je PODOBENSTVO o boháčovi a Lazarovi. Jedným znakom správneho výkladu podobenstva je, že nemôžeme z neho brať všetky fakty doslova, ale hlavnú myšlienku (alebo myšlienky), ktoré chcel tým autor vyjadriť. Ježišom použité podobenstvo nehovorí o stave bytia po smrti. Použil vtedy pravdepodobne známy príbeh, aby vysvetlil iné dôležité veci:

- že je dôležité to, ako teraz žijeme, lebo potom, keď zomrieme, už nebude možnosť niečo zmeniť
- že keď ľudia odmietajú svedectvo písma, nepomôže im, ani keby sa stal zázrak (...nedajú sa presvedčiť, ani keby niekto z mŕtvych vstal) atď.

Ak na základe tohto podobenstva by sme vysvetľovali to, čo sa bude diať po smrti so spasenými a nespasenými, potom by to znamenalo aj to, že spasení budú mať kontakt s nespasenými v pekle (tak sa to doslova v tomto podobenstve hovorí) ... otrasné predstavy.
Týka sa tento verš celeého vesmíru   ZJ 21,4-4   alebo snáď bude niekde v nejakom "hnilom" kúte Boh stále udržovať bolesť, trápenie, krik...? Je snáď Boh najväčší mučiteľ všetkých čias? A za 80 rokov života v hriechu trpieť milióny rokov, dokonca večne?

Ježiš použil príbeh, aby vysvetlil niečo dôležité, čo sa však netýka existencie alebo neexistencie pekla. Aby som to prirovnal k dnešku, je to ako keď deťom hovoríme známe rozšírené príbehy - rozprávky, v ktorými im zároveň vysvetľujeme dôležité pravdy. Napr. príbeh o červenej čiapočke - je dôležité, aby deti len tak hocikomu cudziemu nedôverovali, že zlo je vždy potrestané a dobro zvíťazí a pod., ale asi nikto na základe tohto príbehu neučí deti a ani to nechápe doslovne tak, že v lese žijú vlci, ktorí rozprávajú, že keď zožerú niekoho, dá sa mu rozpárať brucho a potom ho bez ujmy vybrať a pod....

Význam pojmu večného ohňa v Biblii správne pochopíme na príklade zničenia Sodomy a Gomory. Tieto mestá boli zničené večným ohňom. ( JUDA 1,7: Tak aj Sodoma a Gomora a susedné mestá, ktoré takisto smilnili a chodili za iným telom, stali sa výstrahou a znášajú trest večného ohňa... ) Videl už niekto na mieste, kde pravdepodobne boli, dnes ten oheň? Asi ťažko, ale viem, že boli zničené na veky. Keby som zapálil kúsok papiera, chvíľu by horel a potom by bolo navždy po ňom. Večný oheň v Biblii znamená večný vo svojich dôsledkoch, horiaci – stravujúci, kým má čo horieť, podobne červy žerúce, kým je čo žrať. Sodoma bola zničená večným ohňom – večným vo svojich dôsledkoch. Tak to bude nakoniec i so všetkými, ktorí odmietnu život (bez Boha niet život). Je to večná neexistencia.

ZJ 20,14-14   Je ohnivé jazero večné peklo alebo peklo skončí v ohnivom jazere? A nie je ohnivé jazero vyjadrením konečnej smrti, zániku, konca ("druhá smrť" )? Zhoria a koniec, viď príklad so Sodomou a Gomorou.
Obrazne povedané, Boh bude chcieť naposledy objať, naposledy prejaviť lásku tým, ktorí HO odmietli . Keď však roztvorí svoju milujúcu náruč, bude to pre ľudí spaľujúci oheň. Neznesú prítomnosť toho, ktorého zavrhli. Žiť s Bohom lásky v nebi by pre nich bolo peklom. Smrť bude pre nich vykúpením.  Len spravodliví budú môcť bývať vo "večnom ohni", ktorým je Boh a nezhoria IZ 33,14-15


Chcem reagovať...
Pridané: 09:28 07.02 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7681
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 175
Autor: JezisovSvedok
7681
Príspevok sa načítava...

Ahoj Jaro 
Ako mam chapat 10vers?co je den a noc?co je to na veky vekov?Poznas Pana ako milujuceho,ale Pan je aj ohen stravujuci.Jozua na Bozi prikaz musel pozabijat aj deti nielen dospelych je Pan spravodlivy?ano je on nema nic z hiechom a iba On ma spravodlivy sud.Poznas pribeh ked Jezis vyhanal demonov?Demoni mu povedali ze ich prisiel precasne trapit nie zabit preco?Lebo oni budu muceny dnom i nocou,Jezis pripravil trapenie pre satana a jeho anjelom nie pre ludi,len ze iba viera v evanjelium ich moze zachranit.Preco Jezis nemal ani odpocinku a chodil kazat po celom kraji,lebo On vedel ze iba viera v neho zachrani ludi od vecne sudu.

Zjavenie 20k
  10   A diabol, ktorý ich zvodil, bol uvr­hnutý do jazera ohňa a síry, kde je i šel­ma i falošný prorok, a budú mučení dňom i nocou na veky vekov .   11 A videl som veľký trón biely i sediaceho na ňom, pred ktorého tvárou utiek­la zem i nebo, a mies­to im nebolo naj­dené.  12 A videl som mŕt­vych, malých i veľkých, stojacich pred trónom Božím. A ot­vorily sa knihy, a ot­vorila sa aj iná kniha, to jest k­niha života, a mŕt­vi boli súdení podľa toho, čo bolo na­písané v knihách, podľa svojich skut­kov.  13   A more vydalo mŕt­vych, ktorí boli v ňom, i sm­rť i pek­lo daly mŕt­vych, ktorí boli v nich, a boli súdení jeden každý podľa svojich skut­kov.   14 A sm­rť a pek­lo boly uvr­hnuté do toho oh­nivého jazera. Toto oh­nivé jazero je tá druhá sm­rť.  15 A jest­li nie­kto nebol naj­dený za­písaný v knihe života, bol uvr­hnutý do oh­nivého jazera.
 Preco sa tu rozprava o moru,smrti a peklu?ci  nestacilo povedat smrt?
Zjavenie 21k 
 7 Kto víťazí, zdedí všet­ko, a budem mu Bohom, a on mi bude synom. 8 Ale bojaz­livým a ne­ver­ným a ohav­ným a vrahom a smil­níkom a čarodej­níkom a mod­lárom a všet­kým lhárom bude ich diel v jazere, ktoré horí ohňom a sírou, čo je druhá sm­rť.

  1PET 3,18-20 Jezis po svojej smrti kazal duchom ktory boli zniceni pred potopou.ako im mohol kazat,ked boli mrtvy?
  5MOJ 34,1-8   MAT 17,1-8  ako to ze sa mrtvy Mojzis rozpraval z Jezisom?ako to ze mrtvy Samuel sa rozpraval zo  Saulom?                                                                                                                                                       2KOR 5,6-9  

 z javenie Jana 22k 
 13 Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, prvý i posledný. 14 Blahoslavení, ktorí (perú svoje rúcha a) činia jeho prikázania, aby mali právo k drevu života a aby vošli bránami do mesta. 15 A vonku budú psi a čarodejníci a smilníci a vrahovia a modlári a každý, kto má rád a činí lož.

 Tu sa pise ze ty ktory nebudu spaseny budu vonku nepise sa ze mrtvy, a tam bude skripanie zubami tak ako Pan hovoril.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:54 07.02 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7688, 7697
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 520
Autor: Dusan82
7688
Príspevok sa načítava...

Ahoj Svedok

Pýtaš sa otázky na ktoré ti už bolo odpovedané. Myslím si že keby ti bolo dané vysvetlenie do puntíka z bodky, tak aj tak sa to budeš pýtať. 

Pochop, že to čo píšeš oponuje mnohým veršom, pred ktorými sa schovávaš a neodpovedáš.


Chcem reagovať...
Pridané: 18:23 07.02 2012 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 7693, 7695
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 597
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...