Téma:

Čisté a nečisté jedlo

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
Autor: crosbow
16168
Príspevok sa načítava...

Dakujem ti Alenka....

ohľadom tejto témy čisté a nečisté -

je zaujímavé to že ludia čo su proti tomu výkladu ktorý Ja som tu dávnejšie prezentoval reaguju dvojako ....raz sa to snažia vysvetliť z duchovnej stránky že to má nejaký tajuplný rúškom zahalený duchovný význam a ked im to nejde tak prejdu do nového zákona a hľadajú verše ktore by to zmietli zo stola a ak by bolo možné tak by tú pasáž kde dosť  podrobne samotný Boh tvorca ludského tela velmi starostlivo dáva manuál stravovania sa pre telo najradšej možno vytrhli....ale myslím, že ak by nebolo na zozname prasiatko tak by stým mnoho ludi nemalo problém.....potkan nevadí ani mačka ani pes ale to prasiatko je  icon

"prasa si nedáme!" icon klobásky, jaternice, špekačky, škvarky, bočik, slanina TO JE ZDRAVÁ VÝŽIVA! icon

ale som rezervovaný voči názoru stravovania a spásy..nespájam to..spása je skrz Ježiša 

človek dostal slobodnú vôľu a k tomu Božie odporúčania pre život..ved sám Peter sa po vzkriesení Krista stále dušoval že nebude konzumovať nečisté vo videní "bi a jedz" ale potom dostal vysvetlenie že to je k pohanom nie k masu..
maso ostalo tak..neboli schvalene steaky zo psikov na mede..


ved každý opis hriechu a označenie v Biblii čo je hriechom (napr.desatoro- nepokradneš nezosmilníš atd.) je pre dobro človeka a nie pre zábavu Stvoriteľa aby mal ľudí za čo karhať.. 
Chcem reagovať...
Pridané: 23:01 20.08 2015 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
Autor: reborn
16619
Príspevok sa načítava...

Verim ze to bol starozakonny princip na ochranu zdravia. V novom zakone citame mk 7:14nn ze vsetky pokrmy su ciste to je potvrdene napriklad i v Petrovom videni ked bol poslany ku pohanom. Bozie slovo je potreba vykladat Bozim slovom a na 2 svedectvach (jn8). Takze dobru chut.
p.s.:gramatiku som neopravoval


Chcem reagovať...
Pridané: 08:39 27.10 2015 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16634
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2
Autor: reborn
16620
Príspevok sa načítava...

Zvierata maju dusu nie vsak Ducha.


Chcem reagovať...
Pridané: 08:42 27.10 2015 Utorok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2
Autor: crosbow
16634
Príspevok sa načítava...

reborn

čítaj celu kapitolu mk7 ktorú si uviedol... či sa jedna o jedlo jedene špinavými rukami alebo  o druh mäsa... hned v mk7:3 máš nápovedu čo je základ hlavnej myšlienky.....
ak by bolo po tvojom tak by v treťom verši v mk7 bolo že židia nejedli take a onake mäso lebo to nariadil Mojžiš... 


Čo sa týka Petrovho videnia ( 14 A Peter povedal: nijakým činom, Pane, lebo som nikdy nejedol ničoho obecného alebo nečistého. 15 A hlas mu zase povedal po druhé: Toho, čo Bôh očistil, ty nemaj za nečisté! 16 A to sa stalo po tri razy, a nádoba bola zase hneď vzatá hore do neba ) tak to maš vysvetlene hned za videním od samotného Boha lebo ani Peter nechapal tak ako ty....a Peter to potom ked pochopil - rozpovedal takto - A povedal im: Vy viete, jako neslušné je človeku Židovi pripojiť sa alebo pristúpiť k človekovi z iného národa. Ale mne ukázal Bôh, aby som nehovoril o niktorom človekovi, že je obecný alebo nečistý.  29 Preto som aj súc povolaný prišiel bez odporu. A tak sa pýtam, pre ktorú príčinu ste poslali pre mňa? 30 A Kornelius povedal: Pred štyrmi dňami som sa postil až do tejto hodiny a v deviatu hodinu som sa modlil vo svojom dome. 

Takže tu dobru chuť si popraj sam sebe....  a čítaj Božie slovo poriadne nie len čo tebe pasuje 


Chcem reagovať...
Pridané: 22:01 04.11 2015 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 439
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...