Téma:

Čisté a nečisté jedlo

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
Autor: crosbow
11450
Príspevok sa načítava...

ach knieža

nekopiruj mi tu texty ktorým nerozumieš .... sme v téme ktorej sa rieši 3 MOJ 11 a ty mi tu dávaš verše o duchu  .. Ja teraz v tejto téme neriešim to že či jedlo vniká do srdca ale to že čo škodi telu .... Ježiš v evanjeliu hovoril o duchu a v Mojžišovi je logicke odporučanie pre telo od Boha konštruktéra tela ktorý vie najlepšie čo je prospešne pre telo človeka.......

 u zvierat ide aj o travenie koprofagiu atd ... na to si ešte nedozrel... a ja Hildegarde nenačúvam ale ohanali ste sa tu katolicizmom tak som vam ukazal že aj vaša svata robi rozdieli a nehovorí o tom že všetko je vhodne na pokrm  ... aj ked neskor si vyhlasil že katolik niesi ....
Chcem reagovať...
Pridané: 13:09 24.01 2014 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11456
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11451
Príspevok sa načítava...

ach Maggie

že ťa tie tvoje dlhé nezmysli baví písať  .. o tom ako je to s rastlinami som sa tu už vyjadril ale ty stále sa moceš ako opitá...
mňa Hildegard nezaujima lebo dal som tu ju len preto aby si videla ty ako katolička že aj tvoja svata robí  rozdieli ... to bola reakcia na tvoj komentár predtý v ktorom by si očisťovala aj výkal ... 

hej .... skutočne to čo je v tvojom srdci  vryte je ukážka ake je to smerodatne včetne očistca ktorým dehonestuješ vykupitelstvo, dokonalú obeť Ježiša Krista ...začni čítať tie kamenné dosky a pros Ježiša Krista nech ti pošle tešiteľa ducha svatého ktorého zasľúbil aby ti vysvetlil ....


Chcem reagovať...
Pridané: 13:28 24.01 2014 Piatok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11456
Príspevok sa načítava...

crosbow
ja viem byt velmi trpezliva. icon
Preco pises Kniezatu, ze kopiruje nieco, comu nerozumie??
Knieza velmi dobre rozumie a nezmysla v telesnej rovine ako Ty.
Nikto sa tu katolicizmom neohana, len Ty si ten, ktory tu nan neustale poukazuje. Hildegardu si tiez vytiahol Ty, myslel si si, aky tromf Ty nemas v ruke. No nemas!! Mas pravdu, ze Hildegarda nehovori o tom, ze vsetko je vhodne na pokrm, ale keby ona chapala 3Moj.11Kap. ako Ty, tak by jej odporucania neboli take, ake su!!!!!!!!!! Zajac je totiz podla jej studii a odporucani pre lud. telo OK!!!
  3MOJ 11,44 prepac, chces nadalej tvrdit, ze clovek, ktory si obcas da k obedu takeho zajaca, sa prehresuje voci Bohu, teda nie je sväty??? Toto naozaj chces tvrdit??
Bol som hladny a nedali ste mi jest, bol som smädny......na tomto Bohu zalezi!!!
3MOJ 5,2-6  

3MOJ 5,5 vyzna, cim ZHRESIL!!
vies môj mily crosbow, keby si si po dotyku s necistym zvieratom vypral saty preto, aby si sa nenakazil, tak by si sa vecer cistym nestal. To vypratie siat bol len ritual, tak ako obeta zvierat. Krv bykov, ani capov, ani pranie siat...Ta cistym nespravi, ale poslusnost a dôvera v Boha.
Stale Ti unika vyznam slova UMYSEL. 
Mimochodom, co to kozla, ktore nesmies varit v mlieku jeho matky. Uz si nasiel vysvetlenie???? Je to zdraviu skodlive, ci??


Chcem reagovať...
Pridané: 16:13 25.01 2014 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11469
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11469
Príspevok sa načítava...

ach Maggie 

no mne s tvojim falosným duchom ktorý ťa vedie trpezlivost dochádza ...dávno som ťa mal mať za pohana a publikana MAT18,17ešte tu dám pre Knieža ked ho spomínaš čo sa tolko smial na rozbíjani nádob hlinených a tiež aj s tebou ste to nebrali ako z dovodu hygieny a vysvetloval som dookola za pochodu štebotania vaších nezmyslov že hlina nasiaka to čo v nej bolo  ...  a takto presne je to aj so šatami kedy stále špekuluješ a blúdiš ...  28 A hlinená nádoba, v ktorej sa varila, sa rozbije; no, ak bola varená v medenej nádobe, nádoba sa vydrhne a oplákne vodou.

to maš ako dokaz že Boh zmýšlal hygienou telesne pre svoj lud a že ja ti vzsvetlujem správne ! ... TAKZE KNIEZATKO NEBUDEM V RESTAVRACII ROZBIJAT HRNCE A TANIERE AKO SI POSMIEVACNE PISAL.... sebe si sa smial !

a tie verše čo si dala to bolo pre očistenie ducha človeka (po starom pred Ježišom) .. pretože pri každom previneni proti Bohu trebalo očistiť ducha ... dnes mame dokonalu obet Ježiša ktorý nám očistuje ducha ... ale ked spadneš do psieho výkalu na prechadzke tak sa oper pretože telo ani šaty čiste mať nebudeš ... a tak ako si mi dala tie verše teraz čítaj cele kapitoly pred aj po ... v skratke ked prideš po tej prechádzke s výkalom na nohe ku mne na navstevu a pochodis mi obuta po celom byte(keby som mal male dieťa ktore lozí po zemi štvornožky to by bola katastrofa) a roznesieš infekciu z výkalu a potom sa dozvieš 3M5,4 (že by si potom zvedela že máš výkal na topánke)  tak to vyznáš a dnes už po novom očistená budeš skrz Ježiša tvoj duch a tvoje svedomie (nie tvoje topánky a ani moje podlahy)...a ja vytepujem očistím podlahy ako take rúcho či šaty.. 
hľadáš tajomstvá tam kde niesu ... Božie požiadavky su logické priamoúmerné s realitou a nie mágia a falošné preduchovnenenstvo ...  

prisamveru ako malemu dieťaťu vysvetlovať ....


Chcem reagovať...
Pridané: 05:16 26.01 2014 Nedeľa
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11497, 11500, 11501
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4, oprava 5, oprava 6, oprava 7
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
11497
Príspevok sa načítava...

Ahoj crosbow

Tak k tej hline ok - uznávam nebol to dobrý príklad aby si rozbíjal taniere, alebo si nosil z domu príbor. Ale myslíš, že keď vyprážali bravčový rezeň, že panvicu umyli aby tam dali tvoje kuracie prsia? - asi nie. Keď klepe bravčový rezeň na doske nasiakavej, alebo nenasiakavej, myslíš, že ju umyje pred tým než tam bude vykosťovať kuracie, alebo klepať hovädzie? asi nie. Alebo sa gril po každom nečistom mäse umýva? - no asi nie. Okrem toho čohokoľvek sa také mäso dotne, stáva sa nečisým. Ak sa človek dotkne, alebo zje je nečistý do večera. crosbow, koľkým nečistým podáš za deň ruku? Koľkokrát si sa dotkol nečistých predmetov a ani si o tom nevedel? Ale to Izraeliti vedeli, preto sa stránili cudzincov, lebo boli nečistý kvôli jedlu nie srdcu(duchu - ako radšej píšeš) Takže radšej ani nevychádzaj von.

Ten preklad z rôznych Biblií z ev. Marka čo som dal. Neviem čo máš proti kopírovaniu, lebo vždy ti to nejak vadí. No je pre mňa jednoduchšie skopírovať, ako prácne písať. To čo je tam písané : A tým vyhlásil každý pokrm za čistý. Znamená to to, že ani srdce ani telo si nemôžeš poškvrniť nečistým jedlom. Všimni si, že Ježiš nepokarhal učeníkov, že jedli nečistými rukami - nie len pre to, že si tým nepoškvrnia srdce, ale ani telo. Píšeš že sa bavíme o 3Moj - no to sa bavíš ty. My sa bavíme o čistom - nečistom a to nie je len v 3Moj, ale aj 4,5 a ďalej v SZ a v NZ.V Skutkoch - Peter mal videnie ako išli čisté a nečisé zvery spolu a mal ich biť a jesť. Čo Boh očistil, ty nemaj za nečisté. - je písané. Následne pochopil, že sa nemá strániť ísť do Kornéliovho domu a stýkať sa s nečistými cudzincami. Nečistý dom Kornéliov, on sám nečistý... na základe toho že jedol nečisté. Lenže Boh ho nemal za nečistého ani podľa tela, ani podľa srdca. V tom videní ty prehliadaš "bi a jedz" a nevieš vysvetliť prečo to prehliadaš. Ja ti poviem prečo - lebo neveríš. A zamieňaš si zdravé mäso s čistým a opačne. Možno nieje žiadne zdravé, ani čisté kuracie so salmonelou.

4MOJ 19,1-10 aj z čistého sa stávali nečistí.

V NZ sa ešte v Pavlovi píše dosť o čistom - nečistom. Ale ja ti to zhrniem ako aj on písal.Nečisté je pre toho kto chce aby bolo pre neho nečisté.

napísal si pre Maggie: prisamveru ako malemu dieťaťu vysvetlovať .... to prismamveru asi si myslel prisahám veru- no Ježiš hovoril neprisahajte.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:53 27.01 2014 Pondelok
******
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11500
Príspevok sa načítava...

crosbow,
to "prisamveru" si nechaj pre seba. Ja si myslim, ze uz aj to male dieta by pochopilo, o com je cistota cloveka.
 Mne pises, aby som citala PRED AJ PO uvedenom versi????????

NO TAK PROSIM, TERAZ BUD CHLAP A PRIZNAJ, ZE TY NIELENZE NECITAS PRED AJ PO, ALE ANI NEROZUMIES!!

Vers, ktory si zvyraznil cervenou!!!Teraz Ti ukazem, ze rozbijanie hlinenych nadob, NEBOLO z hygienickych dôvodov!!

Keby si cital pozorne, tak by Ti neuniklo, ze v  NADOBE, KTORU BOLO TREBA ROZBIT, sa varila OBETA ZA HRIECH!!!!!!! A tato obeta bola PRESVäTA!! Bola z CISTYCH zvierat!

Tak prepac, hlina podla Teba nasiakla niecim skodlivym??? A uz sa konecne postav k tym Tvojim nezmyselnym reciam, ako chlap.

K tomu, ze vytepujes a ocistis podlahy. Prepac, ak si donesies domov na topanke psi vykal doobeda a doobeda si koberec, ktory si umazes aj vytepujes, tak ten koberec bude cisty az vecer????Ked sa vykupes uz doobeda, preco budes necisty az do vecera?
Preco, ked si vyperiem doobeda saty, infikovane nejakou zdochlinou, budem necista az do vecera???? Upozornujem, ze tvojim telesnym zmyslanim na to urcite neprides!

Dehonestujes slova Pana Jezisa, cize Bozie Slovo. MAT 15,2
Neumytymi rukami si môzes privodit taku zltacku. Preco Pan Jezis svojich ucenikov na to neupozornil???
Pan Jezis hovoril, ze cloveka neposkvrnuje to, co vchadza do ust. Bol vari pokrytec a mal nejaky skryty umysel, ked nas neupozornil, ze niektore mäso, alebo nedostatocna hygiena  nam môze spôsobit zdrav. problemy??
Nie, kazdy sudny clovek totiz vie, co jeho telu prospieva a co nie, na to nepotrebuje nejake specialne nariadenia. 
Hovoris, ze svedomie bude ocistene skrze Pana Jezisa, to je OK, ale vzapäti dodas, ze saty si musim vyprat, lebo su kontaminovane niecim necistym, skodlivym. Prepac, a ked sa niekto dotkne lôzka zeny, ktora ma menstruaciu, tam sa ako nakazi??? Alebo ak sa niekto dotkne predmetu, na ktorom taka zena sedela?? To sa v autobuse muzi pytaju zien, ci nahodou nemenstruuju, aby sa nahodou neinfikovali, ked si budu chciet sadnut na miesto, ktore prave uvolnila??

crosbow, moces sa, moces a nevies o com pises.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:05 27.01 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11509
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11501
Príspevok sa načítava...

1KRAL 17,4-6
crosbow, tu by si sa nebal infekcie?? 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:17 27.01 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11502, 11508
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
11502
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie

S tými hlinenými nádobami a čistým vareným mäsom som si nevšimol. Dobrý postreh icon

Aj tie havrany čo doniesli jedlo pre Eliáša, zas dobrý postreh icon


Chcem reagovať...
Pridané: 13:24 27.01 2014 Pondelok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11508
Príspevok sa načítava...

ach Maggie


či azda k tebe takto povedal Pan ?  mimochodom bravčove mu nosili nie ? 


jáááj ten duch bludu v tebe zakazdým cez konkordaciu hlada verše ako protirečiť božim logickym z lásky odporučaniam ...  


Chcem reagovať...
Pridané: 17:27 27.01 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11516
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11509
Príspevok sa načítava...

ach Maggie 


 predtým verše boli o čom ohladne tých nádob ?možeš variť v hlinenom čokolvek ale ked raz nasiaka tak hnilobné toxické plesnivé procesy tam budu stále a to je dokaz toho že bol s nimi Pán lebo oni by take veci nemali šancu vedieť ....  a prečo medenu stači umyť a netreba zničiť ? vidiš ako sa moceš sem a tam ? pretože chceš protirečiť písmu ? sa podkýňaš na svojich bludoch

vidim že si nepochopila ten príklad ohladom podlahy ale pochopitelne pretože ak by si bola chápava tak niesi v sekte antikrista ...

niekolko krat som ti písal že Ježiš prišiel učiť slova ducha .... preto pri každej situacii daval príklady pre ducha ...

 ohladne menstruacie vtedy ludia nemali hygienicke navyky ani vedomosti a boli v podstate horsi ako dnesny spoluobcania v osadách a ženy nemali vložky  ... ved najdi si verse kde boli učení že po vykonani potreby maju výkal zasypať ... či mam to chapať nieako duchovne ako ty s tvojim duchom bludu ? ked čítaš tak vži sa do písma doby a celkovej situacie mentalite ľudu ...vizualizuj si to ...  izraeliti neboli v časoch Mojžiša ako bájny atlanťania v skafandroch toaletami zlatými príbormi mikroskopmi a lietajucimi lodami  ... 


ty ked si mala male deti neučila si ich k hygiene ? hovorila si im len duchovne veci a hygienu si nechala na ich akože postupný samostatný vývin ?

Ty nevidiš že Boh sa staral o nich ako o svoje deti ? učil ich čo maju jesť ako maju robiť hygienicky a dal prikazania k morálke ľudu ...  Boh nieje Bohom chaosu ktorý sa stara len o preduchovnenie a psychický tranz  a o to aby pred nim kľačali ... nechala by si deti trpieť infekciami a chorobami z nečistot a zlých hygienických praktík ? ak ty ich nenechaš ich a poučíš tak o čo skor Boh a poučí lepšie ako ty ! .... 

  


Chcem reagovať...
Pridané: 17:49 27.01 2014 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11515
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11515
Príspevok sa načítava...

crosbow,
no tak aby som si Tvoje fantasmagorie zhrnula: Takze, hlinenu nadobu netreba rozbit len vtedy, ked na nu padne zdochlina, ale aj ked sa v nej varilo ciste mäso ????
Aha, tak to si vlastne zidia vyrabali hlinene riady v ktorych varili, len ako JEDNORAZOVE!!!! Prepac, ale takuto hlupost pocujem prvykrat v zivote!!
Tie Tvoje hnilobne, toxicke, plesnive procesy. Chces povedat, ze aj v ohnisku na ktorom sa zaklada ohen, sa tieto Tvoje procesy zachovaju????? Ohen vari procesy ktore spominas nevypali??

K tomu Tvojmu kobercu. Ked vyperiem koberec doobeda, neviem, preco by mal byt cisty az vecer. Mozno tak
suchy, ale cisty je v case, ked ho vyperiem.

K tym Tvojim vlozkam. Odhliadnuc od toho, ze stale zmyslas telesne, asi mas aj problemy s citanim. Lv.14:19 kto sa jej DOTKNE, je az do vecera necisty. Prepac, to sa niekto dotykal jej intimnych partii, ze sa umazal??? Kto sa dotkne jej lôzka, vyperie si odev ... nepise sa, kto sa dotkne krvi na jej lôzku.  MAR 7,4 Ty si presne ako ti zidia a farizeji, drhnes case, dzbany, medenice a postele. Pan Jezis ich nazval pokrytcami.
Za druhe, znova sa pytam, ak by sa gynekolog umazal od krvi menstruujucej zeny doobeda a hned po vysetreni by sa umyl, preco by mal byt necisty az do vecera????

Hlinena nadoba nasiakne hnilobnymi, toxickymi latkami, treba ju rozbit, ale ak clovek zje nejaku zdochlinu, staci mu oprat saty.
Toto by si si mal dat patentovat, ak niekto pozije nieco skodlive, naco vyplach zaludka, ved staci hodit veci do pracky, pockat do vecera a je vystarane.

K tomu, ze Boh ucil zidov hygienickym navykom.
MAR 7,2   to akoze Jezisovi ucenici mali na salame to, co ich Boh ucil???
LUK 11,37-41 no predstav si, tak Boh nas uci aj hyg. navykom a SAM PAN JEZIS SA PRED OBEDOM NEUMYL.
crosbow, crosbow, potrebujes sa uprimne modlit a prosit Ducha Sväteho o dar poznania.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:43 28.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16122
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11516
Príspevok sa načítava...

mily crosbow,
nechapem co tu pleties konkordaciu, ja uvazujem sama, prizvukujem SAMA. Tebe Tvoja pycha spôsobuje len to, ze sa stale coraz viac a viac zamotavas.

Krkavec sa zvykne zivit aj zdochlinami, takze skus si predstavit, co ma za pazurmi, ked uz tak velmi dbas na hygienu.
SK 10,12   ja by som nemala najmänsi problem jest,ani od krkavca, pretoze ja narozdiel od Teba verim Bohu, ze co On ocistil, nie je neciste. Nemala by som problem, pretoze viem, ze Pan Jezis Kristus vyhlasil vsetky jedla za ciste.

Mam rozum a viem, ze ak by mi nejake jedlo spôsobovalo zdrav. problemy, tak ho jest nebudem. Ak ma niekto problemy so zlcnikom, vie coho sa ma vyvarovat, ak niekoho pali zaha taky tak, alergici to same.........


Chcem reagovať...
Pridané: 13:09 28.01 2014 Utorok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Alena
16121

Crosbow,
žehnám Ti nech sa plnosťou prejavuje Duch Boží v Tebe ako v Slove , tak aj v moci.Zaregistrovala som sa len kvôli Tebe, aby som Ťa podporila , aby si bol pevný a neochaboval.Vidno, že Ty ješ už tvrdý pokrm a niekto pije len mlieko. Nech Ťa Boh podporí v trpezlivosti, lebo si Ťa nádherne používa. Chcem len toľko dodať k téme o čistých a nečistých, čo sa má jesť...,
kde jasne hovorí Pán pri svojom príchode:
" Iziáš 66:17..... tí, ČO JEDIA BRAVČOVÉ MASO, ohavné zvieratá a myši, spoločne zahynú-ZNIE VÝROK HOSPODINOV."
Ešte raz ,crosbow, buď požehnaný na budovaní Ježišovej nevesty.Chcem reagovať...
Pridané: 22:49 20.07 2015 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16124, 16168
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
16122
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie. Pekne si to napísala. Má to však jeden háčik.
Nech si to myslela akokoľvek podstatu svojho myslenie poznáš iba Ty.
Prečítaj si celý tento text : MAR 7,1-23 .
V tomto čítaní sa hovorí o tom čo poškvrňuje človeka. Zameraj sa na verš MAR 7,8 a následne aj na verše : MAT 15,3 ; MAT 23,25-28 .
Myslím si, že úprimne sa modliť potrebuješ aj Ty, aby Ti Duch Svätý ukázal, že modlenie sa k Márii a k svätým,  a ich uctievanie, je v rozpore s Božím Slovom teda s Pánom Ježišom Kristom.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 09:30 21.07 2015 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16125
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
16124
Príspevok sa načítava...

mila Alenka

AKY POKRM????

prepac, ale ten, co je pevny pokrm, veri rozpravkam, ze Bozie kralovstvo je pokrm a napoj?

JEDLO TA K BOHU NEPRIBLIZI, ANI KED BUDES JEST BRAV. MäSO, MYSI A CO JA VIEM CO ESTE, NIC NEZISKAS, ANI KED  VSETKO TOTO NEBUDES JEST, NIC NESTRATIS.

KTO JE, JE KVôLI PANOVI, VED VZDAVA VDAKY BOHU, KTO NEJE, NEJE KVôLI PANOVI A VZDAVA VDAKY BOHU.

TO, CO VCHADZA DO CLOVEKA ZVONKA, TO HO NESPOKVRNUJE, ALE TO, CO VYCHADZA Z JEHO SRDCA!

Kedy to konecne pochopite?

Uverila si Kristovi?
Ak ano, tak sa konecne prestan spoliehat na zakon, ktory nas vsetkych usvedcuje z hriechu, pretoze zo skutkov podla zakona nebude nik z nas ospravedlneny.
Ak chces byt aj nadalej otrokynou zakona, nemôzes byt pod Kristovou milostou.

NAPLNENIM ZAKONA JE LASKA!

Nie nejaky pokrm, napoj, den...a vselijake ine hluposti na ktorych slabi baziruju. To vsetko su len tiene buducich veci. SKUTOCNOSTOU JE KRISTUS.

ON NAM VYDOBYL SLOBODU, TAK MU KONECNE UVERTE A POCHOPTE, CO OD NAS BOH SKUTOCNE ZIADA.


Chcem reagovať...
Pridané: 14:56 21.07 2015 Utorok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
16125
Príspevok sa načítava...

zahor

ak Ta môzem poprosit, prepis mi tento uryvok z Bozieho slova JAK 5,10-11

staci 11.vers a vysvetli mi o com tam sv. Jakub pojednava.

Dakujem

mimochodom ucta je prejavom nasej lasky a LASKA JE V ROZPORE S BOZIM SLOVOM???

Ako môzete ctit otca i matku, ked neviete rozlisovat medzi uctou k Bohu a uctou k cloveku?


Je v rozpore prosba o prihovor brata alebo sestry v Kristu k Bohu??
Nie je, tak preco nas vinis, ked sa s prosbou o prihovor obraciame ku Kristovym udom, ktorymi su i Kristova matka a Jeho nasledovnici?

KRISTUS NIE JE HLAVOU MRTVYCH UDOV, ALE ZIVYCH A TIE MôZU KONAT JEDINE SKRZE SVOJU HLAVOU, KTOROU JE BOH.

Tvoje svedomie je v tomto smere slabe, poskvrnene modlami, ale my vieme, ze na svete niet nijakej modly, iba jeden Boh a preto nase svedomie poskvrnene nie. To, co koname, koname z lasky a dosvedcujeme tym, ze Boh je Bohom zivych, ze vsetko sa deje iba a jedine skrze Krista, ktory je nasou hlavou.
Hlavou udu, ktory si ctim, je Boh, teda nemôzes tvrdit, ze ak si ctim udy, nectim si hlavu. Tym by si popieral, ze sme dostali ucast na Kristovom tele.


Chcem reagovať...
Pridané: 15:09 21.07 2015 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16127
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
16127
Príspevok sa načítava...


Ahoj Maggie. K 2. veršu 5. kapitoly ap. Jakoba si prečítaj tieto verše : MAT 5,12 ; JOB 1,21-22 ; Z 103,8 .
O úcte k mŕtvym som už písal veľakrát a nemienim Ti to znova opakovať.
Modlitba je rozhovor s Bohom Otcom a Mária ani svätí nie sú bohovia a v tejto veci niet čo riešiť tak tomu aj Ty daj pokoj.
Sama píšeš, že Ježiš Kristus nie je hlavou mŕtvych údov, no sama ich uctievaš a modlíš sa k nim  čím porušuješ 2. Božie prikázanie.
Keď teda vieš, že Boh Otec je Bohom živých prečo sa modlíš k Márii a k svätým, ktorí nie sú bohmi a nie sú živí a teda nič pre Teba urobiť nemôžu?
Tak teda čie svedomie je slabé? Ja viem komu som uveril, no Ty zrejme nie.
Mŕtvi nie sú žiadnymi údmi, ktorí si zasluhujú, aby ich niekto uctieval modlitbami.
Prečítaj si tieto dva žalmy : Z 100,1-5 ; Z 150,1-6 .
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 17:26 01.08 2015 Sobota
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16131, 16134
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
16131
Príspevok sa načítava...

mily zahor

ja viem byt velmi trpezliva, ale vidim, ze komunikacia s Tebou skutocne nikam nevedie.
Ja som Ta prosila, aby si mi prepisal vers  JAK 5,10-11 a vysvetlil ho, NIC INE SOM OD TEBA NEZIADALA.

JE TI ZATAZKO TAK  UROBIT??

Prosit zive Kristove udy o prihovor u Boha je prejavom nasej viery, ze i my sme z Bozej milosti dostali spoluucast na Kristovom tele. Bodka.

Boh nie je Bohom matky nasho Pana?
Boh nie je Bohom svätych, ktori su uz vzdialeni od tela?

LUK 20,38 PRE NEHO VSETCI ZIJU!!

Vies mily môj zahor? Pre Boha nie su ti, ktorych Ty nemas v ucte, mrtvi!

Zomriet je zisk. Pri krste sme si obliekli ziveho Krista, stali sme sa udmi Jeho tela, stali sme sa Kristom, taky nekonecne velky dar sme dostali.
Pri smrti si vyzlecieme nase smrtelne, zivocisne tela, NEVYZLECIEME SI KRISTA, pretoze tym by sme nic neziskali. Sv. pavol tuzil zomriet, vzdialit sa od svojho tela, aby mohol byt s Kristom a v tejto viere my zijeme.
Ty zijes vo viere, ze pri smrti si odluceni od Bozej lasky, prestavas byt Kristovym udom,  lebo si telesny a veris iba tomu, co vidis.

KRISTA OD JEHO NEVESTY NEMôZE ODLUCIT ANI SMRT!

Lenze Ty este stale popieras pravdu, ze smrt nad nami uz viac nepanuje, pretoze nas Pan ju premohol.

Nech Ti Boh obmäkci srdce.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:18 04.08 2015 Utorok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: ceep
16134
Príspevok sa načítava...

Milý zahor! To, že si z mŕtvych údov Krista vymyslel novinku - údy nikoho, sa dalo čakať. Zmenil si názov, no problém si nevyriešil. Stále spájaš Kristovo Telo so smrťou. Nuž, chudák Kristus, ktorý nič nezmôže, iba sa nečinne prizerá, ako mu smrť ukrajuje časti (údy) Jeho Tela. Zahor, dokedy bude mať smrť takúto moc nad Kristom?!


Chcem reagovať...
Pridané: 12:06 04.08 2015 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 16146
img
icon Neregistrovaný
Autor: zahor21
16146
Príspevok sa načítava...

Ahoj ceep. Už som písal zopárkrát čo hovorí náš nebeský Boh Otec na to čo sa deje s človekom po smrti. Tebe to teda nebudem znovu opakovať. Nad Pánom Ježišom Kristom smrť nemá moc už teraz, lebo veď On ju premohol svojim zmŕtvychvstaním.
 Smrť má moc nad ľuďmi, veď my, ľudia zomierame, nezomiera Pán Ježiš Kristus.
Prečítaj si tieto verše 1KOR 15,20-58 . a hneď si vyriešiš svoj problém so smrťou. Pán Ježiš Kristus nemá so smrťou žiadny problém.
Nech Ťa žehná náš nebeský Boh Otec, Syn a Duch Svätý. 4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 10:28 09.08 2015 Nedeľa
******
img
icon Neregistrovaný
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...