Téma:

Čisté a nečisté jedlo

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
Autor: crosbow
11342
Príspevok sa načítava...

Knieža 


zachvílu  prídeš s tezou že Peter mal bit a jesť pohanov lebo ich pán očistil....

Chcem reagovať...
Pridané: 23:53 13.01 2014 Pondelok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11343
Príspevok sa načítava...

knieža

  písal si -
   Ešte len toľko, že vy dvaja a vaše názory aj v iných témach, všade vidíte bludy a satana. Keď crosbow nevie násť na pápeža Františka zlé, tak ho haní za dobré. Pripadáte mi a hlavne crosbow ako extrémisti. A ty crosbow so svojou nenávisťou k všetkému katolíckemu - poukazuješ na ich chyby v minulosti a pritom by si bol možno rovnaký ak nie horší. Vás dvoch tu už kritizovali, ale vstúpiť do seba neviete. 


asi máš pravdu ... som extremista voči okultizmu a sektám ...

podme si prečítať niečo internetom či knižne dostupné pre všetkých
kkc113

  113 2. Ďalej treba Písmo čítať(81) „so zreteľom na živú Tradíciu celej Církvi“. Podľa výroku cirkevných Otcov Sväté písmo je napísané skôr v srdci Cirkvi ako na materiálnych prostriedkoch (sacra Scriptura principalius est in corde Ecclesiae quam in materialibus instrumentis scripta). Cirkev totiž nosí vo svojej Tradícii živú pamäť Božieho Slova a Duch Svätý jej dáva duchovný výklad Písma („… podľa duchovného zmyslu, ktorým Duch obdarúva Cirkev“ ).  


kkc119

  119 „Je úlohou exegétov usilovať sa o hlbšie chápanie a výklad zmyslu Svätého písma podľa týchto smerníc, aby takto akoby na základe predchádzajúceho bádania, dozrievalo rozhodnutie Cirkvi.(94) Lebo všetko, čo súvisí s vykladaním Písma, podlieha nakoniec rozhodnutiu Cirkvi, ktorá plní Božie poverenie a Božiu službu zachovať a vysvetľovať Božie slovo.“ 
Neveril by som evanjeliu,(113) keby ma k tomu nepobádala autorita Cirkvi ¬– Ego vero Evangelio non crederem, nisi me catholicae Ecclesiae commoveret auctoritas.perly na zaver z kkc


 2146 Druhé prikázanie zakazuje zneužívanie Božieho mena, to jest akékoľvek nevhodné používanie Božieho mena, mena Ježiša Krista, Panny Márie a všetkých svätých.

 971 „Blahoslaviť ma budú všetky pokolenia“(1172) (Lk 1,48). „ Úcta Cirkvi k Preblahoslavenej Panne Márii patrí k samej podstate kresťanského kultu .“ Preblahoslavenej Panne „Cirkev právom preukazuje osobitný kult. Veď už od najstarších čias sa Preblahoslavená Panna uctieva pod titulom , Bohorodička‘ a veriaci sa v modlitbách utiekajú pod jej ochranu vo všetkých nebezpečenstvách a potrebách… Tento kult…, hoci je celkom osobitný, sa podstatne líši od kultu adorácie, ktorý sa preukazuje vtelenému Slovu rovnako ako Otcovi a Duchu Svätému, a nanajvýš ho napomáha.“ Svoje vyjadrenie nachádza v liturgických sviatkoch zasvätených Božej Matke a v mariánskych modlitbách, ako je svätý ruženec,(2678) ktorý je „súhrnom celého evanjelia – totius Evangelii breviarium“


 1316 Birmovanie zdokonaľuje krstnú milosť. Je to sviatosť, ktorá dáva Ducha Svätého, aby nás hlbšie zakorenil v Božom synovstve, pevnejšie včlenil do Krista, posilnil naše spojenie s Cirkvou, väčšmi nás zapojil do jej poslania a pomáhal nám vydávať svedectvo o kresťanskej viere slovom, ktoré sprevádzajú skutky.

 937 Rímsky pápež „má z Božieho ustanovenia najvyššiu, plnú, bezprostrednú a univerzálnu moc v spravovaní duší“. 

 1479  Keďže aj zosnulí veriaci, ktorí sa očisťujú, sú členmi toho istého spoločenstva svätých, môžeme im okrem iného pomáhať tým, že pre nich získavame odpustky,(1032) aby tak boli oslobodení od časných trestov, ktoré si zaslúžili za svoje hriechy. 
Chcem reagovať...
Pridané: 08:40 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11353
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3, oprava 4, oprava 5
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
11349
Príspevok sa načítava...

crosbow


Dám ti to sem znovu
Na podporu svojho tvrdenia sem dám komentár z jednej z najuznávanejších na svete:
Expositor's Bible Commentary:
Závěr: Protože jsme zde již v době Nové smlouvy a protože z jiných Pavlových míst je vidět, že neměl problém doporučovat jedení jakéhokoliv masa (1Kor 10,25), lze uzavřít, že Pavel v 1Tim 4,3-5 myslí jakékoliv pokrmy z jakýchkoli zvířat, které Bůh stvořil, protože Boží stvoření bylo označeno jako dobré. Jakákoliv strava, kterou tak přijímáme, je vždy, dle slov ap. Pavla, posvěcována naší modlitbou a díkuvzdáním Bohu.  
 
Môj samoprvý príspevok k tejto téme bol, že nečisté už nieje nečisté a z Biblie NZ to jasne vyplíva. 
Ty píšeš zoznami zvierat a dobre že nie aj recepty icon Píšeš o zdraví, vitariánstve prvých ľudí. Upozorňoval som ťa na to, že sa bavím o čistom a nečistom a to som aj v samom prvom príspevku napísal na ktorý si dosť mimo reagoval. A vlastne nemáš nič na obhajobu svojich názorov, že nečisté zvieratá sú zakázané - bolo, bolo... 

Píšeš, že prekrúcam, nikde nič som neprekrútil, len čítam čo je v Biblii.  Biblia to potvrdzuje, nemôžem za to že to nevidíš. Buď jedák "čistých zvierat", vegán, alebo vitarián nemám nič proti, je to každého vec. Ale nezabudni že to čo vchádza do úst človeka nepoškvrňuje, ale to čo z nich výchádza.


Chcem reagovať...
Pridané: 11:24 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11355
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11352
Príspevok sa načítava...

ahoj Knieza
chcem len povedat, ze vo svojich nazoroch na ciste a neciste naozaj nie si sam, plne sa s Tvojim pohladom na vec stotoznujem. icon
Telesni ludia zmyslaju telesne, duchovni duchovne.
Rim.14:22 tu vieru ktoru mas, maj sam pre seba pred Bohom. Blahoslaveny, kto nesudi seba sameho za to, co uznava za dobre. 
To, ze niektori vidia vsade iba bludy a satana, co uz, za takych sa treba modlit.

Rim.14:2 niekto je presvedceny, ze môze jest vsetko, SLABY JE IBA ZELENINU.
Rim.14:5 lebo niekto robi rozdiel medzi dnom a dnom, iny nerozlisuje dni.

LEN NECH JE KAZDY UPLNE PRESVEDCENY O SVOJOM.

Pretoze aj ten, kto je, je kvôli Panovi, ved vzdava vdaky Bohu a kto neje, neje kvôli Panovi a vzdava vdaky Bohu.
 Vidi tu niekto nejaky rozdiel? Ved veriaci, nech uz sa radi do akejkolvek spolocnosti, nezije a neumiera pre seba, lebo ci zijeme, zijeme Panovi, ci umierame, umierame Panovi.
Ci teda zijeme, alebo umierame, patrime Panovi a nik nas nemôze od Neho odtrhnut.
Tobôz nejake jedlo.

Rim.14:17 ved BOZIE KRALOVSTVO NIE JE JEDLO A NAPOJ!!!!!!ale SPRAVODLIVOST, POKOJ A RADOST V DUCHU SVäTOM. 
Kto takto sluzi Kristovi, paci sa Bohu a ludia si ho vazia.
Bohu sa nepacime pre to, co jeme, ale pre skutky zivej viery. Tvoj postoj Knieza svedci o tom, ze Ty si to uvedomujes. icon


Chcem reagovať...
Pridané: 13:05 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11356, 11360
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11353
Príspevok sa načítava...

crosbow
Ty si nenapravitelny. Neviem, preco mas neustale potrebu zosmiesnovat vieru druhych, Ty stale zabudas na to, ze ducha cloveka pozna iba Boh. Ked nepoznas umysly druhych, radsej mlc, lebo takym metrom, akym merias inych, bude Boh merat Teba.
Neviem, co Ta viedlo k tomu, aby si v tejto teme spominal pannu Mariu, ale neda mi neopytat sa Ta, co si chcel naznacit tymi uvodzovkami pre slove Bohorodicka. A koho panna Maria porodila, cloveka?
Nastastie milionom inych ludi je jasne, ze Maria nedala Kristovi Bozsku prirodzenost, ale prosim pekne, ako chces oddelit Jezisovu ludsku prirodzenost od tej Bozskej?? 
Luk.1:43 cim som si zasluzila, ze MATKA MôJHO PANA prichadza ku mne? 

Kto je Tvoj Pan crosbow??
myslis, ze Tvoje posmesky sa pacia Bohu? To, ze Ty za vsetkym vidis okultizmus, to je len a len Tvoj problem. Modlim sa za Teba, aby si nasiel pokoru a nesudil druheho za to, co on povazuje za dobre.
Boh narozdiel od teba, vidi, ci niekto kto sa napr. modli ruzenec, robi to na slavu Boha, alebo nie. To, ze sa tato modlitba nepaci Tebe a povazujes ju za blud, neznamena, ze Boh ma taky isty nazor, ako Ty. 


Chcem reagovať...
Pridané: 13:51 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11357
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11354
Príspevok sa načítava...

crosbow, to si cely Ty. icon
Zasa modly.
1.Kor.8:4 o jedeni mäsa obetovaneho modlam teda vieme, ze NA SVETE NIET NIJAKEJ MODLY A NIJAKEHO boha, iba jeden!!
Ak vieme, ze niet nijakej modly, je jasne, ze vieme aj to, ze niet nijakeho mäsa obetovaneho modle!
1.Kor.8:7 lenze nie vsetci maju poznanie. Niektori su este teraz taki ZVYKNUTI NA MODLY, ze jedia mäso, ako by bolo naozaj obetovane modlam.

crosbow, ak Ti je zname, ze je iba jeden Boh, preco stale veris v nejake modly???

Silny vo viere je vsetko, ale ak si je vedomy toho, ze niekto este stale veri v modly,alebo ma stale nejake pochybnosti vo viere, musi si dat pozor, aby jeho sloboda nebola na pohorsenie slabym. 
Takze, ak by si mal crosbow zahynut pre moje poznanie, tak to, co je pre Teba neciste, robit pred Tebou nebudem. Tu vieru, ktoru mam si necham pred Bohom. A nebudem sudit seba za to, co povazujem za dobre pred Bohom.

MAR 7,18-19

crosbow, nezabudaj, ze jedlo nas nepriblizi k Bohu, ani ked jeme  nic neziskame, ani ked nejeme, nic nestratime. Ten, ktory je, je kvôli Panovi, ved vzdava vdaky Bohu a ten, kto neje, neje kvôli Panovi a vzdava vdaky Bohu.
Poloz si teda otazku, kto je viac, ten co neje, alebo ten co je?
Ludia, ktori zmyslaju telesne, si zakladaju na nepodstatnych veciach a tie duchovne im potom utekaju pomedzi prsty.

A ak uz niekto povazuje nieco za neciste, mal by poznat rozdiel medzi necistym a nezdravym. 


Chcem reagovať...
Pridané: 14:38 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11358
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11355
Príspevok sa načítava...

Knieža

jaj deti moje icon komedia s vami ... Knieža a Maggie ...

ale prejdem k tvojmu komentáru priamo ... ja nepíšem reči o ničom dookola ako niekto ...

 na podporu svojho tvrdenia dávaš  knihu od autora - frank e. gaebeleina ...takže kludne možeš jesť ťavie masko plne močoviny alebo toxicke jedovate ine masa v iných zvieratach  pretože táto najuznávanejšia kniha ti to povedala ... ok ....to čo tento svet uznáva mňa úplne nezaujíma... 

už som ti písal že mne je jedno aj keby ti mačky plavali v hrnci ... 

 ja nepíšem o zdraví a vitariánstve ...  ja píšem o rozdelení masa ktoré škodí človeku a ktoré neškodí ... 

píšeš že nemam nič na obhajobu že nečisté zvierata su zakazane ... Knieža zakazané je len to čo si sám zakážeš ak sa neriadiš podla niečoho ale si si sam sebe autorita .... a na moju obhajobu by bol tvoj zdravotný stav po mesiaci keby som ti robil špecialitky zo slona, ťavy, potkana, netopiera, varana ... myslim že z varana by si sa najedol len raz alebo z hyeny pásavej .. 

 písal si -  Ale nezabudni že to čo vchádza do úst človeka nepoškvrňuje, ale to čo z nich výchádza.

 ale nezabudni že Ježišove slova su duch a prečítaj si poriadne celu kapitolu čo myslel ježiš pod tým čo vychádza icon
 on nehovoril o pečených mačkách vchádzajúcich do úst  a vychadzajúcich  icon ...

 


Chcem reagovať...
Pridané: 17:49 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11361
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11356
Príspevok sa načítava...

Maggie

tu kapitolu 14 z listu Rimanom snad raz pochopíš že tu sa jedná o súdenie nie o tom či možem isť zajtra do psieho utulku a pobrať všetkých psov na maso ...
psie maso inak velmi škodí ... nebudem tu predkladať výskumi ale naši v osadach romovia si velmi poškodili až by som povedal že do genetiky ..

 ludia sa čudujú  prečo prave oni maju take poškodene zdravie a problem so srdcom a trávením  ked bravčove mastne cholesterove dynamity jedia ... naje sa slaniny škvarkov a potom sa ide modliť k Pánovi nech ho lieči ... 

to ako keby drogista drogoval a povedal mi že nevadí to je len telo ....

tu nikto nikoho nesúdi ako som písal vyšie a hned na začiatku!  mne je jedno ked aj mačky a potkany máte po hrnciach ....


úsmevná situacia niekedy sa prihodí ked niekto nerozumie veršom a sám tu predhodí na seba bič icon takže prejdem k vecí Maggie icon - ked budeš prijmať tú eucharistiu tak povedz ujovi pred ktorym budeš kľačať presne to čo si napísala ale už to povieš konečne k veci ...nie odveci ako teraz .... skopírujem od teba čo mu máš povedať  Rim.14:17 ved BOZIE KRALOVSTVO NIE JE JEDLO A NAPOJ!!!!!!ale SPRAVODLIVOST, POKOJ A RADOST V DUCHU SVäTOM.


Chcem reagovať...
Pridané: 18:01 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11377
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11357
Príspevok sa načítava...

Maggie


takže si si prečitala čítaničko z kkc ? icon

všetko je skopirovane aj uvodzovky

 nedovolil by som si pridať nič do KKC vyjadreniach .... icon

takže ako ? pačilo sa ti čítanie ? skutočne škoda že si si vytrhla len niečo aby si mohla mi písať o pokore a súdení a nadalej zahovárať a priamo sa nevyjadriť k ničomu z KKC ked už si reagovala...


modlim sa za teba aby si začala písať a vyjadrovať sa k všetkému čo napíšem a nevytrhovala napríklad nieake uvodzovky ako teraz si išla riešiť a začala si znovu reči o pokore k iným sektam a vieram Chcem reagovať...
Pridané: 18:13 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11378
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11358
Príspevok sa načítava...

Maggie

čo tu pletieš modly a vysmievaš sa a píšeš nezmysli že verím v nieake modly ?

ved knieža tu dával verše ktoré sa týkali jedenia obetovaného a nie verše ktore povoluju a odporučaju jesť psov mačky a orangutánov ktorým by si sa ty a on tak velmi potešila keby existovali

to máš zato že nečítaš poriadne a reaguješ na mna s bludami ....tým pádom sa už ani neda reagovať na nič dalej pretože už len navazuješ na svoj blud ... 


Marka 7,18-19  si prečítaj poriadne že to su slová duchovné a nie ohladom toho že ked budeš jesť maso z orangutana tak nič sa nedeje lebo pojde do zachoda ... na taketo primitívne veci sa evanjelium nezameriava


 crosbow, nezabudaj, ze jedlo nas nepriblizi k Bohu, ani ked jeme  nic neziskame, ani ked nejeme, nic nestratime. Ten, ktory je, je kvôli Panovi, ved vzdava vdaky Bohu a ten, kto neje, neje kvôli Panovi a vzdava vdaky Bohu. 
Poloz si teda otazku, kto je viac, ten co neje, alebo ten co je? 
Ludia, ktori zmyslaju telesne, si zakladaju na nepodstatnych veciach a tie duchovne im potom utekaju pomedzi prsty


nerozumiem načo do tejto témy píšeš tieto omačky ... 

Chcem reagovať...
Pridané: 18:33 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11376
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
11360
Príspevok sa načítava...

Ahoj Maggie

Dík za podporu, poteší to icon


Chcem reagovať...
Pridané: 19:56 14.01 2014 Utorok
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
11361
Príspevok sa načítava...


crosbow

napísal si: ja nepíšem o zdraví a vitariánstve ...  ja píšem o rozdelení masa ktoré škodí človeku a ktoré neškodí ...  
aj si to prečítal po sebe? aký ti to dáva zmyslel? stále nepíšeš o zdraví?
 
crosbow napísal si: píšeš že nemam nič na obhajobu že nečisté zvierata su zakazane ... Knieža zakazané je len to čo si sám zakážeš ak sa neriadiš podla niečoho ale si si sam sebe autorita - Presne tak, nemáš nič na obhajobu, stále nemáš... a k tej autorite len toto RIM 14,14 - to písal Pavol k jedlu .
napísal si : a na moju obhajobu by bol tvoj zdravotný stav po mesiaci keby som ti robil špecialitky zo slona, ťavy, potkana, netopiera, varana ... myslim že z varana by si sa najedol len raz alebo z hyeny pásavej .. - ale crosbow, zase nepíšeš o zdraví o čom potom? icon
1MOJ9,3 Boh Noemu: Všetko, čo sa hýbe a je živé, bude vám na pokrm, ako zelené byliny, tak som vám dal to všetko - prečo neútočíš slovne priamo na Boha za to? Vieš koľko stáročí to trvalo, kým pre Izralcov dal znovu čisé a nečisté Mojžiš? Noe a jeho potomkovia mali určite možnosť žiť aj ako vegáni, alebo jedáci "čistých zvierat" napriek tomu Boh to nezmenil - nech sa páči, ideš si z Boha robiť posmešky? Všetky ostatné národy jedli aj nečisté mäso a čudaj sa, ale žili tie národy po celom svete a množili sa.

Ani ja ani Maggie ani nikto nepíše, že máme jesť čo nám škodí. Ale to je veľmi široký pojem... Voľakedy tie napr. prasiatka boli celkom odlišné aj zložením mäsa a tuku. Dnes prichádza do módy chov Mangalíc - ošípané prastarého pôvodu, ktorých mäso je úplne iné a tuk má pomer dobrého choleserolu k zlému v prospech "dobrého" - to len na okraj
A Bôh riekol: Hľa, dal som vám každú bylinu, ktorá plodí semä a ktorá je na tvári celej zeme, i každý strom, na ktorom je ovocie stromu, ktorý plodí semä. To všetko vám bude za pokrm. - crosbow každú bylinu... ako ty si my naservíroval raz varana - posledný raz, sprav si raz šalát z bolehlavu a tiež to bude len raz..., nie nemusíš ho jesť icon

ešte ti pridám zas zo zahraničia:
Zdravotní hledisko však nebylo ve SZ důvodem pro dělení zvířat k jídlu na čistá a nečistá, tím byl důvod kultický a proto dělení masa k jídlu podle čistých a nečistých zvířat uvedených v Lv 11 a Dt 14 již dnes závazné není.
 
napísal si: on nehovoril o pečených mačkách vchádzajúcich do úst  a vychadzajúcich  [img]images/smiles/19.gif[/img] ...  - zaujímavé, že to dovolím si tvrdiť tak chápe 99,9% kresťanov(je to aj v zhraničnej knihe tak chápané icon ), ale tak prezraď o čom potom, crosbow o čom?


Chcem reagovať...
Pridané: 20:55 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11364
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11364
Príspevok sa načítava...

knieža


čo tu pletieš Noema? kto bol skor ? Noe či Mojžiš na Sinaji ? 

píšem nie o veganstve a zdraví ale o 3Moj11 kde je rozdelenie masa....dobre ráno ....

V liste Rimanom - obecne je tam maso ktore je obetovane modlam ...  po 100 krát ti píšem že nový zákon je vo vacsine týkajuci sa ducha....ved ty  nevidiš že cela kapitola 14 RIM je o modlach a mase ním obetovaného? nie o tom či je orangutanie maso obecne alebo nie .... 

a už len pokračuješ v bludoch ... ten verš o každej byline ktorú dal Boh za pokrm aj tak nechápeš lebo to bolo dane v raji skadial boli vyhnaní Adam a Eva... mimo raja sa dočítaš že porastie bodľač ... ale tam máš názorne čo bolo prvoplánové ... a mojžiš dostal zákon v tomto svete mimo raja ...takže napr. maso orangutana nieje na jedenie ... 
Ty mna ideš lapať po slovíčkach že su aj jedovate rastliny pričom rastliny jedovate v RAJI neboli a čuduj sa svetu ty dnes v týchto časoch tu hovoríš v padlom hriešnom svete že každe maso je jedle a že 3Moj11 neplati pričom to nieje pravda pretože su nebezpečne mäsa z určitých zvierat ... tak ako to je BOREC ?


nechápeš nechceš chápať motáš sa moceš sa v novom zákone hľadiac ako zrušiť starý ale nejde to! pretože nový doplnil starý starý bol k telu a nový doplnil duch ...  


Maggie
všetci vedia že jedením mačky ked ti velmi chutia neprídeš o spasenie o tom téma ani nieje ale ide o to že 3MOJ 11 platí a nemá prečo neplatiť  !!!!pretože to podporuje aj realita! skutočnosť! .... za týmto veršom svedčí aj realita nie tvoje výmysli  Knieža....  

po možno 10 krát ti píšem že mne je to jedno ked aj  potkanov ješ den čo den  ....  a to že ti nieaka kniha povie to alebo najdeš nieake vitaminove prasa mna nezaujima ... biznis je biznis ...dnes ťa presvedčia že mozog zo šimpanza je najzdravšie čo na svete je možne zjesť ...


Chcem reagovať...
Pridané: 21:50 14.01 2014 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11375
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
11375
Príspevok sa načítava...

crosbow


Choď hlásať evanielium pohanom do sveta ako kázal Ježiš učeníkom a nie hlásať nariadenia ktoré dostali Izraelci. Mal si ísť v 18st. k Eskimákom a stráviť tam nejaký čas a nejedol by si nič len nečisté ryby a tulene, ako oni celé stáročia, ale úlohu by si možno splnil. Tak sa už na to konečne vykašli a rob čo je dôležitejšie. 

sorry, ale napísal som čo som chcel a rozumný pochopil, nerozumný ešte nie...Chcem reagovať...
Pridané: 11:01 15.01 2014 Streda
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11376
Príspevok sa načítava...

ahoj crosbow
az po tychto Tvojich prispevkoch som prisla k tomu, ze ja a knieza hovorime o niecom uplne inom ako Ty. To je dôsledok toho, ze Ty chapes Bozie Slovo stale telesne, tak ako farizeji.
Ani neviem, kde zacat.
Asi si prehliadol, ze ja som pisala, ze treba vediet aky je rozdiel medzi "necisty" a "nezdravy".
Ak su neciste zvierata zle, preco ich Boh stvoril? Ak nie su zle, preco su potom neciste? MAR 7,19 tym vyhlasil VSETKY jedla za CISTE!
Neustale Ti prizvukujem slovo UMYSEL!!
Veci sa stavaju cistymi, ci necistymi LEN VO VZTAHU K BOHU!!
Vies vôbec k comu bolo tolko Bozich prikazovov a zakazov? Myslis, ze na to, aby sa zidia mohli sami ocistit?
Bohu sa zapacilo vyskusat vernost a poslusnost svojho ludu. Chcel, aby svoju uctu a poslusnost vyjadrili tak, ze sa nebudu dotykat toho alebo aj tamtoho, pretoze im to nariadil a kvôli tomu nariadeniu budu pre nich tie veci (ktore su inak dobre, lebo Boh nestvoril veci zle) necistymi.
1MOJ 2,17 pokrm zo stromu poznania dobra a zla nebol necisty, nezdravy. Ten pokrm nespôsobil smrt. Spôsobilo ju to, ze sa clovek neuposluchnutim Bozieho prikazu odtrhol od jednoty s Bohom.
Boh dava moznost vztah cloveka a Nim aj zhmotnit a vyjadrit v konkretnych obradoch a ritualoch. Ich vyznam vsak nespociva v nich samotnych, ale vo vztahu cloveka k Bohu!!!!! ZID 10,4
Samotne zachovavanie ritualov bez lasky a ucty nema zmysel, alebo uzitok. Naopak, laska a ucta maju svoj vyznam bez ohladu na to, ci sa odrazia v ritualoch alebo nie.
Vies aky je rozdiel medzi nami dvoma? Ze Ty tuzis dozit sa vysokeho veku a ja tuzim po zivote vecnom. icon


Chcem reagovať...
Pridané: 13:03 15.01 2014 Streda
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11377
Príspevok sa načítava...

crosbow, nemusis mat strach, ja ten list Rimanom chapem, pretoze sa snazim uvazovat duchovne a "tu " eucharistiu, no pokial budes stale na urovni telesneho zmyslania, nikdy nepochopis.

Ked uz si tie neciste zvierata vysvetlujes po svojom a telesne, ako sa stavias k inym nariadeniam v SZ?
2MOJ 30,17-21 si ako farizeji, ktori sa priklanali k nazoru, ze samotne veci su neciste a samotne obrady maju akusi ocistnu moc? Pretoze ak ano, potom je samotny motiv konania cloveka logicky vedlajsi. MAT 15,2 na takychto ritualoch si zakladaju ti, ktori zmyslaju telesne.

Sustredenost na ritualy, prikazy, nariadenia je jedna vec a UMYSEL, MOTIV, pre ktory je vec konana, je vec druha.
Vec sama o sebe zbozna sa casto dostava do opozicie voci Bohu. 
Cistota a neposkvrnenost je dana VNUTORNOU vernostou Bohu, nie vonkajsim obradom. 
Niektori az prilis uzkostlivo zachovavaju veci navonok. Pan Jezis na to hovori, tento lud ma uctieva perami. Ale v skutocnosti vonkajsie znaky uz davno nezodpovedaju postoju srdca. "Ale ich srdce je daleko odomna."

Ak sa chces zdravo stravovat, nech sa paci, ale zdravotny stav Ti nezaruci vecny zivot. Ak ma niekto k obedu zajaca, myslis ze sa dopusta hriechu? No voci Bohu urcite nie a myslim, ze ani svojmu telu tym neublizi.
Bozie Slovo nie je zdravoveda. Telo sa totiz vrati do prachu o tom niet pochyb. Mam na mysli telo zivocisne, vstane telo duchovne.
Bozi Duch skuma nasho ducha. Duch sa vracia k Bohu. Duch sa bude zodpovedat Bohu.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:28 15.01 2014 Streda
******
img
icon Neregistrovaný
Autor: Maggie
11378
Príspevok sa načítava...

crosbow, pokial nikdy nebudes mat uprimnu a serioznu snahu, hlbsie sa zamysliet nad ucenim, z ktoreho si robis posmesky, nikdy sa k nemu nepriblizis.
O pokore Ti budem pisat stale, pretoze bez nej sa Bohu nemôzeme pacit.
Vysmievas sa z ritualov, ale poznas UMYSEL???? Pokial nie, Tvoje posmesky padaju na Tvoju hlavu. Ak Ty nemas potrebu modlit sa za tych, ktori uz nie su medzi nami, OK, tak nemas, tam sa prejavuje Tvoja bratska laska, ale prosim bud taky laskyplny a nebran v tom druhym. Tym, ktorym zalezi na kazdom jednom bratovi a sestre.
Telesnou smrtou neprestavame byt udmi Kristovho tajomneho tela.
K tej Bohorodicke si sa preco nevyjadril?
Koho porodila Maria v Betleheme?

Uctu a zdvorilost mame prechovavat len k tym, ktori s nami zdielaju rovnake ucenie?
Predstav si, ze by si sa narodil v rodine moslima, das ruku do ohna, ze by si i napriek tomu uveril v Krista?
Tym, ze sa ako krestan vysmievas z ineho krestana, teda ovocie lasky neprejavujes. Ako nam maju potom ateisti uverit, ked vidia, ako sa krestania medzi sebou hryzu?
Porozmyslaj nad tym a prizvukujem POZERAJ NA UMYSEL, NIE NA RITUALY.


Chcem reagovať...
Pridané: 13:54 15.01 2014 Streda
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11379
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11379
Príspevok sa načítava...

seriozna Maggie 

z tvojej spoločnosti ti tu predkladám kopirujem  čítaničko 


 Pôst sa NEMôŽE NAHRADIŤ ani modlitbou, ani almužnou, len chorí ho môžu nahradiť modlitbou a almužnou[bgcolor= #f2f2f2; font-family: Arial, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19.512001037597656px; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial] [/bgcolor]
Z posolstva Panny Márie môžeme mať istotu, že zdravý človek nemôže nahradiť pôst ani modlitbou a ani almužnou, ale chorý človek môže. Kedže je tomu tak a vzťahuje sa to aj na ná, tak potom je otázne :
Prečo je tak dôležité postiť od mäsitého pokrmu ?       
Už od dávnych čias, ešte pred príchodom Ježiša Krista, Boh povedal : "...aj sviňa, ktorá síce má rozdvojené paprčky, ale neprežúva, je pre vás nečistá - ich mäso (bravčové mäso) nesmiete jesť a ich zdochlín sa nedotýkajte !"   (Biblia / Deuteronomium 14,8)
Keď prišiel Boh na túto Zem v Osobe Ježiša Krista, svojim príkladom (keď nejedol žiadne bravčové mäso) dal najavo, že toto Slovo Božie je stále platné, tak ako 10 - toro Božích prikázaní.
Aj svätá Hildegarda vysvetľuje, tak ako jej bolo v Božskej vízii povedané:
"Bravčové mäso (z domácej i u divej ošípanej): Prasa je hnilé, pažravé a žerie aj nečisté veci.Toto zviera je nečisté, preto jeho mäso nie je vhodné ani pre zdravých, ani pre chorých. V človeku rozmnožuje hlien a slabosti, vyvoláva zlovestný nepokoj v duši a v konaní človeka; a to je zlé. Bravčové mäso roznecuje v človeku telesnú žiadostivosť."
*       *      *
Keď prijímame túto skutočnosť, tak pochopiteľne sa budeme snažiť nejesť bravčové mäso nie len každý piatok a na popolcovú stredu, ale celý život ako nám to dal za príklad aj Ježiš Kristus a Panna Mária. Ale keďže je to tak z bravčovým mäsom, čo sa týka zdravých, potom je otázne, ako to je z chorými, ktorí môžu nahradiť mäsitý pôst a to modlitbou alebo almužnou ?


tak ako ? aj tvoji vlastní z katolického rádu chápu že tie verše čo sa tu s nimi moceš v tejto téme  su duch ? 

nauč sa čítať aj samotne verše čo si tu dala na obhajobu svojho bludu tak že prečítaš verše aj pred aj po aby ti neunikala cela podstata kapitoly ....


takže poda teba telo nič neosoží ? ani starosť o telo ? videl som ako kopec Matiek zničilo životy svojim deťom tým ako žili pred porodom čo všetko jedli a ake geneticke poruchy tým deťom sposobili ... .a tu vidieť funkčnosť a živosť písma !!!! nič ani čiarka sa nepominula tak ako povedal Ježiš !!!!!  

 ako katolička by si mala uctievať výšie spomínanu Hildegardu a podla KKC odstavca čo som niekde v inom komentári tu nakopiroval je ona niečo pre teba ako Bohom kedže ani jej meno nemožeš podla KKC nevhodne spomenuť a vidiš čo ti tam vysvetľuje ...  

nechce sa mi tu teraz predkladať dalšie dokazy ohladom toho že ortodoxný židia a moslimovia ktorý sa zdržuju nečistého masa maju percentualne  neporovnatelne nižšiu populaciu postihnutých detí a zdravotných problemov ... ved aj všetci čo čítali starý zákon mohli sa dočítať ako Daniel odmietol kralovsku stravu a aký bol výsledok ... 

slovenský národ hynie na srdcovo cieve choroby a nenajde sa jeden doktor ktorý chorému nezakaže jesť bravčove ... - tolko písmo v praxi !

hraješ sa tu na Pavla a kopiruješ od neho myšlienky že čo ti je žiť v tele ...telo nič neosoží a podobne ... lenže si nepochopila v akej suvislosti to on hovorí a tak sa tu strapnuješ ... prečo potom nezačneš jesť otravu alebo nedroguješ aby si čim skor zničila telo ?  prečo telesný starý zaákon potom nezanikol natolko že sa dovolí vraždiť telo ? prečo ked si bola tehotná alebo ked len budeš tak budeš dodržiavať (ak budeš) jedalniček pre tehotné ženy ... 

Boh chce aby človek bol zdravý a dal mu realne pravidla aby vedel že aj ked zdochlina mu spadne na jedlo (tak ako v starom zakone je to popísané) a dostane sa do styku s vodou ktorá može nainfikovať obilie  a sposobyť nákazu človeka ... 

možeš povedať človeku chorému na cholesterol že kludne papkaj slaninku lebo ide do stoky ? tvoja rada by ho zabila a bola by si vrahom ... 

knieža - eskimaci nelovia uhora ani žraloka ... icon zisti si čo lovia eskimaci a čo jedia a ktora je čistá ryba a ktora nečistá ...aj ked ma osobne eskimak a jeho život po pravde nezaujima pretože každý človek ma na výber stravu ...


ak neveríš písmu tak aspon uver na zaklade reality, praxi ...skutočnosti !  

Chcem reagovať...
Pridané: 08:58 16.01 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11380, 11394
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2, oprava 3
img
icon Neregistrovaný
Autor: crosbow
11380
Príspevok sa načítava...

Maggie a Knieža

a už sa dalej s vami tu nebudem zdržiavať

myslim že už som došiel dosť daleko že aj vaši svatý (Hildegard) ludia z katolickej ..... vám davaju po tvári ....


Chcem reagovať...
Pridané: 09:07 16.01 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11384
img
icon Neregistrovaný
Autor: Knieža
11384
Príspevok sa načítava...


 crosbow

stále sa točíš len okolo zdravia, ale stále nechápeš že: Dovolené je všetko, nie všetko je však prospešné icon
ja ti celý čas píšem, že sa nebavím o škodlivosti zvierat či rastlín. 
Expositor's Bible Commentary:
Závěr: Protože jsme zde již v době Nové smlouvy a protože z jiných Pavlových míst je vidět, že neměl problém doporučovat jedení jakéhokoliv masa (1Kor 10,25), lze uzavřít, že Pavel v 1Tim 4,3-5 myslí jakékoliv pokrmy z jakýchkoli zvířat, které Bůh stvořil, protože Boží stvoření bylo označeno jako dobré. Jakákoliv strava, kterou tak přijímáme, je vždy, dle slov ap. Pavla, posvěcována naší modlitbou a díkuvzdáním Bohu.   

1MOJ9,3 Boh Noemu: Všetko, čo sa hýbe a je živé, bude vám na pokrm, ako zelené byliny, tak som vám dal to všetko - ak mám reagovať na tvoje písanie rovnako, tak kedy si spravíš šalát zo zelenej byliny menom bolehlav? Pretože všetky rastliny po tvári celej zeme sú ti dané, tak dáš ten bolehlav?

Dietní předpisy stanovují, že pokud mrtvola jakékoli nečistého zvířete přijde do kontaktu s pecí, krbem nebo nádobou musí být dané zařízení domácnosti rozbito, protože sestalo nečistým [tameh]. Pec i krb budou nečisté, musí se zbořit; budou pro vás nečisté. (Lev 11,35). Ve Spojených státech (a samozřejmě nejen tam, pozn. překl.) najdeme sotva nějakou běžnou restauraci, která dnes nepodává slaninu nebo šunku. Všechna masa jsou však smažena na stejných grilech, pečena ve stejných troubách, uchovávána ve stejných mrazácích, a pojídána stejnými příbory aniž by majitel takovéto restaurace jakkoli rozlišoval mezi čistým anečistým masem. Dietní zákony z Leviticu však vyžadují, aby každá pec, krb, sporák, mrazák či příbor nebo kuchyňské náčiní, které přišly do kontaktu s takovým masem byly rozbity a zničeny. I sebemenší dotyk nečistým masem způsobuje plnou kontaminaci(míněna je rituální kontaminace pozn. překl.) takové věci bez ohledu na to, zda byla později sebelépe vydrhnuta čistícími prostředky. Dokonce i biftek, který s takovýmto náčiním přijde do kontaktu je stejně nečistý [tameh] jako vepřové. Toto učí Mojžíšův dietní zákon a není způsob jak tyto zřetelné a jednoznačné instrukce obejít. Důsledkem výše zmíněného je například i to, že by člověk (pokud hodlá dodržovat nařízení Lv 11. kapitoly -pozn. překl.) neměl nikdy kupovat použitý sporák či ledničku, protože byly pravděpodobně již také znečištěny.Je třeba si uvědomit, že Lv 11 je celek a jedná se o jediný zákona že není dovoleno porušit žádnou jeho část. "Kdo by totiž dodržoval celý Zákon, ale v jednom bodě selhal, provinil se ve všech" (Jak 2,10). Vdietních zákonech není ani nejmenší náznak toho, že jedna jeho část musí být dodržována a jiná nikoli - doržuješ všetky nariadenia crosbow?


Chcem reagovať...
Pridané: 10:24 16.01 2014 Štvrtok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 11387, 11388
icon - Príspevok bol upravený autorom. Pôvodný text, oprava 1, oprava 2
img
icon Neregistrovaný
l 1 2 3 4 5 6 7 8 9 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...