Téma:

Cirkev

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: Maco
1308

Vitam vas! Rad by som podiskutoval, co pre vas znamena cirkev. Aku ulohu pre vas zohrava v otazke viery v Boha.

Je pre vas potrebna?
Co hovori Biblia o cirkvi?
Na co je dobra cirkev?
Ako si predstavujute cirkev?
Ako sa da spoznat doverihodnost cirkvi?
Ako by ste definovali sektu a cirkev v com je to ine?

DAKUJEM za kazdy vas nazor, postreh, reakciu! icon


Chcem reagovať...
Pridané: 14:57 08.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1310, 11216
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: pelly
1309

Táto diskusia aj mňa veľmi zaujíma. Asi budem na ňu priebežne klikať 3 krát za deň. icon Verím tomu, že cirkev je dôležitá. Je to vlastne spoločenstvo veriacich. A aj keď všetci kresťania majú spoločný základ, už niekoľko mesiacov som zúfala z toho, ako sa pri rôznych častiach Písma ich výklady nezhodujú. icon Cirkev by mala byť jednotná, alebo sa mýlim?


Chcem reagovať...
Pridané: 15:27 08.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1997
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 26
Autor: mick
1310
Príspevok sa načítava...

Super tema! icon

Vyznam cirkvi, alebo by som skor povedal "spolocenstva veriacich" je naznaceny uz v Pisme. Na presny versik si nespomeniem, ale veriaci sa od samotneho zaciatku (myslim po Jezisovom vzkrieseni) stretavali - najprv kazdy den SK 2,46-47 a neskor najma v soboty. (vynimky prisli v Alexandrii a dalsich spolocenstvach, ktore sa po istom case stretavali v nedele, ale to je ina tema).
Podstatou zostava, ze potreba spolocenstva bola dana uz v minulosti, a myslim si ze ludia si ju uvedomuju aj teraz.

Funkcie cirkvi su rozne. Napisem ake by mali byt podla mna icon (nevravim ze vsetky funkcie cirkev splna):
Spolocenstvo veriacich ktori zdielaju vieru v Boha, zdielanie by malo prebiehat na duchovnej a tiez dusevnej urovni, spolocenstvo by malo byt obdarene darmi Ducha Svateho, a mali bo by byt viditelne - nie len pre seba, malo by sa zrejme aj rozsirovat. Centrom spolocenstva by vsak malo byt spolocne uctievanie Boha a radost v skory Jezisov navrat.

Myslim si ze v sucastnosti cirkvi v niektorych veciach polavuju, najma to duchovne a dusevne zdielanie mi sem-tam chyba. Clovek vstupuje do spolocenstva s nadejov, ze bude pochopeny, ze mu toto spolocenstvo nieco da a tiez ze tu bude mat priestor na prejavenie sa. Ludia v cirkvi su vsak trosku pasivni (to sa tyka asi vseobecne vsetkych ludi) a najma mlady clovek tu nemusi najst to, co hladal. Najvacsie sklamanie prichadza zrejme v oblasti vztahov, ktore ja osobne povazujem za jednu z najdolezitejsich veci vobec. Ak nemate s ludmi vztah, nemate im ako hovorit o Bohu, cim zaroven chladne i vasa viera, lebo sami so sebou je tazko budete rozvyjat. (i ked tu sa da diskutovat o mnichoch a asketoch), a zlyhavate tak v najvacsich dvoch prikazaniach - Milovat budes Pana svojho Boha a millovat budes svojho blizneho.

Poslednu vec co by som dodal, ze cirkev nenahradza osobny vztah s Bohom! Co zial nie vzdy je pravda a veriaci ziju v presvedceni, ze vdaka tomu, ze kazdu sobotu/nedelu pridu do zboru/kostola, tak tym maju zabezpeceny vztah s Bohom a teda aj spasenie. Blbost ako traky! To je ako keby som vyhlasoval ze chodim s nejakou holkou a raz do tyzdna by som sa prisiel pozriet na jej plavecky trening. Ak to niekto dokaze...hat off icon


Chcem reagovať...
Pridané: 19:15 08.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1327, 1334
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: MFAAA
1327
Príspevok sa načítava...

Super odpoveď. ( icon )

Ešte by si mohol vysvetliť tú podstatu: Centrom spolocenstva by vsak malo byt spolocne uctievanie Boha a radost v skory Jezisov navrat.
(Aby to bolo in.)


Chcem reagovať...
Pridané: 23:41 09.06 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1379
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: majkusnica
1334
Príspevok sa načítava...

Jej si podareny icon to s tou holkou a cirkvou sa mi paci icon ..... hat teda pome on icon


Chcem reagovať...
Pridané: 17:04 11.06 2009 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
Autor: mick
1379
Príspevok sa načítava...

Tak teda este dokoncim myslienku: "Centrom spolocenstva by vsak malo byt spolocne uctievanie Boha a radost v skory Jezisov navrat."
icon

Ak by kresťanstvo nebolo o uctievani Boha a nadeje v druhy prichod, nebolo by to nic viac nez vikendovy klub pre ludi co nemaju co robit. cele by to stratilo zmysel, samotna podstata by sa stratila. Samozrejme, su ludia ktori do spolocenstva chodia najma pre to, ze tam maju kamaratov, alebo rodinu. Ale zaroven tam musia byt aj ludia ktori tam chodia kvoli Bohu. Tieto dve skupiny mozu byt v rovnovahe,ale moze tiez jedna z nich prevladat. ak prevlada ta skupina tuziaca len po vztahoch, je problem, no zaroven dane spolocenstvo bude velmi otvorene novym clenom, a vseobecne novym ludom. Ak prevlada ta druha skupina, spolocenstvo zrejme pozostava navonok zo samych fanatikov tuziacicch len po svojom Bohu. No teraz prekvapenie, tieto dve charakteristiky by sa mali spojit a prelinat. Prve prikazanie vravi - nebudes mat inych bohov predo mnou, teda ani spolocenstvo by nemalo byt nadradene Bohu. No zaroven, skrz vztahy by sa mal nas vztah k Bohu prejavovat. Milovat budes svojho Boha a milovat budes svojho blizneho. Ak nemame lasku jeden k druhemu, spolocenstvo prestava byt spolocenstvom.

hm...toto bola taka velmi rychla a velmi sugestivna uvaha, tak nejako reagujte icon


Chcem reagovať...
Pridané: 12:39 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1440
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: mick
1405

Asi by to chcelo zase rozprudit normalnu diskusiu icon nuz, v suvislosti s cirkvou tu padla este jedna otazka, a aj mna zaujima co si o tom myslite, ze Preco je tolko roznych cirkvi? je vobec mozne, aby mala kazda z nich pravdu?


Chcem reagovať...
Pridané: 18:20 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1451
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: MFAAA
1440
Príspevok sa načítava...

A ako ho čakáte?
Že príde a znovu sa dá za vás ukrižovať? Že vy budete ohrozovať všetkých, ale on musí byť len dobrí a trpieť za vás? Aj toto je jedna z vecí ktorú by ste si mali vyjasniť.


Chcem reagovať...
Pridané: 23:24 15.06 2009 Pondelok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1443
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: mick
1443
Príspevok sa načítava...

JN 14,1-3 , 2PET 3,10 , MAL 4,1-3 , ZJ 20,11-15 , ZJ 22,12

Ježiš už bol ukrižovaný. Jeho obeť bola dokonalá, a nieje potrebná ďalšia obeť...


Chcem reagovať...
Pridané: 09:50 16.06 2009 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: majkusnica
1451
Príspevok sa načítava...

Ahoj mick icon Ako sa hovorí : ´´Sto ľudí sto chutí´´ . Možno aj takto stručne by sa to dalo opísať.
Ale myslím si aj to, že každý človek potrebuje niekam patriť . A práve spoločenstvo ľudí , ktoré má podobné zmýšľanie ako on, je pre neho to pravé a ´´venuje sa mu´´. Každý človek sa niečím líši a nie len po fyzickej stránke ale aj po duchovnej či duševnej. Vyberáme si preto čo je nám blízke a ´´riadime sa tým´´. A potom samozrejme veľa z nás vyrastalo v takej či onakej rodine = rôzna cirkev a riadime sa ňou väčšinou do konca života a veríme jej.
Ide taktiež o poznanie a možnosť získať viac informácií a z toho vyplývajúca možnosť výberu. Tak ako sa mení doba tak sa mení aj človek s ňou a jeho tak priority ako ja potreby a požiadavky.. je častokrát náročnejší a potrebuje väčšiu možnosť ´´výberu tovaru´´ a zrejme aj z tohto dvôvodu vznikajú nové ´´náboženstvá´´. Samozrejme nesmieme zabudnúť na to že človek je tvor veľakrát chamtivý a túži mať viac ako má, preto zopár ľudí vymyslí ´´cirkev´´ a s naží sa na nej napríklad zbohatnúť a skrátka vyťažiť z nej či už slávu alebo peniaze ...prosto čo najviac....


Chcem reagovať...
Pridané: 11:35 16.06 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 1453, 1464
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 88
Autor: MFAAA
1453
Príspevok sa načítava...

...alebo len normálne prežiť... a mať svoje práva ako ktokoľvek iný...


Chcem reagovať...
Pridané: 12:18 16.06 2009 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 52
Autor: mick
1464
Príspevok sa načítava...

Ahoj icon No, to máš úplnú pravdu. Mňa len zaráža, ako je možné, že vrámci napr Islamu je tu jedna hlavná línia do ktorej patrí väčšina (jasné, že sú tam aj rôzne hnutia a sekty) zatiaľ čo vrámci kresťanstva máme (zdroj http://www.bringyou.to/apologetics/a120.htm) 33000 rôznych denominácii!!! Je to vôbec normálne?
Hlavná vec, čo ma zaujíma, ako to, že Islám ustál tlak storočí s hlavnou vetvou a Kresťanstvo sa rozdrobilo?

Alebooo...je tu azda niečo, čo nás predsalen spája?...


Chcem reagovať...
Pridané: 23:10 16.06 2009 Utorok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 2340
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 116
Autor: Heidi
1997
Príspevok sa načítava...

Ahoj Pelly, nie nemýliš sa. Cirkev by mala byť jednotná. Veď na začiatku to tak aj bolo. Ale trvalo to len dovtedy, kým sa cirkev držala učenia Ježiša Krista, teda Biblie. Keď kresťania prestali byť verní Božiemu Slovu a odchýlili sa od neho, niečo k nemu pridali, niečo odobrali, začali sa pridržiavať tradície, začali meniť prikázania atď., začali byť viacere časti Písma vysvetľované rôzne, pretože bolo potrebné obhájiť si svoje teórie - to je dôsledok, prečo sa v dnešnej dobe výklady všetkych kresťanov nezhodujú. Preto tu máme teraz aj toľko cirkví - pretože nie všetci sú ochotní držať sa čistého Božieho Slova. A tak dochádza k týmto rozdielom automaticky. ZJ 22,18-19 Aj mne je ľúto, že sa kresťania nedokážu zjednotiť v takej dôležitej veci, ako je výklad Božieho Slova. Ale myslím si, že ak človek študuje Bibliu a ak mu je Božie Slovo dôležité a nič iné tak, ako čisté Božie Slovo, tak pravdu nájde, Biblia odpovie na všetky otázky sama. Veď Biblia je Boží list icon pre človeka, tak musí byť napísaná tak, aby jej rozumel. Ak mi napíše list človek, ktorého ľúbim a ktorý ľúbi mňa, tak v ňom nájdem všetko čo potrebujem a rozumiem mu.


Chcem reagovať...
Pridané: 12:33 19.11 2009 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 47
Autor: popok
2328

Aký máte názor na toto http://dolezite.sk/Za_upadok_statneho_skolstva_moze_aj_cirkev_44.html


Chcem reagovať...
Pridané: 21:08 05.05 2010 Streda
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
Autor: Janko
2340
Príspevok sa načítava...

To je veľmi zavádzajúca stránka.. pretože nie je žiadnych 33000 roznych denominácií...
 pretože všetky náboženstvá sa delia iba na dve hlavné skupiny:
Naboženstvo skutkov a VIERA V DOKONČENE DIELO JEŽIŠA KRISTA.
Čiže do jednej skupiny patrí ospravedlnenie získavané postupne bez akejkoľvek istoty cez vlastné skutky GAL 2,16 GAL 3,10
a do druheho ospravedlnenie raz a navždy cez vieru a z toho prameniaca istota spaseni.  JN 6,47 JN 11,25 SK 10,43 JN 5,24

Ostatné je marginálna (okrajová záležitosť - neurčujúca a nemajúca vplyv na spasenie hriešnika) 1KOR 13,9-10 1KOR 13,12

Ešte dodám
JN 14,21 1JAN 2,3  


Chcem reagovať...
Pridané: 18:15 07.05 2010 Piatok
******
icon - Na tento príspevok zareagovali: 9906
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 204
Autor: zahor21
3045

Ahojte všetci. Ja myslím, že rozpisovať sa o tom načo je nám cirkev je zbytočné. Podľa mňa je treba sa držať toho čo nám hovorí Pán Ježiš. Teda, hlásať evanjelium do celého sveta a veriť v Pána Ježiša Krista ako nášho Spasiteľa. A keďže človek nebude hlásať evanjelium sám sebe, teda sa musí schádzať v spoločenstvách a tam teda hlásať evanjelium, ktoré slúži každému veriacemu človeku na spasenie. A o Koráne a iných učeniach hovorí Pán Ježiš skrze ap. Pavla  GAL 1,1-12 .   4MOJ 6,24-27


Chcem reagovať...
Pridané: 09:30 02.08 2010 Pondelok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 2022
Autor: imo
9906
Príspevok sa načítava...

1Jn 2, 19 Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Lebo keby boli z nás boli by zostali s nami. No malo sa ukázať že tí všetci nie sú z nás.


Chcem reagovať...
Pridané: 08:41 25.04 2013 Štvrtok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 189
Autor: mia
11216
Príspevok sa načítava...

Dobry vecer
Neviem ci to tu patri ale chcem sa spytat  aky ma nazor cirkev na spolocnost oriflame.prednedavnom som si od nich objednala parfem a v najblizsej dobe by mi mal prist.ale dnes som sa dozvedela ze by malu mat nieco spolocne s okultizom.a tak sa bojim ci by mi neublizilo pouzivanie ich vyrobkov ? Dakujem.


Chcem reagovať...
Pridané: 23:36 17.12 2013 Utorok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 1
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...