Téma:

Boh - starostlivý a milujúci Otec

Zobraziť: Zoradiť:
l 1 r
Autor: matej1985
11862

Človek nie je oproti Bohu nič. Zrnko piesku. Človek je Božím dielom, nie Boh ľudským.
Boha nevymyslel človek, ale Boh stvoril človeka. Nie sme nič a Boh nám aj napriek tomu dáva niečo veľmi veľké. Boh nám dáva seba samého. Dáva nám účasť na jeho veľkolepom diele spásy. Stávame sa jeho deťmi.
Predstavte si starostlivého, milujúceho otca a malé dieťatko.
Malé dieťa si myslí, že všetko môže. Myslí si, že sa mu nič nemôže stať. Lezie si po posteli a vôbec sa netrápi tým, že keď príde na koniec spadne na zem. Keď ho zaujme nejaká vec na zemi nemá problém sa za ňou rozbehnúť a je mu jedno či spadne, lebo si to neuvedomuje. Napriek tomu je sebavedomé a bezstarostné.
Úlohou otca je na dieťa dávať pozor, lebo je múdrejší a vidí veci inak ako to dieťa.
Napríklad vie, že keď spraví ešte krok spadne z postele a ublíži si. To otec nemôže dopustiť, lebo pre svoje dieťa spraví všetko. A preto dieťa zastaví. Čo spraví dieťa? Začne sa zlostiť, lebo ono vidí na zemi hračku a chce ju za každú cenu. Nevie pochopiť prečo mu to nedovolí...
  A tak je to aj s človekom a Bohom. Veľakrát nevieme pochopiť a sme zúfalí a kričíme na Boha: Prečo Pane? Čo som spravil? Prečo mi to nedovolíš?
            A On? Lebo som tvoj Otec a veľmi ťa milujem.
A neraz s odstupom času pochopíme, že nám chcel iba dobre a sme vďačný za to ako to dopadlo a že sa môžeme s ním tešiť v nebi.
  Boh miluje každého z nás. Tak ako rodičia svoje dieťa. Aj keď neraz sklame, pre nich je to stále ich dieťa.
  Božie milosrdenstvo je večné a láska nekonečná. Preto nemáme dôvod sa báť, lebo On je s nami ako otec so svojimi deťmi a nikdy nás neopustí a vždy bude čakať kedy sa k nemu vrátime a povieme: Odpusť otec, lebo my sme ťa nechápali.


Chcem reagovať...
Pridané: 21:07 28.02 2014 Piatok
******
img
icon OFFLINE
icon Príspevkov: 4
l 1 r
© 2010 bibliaaty.sk
Načítavanie...